menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3621  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 10:53
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Witajcie w pierwszy Dzień Świąt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3622  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 12:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie w gronie Samotnych.Miło pozdrawiam i ja spędziłam święta troszkę inaczej i było b.przyjemnie.
Poszłam spać bardzo póżno w nocy u mnie jak zwykle,ale jestem zadowolona i Wam tego samego życzę.
Wesołych Świąt.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3623  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 12:46
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

[b][size="2"]Witam wszystkich co czują sie samotni, ja czuję się dzisiaj wyjątkowo samotna. Bardzo, bardzo...na Wigilii byłam u dzieci, dziś po kościele , poczęstunku u sąsiadki jestem jak narazie w domu, smutno. Pewnie wygląda na to że się użalam, moze tak i jest faktycznie ale może to mi pomoże...zaraz wybieram sie na spacer...ile to już lat samotny...taki los...milego popołudnia u mnie nieśmiało pokazuje się słoneczko...może mój nastrój będzie lepszy?Pozdrawiam wszystkich i życze radosnych świat.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3624  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 14:11
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Helenko nie smuc sie! U mnie nawet słoneczka nie ma i na spacer nie chce sie wyjść, no bo bez moich psów nie pojde, a jak pójde z nimi to mam sprzatanie zapewnione...nie chce mi sie...Pozdrawiam samotnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3625  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 18:01
azuzannaa azuzannaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: woj. łódzkie
Posty: 1
Domyślnie

samotność... najbardziej doskwiera w święta. I pytasz dlaczego ? Co takiego zrobiłam, że jestem sama? Sama być nie muszę, ale to nie zmieni faktu, że czuję się samotna....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3626  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 18:19
stasia_1151's Avatar
stasia_1151 stasia_1151 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
[b][size="2"]Witam wszystkich co czują sie samotni, ja czuję się dzisiaj wyjątkowo samotna. Bardzo, bardzo...na Wigilii byłam u dzieci, dziś po kościele , poczęstunku u sąsiadki jestem jak narazie w domu, smutno. Pewnie wygląda na to że się użalam, moze tak i jest faktycznie ale może to mi pomoże...zaraz wybieram sie na spacer...ile to już lat samotny...taki los...milego popołudnia u mnie nieśmiało pokazuje się słoneczko...może mój nastrój będzie lepszy?Pozdrawiam wszystkich i życze radosnych świat.

Helenko ja też jestem samotna od nie dawna ,ale dzisiaj i całe święta jakoś nie bo syn przyjechał z Norwegii już jutro wyjeżdża i na sylwestra zostanę sama jak palec nie mam gdzie pójść i będę sama witać nowy rok.Kochana jakoś musimy sobie radzić z tym stanem cóż począć
__________________
. Każdy Ma Prawo Marzyć Inaczej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3627  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 23:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Poczucie osamotnienia każdy odczuwa jako uczucie przykre a jakby tak bliżej przyjrzeć się temu to co to jest czegoś brak? czegoś? co to jest, ten brak?

myślę, że warto przeorganizować swoje życie tak by to co jeszcze na miarę swoich sił i środków można zrobić by żyło się lepiej. Uważam, że to jest jedyna droga do wyjścia z osamotnienia.
Myślę, że warto zrobić to dla siebie.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 25-12-2012 o 23:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3628  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 00:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Zamyśliłam się nad tym tematem ...osamotnienie. Przyszło mi, że to brak wzajemnej troski o wzajemne kontakty wśród bliskich sprawia, że poczucie osamotnienia jest odczuwalne. To kwestia bliskości. Gdzieś kiedyś w jakimś momencie zaczęło postępować oddalenie...
Czy ktoś z was zastanawiał się nad poczuciem osamotnienia?
Ciekawa jestem waszych przemyśleń?
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 26-12-2012 o 01:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3629  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 09:59
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

