menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12101  
Nieprzeczytane 24-07-2022, 08:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Niedziela u mnie słoneczny aczkolwiek chłodny poranek .Wyruszę gdzieś na łono natury może rowerem ? może... nie ma wiatru bo na scieżce rowerowej bardzo wieje.Dobrej milutkiej niedzieli dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12102  
Nieprzeczytane 24-07-2022, 16:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Heleno, byłaś na rowerze? U nas pogoda dzisiaj wietrzna, na dłuższe przejażdżki za mocno wieje. Pojechałam tylko na działkę, bo lubię mieć kwiaty na stole, a już w niedzielę obowiązkowo.
W moim miastku jest mało ścieżek i to każdy kawałek oddzielnie, najdłuższy ok 1,5 km. Po mieście jeżdżę tylko na cięższe zakupy, a jeśli chcę zażyć przyjemności - wypuszczam się za miasto.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12103  
Nieprzeczytane 24-07-2022, 19:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Nie tylko Ty Kaimo nie spałaś.
Cytat:
Dzień dobry! Nie śpię już ponad 2 godz. Przyśniło mi się, że kot wrócił z lumpów...
Wczoraj ja obudziłem się o 1:00 i już do 6tej nie mogłem usnąć. Później uzupełniłem ubytek 2-ma godzinami.
I jeszcze wtrącę coś nt. Twojego kotka. Toż to frajda, czy "skaranie boskie"? Jak wolisz?
Ee..niee.., To twój "konik", czyli hobby .
Teraz do Elizki. Uwierz kochana w moją mgłę mózgową.
"Jednak może to głowa uwalnia się od nadmiaru wrażeń i emocji aby było...".
To nie to. To przykra dolegliwość. I przysparza mnóstwo problemów.

Napisałaś też:
"Stefanie, jestem Ci wdzięczna za każdą pomoc, którą od Ciebie zawsze na życzenie uzyskiwałam.
Klub Senior Cafe był moją szkołą posługiwania się internetem i miejscem bardzo wielu różnorakich radości."

Zrobiło mi się bardzo, bardzo przyjemnie, . Że ktoś jeszcze pamięta. Dziękuję .
Chcę też podziękować Ci za informację nt. dekodera do tv.
Za staranny, fachowy opis.
Skorzystam, albo nie. Bo nasz telewizorek liczy sobię już 19 lat. Jeszcze się wahamy.
Krysiu, też dziękuję za:
Stefan był bardzo pomocny również dla mnie. Wielu rzeczy mnie nauczył i w ogóle ośmielił w korzystaniu z komputera. Janku !

Pozdrawiam Was .
J.
P.S. A gdzie podziewają się Lenka i Dancia?


Odpowiedź z Cytowaniem
  #12104  
Nieprzeczytane 25-07-2022, 08:16
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam muszę sie pochwalic wczoraj pokonałam ponad 20 km na rowerze było wspaniale. U mnie jest dłuższa scieżka rowerowa ale nie zawsze tam jeżdżę bo strasznie tam hula wiatr a ja cóż mam astmę Dzis tez pojeżdżę może tylko nie tak daleko ale lubię ruch...i póki co ruszam się.Miłego dzionka dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12105  
Nieprzeczytane 25-07-2022, 09:05
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Witam Helenko!

Cytat:
Napisał helena62
Witam muszę sie pochwalic wczoraj pokonałam ponad 20 km na rowerze było wspaniale. U mnie jest dłuższa scieżka rowerowa ale nie zawsze tam jeżdżę bo strasznie tam hula wiatr a ja cóż mam astmę Dzis tez pojeżdżę może tylko nie tak daleko ale lubię ruch...i póki co ruszam się.Miłego dzionka dla wszystkich.
O rany, aż 20 km... no, no! Wprawdzie do Wejherowa to ciut, odrobinkę jest dalej.
Ale może byś tak znów Marysię odwiedziła, co?
To by był dopiero wyczyn! Oczywiście jeżeli Marysia jest w formie.
A może i do Gdańska przy okazji byście wpadły. Co Wy na to?
Pozdrawiam serdecznie .

J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12106  
Nieprzeczytane 25-07-2022, 16:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Stefanie miło mi "rada by dusza do raju" ale za daleko,dziekuję. Dziś nie poszalalam upał a do tego wiatr a ja wiatru nie toleruje
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12107  
Nieprzeczytane 25-07-2022, 21:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Wieczór po upalnym dniu wcale nie chłodniejszy, a rano było bardzo przyjemnie. Kot wcześnie przyszedł z nocnych hulanek i mogłam wybrać się na rower. Zdążyłam wrócić przed upałem po 13 km jazdy.
Janku, Curek to moje sto pociech i wielka góra radości - nawet wtedy, kiedy z zamkniętymi oczami w środku nocy schodzę na parter, aby go wpuścić lub wypuścić. Kociolubne geny mam dziedziczne, a wiadomo - gena nie wydłubiesz .
Spokojnej, dobrze przespanej nocy życzę wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12108  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 08:42
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Stefanie do Wejherowa najlepiej polecialabym na skrzydłach no ale...Co do tej przejażdżki w niedzielę to chyba bedzie juz marzenie...coś mi tam strzyka .ale nie poddam się tak łatwo.Kaimo nie masz swojego kotka ale kocham wszystkie zwierzątka, koty dokarmiam na podworku.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12109  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 10:14
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

