menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 18:36
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 257
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Praw my nie mamy, nawet do godnej śmierci. Kto nie ma zdrowia, siły, pieniędzy ten nie ma nic do powiedzenie wg dzisiejszych kryteriów.

Z przykrością prawdziwą podpisuję się pod tym stwierdzeniem.
O prawach ludzi młodych i starych zdecydowało.. samo zycie.
Młodzi są /w kazdym razie powinno tak być/ zwykle zdrowi i sprawni. Z wiekiem pojawiają się choroby ,niesprawności a budżet niestety kurczy się do .....czasem b.skromnej emeryturki.
Tymczasem nie mamy prawie wcale ulg w odpłatności za leki,
nawet sanatorium przekracza możliwości wielu emerytów.

O leczeniu prywatnym można sobie pomarzyć,
a jak wygląda leczenie w przychodniach ,jakie kolejki,czas oczekiwania,trudności z rejestracją; kto się leczy ,ma rozeznanie.
To tyle ode mnie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 20:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Chciałem napisać bardziej ostro ale powiedzmy, ze uprzedziła mnie wierszem Pani Jucha


Z wierszyka mojego ten sens się wywodzi,
że kiedy starość i niemoc przychodzi,
to lepiej zgodzić się ze strzykaniem kości
i nie opowiadać o swojej starości.
Zaciskając zęby z tym losem się pogódź
i wszystkich wokoło chorobami nie nudź!

Powiadają: "Starość okresem jest złotym"
kiedy spać się kładę, zawsze myślę o tym...
"Uszy" mam w pudełku, "zęby" w wodzie studzę
"oczy" na stoliku zanim się obudzę...
Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje:
"Czy to wszystkie części, które się wyjmuje?"

Za czasów młodości (mówię bez przesady)
Łatwe były biegi, skłony i przysiady.
W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało,
żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą...
A teraz na starość czasy się zmieniły,
spacerkiem do sklepu, z powrotem bez siły.

Dobra rada dla tych, którzy się starzeją:
Niech zacisną zęby i z życia się śmieją.
Kiedy rano wstaną, "części" pozbierają,
Niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają.
Jeśli ich nazwiska tam nie figurują,
To znaczy, że ZDROWI I DOBRZE SIĘ CZUJĄ.

ŚP Józefa Jucha z Wadowic

Dotyczy to też jęczenia na temat traktowania starszych, nie zauważyłem, żebym miał mniej praw niż młodzi, żeby mnie inaczej traktowano niż kogoś młodego, a że dopada mnie SKS,(starość, kur...a, starość) to niestety taka kolej życia...
Raczej miałem nieprzyjemność spotykać stetryczałych na wszystko narzekających starszych Panie czy Panów, wielu takich gderających spotykałem, takich co to wszystko złe, wszystko źle, wszyscy winni....a potem dziwią się, że młodzi ich olewają,
Przepraszam ale takie tetryczenie wynosi mnie zawsze na orbitę.....
(wierszyk skróciłem)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 21:01
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

praca w DPS nauczyła mnie paru ważnych rzeczy: CIERPLIWOŚCI SLUCHANIA WYROZUMIALOŚCI Ja was rozumiem moi drodzy jak najbardziej rozumiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 21:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Witaj Jipp-ku ja nie stękam i narzekam,ale widzę tą niesprawiedliwość w traktowaniu tych bogaczy i tych co przyjdą w tzw.Kufajii.
Tylko nie mów,że tak nie jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Jakiego Emeryta stać na zrobienie USG za 120zł. i to nie jest jedno tylko badanie w tzw.Kwartale które wytyczy Tobie S.Lekarz.Mając 800 zł em-lubRenty co Ci Ludzie mają jeść i za co kupić w Aptece,Lekarstwa.Wcale się nie dziwie,że jesteśmy jednym z Krajów z Największymi zachorowalnościami na CUKRZYCE----ta choroba nie boli.
A------ obciąć nogę to szas-pras i spokój,ma NFZ i szybki kontakt z dziurką.Ciemną i zimną.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 21:44
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Zayas nie rozumiesz, tu w KSC jeszcze nie są ludzie starzy, tylko starsi, którzy potrafią na komputerze czynić cudeńka graficzne. Wątpię, aby młody człowiek chciał się tego nauczyć. Przejrzyj wszystkie wątki to dopiero się zdziwisz. Wobec tego są to osoby przede wszystkim sprawne psychicznie i fizycznie, którzy z przyczyn różnych przeszli wcześniej na emeryturę i tu się bawią. Swoją pracę powinnaś pisać w oparciu o ludzi z Domów Opieki Społecznej, którzy naprawde potrzebuja pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 22:00
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Hey""" Zayas a może ty jesteś jedną z tych od Boga Rydzola.
Do niego i do jego wyznawców,sie zwróc,oni Tobie odpowiedzą jak można żyć KK-landzie.

