menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 13:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

No cóż..
Nie jestem w stanie oglądać ''Popiołów''..

Mało kto wie że słynna scena ,gdy koń spada do urwiska , jest autentyczna.
Koń oddał życie .Te przerażone oczy....Mistrz wytłumaczył :''i tak był do rzeźni ''...............
  #282  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 14:07
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie A POwiadali że bedzie tak normalnie jak ....

Cytat:
Napisał Lila
TBo rządem tego nazwać nie można.
Fachowcy Tuska dorwali się do władzy , szukając oszczędności gdzie się da.
.....................
Ten durny Zarząd uwierzył w swoją baśń , że kryzysu nie ma .I ciemny lud to kupuje.
.......................

A po wyborach do europarlamentu , trzeba będzie się przyznać ile brakuje w tegorocznym budżecie .
...................
Na koniec złote słowa ...

I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie” (...) „Codziennie w robocie, Warszawa nasza”.

Ha , Warszawa nasza .Motto i kwint z esencją .
Tylko różne męty psują klimat.
A to stoczniowcy , a to górnicy ..I pielęgniarki też ruszą na jakże im współczujacy Zarząd.
Ot, jak trzydziestolatek widzi Polskę ...
Cytat:
Jak z angielskiej perspektywy wygląda sytuacja w wolnorynkowej Polsce?: - Nasi angielscy rówieśnicy, którzy nie mają studiów, są w dobrej sytuacji materialnej. W Anglii można wykonywać prostą pracę na taśmie montażowej czy pracować w kiosku - i jednocześnie absolutnie nie martwić się o przyszłość. Jedzenie i ubranie są tam tanie, można liczyć na opiekę państwa, które daje potrzebującym mieszkania komunalne. Nie każdego tylko stać na wakacje na innym kontynencie.

Porównując Anglię z Polską widać, że nie dorobiliśmy się jeszcze niezależnej od polityki, dobrej telewizji publicznej. Telewizja BBC jest niedoścignionym wzorem dla TVP: programy informacyjne, kulturalne i edukacyjne na wysokim poziomie.

http://polskatimes.pl/dzienniklodzki....html#material
  #283  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 22:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"60 procent osób zagłosowało za pozostawieniem Jacka Karnowskiego na urzędzie prezydenta miasta."
Niektórzy powiedzieli by, że jest to poparcie korupcji, czy jest?, może jest, ale mój pies mówi, że jednak Karnowski musiał wiele dla Sopotu zrobić, że mimo zarzutów ludzie nadal mu ufają, mówi jeszcze, że takie jest święte prawo demokracji, podobnie popierałem Grobelnego bo widziałem co zrobił, mimo, że niektórzy mieszali i mieszają go z błotem. I dobrze... a cholera już sam nie wiem czy dobrze jak ktoś dobrze robi dla miasta, że ludzie przymykają oko na ...... ja przymknąłem i zostawiłem sprawę niezawisłemu sądowi i ludzie z Sopotu też.....pies mówi, że to dobrze....ja zresztą też....
  #284  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 09:05
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

I ja się cieszę,że p.Karnowski wygrał i dalej będzie prezydentem Sopotu. Niektóre zarzuty wg,mnie są absurdalne.Jaka jest prawda? Niech prawnicy nad tym popracują.Życzę p.Karnowskiemu jak najlepiej.
  #285  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 09:48
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie tradycyjnie sięgam do niepoprawnej gazetki...

"Poczytaj nam, Lechu
Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie chce finansować projektów związanych z upowszechnianiem w Niemczech wiedzy na temat eksterminacji Polaków przez III Rzeszę. Wyłoży natomiast pieniądze na "studyjne" wizyty środowisk żydowskich w naszym kraju. 70 tysięcy złotych Radosław Sikorski wysupłał też na program pod nazwą Biblioteka Lecha Wałęsy. Na pytanie, co się kryje pod tą dość enigmatyczną nazwą, urzędnicy resortu nie byli nam w stanie odpowiedzieć."

