menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 10:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Nie przesadzaj, wszędzie tak było i będzie. Od rewolucji francuskiej i wojny secesyjnej, po czerwoną Kampuczę, która dopiero jest zagadką, bo tam sprawcami mordów byli niby buddyści. A dziś popatrz na Syrię i to co niedawno działo się w krajach arabskich. A Kain i Abel? Cała historia ludzkości taka jest. Co nie zmienia faktu, że wolę widzieć sąsiada z karabinem i móc się bronić niż mieć świadomość, że jakiś tajniak w ludzkim przebraniu może bezkarnie mnie załatwi. Może jednak faktycznie właśnie Polacy są szczególnie podli? Zobacz film “Z daleka widok jest piękny”.
...
Masz rację Ojanno. Bratobiójcze zło zaczęło się od Kaina i Abla i wlecze się przez wieki i narody przybierając różne formy tej walki.
Jesteśmy świadkami rozbójnictwa politycznego w naszym kraju, którego skutki odczuwa większość społeczeństwa.
  #102  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 15:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Może jednak faktycznie właśnie Polacy są szczególnie podli? Zobacz film “Z daleka widok jest piękny”.
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jak to się dzieje, że wszystko jet ok, życie się toczy a wystarczy mały klik klik i już sąsiad strzela do sąsiada, jak w Jugosławii, chociaż może to zły przykład, bo tam narody były wymieszane. Ale znali się, żenili między sobą, pracowali...
Cała ludzkość jest coraz gorsza a Polacy się nie wyłamują z tej średniej.
Kierowca nocnego zabił pasażerkę. Akt oskarżenia
ZADAŁ JEJ WIELE CIOSÓW W GŁOWĘ
Kierowca autobusu oskarżony o zabójstwo pasażerki
Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy autobusu MPK Mirosławowi Ł. za zabójstwo pasażerki, angielskiej studentki - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.
http://www.tvn24.pl/-1,1739776,0,1,k...wiadomosc.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #103  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 16:16
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Chyba już nastał czas by otworzyć wątek;"czy mieliście kontakty z ABW".Chłopcy z tej firmy też potrafią wiele.Nim ustalą właściwy adres są w stanie niewinnym ludziom powybijać zęby,połamać kończyny,zdemolować mieszkanie,naruszyć konstrukcję domu(zdarzyło się w mojej wiosce).A to zapewne tylko drobny ułamek ich możliwości.
Więc może warto dla potomnych takie przypadki odnotowywać.
  #104  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 21:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Chyba już nastał czas by otworzyć wątek;"czy mieliście kontakty z ABW".Chłopcy z tej firmy też potrafią wiele.Nim ustalą właściwy adres są w stanie niewinnym ludziom powybijać zęby,połamać kończyny,zdemolować mieszkanie,naruszyć konstrukcję domu(zdarzyło się w mojej wiosce).A to zapewne tylko drobny ułamek ich możliwości.
Więc może warto dla potomnych takie przypadki odnotowywać.

Warto!
I pierwszy do sztambucha:
Cytat:
Tak ostrzega mecenas Mariusz Fras, pełnomocnik sędziego Andrzeja Hurasa, byłego szefa wiceprezesa Sądu Okręgowego w Katowicach. Sędzia wytoczył proces ABW i prokuraturze, za to, że złamały mu karierę, wkręcając w nieistniejącą aferę. Działo się to w czasach, gdy ministrem sprawiedliwości był Lech Kaczyński.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,11439583,...#ixzz1qXHpqFe1
  #105  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 21:48
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał lila
Rebelio, Ty rajski ptaku tego forum.
Tobie się wydaje, że przestałaś być atrakcyjna, ale nie bądź taka ufna, bo zaczynam się bać o Ciebie.
Niedawno 80-latka została zgwałcona przez 19-letniego chłopaka . Wprawdzie rzecz miała miejsce w Tatarstanie, ale to akurat nie ma nic do rzeczy,
bo na 70-latce z Krakowa też został dokonany gwałt zbiorowy.

A jak spotkasz takiego?
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....ZURY/892096164

A Ty jeszcze masz taki awatar!
aj, nie jestem typem ofiary, no nie jestem.... wiesz pewnie o co chodzi Lila, co ty za artykuły mi tu podsuwasz, teraz oka nie zmrużę ....

Poza tym byłam kiedyś napadnieta i mocno pobita (z wielkiej miłości, aach, z jak wielkiej ), wtedy poszłam sobie na kurs samoobrony i jakby co - robię wrażenie, że umiem się bic, dobre wrażenie to najważniejsza rzecz Mądry gwalciciel szuka raczej ofiary zastraszonej i sztywnej ze strachu. A głupiemu wydłubię kciukiem oko, nauczyłam się na tym kursie, niech mnie gwałci ale bez oka.

