menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 20:36
~gość: 91.192.165.xxx's Avatar
~gość: 91.192.165.xxx
 
Posty: n/a
Post

hej czekam na kontakt z chętną panią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 09:27
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Mają kobiety kasę to niech sobie wybierają kogo chcą...
Nie szokują już nas związki starszych mężczyzn z dużo młodszymi kobietami ,a dlaczego dojrzałe kobiety będące w związku z dużo młodszymi mężczyznami mają być inaczej postrzegane i ma to szokować społeczeństwo? Jestem za takimi związkami...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 02:09
paloma's Avatar
paloma paloma jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 9
Domyślnie

Drogie Panie i Panowie... ale przede wszystkim Panie. Trafiłam na wątek zupełnie przypadkiem i zaintrygowana zajrzałam i .... jestem muszę przyznać, przerażona brakiem szacunku kobiet do samych siebie (jako do płci).
Zacznijmy od tego, że poziom dyskusji okazał się żenujący - kompletne rozczarowanie. Zamiast rzeczowej dyskusji, a przynajmniej na temat, z przerażeniem czytam same prawie inwektywy, zarzucacie się wyzwiskami nawzajem, zupełnie nawet nie próbując zrozumieć drugiej strony. Gdzie tu szacunek do samej siebie?? Wstyd. I myślę, że obie strony powinny się zastanowić nad egoistycznym postrzeganiem przez siebie innych.

A jeśli chodzi o temat wątku - strasznie trudno jest wyplenić z narodu zacietrzewienie i brak tolerancji. Wszyscy mnóstwo na ten temat potrafią rozprawiać, ale gdy przychodzi co do czego, to mało kto potrafi faktycznie stanąć po stronie tolerancji, czy prawdy. Łatwiej jest iść za masą. Niestety są to podwaliny wszelkiej dyskryminacji, rasizmu itd.

Osobiście mam swoje prywatne życie, które jest tylko moje - normalne w kryteriach dyktującej normy większości - to tak gwoli wyjaśnienia, żeby nie było prywatnych wycieczek.

Moje zdanie w tym temacie jest zupełnie proste - każdy jest odpowiedzialny za siebie, każdy żyje dla siebie, a nie dla opinii publicznej. W związku z tym - to co robi w "czterech ścianach" jest jego prywatną sprawą i prawem, które uważam każdy powinien uszanować. Oczywiście dopóki dzieje się to za obopólną zgodą - nikomu nie dzieje się krzywda. I jest to dla mnie obojętne, czy jest to pan 50 i pani 20, czy może odwrotnie, albo pary homoseksualne. Jest to zupełnie prywatna sprawa zainteresowanych, dopóki nie wykracza to na tereny publiczne - w tym wypadku niestety ale zainteresowani muszą się liczyć z nieprzychylną opinią, czy wręcz niesmacznymi komentarzami.
Osobiście znam takie "nietypowe" pary - w każdym wydaniu - i muszę stwierdzić, że jako ludzie często są lepszym przykładem niż ci "normalni".
Tylko jest jedna kwestia, chyba nie do przeskoczenia w naszym społeczeństwie (tym starszym) - najpierw trzeba sobie uzmysłowić różnice, a później dać prawo inności.... właśnie innym. Bo każdy z nas jest inny i każdy inaczej odczuwa - trzeba tylko mieć tą odwagę cywilną, by potrafić to przyznać i dać innym prawa.

Z dyskusji przebija jeszcze inna kwestia - choć szczycimy się rozwojem, postępem cywilizacyjnym itd. , jednak jesteśmy zacofani w stosunku do starych cywilizacji, a z pewnością mniej tolerancyjni. Już np. w starożytnym Rzymie np. homoseksualizm nie był niczym dziwnym, nadzwyczajnym czy napiętnowanym. Ba - wówczas pojęcie moralności miało zupełnie inne znaczenie.
Trzeba sobie uzmysłowić, co to jest norma - to nie jest "przepis" do którego mają się wszyscy stosować, jedynie pewne zasady większości. To jak np. z językiem - wszyscy (?) posługujemy się j. polskim, ale niektórzy z nas również taką, bądź inną gwarą. To się nazywa mniejszość i ma swoje prawa. Ja optuję za tym, by ta zasada obowiązywała w każdej dziedzinie życia.

A swoją drogą panie podchodząc w ten sposób do sprawy same się uprzedmiotowiają - sprowadzają sprawę jedynie do seksu, zapominając o tym co wewnątrz i o więzi, jaka może łączyć dwoje ludzi.

