menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 21:34
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie nie interesuje.
I tyle w temacie.
Ale ja wcale nie do ciebie mówiłam, na wątku jest wiele osób, takich, które lubię i cenię
Zastanówcie się, kochani, czy aby nie uczestniczycie w rozwijaniu spirali nienawiści i to wobec samych siebie nawzajem.
Pozdrawiam.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 21:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Wystarczy nie pisać, a wątek sam spadnie.
A ty napisałaś już 4 posty i na tym - obawiam się- nie koniec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 21:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Piekło czy getto ludzie ludziom przygotowują nie trzeba do tego diabła ani nazistów. A przecież naziści też kiedyś urodzili się zwykłymi ludźmi tylko zostali wytresowani na morderców. Podobno wojna wyzwala w 80% ludzi takie instynkty, które w czasie pokoju się nie objawiają. To znaczy, że coś się zaczyna, czyżby wojna Polsko Polska. Kto tu pociąga za sznurki?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 10:05
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Przykre to,że nie potrafimy dyskutować.
Prof.Tischner tak pisał o dialogu :
"Pierwszym warunkiem dialogu jest zdolność "wczuwania się" w punkt widzenia drugiego. Ale nie chodzi tylko o współczucie, lecz o coś jeszcze - o uznanie, że drugi ze swego punktu widzenia zawsze ma trochę racji."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 12:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Przykre to,że nie potrafimy dyskutować.
Prof.Tischner tak pisał o dialogu :
"Pierwszym warunkiem dialogu jest zdolność "wczuwania się" w punkt widzenia drugiego. Ale nie chodzi tylko o współczucie, lecz o coś jeszcze - o uznanie, że drugi ze swego punktu widzenia zawsze ma trochę racji."

Potrafimy. Nie sądzę, aby powtórzyła się próba rozbicia wątku i zamknięcia ust piszącym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 04-12-2012, 20:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Na Bielanach powstaje osiedle katolickie. Mam pewne wątpliwości co do tej idei, choć tych ludzi można zrozumieć.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...padkowych.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 10:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

W tym wątku, bo nie wiem gdzie to zamieścić.
Wydarzenie bez precedensu w historii naszego kraju;

-dziś rano doszło do zbezczeszczenia Cudownego Obrazu w Kaplicy Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze.

Dzicz..nawet najeźdźcy szanowali to miejsce.
Oczywiście, obowiązująca narracja będzie o chorobie psychicznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 10:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jest cicha inspiracja, legitymizacja takich zachowań nawet tu na forum, teraz będzie głośna. Przecież Szwedzi też zbeszcześcili obraz a od tego czasy wiara jest większa. Przecież płatny morderca muzułmański przy wsparciu i inspiracji komuchów też chciał zabić papieża. Lepiej nie będzie. Tolerancja nie w tą stronę. Gdyby procesja w Boże Ciało połączyła się z Paradą Równości wtedy byłoby coll.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 10:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na Bielanach powstaje osiedle katolickie. Mam pewne wątpliwości co do tej idei, choć tych ludzi można zrozumieć.

Lila, to nic nowego, zwlaszcza na warszawskich osiedlach na Bielanach. Przypatrzmy sie np. luksusowemu osiedlu "Gwiazdzista" lub innym przy Klaudyny. Niby nic, wszystko normalne...ale jak sie blizej przypatrzysz to ksieza chodza codziennie po alejkach z ministrantami, kadzidlami. Tego sie nie widzi nawet w Watykanie lub Rzymie.