Domyślać się tylko mogę ,że to inicjatywa Pani Ministrowej Zagranicznej - Anne (jak jej tam)
  #286  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 15:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Solidarność ta którą pamiętamy z lat 80 to obecnie z tego nic nie zostało poza styropianem na którym wszyscy chcą leżeć i zaistnieć na tyle by wejść na salony.Wałęsa myśli tylko o zarobieniu kasy i prawdopodobnie jak zwykle, nie słucha doradców.Zresztą kariera Wałęsy to przykład Amerykańsiej kariery "od pucybuta do milionera"która w XXw mogła się zdarzyć w USA..Cóż można oczekiwać od prostego robotnika że zrezygnuje z pieniędzy oferowanych przez przebiegłego polityka z parti Libertas,powiedzenie każdego można kupić jest to kwestia ceny.jest tu dobrym przykładem.
Związki zawodowe Solidarność nie rozmawiające z innymi związkami reprezentujące zatrudnionych pracowników w tym samym przedsiębiorstwie jest to dla mnie dziwne.Przecież związki mają reprezentować pracowników a nie tylko działaczy jednego związku Przykład ostatniej debaty rządu ze związkami pokazuje przykład marketingu politycznego działaczy związkowych chcących zaistnieć tak jak Krzaklewski i znalezć śię na salonach władzy,może coś mi skapnie.Przecież o czym można dyskutować kiedy się nie ma argumentów,to się proponuje inne miejsce i się czeka przy okazji nagłaśnia się sprawę w TV.Oglądając ten show i mając w pamięci że KGHM ma tych związków powyżej 30 wszystkich opłacanych z kasy przedsiębiorstwa to można naprawdę zwariować a jak pomyślimy że też oni mogą zażądać pomocy z budżetu to chcemy jak najszybciej prywatnego inwestora.Nawet jesteśmy skorzy dopłacić do tego interesu z budżetu po 40 000 zł odpraw dla prawie każdego w stoczni,ikonie Solidarności jako prezent.
  #287  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 12:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Solidarność ta którą pamiętamy z lat 80 to obecnie z tego nic nie zostało poza styropianem na którym wszyscy chcą leżeć i zaistnieć

Leżeć i zaistnieć na styropianie .
Ach !!! Marzenie ściętej głowy .
Styropian jak i szlachectwo ...oblige , powiedział Bolek zjadając dokumenty ze swojej teczki .
A co do stoczni ....to trochę daleko od Krakowa jest . A im dalej , tym głębiej mają ją ludzie ...
  #288  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 22:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zmarł prof. Zbigniew Hołda w wieku 59 lat
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Ho%C5%82da
był specjalistą od praw człowieka
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #289  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 22:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Szkoda człeka .
  #290  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 15:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dotychczasowi lenie w PE

. Krzysztof Hołowczyc (47 l.) – opuścił 63 spośród 96 dni posiedzeń, w których powinien uczestniczyć (został posłem w grudniu 2007), czyli 65%. 7 razy przemawiał na forum parlamentu, zadał 5 pytań.
Zarobił: Pensja: 180 tys. zł. Powinien oddać: 117 tys. zł

2. Adam Bielan (35 l.) – opuścił 63 dni spośród 298, czyli 21%. Przemawiał 323 razy, ale były to głównie wypowiedzi w rodzaju „Otwieram obrady”. Zadał 4 pytania.
Zarobił: Pensja: 590 tys. zł. Powinien oddać: 124 tys. zł

3. Marek Siwiec (54 l.) – opuścił 44 dni posiedzeń spośród 299, czyli 15%. Przemawiał 206 razy – podobnie jak Bielan, głównie jako prowadzący obrady. Zadał 4 pytania.
Zarobił Pensja: 590 tys. zł. Powinien oddać: 88 tys. zł

4. Paweł Piskorski (41 l.) – opuścił 44 dni spośród 299 dni posiedzeń, czyli 15%. Zadał 12 pytań, przemawiał 17 razy.
Zarobił: Pensja: 590 tys. zł. Powinien oddać: 88 tys. zł

5. Janusz Lewandowski (58 l.) – opuścił 41 dni spośród 299, czyli 14%. Zadał 5 pytań, przemawiał 77 razy.
Zarobił: Pensja: 590 tys. zł. Powinien oddać: 83 tys. zł

Europoseł dostaje co miesiąc ok. 10 tys. zł pensji, 18 tys. zł na prowadzenie biur i nawet 76 tys. zł na utrzymanie asystentów. A w nowej kadencji europarlamentu pensje będą jeszcze większe – wyniosą prawie 35 tys. zł!