poczucie osamotnienia mozna miec,
ale zaraz potem trzeba miec pomysł na bycie wsrod ludzi, literatura, na ktorej sie wykształcilismy nie dala nam wzorca na bycie czynnym seniorem, niezaleznym finansowo, majacym iles lat przed sobą
mnie postawila na nogi organizacja TKKF promujaca wyjscia na piesze wycieczki, do dzis mam od nich napęd na kolejne lata
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3630  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 11:55
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał azuzannaa
samotność... najbardziej doskwiera w święta. I pytasz dlaczego ? Co takiego zrobiłam, że jestem sama? Sama być nie muszę, ale to nie zmieni faktu, że czuję się samotna....
Masz rację dlaczego? czy jestem gorsza? mozna by to rozpamiętywać, może i na pewno coś zrobić ale jeśli po raz enty parzymy się to przestaje być przyjemne i naprawdę boli. Mnie życie nie rozpieszczalo od dzieciństwa. Potem dokonałam nie takiego wyboru i ...skutki ponosze do dziś choc samotna jestem już bardzo dlugo. Nie gnusnieję w domu, mam pracę, prowadzę aktywny tryb życia/ rower, kijki, długie spacery/ ciągle sama , do tego jeszcze od 6 lat w nowym miejscu zamieszkania. Mialam, psa, teraz w domu kota, pomagam potrzebujacym sąsiadom, jestem życzliwa ale...dokucza mi samotność. Przyznaję sie do tego to przecież ludzkie.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3631  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 12:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
Zamyśliłam się nad tym tematem ...osamotnienie. Przyszło mi, że to brak wzajemnej troski o wzajemne kontakty wśród bliskich sprawia, że poczucie osamotnienia jest odczuwalne. To kwestia bliskości. Gdzieś kiedyś w jakimś momencie zaczęło postępować oddalenie...
Czy ktoś z was zastanawiał się nad poczuciem osamotnienia?
Ciekawa jestem waszych przemyśleń?

Też miałam tako okres.Ale zaczęłam się zastanawiać i wiem.Sama sobie byłam winna.Wydawało mi się ,że syn powinien się interesować co tam u mamusi,pytać,dzwonić,wpadać.
Ale przecież on ma swoją rodzinę,o którą musi dbać,zajmować się.I okazało się ,ze wszystko można pogodzić.Trzeba tylko rozmawiać.I nie ważne,kto do kogo zadzwoni,zapyta ,poprosi o pomoc.Trzeba wielu rozmów kompromisów i wiele zrozumienia,żeby nie czuć tego osamotnienia.Bo samotna to już będę do końca życia,/chyba ,że jeszcze uda mi się spotkać po raz drugi tę druga połówkę,nie mówię nie/,ale sama nie muszę.Można sobie tak zorganizować życie,ze nie odczuwa się tak bardzo tego osamotnienia.Jednak nie zrobi się tego siedząc przed kompem,od rana do nocy i narzekając,nic innego nie robiąc.Pewnie,że przychodzi wieczór i w zasadzie pozostajemy same,ale zadowolone,ze udało się z kimś spotkać,porozmawiać,pójść do kina,zaliczyć jakiś wspólny wyjazd,razem z koleżanką, wypić kawkę,pomóc komuś,kto nie ma już nikogo,jest bardziej od nas samotny,schorowany.A wieczorkiem usiąść z kubeczkiem cieplej herbatki i podziękować losowi,ze jeszcze jesteśmy komuś potrzebne/chociaż od czasu do czasu/,bo tyle jesteśmy warci ile możemy innym dać.
Cieszę się,że tu jesteśmy,możemy się dzielić naszymi radościami i smutkami i to też powoduje,że to osamotnienie jest mniejsze..
Pozdrawiam miłego świętowania życzę,zapraszam na spacerek nad moje morze.

Zdjęcie z ubiegłego roku,ale morze nie odpłynęło,a śnieg powoli topnieje.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3632  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 20:00
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Cytuję prof. Władysława Tatarkiewicza: Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, co są do niej zmuszani.
Zostawiam bez komentarza.
Pozdrawiam samotnych jako i ja tak mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3633  
Nieprzeczytane 26-12-2012, 20:43
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Senioritko pozdrawiam, jesteś mądra dziewczyna zawsze wiedziałam, nie będę komentować, mądre słowa,pozdrawiam. Podsyłam piosenkę...może kto posłucha?
Cytat:
Napisał senioritka
Cytuję prof. Władysława Tatarkiewicza: Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, co są do niej zmuszani.
Zostawiam bez komentarza.
Pozdrawiam samotnych jako i ja tak mam.
http://www.youtube.com/watch?v=rltWUr9HkZA
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3634  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 20:26
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

wszystkim samym i tym , którzy tylko czują sie samotni szczęśliwego nowego roku 2013!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3635  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 21:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Ja podsyłam coś na samotne myślenie,sama borykałam się z takim dylematem i chciałam i chciałam i chciałam i wychodzę bo chcę z tego wyjść,chociaż ja mieszkam na zapadłej wsi i autobusy nie jeżdżą już od 16 do wsi a ja nie mam Prawa jazdy,chociaż Auto w domu...