My jesteśmy światli Ludzie i znamy;IN-VITRO-kondomy,Tabletki atykoncepcyjne,Badania Prenatalne, i wiele innych.
A ---modły,modły ,modły też znamy -anie za za darmo.i

nie za moje.

Więć nie traktuj nas,za osoby nie znające Świata,bo na tym forum,możesz się o tym Linkami przekonać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 22:02
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 257
Domyślnie

Jip
Cytat:
Dotyczy to też jęczenia na temat traktowania starszych, nie zauważyłem, żebym miał mniej praw niż młodzi, żeby mnie inaczej traktowano niż kogoś młodego, a że dopada mnie SKS,(starość, kur...a, starość) to niestety taka kolej życia...

Racz zauważyć,że ja nie jęczę na złe traktowanie czy mniej praw, tylko piszę o konkretach. Jeśli ciebie to nie dotyczy,to się ciesz,
ale nie każdy ma pieniądze na lekarstwa.

Edeland, bardzo obrazowo to przedstawiła,
ale wygodniej jest nie widzieć ,nie słyszeć. Ważne że ty masz wszystko co potrzebne, reszta się nie liczy, najlepiej zastrzyk czy fabulon co?! Zresztą i to trafi pod obrady sejmu.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 22:24
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie


Eledand i Vika jestem z Was dumna. Tak " staruszki " załatwiają sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 09:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Nie, nie mam wszystkiego co mi trzeba, ale też wiem, że nie jest to
Cytat:
getto ludzi starych i prawa w nim obowiazujące
Cytat:
Nikt,sie o starych ludzi nie interesuje,bo i po co
Takie twierdzenie to bzdury i tetryczenie, bo najłatwiej narzekać,
ale szpitale maja być państwowe i koniec, a wtedy nikomu nie zależy na co ile jest wydawane w szpitalach, bo to nie nasze to państwowe i to są też przyczyny kolejek.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 18:37
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie

Przepraszam ale albo pomylilam fora albo sama nie wiem Oczekiwalam innych odpowiedzi Bardziej wyrozumialszych Pomylilam sie Od Rydzyka nie jestem i boska reka mnie od tego z daleka trzyma W DPS sa ludzie rozni- fizycznie, psychicznie i wiekowo Tak samo jak wy... Przepraszam ale sie zawiodlam... Piszac "ludzie starzy" nie mialam na myslich sedziwych staruchów ktorza maja grubo ponad 100 lat A i tak osoba majaca 102 lat jest mlodsza od tej 104 letniej, ktora mialam przyjemnosc poznac. I wcale nie byla wredna stara osoba tylko bardzo mila i sympatyczna Pania ktora dziekowala Bogu i osobom ktore jej pomagaly w czynnosciach dnia codziennego i za to ze pozwalaja jej zyc jak najdluzej I ona miala prawo do ppomocy opieki wsparci modlitwy miala prawo do zycia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 19:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ja chyba żyję w innym świecie bo ja nie mogę stwierdzić, że
Cytat:
Praw my nie mamy, nawet do godnej śmierci. Kto nie ma zdrowia, siły, pieniędzy ten nie ma nic do powiedzenie wg dzisiejszych kryteriów.
Jak można napisać coś takiego, jak coś takiego można nie nazwać tetryczeniem....
Jakie to są te dzisiejsze kryteria?, nie mamy praw do czego?, pewno, że jest kodeks karny administracyjny, który nam nie pozwala kraść, zabijać,..itp, są wartości chrześcijańskie, które też nam ograniczają nasze prawa, ale przecież to nie okupacja, to nie komuna, która już minęła, takie twierdzenie jak wyżej .... przepraszam ale to ja się z tego wątku wyłączam bo uważam inaczej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 19:36
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 257
Domyślnie