Tak jak Ty rozumiem tych ludzi, ktorzy chca dobrowolnie zyc w getcie religijnym. Mysle jednak, ze miejscem na wiare katolicka jest kosciol (boznica), ktorych pelno w okolicach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 11:22
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Mnie sie wydaje, że niektórzy z nas katolików poniekąd lubią kreować sie na męczenników, gdy nikt ich nie nęka i nie prześladuje - czują sie niedowartościowani. Więc np. budują sobie zamkniete osiedla, uważając to za zamkniecie w gettcie, albo chociaż w zastępstwie wywołują dyskusje na forum, aby użalać sie nad swoim losem, szukać wroga, zastanawiac się kto ich "napuszcza", kto " pociąga za sznurki ".
Żyję dostatecznie długo i nie było w moim życiu okresu, żeby mi ktoś z powodu religii utrudniał życie. W latach szkolnych (czasy stalinowskie - obowiązkowa przynależność do ZMP, takiż udział w pochodach ) spotykaliśmy się w kościele, śpiewaliśmy w kościelnym chórze, na czas rekolekcji były zawieszone lekcje w szkole. Nikt z tego tytułu nie miał żadnych kłopotów.
Nie twierdzę, że nie prześladowano księży i biskupów. Ale tu na forum dyskutantom chodzi , myslę, o zwykłych ludzi. A przeciez siłę Kościoła stanowią nie księża, tylko ogół wiernych.
Po co zazdrościć innym parad równości ? Oni są przeważnie w tych paradach atakowani, a procesje w Boże Ciało odbywają się w spokoju. Gdyby były wspólne - nie wzięłabym w nich udziału, mogłabym niepotrzebnie "oberwać". A zadatków na męczennicę u siebie nie widzę.
A że są przeciwnicy wieszania wszędzie krzyży ? Mnie to nie uraża, mnie wystarczy, że wisi on w moim domu. Nie wszystko musi być na pokaz. Wiara i Bóg są w sercu, nie na afiszu.
Być może się mylę, ale złóżcie to proszę na karb mojego podeszłego wieku. Myślę, że choćby z tej racji moge sobie pozwolić na dziwactwa ( jeśli ktoś moją wypowiedź zaliczy do takiej kategorii).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 11:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Basiu!
Wyglądam przez okno i choć z okna jest całkiem niezły widoczek na podklasztorną okolicę i jakoś nie widze tłumów pędzących w tamtym kierunku w celu obrony pancernej szyby jaka chroniony jest cenny obraz. Przysnęły oddzialy ochronne czy co? Byc może jeszcze z podczęstochowski wiosek nie dojechały bo ...ślisko na drogach. Albo z innej strony gnają..
Mam za to dziwne skojarzenie z tzw. marszem w obronie WOLNOŚCI, SOLIDARNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI.
Przecie wyczyn jakiegoś idioty-barbarzyńcy idealnie wpisuje się w temat obrony wolności religijnej przed barbarzyńcami czychającymi na świetości.
Wczoraj naczelny obrońca wolności chciał przy wsparciu ONR-u repolonizować różne rzeczy -w tym Niemców i Ślązaków- a od dzis, albo jutra do tych wszystkich strasznych spraw dojdzie walka o odparcie zorganizowanego przez palikotopodobne ośrodki wsparte tuskowym nihilizmem postkomunistycznym ataku
na wartości i obiekty kultu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 12:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
......
Nie mieszaj wszystkiego w jednym kotle bo choć to może i smakołyki w tym zestawieniu mogą być niejadalne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 12:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Żyję dostatecznie długo i nie było w moim życiu okresu, żeby mi ktoś z powodu religii utrudniał życie. W latach szkolnych (czasy stalinowskie - obowiązkowa przynależność do ZMP, takiż udział w pochodach ) spotykaliśmy się w kościele, śpiewaliśmy w kościelnym chórze, na czas rekolekcji były zawieszone lekcje w szkole. Nikt z tego tytułu nie miał żadnych kłopotów.
Nie twierdzę, że nie prześladowano księży i biskupów. Ale tu na forum dyskutantom chodzi , myslę, o zwykłych ludzi. A przeciez siłę Kościoła stanowią nie księża, tylko ogół wiernych.