Więcej tolerancji życzę wszystkim.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 21:58
~gość: 79.189.182.xxx's Avatar
~gość: 79.189.182.xxx
 
Posty: n/a
Post

Nie wiem czy sie załapie , mam 30 lat i szukam Pani dojrzałej
adam30.1979@o2.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 22:15
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Jednak to mówi o wszystkim liczba odwiedzających
ten wątek-45015
Tym bardziej że forum jest bardzo zfeminizowane!
Kobiety to ciągnie!
Ciekawa powinna rozwinąć się dyskusja-no to zobaczymy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 24-05-2011, 12:39
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Paloma, zgadzam się z Tobą, z tolerancją u nas kiepsko, potrafimy tylko krytykować, bo to najłatwiej, łatwiej niż zastanowić się i zrozumieć, dlaczego ktoś jest "inny"...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 24-05-2011, 18:11
~gość: 79.189.182.xxx's Avatar
~gość: 79.189.182.xxx
 
Posty: n/a
Post

czekam, czekam i sie chyba nie doczekam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 12:39
alladynek alladynek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 1
Domyślnie

Kolego ~gość - nie wiem czy zauważyłeś, ale nie jest to temat o ogłoszeniach młodych mężczyzn szukających dojrzałych pań. Takim spamem ogłoszeń tylko pokazujesz swój niski poziom kultury i dodatkowo zniechęcasz ewentualne kandydatki. Bo wygląda to bardziej na akt Twojej desperacji (przelecieć wszystko co na drzewo nie ucieka).

A wracając do tematu.
Wiele razy padło tutaj pytanie co młody mężczyzna widzi w dużo starszej od siebie kobiecie. Odpowiedź jest beznadziejnie prosta. To samo co w innych kobietach. Jedni lubią kolor czerwony inni niebieski. Jedni wolą równolatki, młodsze, a jest grupa mężczyzn, którzy wolą starsze. Wiele z tutaj wypowiadających się Pań musi mieć spore kompleksy na punkcie swojego wyglądu, skoro ciągle pada pytanie: co widzą? I częsta odpowiedź to taka, że 40+ latka też może ładnie wyglądać. Pomijam tutaj sprawę żigolaków (bo szukają kasy) i takich co szukają przygody - bo wtedy wyznacznikiem jest uroda, lub sam wiek który może być fetyszem, ale o fetyszach to inny temat. A może by tak coś więcej? Może młodsi chłopacy szukają tego czego nie mogą dostać wśród rówieśniczek?

Ja właśnie do takich się zaliczam. Osobiście mam 30 lat. Jestem żonaty z 13 lat starszą ode mnie kobietą. Poznaliśmy się prawie 10 lat temu. Od 5 jesteśmy małżeństwem (i posiadamy 2 dzieci). To tak woli wyjaśnienia, że nie chodzi o sponsoring, ani o jednorazowy sex.
Na początku tak było. Przed pierwszym spotkaniem, już podczas rozmowy na czacie, odczuwałem coś w rodzaju satysfakcji i mocno podbudowanego własnego ego, że takim oto młodzikiem (wtedy 20 lat) zainteresowała się kobieta po 30. Więc na pewno jest to jeden z elementów tego zjawiska. Drugą siłą jaka mnie pchnęła do takiej partnerki to taka, że wśród swoich rówieśniczek nie mogłem znaleźć nikogo kto by odzwierciedlał tego co gra mi w środku. Moje 20-latki miały w głowie imprezy, moda lub flirtowanie. I przede wszystkim brak zrozumienia dla facetów. Wiele moich zachowań było "dziwnych" dla moich byłych. Ja szukałem ciepła, miłości, czułości i zrozumienia. I to właśnie dostałem od mojej teraźniejszej żony. Nawet teraz widzę co się dzieje wśród moich rówieśniczek - co jest teraz dla nich ważne? Kariera. Kilka moich znajomych jest do tej pory singielkami, a jak chcę się z nimi spotkać to albo są na zajęciach, kursach, albo właśnie walczą o awans. A potem płaczą bo nie mają faceta. Społeczeństwo samo sobie stworzyło teraz obraz faceta - metroseksualnego. Tyle kobiety mówiły o tym, że facetów nie obchodzą uczucia. Jak zaczęli być uczuciowi i szukać czegoś takiego jak potrzeba przebywania z partnerką i dzielenia z nią swojego czasu i hobby, to te wzięły się za równouprawnienia: władza, kariera i większa swoboda. Przepraszam, że generalizuję i uogólniam. Ale popatrzcie na to co się dzieje w mediach. Facetów zakuliście w szaliczki z jedwabiu, wymagacie uczuć i więcej empatii od nich, a same idziecie w przeciwnym kierunku. Świat wywraca się do góry rolami (nogami). I stąd biorą się właśnie takie zjawiska, że równouprawniona kobieta szuka sobie młodszego czułego, empatycznego i wrażliwego kochanka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 09:12
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał 79.189.182.xxx
czekam, czekam i sie chyba nie doczekam
Długo czekasz ... może w międzyczasie sam naucz się prać, prasować, gotować i sprzątać... A jak to nie wystarczy, to skok do SexShopu po gumową lalę albo owieczkę i masz problem z głowy.
Tu znajdziesz co nieco....
http://www.youtube.com/watch?v=6AKud...has_verified=1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 13:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Kto szuka, ten znajdzie))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 04-07-2011, 18:38
młody19lWroclaw młody19lWroclaw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: wrocław
Posty: 1
Domyślnie szukam sponsorki stały układ lub czasowy

