menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 14:49
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie Działka?


Jestem typowym gryzipiórkiem powoli zbliżającym się do emerytury. Mam wypracowanych kilka chorób: problemy z tarczycą i kolanami, cukrzyca, nadciśnienie, dne moczanową i oczywiście nadwaga (spora). I własnie teraz wpadlam na pomysł kupienia niewielkiej działki , którą chciałabym przygotować na spokojne dni na emeryturze. A teraz gdy pracuję stać byłoby na opłatę pomocy. Mam jednak wątpliwości czy dam radę sama? Co na to panie w podobnej jak ja sytuacji. Zaznaczam ,że nie znam sie za bardzo na roślinkach, myślę raczej o trawce , leżaczku i odpoczynku ( może później jak się wyleniuchuję) taka działeczka typowo rekreacyjna. Mam problemy z tarczycą a ten kto to ma to wie dobrze,że można robić wszystko ale nic mi się nie chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 19:09
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał alinap
Jestem typowym gryzipiórkiem powoli zbliżającym się do emerytury. Mam wypracowanych kilka chorób: problemy z tarczycą i kolanami, cukrzyca, nadciśnienie, dne moczanową i oczywiście nadwaga (spora). I własnie teraz wpadlam na pomysł kupienia niewielkiej działki , którą chciałabym przygotować na spokojne dni na emeryturze. A teraz gdy pracuję stać byłoby na opłatę pomocy. Mam jednak wątpliwości czy dam radę sama? Co na to panie w podobnej jak ja sytuacji. Zaznaczam ,że nie znam sie za bardzo na roślinkach, myślę raczej o trawce , leżaczku i odpoczynku ( może później jak się wyleniuchuję) taka działeczka typowo rekreacyjna. Mam problemy z tarczycą a ten kto to ma to wie dobrze,że można robić wszystko ale nic mi się nie chce.


Działka to piękna rzecz tylko niestety na niej trzeba pracować ,bez pracy to i trawka nie urośnie .Samemu jest trudno bo i kosić tą trawkę czasem trzeba i trzeba lubić pracę na działce Także trzeba w twoim przypadku mocno się zastanowić nad tą decyzją ,a może ktoś z twoich znajomych ma już poletko i może na próbę dogadać się że będziesz np.uprawiać jedną grządkę czegoś tam i zorientujesz się czy to cię naprawdę interesuje.Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-08-2011, 08:55
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Trawke, aby była zadbana należy kosic co tydzień, chwasty trzeba regularnie tępic, krzewy przycinać , kwiatki tez same nie porosną. Dla chcącego niby nic trudnego, ale skoro sama twierdzisz, ze nic ci sie nie chce to nie licz na to, ze bedziesz miała działke rekreacyjną bez pracy. Ale z drugiej strony może troche pracy fizycznej wyszłoby ci tylko na zdrowie, czego ci serdecznie zyczę. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-08-2011, 23:42
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Kupiłam działke gdy miałam 60 lat teraz jestem 71 letnią kobietą ,też tak myslałam-lerzak ,słoneczko,książka.Jest troche inaczej ale też pięknie ,nie narżekam.Z dzałki nie zrezygnuje , nie kosze trawy zbyt często i robie to na dwa razy A i tak gdy ciełam żywopłot obca kobieta pochwaliła moją działke więc jestem dumna jak paw. Dziaka wciąga no i na emeryturze nie nudzisz się.Ja gorąco polecam . Lonia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 22:43
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Nieduża działeczka,na początek sama trawka i może parę krzaczków wystarczy.Jest gdzie posiedzieć i odpocząć.A w ramach gimnastyki skosić trawę.
Jak się wciągniesz to zobaczysz co jeszcze dasz radę na niej zrobić.
Może jakieś drzewko,aby robiło cień w upalne dni,może żywopłot ,który zasłoni przed wścibskimi sąsiadami, altankę...itd.
Gorąco polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 08:29
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Dziękuję Wam dziewczynki, potrzebne mi dobre rady , jak tak się naczytam naczytam to aż mnie większa chęć bierze, co najmniej jak gorąc Honoratkę,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 09:52
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie

Działka ? Dobra rzecz, tylko nie dla każdego. To trzeba lubić.
Spróbować możesz. Ja sobie cenię bardzo mój ogródek przydomowy, który teraz w połowie jest łączką. W moim ogródku wszystko rośnie na żywioł. Usuwam tylko chwasty i przerywam jak jest czegoś za dużo. Mam drzewa i byliny. Reszta sama się wysiewa gdzie chce. Warzyw nie uprawiam.
Tak, że nie za wiele się napracuję. Życzę powodzenia.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-08-2011, 21:42
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Działka? Pewnie myślisz o działce w ROD? Jeśli tak,to najpewniej będzie już zagospodarowana, chociaż częściowo. W Twojej sytuacji, wybrałabym taką, gdzie już jest altana, woda i prąd. Najpewniej będą również rośliny, drzewa i krzewy. Te trzeba dostosować do własnych potrzeb, zbędne zlikwidować, posadzić nowe, może więcej krzewów ozdobnych, które gorąco polecam, bo przy nich jest najmniej pracy. Radzę nie wybierać roślin egzotycznego pochodzenia, tylko kierować się stroną praktyczną i sadzić nasze rodzime, przystosowane do naszych warunków rośliny, będą dobrze rosły bez szczególnej opieki. Na początek, skoro stać Cię, do cięższych prac, zatrudnij kogoś do pomocy. Pomyśl o sprzęcie ogrodniczym jaki będzie potrzebny i warunków jego przechowywania, biorąc pod uwagę, że na działkach często zdarzają się włamania. Pozdrawiam i powodzenia. Radzę mimo wszystko, kupić! Pod warunkiem, że pokochasz!
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-08-2011, 07:17
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Codziennie czytam Wasze rady i tak mi miło, nabieram coraz więcej chęci. Już dotarłam do zarządu może coś poradzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 13:00
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Kwiaty w ogrodzie to coś wspaniałego, dobrze mieć działkę właśnie rekreacyjną
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-10-2011, 21:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Alino, byłam w podobnej sytuacji. Kupiłam działkę w 2005. roku, na dwa lata przed przejściem na emeryturę, z myślą o tejże. Działka była bardzo dobrze zagospodarowana, lecz przeznaczona na uprawę warzyw. Ponieważ mnie tak dużo warzyw nie potrzeba ( nie mam gdzie przechowywać), więc posadziłam więcej roślin ozdobnych i powiększyłam trawnik. Jest dużo pracy - pielenie, podlewanie, pielęgnacja roślin - ale nawet pół godziny nie żałowałam zakupu. W sezonie spędzam tam całe dnie nie nudząc się - pracuję, czytam, leniuchuję, gawędzę z innymi działkowiczami. Gorąco zachęcam do kupna działki. O koszenie trawy nie martw się, za 5zł ktoś Ci skosi. Ja jeszcze nigdy nie kosiłam sama.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 09:00
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Nie mam działki ale od zawsze miałam ogród i to spory.Lubie prace ogrodowe, lubie pielegnowac rosliny, trawe tez sama koszę, nie jest to takie znowu trudne. Dzieki temu duzo sie ruszam , jestem na powietrzu i mam satysfakcje, gdy inni mój ogród podziwiaja i chwalą. Wole to niz bieganie na siłownie czy aerobik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-12-2011, 15:19
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Działka to wspaniała rzecz nawet dolegliwości(różne) mniej dokuczają.Myślisz co nowego posadzić a nie o tym co gdzie boli.Ty pewnie już kupiłaś działeczkę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 14:18
admirał admirał jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 2
Domyślnie

Ja właśnie ostatnio kupiłam swoją wymarzoną działeczkę. Zamarzyło mi się postawienie domku na niej. Znajoma poleciła http://projekty.muratordom.pl są to projekty domów murator. Znalazłam dość tani projekt domku działkowego, który także może pełnić funkcję letniskową. Wiem, że to dość kosztowne przedwzięwzięcie, równie dobrze pieniądze na zakup działki i budowę domu mogłabym przeznaczyć na jakiś bardziej pragmatyczny cel aniżeli zaspakajanie własnych potrzeb, ale o posiadaniu własnej działki z domkiem marzyłam przez całe życie i nigdy nie miałam czasu, aby za to się zabrać. Działka na emeryturze to doskonały pomysł!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 15:00
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ninka50
Działka to wspaniała rzecz nawet dolegliwości(różne) mniej dokuczają.Myślisz co nowego posadzić a nie o tym co gdzie boli...
Ninko, z tym nie zgodziłabym się. Wszystkie starsze osoby, mające działki od lat wielu, narzekają na kręgosłup lędźwiowy.
W tym i ja. I trudno zapomnieć o bólu, gdy daje znać o sobie przy każdym skłonie i wyproście.
Do tego jeszcze często dochodzi rwa kulszowa. Na jesieni położyła do łóżka na kilka tygodni zagorzałą dzialkowiczkę.

Co nie zmienia faktu, że na działkę ciągnie
To kiedy zaczynamy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 17:25
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Witaj!!
No krystynko widzę że humor Ci dopisuje.To co napisałaś jest prawdą w krzyżu łupie,nogi bolą ale po nasiona do Briko trzeba zajrzeć?A na działkę ciągnie oj ciągnie!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 17:29
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Zapomniałam dodać na działkę mam blisko na rower przez drogę i już widzę moje ''hektary''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 14:46
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Witajcie!
Ja mam ogródek przydomowy i już mnie ciągnie, żeby coś tam pogrzebać.
Pogoda iście wiosenna, 10 stopni, kwitną mi pojedyncze stokrotki, pierwiosnki też już się szykują do startu, ja nie wiem, co o tym myśleć. Cały czas mam też świeżą pietruszkę i szczypiorek pod ręką.
Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby już zawsze były tak lekkie zimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 22:40
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ja też uwielbiam działkę , mam wprawdzie w ROD, ale blisko domu, /10 minut pieszo/ i już nie mogę się doczekać prac na niej. Zaglądam tam co kilka dni, też mam zieloną pietruszkę, dziwne, ale pierwiosnki fioletowo kwitną, myślę, ze po niedzieli posieję trochę wczesnej marchewki i posadzę cebulkę, mam wprawdzie 7-latkę, ale będzie szczypior wcześniej. Trzeba eksperymentować.

W ub roku pomimo zimy w kwietniu tak wszystko kwitło

__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 23:51
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Jadziu czarujesz wiosnę też o niej marzę a te tulipanowo-hiacentowo-narcyzowo-pierwiastkowe rabatki cudowne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.