Dobrze, ze to napisalas, bo tak bylo. Dodam, ze bylo rowniez sporo szkol prowadzonych przez siostry i braci zakonnych, ktore doskonale funkcjonowaly. Niestety z powodu wysokich oplat nie byly dostepne dla wszystkich dzieciakow. Ale to juz inna bajka.

Cytat:
Po co zazdrościć innym parad równości ? Oni są przeważnie w tych paradach atakowani, a procesje w Boże Ciało odbywają się w spokoju. Gdyby były wspólne - nie wzięłabym w nich udziału, mogłabym niepotrzebnie "oberwać". A zadatków na męczennicę u siebie nie widzę.

Parady rownosci, parady innosci....w koncu karnawaly, przebierance sa wszedzie i bardzo w modzie na calym swiecie. Nie nalezy tylko przekraczac czerwonej linii. Hmm...gdyby tylko konczylo sie na "niewinnych" paradach, pewnie nie byloby tyle halasu. Sprawy sa duzo powazniejsze, glebsze. Zadania oficjalizowania zwiazkow osob tej samej plci jako malzenstwa, prawa do adopcji dzieci, co wiaze sie z kompletna restrukturacja spoleczenstwa, aktow i kodow prawnych, w tym Konstytucji. Skomplikowany spoleczny problem i tak naprawde nie widze rozwiazania bez kompromisow. Cos za cos.

Cytat:
A że są przeciwnicy wieszania wszędzie krzyży ? Mnie to nie uraża, mnie wystarczy, że wisi on w moim domu. Nie wszystko musi być na pokaz. Wiara i Bóg są w sercu, nie na afiszu.

Osobiscie jestem przeciwna jakimkolwiek ostentacyjnym znakom religijnym w miejscach publicznych. Krzyz, kipa, modlitwy w kucki na ulicach, - wsio rawno - wszystkie! Wstepujac do EU, wyraznie podpisalismy formuly o laicyzmie. Nikt nas do tego nie zmuszal. Wybralismy sami i podpisalismy akty porawne, ktore nalezy respektowac...albo opuscic EU.

Najlepszym wyjsciem byloby raz na zawsze oddzielic wplyw wladzy koscielnej od polityki. Obawiam sie, ze w naszym kraju nie jest to mozliwe. A moze poprostu jeszcze nie doroslismy do takiej decyzji?



Cytat:
Być może się mylę, ale złóżcie to proszę na karb mojego podeszłego wieku. Myślę, że choćby z tej racji moge sobie pozwolić na dziwactwa ( jeśli ktoś moją wypowiedź zaliczy do takiej kategorii).

W wiekowych dziwactwach z pewnoscia nie jestes sama - dolaczam do listy - zalozmy Klub Dziwakow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 13:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie mieszaj wszystkiego w jednym kotle bo choć to może i smakołyki w tym zestawieniu mogą być niejadalne.