Bez komentarza; źródło: http://www.efakt.pl/Oto-najwieksi-eu...y,45539,1.html
  #291  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 15:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Słuchamy obrad sejmu, Euro 2012,...jest fajnie, ale czemu gospodarzem Euro nie są Kielce, .... no co Ty Włoszczowa chyba nie? chociaż... przecież dworzec ma? no ale Białowieża ? przecież tam takie fajne rekreacyjnie tereny? Ludzie kochani o czym oni , niektórzy gadają? czy wszyscy co gadają wiedzą co gadają,.. i jak tu w politykę się bawić, nie daje się.. dziwimy się Poli, że jeszcze ją to wszystko nie znudziło. Coraz częściej dochodzimy do wniosku, że idzie tu tylko o to, żeby tak jak w piaskownicy przywalić obojętnie komu, byle przywalić, i to tak ...., eee tam niech się bawią tymi łopatkami, ale sami....my im w tym chyba nie pomożemy.
  #292  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 18:27
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Jip zapytaj psa on Ci powie ze w Wielkopolsce nie dają się nabrać na durne opowieści dlatego się dziwisz co mogą opowiadać nasi sejmowi geniusze.
Oczywiście myśle o Poznaniakach prawdziwych a nie tych z Kielc.Pozdrawiam
  #293  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 21:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Jasne .
Pyry to mundre takie .Nawet od psów mądrzejsze.Ojojoj.
  #294  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 07:36
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A dla mnie to może już nie być w tej Polsce żadnych obchodów. mam dość , mam dość. Wstyd na cały świat, dzicinada.
Niech się opamiętają, bo nie pójdę więcej na żadne wybory.
http://www.dziennik.pl/polityka/arti...o_samolot.html
  #295  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 07:51
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Wielce Szanowna Sagulo!

Wybacz, ale opamiętania się wymagasz zwłaszcza TY. Ze spotu można wnosić, że dotychczas chodziłaś na wybory - zatem WYBRAŁAŚ. Tych, co uprawiają dziecinadę. Teraz już wiem do kogo mieć pretensje.

A teraz na złość babci zamierzasz sobie odmrozić?...
  #296  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 07:58
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A owszem, chodziłam na wybory, ale z zamiarem, by żyło nam się lepiej. Z tego co widzę w tym wszystkim wcale nie o społeczeństwo chodzi, a o własne interesy.Ten link także zniechęcił mnie do wyborów. Koniec, kropka.
http://eurowybory.onet.pl/271,szesc_... ,artykul.html
  #297  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 08:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Wybacz, ale opamiętania się wymagasz zwłaszcza TY. Ze spotu można wnosić, że dotychczas chodziłaś na wybory - zatem WYBRAŁAŚ. Tych, co uprawiają dziecinadę. Teraz już wiem do kogo mieć pretensje.

A teraz na złość babci zamierzasz sobie odmrozić?...

Ja na złość całej rodzinie głosuję na PiS .
Koniec.Kropka.
Męża też zmuszam i pilnuję , gdzie postawi krzyżyk .
Demokracja demokracją , ale racja ma być po mojej stronie.
  #298  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 08:09
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagula
A owszem, chodziłam na wybory, ale z zamiarem, by żyło nam się lepiej. Z tego co widzę w tym wszystkim wcale nie o społeczeństwo chodzi, a o własne interesy.Ten link także zniechęcił mnie do wyborów. Koniec, kropka.
http://eurowybory.onet.pl/271,szesc_powodow_dla_ktorych_warto_byc_europoslem ,artykul.html
Sagulo, z wszystkich postów Prefekta wynika, że głosował, a zanim to zrobił - zebrał dane, przemyślał je i oddał głos świetnie poinformowany świadomie i odpowiedzialnie.
Teraz poucza innych, jak widzisz.
Widać to lubi...
  #299  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 09:35
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Czy coś takiego uważacie za normalne w tym kraju?
http://www.dziennik.pl/polityka/arti..._dziennie.html
dodam jeszcze to!!!!
http://www.dziennik.pl/gospodarka/ar...merytury_.html
  #300  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 10:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Co Ty pies, to przecież nie gada prezes, to prezydęt wszystkich Polaków, nie jest to przecież partyjna agitacja, to orędzie do narodu...., ???, dobrze przestań też nie wiem co to polityka montrealna... i też nie bardzo wiem jak on chce wychować wzrost gospodarczy?.... a może tylko tak sepleni, że go nie rozumiemy. Daj już mu spokój, tego nie da się słuchać Pola miała rację, ale myślałem, że to seplenienie będzie bardziej wyważone? ale klaskają mu... no widzisz, no przecież mówi, że trzeba ładować, nie oszczędzać , bo to kryzys, a skąd mam wiedzieć, czy on wie o czym gada? może gada bo mu kazał brat i wykonuje zadanie.... Popatrz będzie bisował? no w ławach PiS chcą żeby bisował.... może będzie...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI jolita Polityka - wątki archiwalne 509 03-02-2009 16:58
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.