Cytat:
Przepraszam ale albo pomylilam fora albo sama nie wiem Oczekiwalam innych odpowiedzi Bardziej wyrozumialszych

Zayas,nie dziw się naszym reakcjom i nie czuj się zawiedziona.
To są sprawy drażliwe. Jednym powodzi się lepiej, inni ledwie wyżyją z renty czy emerytury. Często przedwcześnie dopadają choroby, przybywa ich z wiekiem i leczenie staje się zmorą.
Bo jak wspomniałam renciści i emeryci są pozbawieni wszelkich ulg, ulg które mieli w minionym systemie. Ale proszę nie zrozumieć mnie żle.Nie twierdzę,że wtedy było to doskonałe rozwiązanie,takich nie ma.
Ale jednak można było przynajmniej kupić lekarstwa.Dziś czesto odchodzi się od okienka z niczym,bo leki za drogie i zazwyczaj pełnopłatne.
Nie rozumiem aluzji do o.Rydzyka.Tyle ma wspólnego ze starszymi ludżmi,że wolą słuchać R.M. i modlić się niż włączyć np.radio Fama, cz RMFM.Trudno w powaznym wieku słuchac jakichś nieartykułowanych wrzasków.
Pamiętamy inną muzykę, miłą dla ucha.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 19:39
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 257
Domyślnie

Jip,a można żyć bez pieniędzy , nawet nie chorując.?

Rzeczywiście twój świat jest inny, ale to nie powód aby ubliżać.
Ładny popis dajesz młodej studentce.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 19:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Jip,a można żyć bez pieniędzy , nawet nie chorując.?

Rzeczywiście twój świat jest inny, ale to powód aby ubliżać.
Ładny popis dajesz młodej studentce.
Nikt tu nie mówi o pieniądzach tylko o prawach, jedno z drugim nie ma wiele wspólnego, rozumiem, że bez pieniędzy trudno żyć, ale nie mówcie że brak pieniędzy ogranicza prawa bo to coś innego... i też nie jest tak, że nie ma pomocy społecznej lub organizacji społecznych,które pomagają....... ale jest też tak, że ktoś w wieku 40 lat powędrował na rentę nie zawsze zasłużoną i teraz narzeka, że ma małą emeryturę.... przyczyny braku pieniędzy są różne i ja to rozumiem, ale nie możecie mówić, że Wam zabrano prawa....
A nie bardzo widzę komu ja ubliżyłem.....
A jeszcze nie jestem z tych co to mają najwyższą emeryturę,
mam średnią, żona zaś najniższą trochę ponad 800 zł ......więc nie jestem z innego świata jak mi wmawiasz... no i jeszcze gdzie w mojej wypowiedzi coś napisałem o o.Rydzyku? ja nie widzę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 19:56
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

[quote=jip]Ja chyba żyję w innym świecie bo ja nie mogę stwierdzić, że

Jak można napisać coś takiego, jak coś takiego można nie nazwać tetryczeniem....

Jesteś zarozumiały , arogancki itd . nie będę wymieniała więcej epitetów, aby nie zniżyć się do Twojego poziomu. Ty oprócz własnego nosa , pewnie
nie widzisz nic innego. Jestem osobą dość młodą i napewno nie tetryczką, ale chodzę do apteki i widzę starsze osoby , które wykupują z recepty tylko leki
im niezbędnie potrzebne, bo na więcej ich nie stać, emerytów, którzy siedzą w zimnym mieszkaniu, bo nie stać ich na płacenie c.o. itd. Gdzie Ty masz człowieku oczy, może w tyle? Według Ciebie mamy prawo iść do Opieki Społecznej, to może mi powiesz jakie jeszcze mamy prawa.A wiesz dlaczego większość z nas ma małe emerytury, jeżeli nie to przeczytaj sobie o ustawie, które pozwalała po 12 latach niszczyć dokumenty płacowe. Wtedy będziesz wiedział.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:07
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 257
Domyślnie

Wiesia, z ust mi to wyjęłaś.