Zresztą, kurczaczki, chyba faktycznie umiem się bić

Ostatnio edytowane przez rebelio : 29-03-2012 o 21:53.
  #106  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 21:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
aj, nie jestem typem ofiary, no nie jestem.... wiesz pewnie o co chodzi Lila, co ty za artykuły mi tu podsuwasz, teraz oka nie zmrużę ....

Poza tym byłam kiedyś napadnieta i mocno pobita (z wielkiej miłości, aach, z jak wielkiej ), wtedy poszłam sobie na kurs samoobrony i jakby co - robię wrażenie, że umiem się bic, dobre wrażenie to najważniejsza rzecz Mądry gwalciciel szuka raczej ofiary zastraszonej i sztywnej ze strachu. A głupiemu wydłubię kciukiem oko, nauczyłam się na tym kursie, niech mnie gwałci ale bez oka.

Zresztą, kurczaczki, chyba faktycznie umiem się bić

No to kamień z serca.
Bo jak sobie wyobraziłam Ciebie z warkoczem, chodzącą po ciemku po jakiejś szemranej ulicy - nie daj Bóg- i z tą ufnością do ludzi,
to serce mi zamarło.
Teraz niczego nie można być pewnym.
Mnie niedawno chciano autko gwizdnąć w biały dzień i to w mieście.
Metodą '' na koło''. Nie do wiary.
  #107  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 22:52
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wspominając o zachowaniach ludzi ze służb (np.z ABW)chodziło mi głównie o metody szkolenia i sposoby działania,które są podobne we wszystkich systemach politycznych.I nader często są nadużywane.Przyłożyć pałeczką,dać w mordę a w razie konieczności to i podtopić.Cel ma uświęcić środki.Szczerze mówiąc do głowy by mi nie przyszło,by takie zachowania wiązać z jakimś nadzwyczajnym wpływem,którejś z orientacji politycznych.Bo zdarzały się za wszystkich rządów.
Miły Pluto,najwyrażniej cierpisz na dolegliwość,którą przez analogię mogę przyrównać do tzw.syndromu erotomana.Z tą oczywiście różnicą,że o ile tamtemu wszystkie sprawy tego świata kręcą się wokół vaginy,tak Tobie,wokół PIS-u.
  #108  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 00:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Miły Pluto,najwyrażniej cierpisz na dolegliwość,którą przez analogię mogę przyrównać do tzw.syndromu erotomana.Z tą oczywiście różnicą,że o ile tamtemu wszystkie sprawy tego świata kręcą się wokół vaginy,tak Tobie,wokół PIS-u.

Miły drzazgo!
Chciałes kroniki wypadków miłosnych ABW, to od czegos trzeba zacząć. Ma jednak wątpliwości, czy juz wtedy istniał PiS...
A co do mojego uwielbienia PiSem, to w końcu jesli uznamy, że obecnie panujaca koalicja to.....[wpisać dowolne wyrazy] a PiS kreuje się na świetych niepokalanie poczętych, to staram się drzazgę prawdy w owo niepokalne ciało wbić.
Jako i ty czynisz w odwrotnym kierunku.
Ale muszę ci wyznać, ze mimo syndromu antyPiSowskiego
nie przyszłoby mi do głowy, żeby ABW do SB, czy UB równać. W końcu nie przez przypadek swoje wynurzenia w temacie ABW umieściłes w wątku o UB i SB. Aż taki gapcio to nie jesteś.
Nawet pod Ziobrą, Kaczyńskim i usłużnymi prokuratorami.
A co do metod, to przyznasz chyba, że ABW i kilka innych służb jeszcze nie napełniało rowów zwłokami tych którzy wpadli w łapy funkcjonariuszy. Tez nie mam wielkich złudzeń co do humanitaryzmu tych co są poza kontrolą cywilną. Problem tylko w tym, czy przekraczający dozwolone metody ponoszą konsekwencje czy nie.
Ci od złamanego zęba i gleby maja takie szanse. A ofiary na sądowe odszkodowania. Podobnie jak owe ofiary wyczynów ABW w postaci sędziego i kol. z ery szeryfa Kaczyńskiego L. Macierewicza i Ziobry..
I jeszcze cuś". Jak sie na sztandarach wypisuje PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ to wypadałoby tego przestrzegać choc w minimalnym zakresie.. Panienka narożna dość głupio wygląda kiedy pozuje na zakonnicę wyniesiona na ołtarze..
  #109  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 07:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Niezależnie od tego jaka opcja polityczna rządzi służby idą swoją drogą w mrocznym tunelu a politycy nawet ci najwyżsi i tak wszystkiego nie wiedzą , bo nie mogą aby w razie odejścia nie pokrzyżować ciągłości interesów państwa. Polecam książkę "Szpiedzy wywiady i tajne służby". Ci co znają te rewiry to sobie przypomną a ci co nie mieli pojęcia to zbledną.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #110  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 08:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Niezależnie od tego jaka opcja polityczna rządzi służby idą swoją drogą w mrocznym tunelu a politycy nawet ci najwyżsi i tak wszystkiego nie wiedzą , bo nie mogą aby w razie odejścia nie pokrzyżować ciągłości interesów państwa. Polecam książkę "Szpiedzy wywiady i tajne służby". Ci co znają te rewiry to sobie przypomną a ci co nie mieli pojęcia to zbledną.

