menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-11-2010, 19:18
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Nie tak się dzisiaj buduje!


w swoim życiu miałem, krótkie, bo krótkie, ale jednak doświadczenie w budowlance. i owszem to był inny ustrój, i tak dalej, ale jak budowaliśmy to z głową, zresztą człowiek był młody i się do pracy przykładał. może po prostu etos pracy był inny. ale włos mi się głowie jeży, jak mi znajomy przesyła takie zdjęcia i artykuł i informacje, że przez pseudofachowców odpadła ściana z bloku http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa...na_125955.html zastanawiam się kto tych ludzi kształci, kto ich nadzoruje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-11-2010, 19:30
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

U nas w Częstochowie było to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-11-2010, 00:01
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogus55
w swoim życiu miałem, krótkie, bo krótkie, ale jednak doświadczenie w budowlance. i owszem to był inny ustrój, i tak dalej, ale jak budowaliśmy to z głową, zresztą człowiek był młody i się do pracy przykładał. może po prostu etos pracy był inny. ale włos mi się głowie jeży, jak mi znajomy przesyła takie zdjęcia i artykuł i informacje, że przez pseudofachowców odpadła ściana z bloku http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa...na_125955.html zastanawiam się kto tych ludzi kształci, kto ich nadzoruje?

Trzeba by sobie zadać pytanie, kto chce być robotnikiem budowlanym i czy ktoś kształci sie zawodu budowlańca dlatego, że chce pracować na budowie, czy dlatego, że nigdzie indziej sie nie nadaje, lub nigdzie go nie przyjmą.
Ponadto, bardziej odpowiedzialni za tę w/w sytuację sa:
- kierownik budowy.
- inspektor nadzoru.
- właściciel firmy, wykonującej zlecenie.

niedaleko mojego miejsca zamieszkania, przez trzy miesiace trwała przebudowa skrzyżowania. Robotnicy pracowali od godz. 7, do zmroku. Przez sześć dni w tygodniu. W soboty pracowali tylko do 15.
Prawie cała załoga szeregowych robotników, pracowała na umowe zlecenie, za 8 zł netto na godzinę. Bez żadnych dodatków za godziny nadliczbowe, bez dodatków socjalnych. Otrzymali tylko jednakowe bluzy i peleryny na wypadek deszczu. Stosunek kadry kierowniczej do pracowników fizycznych, przypominał faktycznie nadzór więzienny.
Przez te trzy miesiace, wymieniła sie chyba cała załoga robotników. Nie dość, że robili za psie pieniadze, to traktowani byli, jak ludzie gorszej kategorii. Wiem to, bo przychodzili do mnie by zagotować sobie wode na herbatę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-11-2010, 12:49
hanna.mazury hanna.mazury jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie ode mnie

mój kuzyn ocieplał dom ostatnio i miał podobną przygodę. tylko, że u niego to okazało się po ociepleniu, że tynk i styropian odpadają. i jeszcze ceny ogrzewania zamiast spadać wzrosły... przyszedł jakiś tam jego kolega inżynier i powiedział mu, że kupił felerny styropian. w przypadku tej ściany mogło być podobnie. to jest nagminne, że większa część firm oszukuje ludzi na jakości styropianu. oferują tańszy beznadziejny, podczas gdy inne oferują ciut droższy, ale porządny. a potem tak jak ten kuzyn - trzeba ścianę zrywać i wszystko robić od nowa. więc moim zdaniem wina leży po stronie producentów, a biedny robotnik - co on może wiedzieć o jakości...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.