A poza tem jak zwał to zwał, ale o prawach decydują pieniądze,
a mają je ci,którzy niekoniecznie ciężko na nie zapracowali.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:12
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Ty też mi wyjęłaś z ust. Żona jip ma małą emeryturę, więc siedzi w kuchni, a Pan i Władca przy komputerze sie wymądrza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:13
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Zayas; a mnie bardzo cieszy jak mam prawo jak dzieciaki do zakupu biletów np do muzeum, do kina itp ze zniżką emerycka tak jak dzieciaki. I to jest fajne, bo jak wiadomo czasu (ponoć wiecej ) wiec można z tych przyjemności taniej korzystać. Ulgowe bilety na MPK itp ale jeszcze bym chciała na PKP ( jest ale tylko 2 raz w roku i to na specjalną legitymację), a mogłoby byc więcej. A może tańsze paliwo hi hi, ale niech nam pod żadnym pozorem nie odbierają z wiekiem prawa jazdy!!!
To takie kilka moich uwag. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:18
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Zayas, myślę, że nie napiszesz pracy magisterskiej w oparciu o wypowiedzi seniorów z tego forum.
Na podstawie dotychczasowych postów nasuwa się jeden wniosek - rzeczywistość znacznie odbiega od "praw", które nam - ludziom starszym - przysługują.
Na pewno "godne starzenie się" w Polsce jest nieosiągalne. Dotyczy to przeciętnych emerytów, których świadczenie jest miesięczną jałmużną państwa. Być taką jednak nie powinna, bo o wiele więcej zapracowaliśmy przez trzydzieści parę lat, w swoich różnych karierach zawodowych.
Radzę zmienić temat na: "Wesołe jest życie seniora".
Poczytaj różne wątki. Zobacz jakie mamy zainteresowania, jacy jesteśmy utalentowani. Zapoznaj się z naszym poczuciem humoru, wysłuchaj piosenek jakie lubimy. Zobacz też jacy jesteśmy zadziorni i ile mamy werwy broniąc własnych racji
Czasami chorujemy i ...umieramy, ale to już siła wyższa i na to szczególnie nie mamy wpływu
Nie jesteśmy złośliwi, tylko bardzo rozgoryczeni, stąd te ostre opinie.
Poczytaj trochę w necie, a szybko zorientujesz się
w rzeczywistości, dotyczącej wieku starszego.
Jeśli zapoznasz się z lukami naszego prawa, lekceważeniem nas przez państwo, sama dojdziesz do przywilejów, które powinny nas dotyczyć.
Jesteś młodą , bystrą dziewczyną, mam nadzieję, że Twoja praca magisterska, stanie się choć małym przyczynkiem do zmiany życia przyszłych emerytów, bo nam już nie pomożesz.
Jeśli teraz tego nie zmienicie - wy młodzi - to pamiętaj, że już niedługo czeka Was taka sama starość ,jaką nam sprawiono.
Powodzenia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 20:21
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Astra pięknie napisałaś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miłośnicy starych mebli,stylowych wnętrz różne bibeloty z poprzednik epok. gagunia Dom, wnętrza, ogród 18 24-05-2014 18:47
GERONTOKRACJA czyli kto będzie tych wszystkich starych nierobów utrzymywał? Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 42 11-05-2010 21:29
Prawa Pacjenta Antek.Mielonka Choroby, badania, terapie 4 09-12-2009 12:57
Polska - kraj dla starych ludzi? Nedka Zaproszenia 11 13-01-2009 20:53
starych drzew się nie przesadza hebra Rodzina bliższa i dalsza 29 20-03-2008 13:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.