To też. Z tym, że jednak nie da się ukryć, że pewnych rzeczy nie należy porównywać. Choćby z tego względu, że od czasów ukatrupienia Popiełuszki trochę się w tej branży zmieniło.
A jawne łamanie prawa jest jednak ścigane i działaja sądy dające odszkowania za poniesione straty. Czy wyobrażasz sobie, ze SB spowiadałoby sie z bezprawnego pobierania bilingów dziennikarzy?
A służby szpiegowskie? To co zrobił Macierewicz ze słuzbami, to powinno sie go za to odstrzelić za sabotaż.
Podobnie z IPN-em. gdyby mi dziś ktokolwiek zaproponował jakąś robótkę w okolicach tej branży, to pokazałbym mu paluszek. nawet gdyby to miało być kupienie mapy turystycznej jakiegos kawałka świata, który miałbym odwiedzić.
A to, ze na dołku spuszcza łomot delikwentowi kiedy świadków nie ma, to da sie zrozumiec, choc pochwalac nie lzja...
  #111  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 10:20
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Zasadniczy cel,czyli "unicestwienie wroga"od tysiącleci się nie zmienia. Zmianom - z upływem czasu - ulegają metody jakich się używa by to osiągnąć.I tak nawet UB nie paliła swych przeciwników na stosach ani też nie nabijała ich na pal.Z kolei SB,w porównaniu z UB,to mimo wszystko zupełnie inna,lepsza jakość.Co zaś do Ciebie,Drogi Pluto,to cieszę się,że trafiłem z diagnozą.Z Tobą,na poziomie ogólnym,nie sposób pogadać.
Za każdym razem taką rozmowę usiłujesz sprowadzić do rozważań o PIS-ie i Kaczyńskich.Powiem bez ogródek;jesteś nudny,przyjacielu.
  #112  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 10:26
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

W kontynuacji #111;i w ostatnim 20-leciu przytrafiło się parę zagadkowych a do dzisiaj nie wyjaśnionych zgonów.A ślady prowadzą do służb.
  #113  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 12:27
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

A mnie porusza.nie tylko rzucanie glebę, łamanie członków, areszty wydobywcze (każdy z nas mógłby tam trafić), ale odpowiedzialność autorów tychże czynności. Bo to nie tylko uszczerbek fizyczny, psychic ny, finansowy, utrata opinii itd.itp. Po miesiącach, latach okzuje się, że delikwent był i jest niewinny i należy wypłacić oddzkodowanie liczone (jak ostatnio) w milionach zł. Tyle, że płacić ma skarb państwa (tzn także ja) a nie konkretny policjant, prokurator, ABW czy inna bezkarna władza. Niech mi ktoś wytłumaczy - dlaczego ?!
  #114  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 14:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
I tak nawet UB nie paliła swych przeciwników na stosach ani też nie nabijała ich na pal.Z kolei SB,w porównaniu z UB,to mimo wszystko zupełnie inna,lepsza jakość.
No to miałeś szczęście, albo.......wyjątkowe szczęście. Aby nie być nudnym jak Pluto nie będę wymieniał nazwisk ale "ktoś" ostatnio chwalił te służby, 'Ktoś" po kim bym się najmniej tego spodziewał. No cóż, czas leczy rany szkoda, że nie we wszystkich tematach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #115  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 15:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
No to miałeś szczęście, albo.......wyjątkowe szczęście. Aby nie być nudnym jak Pluto nie będę wymieniał nazwisk ale "ktoś" ostatnio chwalił te służby, 'Ktoś" po kim bym się najmniej tego spodziewał. No cóż, czas leczy rany szkoda, że nie we wszystkich tematach.

Jeśli coś piszesz, to pisz dokładnie.
Radzę Ci sięgnąć do źródeł, tylko może niech te źródła nie biją na Czerskiej czy Wiertniczej.