Witajcie drogie kobiety
jestem młodym 19 letnim chłopakiem z okolic wrocławia
chetnie spędze z wami wolny czas w zamian za pieniązki jestem otwarty na wszelkie propozycje prosze pisac majkel.nowicki@interia.pl reszta do uzgodnienia prywatnie
brak własnego lokum dyskrecja i higiena to podstawa
do usłyszenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 04-07-2011, 19:29
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał młody19lWroclaw
Witajcie drogie kobiety
jestem młodym 19 letnim chłopakiem z okolic wrocławia
chetnie spędze z wami wolny czas w zamian za pieniązki jestem otwarty na wszelkie propozycje prosze pisac majkel.nowicki@interia.pl reszta do uzgodnienia prywatnie
brak własnego lokum dyskrecja i higiena to podstawa
do usłyszenia
Chłopcze w wieku mojego wnuka..!!! W zamian za pieniążki...?? A czy ty wiesz ile emeryt może wyłuskać zaskórniaków ze swojej emerytury ... pewnie starczyło by na dwie kawusie i po pączku na łebka.... A jak emerytka bogatsza, to i na tramwaj wystarczy, co by starowinka nie musiała popylać na piechtę... Domyślam się, że nie piszesz tego poważnie, a tylko tak dla jaj... co by było weselej na forum....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 04-07-2011, 22:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

ale tutaj kabaretowo?
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 24-11-2011, 21:23
shaman_84 shaman_84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Radomsko
Posty: 5
Domyślnie Sławek 26 lat szyka Pani po 50 tce

witam,

Chciałbym spróbować swoich sił na łożu

czy któraś z Pań jest zainteresowana ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 24-11-2011, 21:24
shaman_84 shaman_84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Radomsko
Posty: 5
Domyślnie

ja szukam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 24-11-2011, 21:26
shaman_84 shaman_84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Radomsko
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał 91.192.165.xxx
hej czekam na kontakt z chętną panią

ja również czekam na kontakt:

sha_84@wp.pl

województwo łódzkie i śląskie

pełna dyskrecja i higiena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 24-11-2011, 21:27
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

hi hi, wątek ma wzięcie, bo jest 56 166 wejść.
Chłopaki, powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 24-11-2011, 21:35
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Młódki nie pasują,albo kasiory nie mają.
Powodzenia i z dyskrecją uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 25-11-2011, 08:29
shaman_84 shaman_84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Radomsko
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Młódki nie pasują,albo kasiory nie mają.
Powodzenia i z dyskrecją uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


a kto powiedział ze chce za to pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 25-11-2011, 10:31
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Młódki nie pasują,albo kasiory nie mają.
Starszawe mają kasiorę, ale rozsadek, godność i ambicję także. Jeśli chodzi o mnie, synów już mam. Ze względu na wiek adopcji nie przewiduję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zabawy polaccogiovane Hobby, pasje 29 03-01-2015 00:21
Produkty dla seniorów pilnie potrzebne - komentarze senior A.P. Ogólny 19 08-08-2012 14:20
Babcia pilnie potrzebna - komentarze Basia. Ogólny 8 12-08-2010 05:30
Makijaż dojrzałej kobiety - komentarze jakempa Ogólny 32 15-11-2008 18:39
Makija kobiety dojrzaej - komentarze malgos651 Ogólny 43 07-01-2008 16:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.