Jarek!
Pożyjemy -zobaczymy kto dokona skonsumpcji z tego co jakiś świr zechciał upichcić w swoim rozumie.
Ja mam w pamięci aferę jaka zrobiono w naszym grodziszczu po tym jak trzy drobne pijaczki w okolicach stanu wojennego oparły sie o rozlatujace się drzwi kapliczki stojącej przy przystanku i wpadły do środka przewracając jakies meble i rozwalając "świętą" figurę z gipsu.
Takie były pijane, że o bożym swiecie nie wiedzieli.
Z jednej strony podniósł wrzask okoliczny proboszcz choć pokryli straty i dali odpowiedni bakczysz, a po drugie komunisci zapałali świetym oburzeniem na świętokradztwo, żeby pokazać jak to ludowa władza dba o wartości religijne i żeby sie podlizac KK zaaplikowała pijaczkom kilkanaście miesięcy do odsiadki.
Dwójce, bo trzeci miał dobrze ustawionego tatusia i mimo, że zostawił w pijanym widzie dokumenty firmowe po których milicja namierzyła bidaków to uniknął zderzenia z socjalistyczną temidą
Tak, że mozemy być świadkami całkiem ciekawych wydarzeń na kanwie tego karygodnego oczywiście z różnych względów wydarzenia.
I Jarek!
Obym sie mylił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 13:36
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Mar-Basiu ! Do Klubu Dziwaków zgłaszam swój akces i proponuje abys objęła funkcję Prezeski. Może jeszcze ktoś sie zapisze ?
W zupełnosci zgadzam sie z Tobą w kwestii inności-równości. Akceptuję związki partnerskie, ale adopcja dzieci - absolutnie nie. Skoro jakaś grupa uważa się za "innych ", musi sie konsekwentnie ze swoją innością pogodzić i nie żadąc aby wiekszośc zmieniła swoje zasady dla ich komfortu.
Czy to co napisałam nie podpada czasem pod "dziwactwo" ?Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 13:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jestem bardzo przeciw podpieraniem się krzyżem w polityce i jestem za rozdzielnością państwa od kościoła, wszędzie to podkreślam ale wara od bezczeszczenia miejsc kultu we wszystkich religiach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 14:31
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Nutko, mam podobnie.
Podzielam też opinię, że cokolwiek napisać pozytywnego, to daje odwrotny do zamierzonego skutek. Jakby oliwy do ognia dodał.
Niewierzącego nie przekona się niczym, choćby godziny dyskusji nie pomogą.

A czy chciałabyś aby przekonał się wierzący? Myślę że nie.
Mam wrażenie że temat wątku i dyskusji jest na wyrost. Bo kto by pomyślał że KK i jego wyznawcy,którzy są w większości (niektórzy piszą że w 95% ) gdzie jak gdzie ale w Polsce są prześladowani?
Nie ma także dowodów na to, że mniejszości wyznaniowe są prześladowane.
Jeżeli chodzi o ateistów to wg.mnie siedzą jak mysz pod miotłą aby nie narażać się większości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 14:50
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
A czy chciałabyś aby przekonał się wierzący? Myślę że nie.
Mam wrażenie że temat wątku i dyskusji jest na wyrost. Bo kto by pomyślał że KK i jego wyznawcy,którzy są w większości (niektórzy piszą że w 95% ) gdzie jak gdzie ale w Polsce są prześladowani?
Nie ma także dowodów na to, że mniejszości wyznaniowe są prześladowane.
Jeżeli chodzi o ateistów to wg.mnie siedzą jak mysz pod miotłą aby nie narażać się większości.

Jak to się zatem stało, że te 95% czuje sie zamknięte przez pozostałe 5% w gettcie i prześladowane ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 15:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jestem bardzo przeciw podpieraniem się krzyżem w polityce i jestem za rozdzielnością państwa od kościoła, wszędzie to podkreślam ale wara od bezczeszczenia miejsc kultu we wszystkich religiach.

A znajdziesz tu kogoś kto byłby przeciw?
Tylko, że podkreśliłbym miejsca kultu bo nie od dziś zrobił się z tego dość spory brak jasności w temacie.
Wspomnij cyrki na żwirowisku pod KL Auschwitz, wybryki związane z samowolnie postawionym krzyżem przed pałacem prezydenckim i podobne.
Sam doskonale wiesz, że u nas miejsce kultu to pojecie nad wyraz płynne i mało ostre. I na dodatek ustanawiane czasem dowolnie i w dowolnym miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 09-12-2012, 15:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Jak to się zatem stało, że te 95% czuje sie zamknięte przez pozostałe 5% w gettcie i prześladowane ?

A widzisz te mury? A prześladowane? Jak sie przyjrzysz jak chrześcijanin Kaczyński z miłością traktuje chrześcijanina Komorowskiego, Tuska, Ziobrę i in. to az dziw bierze, że jeszcze ktoś luzem po ojczyźnie chadza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.