[
ps.A gdzie podziewają się Lenka ?
[
Stefanie jestem...( bywam)
Trochę wyjeżdzałam , mało "siedziałam " w internecie .Byłam na spotkaniu grupy internetowej w.... już jednej osoby zabrakło. znaliśmy się z innego miejsca "kupę"lat Spotykaliśmy się raz w roku gdzieś w Polsce .Lubiłam tak po prostu wsiąść do pociągu pojechać do Lublina , Sandomierza ...., powspominać nasze pierwsze spotkania , zaplanować następne To są takie momenty które zapisują się w pamięci na stałe . żyję dosyć aktywnie ,Klub Aktywnego Seniora ,śpiewam w chórze , chodzę na gimnastykę w basenie , , i mam działkę i moje kwiaty . To jest takie moje miejsce na ziemi , a tydzień ma tylko 7 dni
. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12110  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 18:01
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 188
Domyślnie Witajcie...

Dzień dobry .
Elizko , masz rację , Wieniec Zdrój znajduje się ok. 6-ściu km od Włocławka , kocham to miejsce .
Krysiu , widzę , ze jeździsz rowerem , ja już od jakiegoś czasu go nie tykam bo miewam zawroty głowy i po prostu boję się już .
Widzę , ze i Helenka czasem zagląda , cieszę się , zawsze to miło ,,spotkać " kogoś sprzed lat .
Janku , weszłam na chwilę tylko bo jeszcze jestem w sanatorium i nie zawsze jest czas na pisanie ale miło mi , że pamiętasz .
Poznałam sporo pozytywnych i fajnych osób , spotykamy się , rozmawiamy , baza zabiegowa i warunki są świetne . Zresztą , jestem tu już drugi raz , znam teren , poza tym odpoczywam psychicznie i fizycznie .
Pogoda zepsuła się troszkę ale deszcz jest potrzebny choć zapowiadają w tygodniu 2 dni upałów .
Ale ok , nie zanudzam Was , pozdrawiam wszystkich cieplutko i do miłego , uściski .
P.s. do domku wracam 7-go sierpnia gdzie remont nie jest zakończony bo domownik zachorował .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12111  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 19:35
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Dzień dobry .
Elizko , masz rację , Wieniec Zdrój znajduje się ok. 6-ściu km od Włocławka , kocham to miejsce .
Krysiu , widzę , ze jeździsz rowerem , ja już od jakiegoś czasu go nie tykam bo miewam zawroty głowy i po prostu boję się już .
Widzę , ze i Helenka czasem zagląda , cieszę się , zawsze to miło ,,spotkać " kogoś sprzed lat .
Janku , weszłam na chwilę tylko bo jeszcze jestem w sanatorium i nie zawsze jest czas na pisanie ale miło mi , że pamiętasz .
Poznałam sporo pozytywnych i fajnych osób , spotykamy się , rozmawiamy , baza zabiegowa i warunki są świetne . Zresztą , jestem tu już drugi raz , znam teren , poza tym odpoczywam psychicznie i fizycznie .
Pogoda zepsuła się troszkę ale deszcz jest potrzebny choć zapowiadają w tygodniu 2 dni upałów .
Ale ok , nie zanudzam Was , pozdrawiam wszystkich cieplutko i do miłego , uściski .
P.s. do domku wracam 7-go sierpnia gdzie remont nie jest zakończony bo domownik zachorował .
jestem z Warszawy, w wieku niestety 80+, rower odpada. Chodzę o kijkach. Może ktoś by pogadał ze mną, choć e-mailowo? Przepadam za czytaniem GW zwłaszcza w soboty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12112  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 21:03
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Miło że pamiętacie o mnie.Sobotę spędzilam aktywnie jak zwykle rower a potem dom ,malutki bo malutki ale dobrze jest... nudzić jak do tej pory nigdy sie nie nudzę.Czekam na sanatorium ale gdzie i kiedy? nie wiadomo.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12113  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 22:24
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Dobry wieczór - Danciu, Lenko, Helenko, Kometo, Janku!
Pochmurny dzień był dzisiaj. Wybrałam się rowerem za miasto, bo jazda po mieście to żadna przyjemność. Przejechałam 25 km, a zmęczona byłam jak po setce. Wzięłam nowy rower i to chyba dlatego, bo jest większy i cięższy, i nie lubię go.
Po drodze odwiedziłam kolegę od niedawna na cmentarzu i przypadkiem spotkałam dwoje znajomych, którzy też przyszli go odwiedzić. Zawiązała się dosyć długa pogawędka wspominkowa i nie tylko. Z upływem lat inaczej, spokojniej, przyjmuję odejście bliskich czy tylko znanych mi osób. Może dlatego, że zdarza się to coraz częściej, a może w podświadomości tkwi mi przekonanie, że niedługo się spotkamy - młodzi, zdrowi, weseli...
Przepraszam za te wieczorne refleksje.