Drzazga, pozostaję pod wrażeniem Twoich lapidarnych i pełnych humoru ripost.
Dla mnie to wzór niedościgły; treść zawieram w nadmiernej ilości słów zupełnie niepotrzebnych.
Ty to samo w jednym zdaniu.
  #116  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 15:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
A mnie porusza.nie tylko rzucanie glebę, łamanie członków, areszty wydobywcze (każdy z nas mógłby tam trafić), ale odpowiedzialność autorów tychże czynności. Bo to nie tylko uszczerbek fizyczny, psychic ny, finansowy, utrata opinii itd.itp. Po miesiącach, latach okzuje się, że delikwent był i jest niewinny i należy wypłacić oddzkodowanie liczone (jak ostatnio) w milionach zł. Tyle, że płacić ma skarb państwa (tzn także ja) a nie konkretny policjant, prokurator, ABW czy inna bezkarna władza. Niech mi ktoś wytłumaczy - dlaczego ?!

Takie prawo.

Pozdrawiam.
  #117  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 15:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga

[QUOTE
Za każdym razem taką rozmowę usiłujesz sprowadzić do rozważań o PIS-ie i Kaczyńskich.Powiem bez ogródek;jesteś nudny,przyjacielu.

drzazgo!
Na poziomie ogólnym to bajki w przedszkolu mozna opowiadać.
Za złe uczynki odpowiadają konkretni ludzie, konkretne partie i organy państwa.
Gdyby te brzydkie czyny o których było powyżej robiła PO, SLD czy Palikot ze swoim ruchem to też trzeba było ich na wokandę wyciagnąć.
Przecież sam drzazgo szanowny wspominałeś o konkretnym powaleniu na glebę i wybitych zębach przez współczesne ABW a nie ogólnie. Listę chciałeś robić. Z ogółu czy z konkretu? Ja podałem ci jeden konkret. Możesz swoja propozycje uzupełnic innymi. Ty zaś konkretnie zająłeś się ... syndromem, a nie swoją listą grzechów ABW i podobnych..

I jeszcze ciut o PiSie...powtórzę raz jeszcze. Zajmuje się tą firmą bo jest.. Kiedyś tak samo zajmowałem się Samoobroną, LPRem, czy AWSem. Bo były. Bo zamiast pływania w morzu ogółu wolę konkret i odpowiedzialność konkretnych ludzi za konkretne zjawiska.
  #118  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 22:01
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Nie lekceważyłbym przedszkolaków.To bardzo wymagający rozmówcy.O tym,że służby w każdym kraju - niezależnie od tego kto rządzi - żyją własnym,dobrze zakamuflowanym życiem,wie większość przedszkolnych starszaków.A dorosły człowiek zdaje się nie wiedzieć.Ani chybi, musiałeś dopiero co z czegoś się zerwać, Pluto.Prezydenci i premierzy są przechodni,stąd na ogól niewiele o nich wiedzą.A służby trwają.Zmieniają tylko sposoby i metody.Nie zmienia się cel.
  #119  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 22:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Nie lekceważyłbym przedszkolaków.To bardzo wymagający rozmówcy.O tym,że służby w każdym kraju - niezależnie od tego kto rządzi - żyją własnym,dobrze zakamuflowanym życiem,wie większość przedszkolnych starszaków.A dorosły człowiek zdaje się nie wiedzieć.Ani chybi, musiałeś dopiero co z czegoś się zerwać, Pluto.Prezydenci i premierzy są przechodni,stąd na ogól niewiele o nich wiedzą.A służby trwają.Zmieniają tylko sposoby i metody.Nie zmienia się cel.
Wydaje mi się, że cierpisz syndrom erotomana i marzeń o vaginie, a ponadto nudny jesteś
Pytanie brzmiało:
Czy UB, SB z czasów PRL-owskich to takie same służby jak te współczesne? I czy te "sposoby i metody" są prównywalne.
Możesz odpowiedzieć ogólnie.
Dla ułatwienia dodam, że o metodach i sposobach tych pierwszych dość dokładnie pisała kol. Lili co przywołuje ku pamięci, żebyś mnie nie posądzał o stronniczość.
  #120  
Nieprzeczytane 01-04-2012, 20:10
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Pluto,zadawanie pytań (#7592),na które odpowiedz jest oczywista świadczy,że nie tylko jesteś namolnym nudziarzem, ale że również Twój intelekt schodzi na psy.Równie dobrze mogłeś zapytać,ile jest 2x2 i spodziewać się odpowiedzi, że 5.
Jeśli zaś masz ochotę dołożyć oponentowi to wstydem jest uciekać się do okresleń wcześniej przez niego użytych. Pozwól,że wyręczę się mistrzem;na tym polega uwiąd starczy/że zamiast mówić,człowiek warczy.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.