Pozostały mi tylko bezdomne-domne Koty i Psy.Teraz pojawiły się "Igle" i wszystko co się rusza jest u mnie nakarmione...
Miło pozdrawiam...
W Nowym Roku 2013 życzę wszystkim pogody ducha i uśmiechu na około a będziecie zadowoleni z siebie że komuś daliście znak o swojej radości..

__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3636  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 22:54
Szafir451 Szafir451 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 5
Domyślnie

Postanowiłem się zarejestrować na tym portalu.Skłoniła mnie do tego rubryka o samotności.Czytając część tych wątków zwróciłem uwagę,że większość to piszące kobiety o samotności.Tak też jestem samotnym mężczyzną po utracie kochanej żony.Zmarła w tym roku i codziennie trudno mi się z tym pogodzić.Święta spędziłem z dziećmi i 5 wnukami.Pomimo,że mieszkam z synem czuję się samotny.Córki mieszkają w innej miejscowości.Codziennie odwiedzam zmarłą żonę na cmentarzu.W otoczeniu osoby znajome uważają mnie za pogodnego "faceta"choć w duszy myślę o żonie.Dzieci żyją swoim życiem.Mam wiele zajęć i zwierzaki w domu ale mimo to pozostaje smutek.Pada podstawowe pytanie co zrobić aby zacząć żyć "nowym" życiem?Dla mnie jest to bardzo trudne ale być może ktoś był w podobnej sytuacji i może coś doradzić.Z dziećmi na ten temat nie rozmawiam.Same przeżyły śmierć mamy.Życzę wszystkim aby w Nowym Roku było jak najmniej osób samotnych.Sylwester postanowiłem spędzić samotnie,choć miałem zaproszenie do znajomych z którymi zawsze spędzaliśmy Sylwestra ze zmarłą żoną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3637  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 23:28
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Szafir trudny czas i nic nie przyspieszysz to ma wybrzmieć i wybrzmi...kiedyś.
Do znajomych powitać Nowy Rok może możesz przecież wpaść choćby złożyć życzenia zobaczysz jutro.

W tym okresie być z ludźmi jest dobrze być...łatwiej

a Ona jest...jest przecież w twym sercu
fizycznie odeszła i tego brak.

pozdrawiam

Mieszkasz z synem więc wzajemnie wesprzecie się w dalszym życiu a i tu też zaglądaj
....tulaski serdeczne


jak ze snem u ciebie? jeśli kiepsko to do lekarza z tym trzeba koniecznie.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 30-12-2012 o 23:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3638  
Nieprzeczytane 31-12-2012, 05:53
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Wszystkiego dobrego na Nowy Rok
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3639  
Nieprzeczytane 31-12-2012, 06:05
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie

SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2013

http://youtu.be/fE2N3c8R_Mk
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3640  
Nieprzeczytane 31-12-2012, 08:19
Szafir451 Szafir451 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 5
Domyślnie

Dziękuję za pokrzepienie Artfilka .W sumie nie mam problemów ze spaniem.Jestem młodym emerytem 56 lat.Do znajomych muszę dojechać samochodem i dlatego zaprosiłem ich do siebie.Często u nas bywali.Znamy się od wielu lat.Żona zmarła w marcu tego roku.Postanowiłem,że w Sylwestra o 24,00 będę na jej grobie i "razem" wzniesiemy toast.Może to głupie ale takim jestem.Tak sobie postanowiłem.Mam świadomość,że życie jest krótkie i w przyszłości trzeba będzie poznać Panią.Na razie o tym nie myślę.Syn jeszcze się uczy i jak to młodzież ma swoje sprawy.Uważam za krzywdzące opinie kobiet na tym portalu w stosunku do mężczyzn.Nie można wszystkich traktować jednakowo.Pozdrawiam wszystkich samotnych i myślę,że samotność nie trwa wiecznie i na każdego z nas przyjdzie czas życia we dwoje co każdemu życzę.Szczególne pozdrowienie w nadchodzącym Nowym Roku kieruję do Artfilka i dużo zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
samotność w małżeństwie doda Miłość, przyjaźń, związki, samotność 419 15-11-2019 19:24
Internet pomaga pokona samotno - komentarze Ludgarda Ogólny 223 16-08-2011 09:55
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 14:53
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 12:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 20:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.