Życzę spokojnej nocy, pełnej dobrych, pogodnych snów.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12114  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 10:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.....Wszyscy....

Szczescie zzzzzzzzzze jem... po .wypadku..lecze rany...
Z kotami...Cieżko idzie , pisanie...
Tylko koty postawiły ,mnie na nogi,,jest duzo rzeczy do opowiedzenia.W trakcie pisania,dowiedze sie po kolei...
Ja z Wnuczkami nie miałam kontaktu.przez lata...Czesć.. była w Hiszpanii i Holandii.Swiat,należy do Ludzi.....Dam,znać//

Uszkodziła mi sie pralka. Miele.ponad 20 lat hulała i teraz klapa..Ja potrzebuje forse na Pampersy duzo....Sa dni ze po Ginekologach ,leeje sie ze mnie bez końca..
Wy mnie znacie dobrze...
Profesor Dziki a kolproktologii z lodzkiej.nie wchodzimy tutaj bo umrze..Kto pania tak zniszczył....Ja ze swoim.Panie Profesorze pyskiem.przeleciały mnie,Końscy Ginekolodzy...Cały czas jestem na srodkachTo sie tylko nadaje do Prokuratury...Trzeba mieć forse.....Zalecenie z łodzi i z opola,Funkcjonuja....Najgorsze te mocz enie poranne....Nie ma na to lekarstwa......Koty jest ich 8..
w łózku 4.jeden cyrk......
Stefan,Krysia,Siri dalej to mnie znaja...

Dużo pomocy psychicznej ma z Niemiec...Funkcjonuje...
Znacie mnie jaki jestem Potfór....Idzie mi we wigilie 75...Kocham swój dom i kociarstwo...
poszukam obrazek..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12115  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 12:58
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam niedzielnie wszystkich witaj eledand przykre to co opisujesz ...zdrowka życzę,bo to najważniejsze. Zabieram się za obiad obowiązki dla ducha i ciała spełnione,poszalałam trochę na rowerku cudownie jest..bądżcie grzeczni
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12116  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 13:17
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie Witam. ..

Witam serdecznie Ewo...Dobrze ze się odezwałaś.
Przykro ze względu na to że los cię tak potraktował.
Radziłaś sobie w gorszych sytuacjach a i ludzie dobrzy ci pomogą.
Zdrowia i siły ci życzę. ..Bachor...
__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12117  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 13:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Ewa, często myślałam, co u Ciebie dzieje się. Nie bywam na fb, a uważałam, że tam piszesz, bo znudził Ci się Seniorek.
Ogromnie Ci współczuję, los srogo obchodzi się z Tobą. Jesteś
jednak w swoim domu, masz blisko ukochane koty, a i pędzle też pewnie są pod ręką - dasz radę, tylko trzeba trochę czasu.
Pozdrawiam Cię i życzę poprawy zdrowia i nastroju.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12118  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 16:02
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ludzie mają różne problemy ale najważniejsze jest zdrowie i tego życzę wszystkim tutaj bywającym. Nie wiem co mi dzisiaj jest pojeżdzilam rowerem , pochodziłam, wypiłam kawkę z sąsiadką i ...jakaś pustka, bezsens? przesadzam wiem ale choć tyle lat jestem sama...weznę się za szafę,zrobię remanent ...powyrzucam co nie co.... pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12119  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 18:31
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Do Helenki!
Napisałaś dokładnie w tym tygodniu: od niedzieli do niedzieli.
Od 24.07 "Niedziela, u mnie słoneczny..." do 31.07 dzisiejszego - "Ludzie mają różne problemy ale..."

Ten dzisiejszy post jakiś smutny.
Chcę cię pocieszyć, nieco rozerwać. Posyłam Ci trzy linki. Pierwszy jest zabawny. Otwórz je kolejno:

https://tiny.pl/wqf78 - "Spotkanie boksera z małą dziewczynką."

https://tiny.pl/wqf73 - "Ponadpięciokrotnie większy od Polski".

https://tiny.pl/wqfrw - "Dom bez człowieka umiera".

W tym ostatnim linku autor artykułu pisze o przemijaniu.
O nostalgii, o dawnych, starych, upadających i.......... znikających miejscach....->.....->.......





P.S.
Inni także mogą. Bardzo proszę .

Ostatnio edytowane przez Stefan : 31-07-2022 o 22:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12120  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 21:22
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dziękuję Janku wzruszająca historia o domku ,pięknych makach ...przemijaniu...nie jestem smutna ale dzięki...za wszystkie linki daja wiele do myślenia,pozdrawiam wszystkich dobranoc.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.