menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3621  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 07:37
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrystyna216
U mnie przez dwa dni ubyło tylko 40.
Idzie jak "krew z nosa". W takim tempie, to rzeczywiście będziesz czekać i czekać. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3622  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 07:37
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam, z tymi numerkami to chyba jakies nieporozumienie. Wczoraj rano miałam numerek 9552 a po godz. 16.00 wskoczyło na 10552. Dzisiaj rano tez sprawdziłam i zostało na 10552. Róznica 1000 numerków to zdecydowanie duzo więcej czekania. Zastanawiam się czy nie zadzwonic i zapytać. Tylko, ze dodzwonić sie tam jest strasznie ciężko, no i istnieje bardzo duza obawa czy Panie tam pracujące zechca udzielia odpowiedzi. Mysle czy nie napisać e-maila ale muszę znależć adres, a moze ktos z Was zna adres emailowy do NFZ Łódzkiego, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3623  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 08:44
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Smutny

Właśnie dodzwoniłam się do NFZ - otrzymałam informacje, że nie mam kierować się numerkami z przeglądarki, bo są to tylko informacyjne dane, ale okresem oczekiwania napisanym w piśmie. W łódzkim trwa to ok 18-19 m-cy i w takim terminie zapewne wyjadę. Dowiedziałam sie ze obecnie realizowane są wnioski z listopada i pocz. grudnia ubiegłego roku. Z moich wyliczeń wyjazd nastąpi prawdopodobnie w pażdzierniku br., zdecydowanie wolałabym sierpień-wrzesień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3624  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 09:23
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
Właśnie dodzwoniłam się do NFZ - otrzymałam informacje.... Dowiedziałam sie ze obecnie realizowane są wnioski z listopada i pocz. grudnia ubiegłego roku.


Tak jak mają bałagan w numerkach tak samo żle informują.....skoro realizują wnioski z podanych przez Ciebie miesięcy to ja mam wniosek z marca ubiegłego roku .....i co mam o tym wszystkim myśleć
Jak mi się uda do nich dodzwonić to również napiszę co mnie powiedzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3625  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 10:59
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Tak jak mają bałagan w numerkach tak samo żle informują.....skoro realizują wnioski z podanych przez Ciebie miesięcy to ja mam wniosek z marca ubiegłego roku .....i co mam o tym wszystkim myśleć
Jak mi się uda do nich dodzwonić to również napiszę co mnie powiedzą
Dzwonienie niewiele daje najlepiej jest pojechac osobiscie wtedy mozna sie cos konkretnego dowiedziec ja pojechalem w poniedzialek ubieglego tygodnia aby zastrzec ze wzgledow rodzinnych koniec lipca i sierpien mi nie pasuja pan ktory tam pracuje odnotowal przy moim nazwisku w komputerze i stwierdzil ze sprawa zalatwiona poiformowal mnie jeszcze ze termin i miejsce powinno sie pojawic w komputerze w przeciagu 2 tygodni jak to wszystko sie zakonczy poinformuje was na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3626  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 11:07
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Cos w tym łódzkim sie ociagaja wkwitniu rozpatrywali listopad i w maju tez to ile tych wnioskow wplynelo ,to po co sa te numerki zeby ludzi denerwowac.Jest juz czas urlopowy i ci w pracy tez musza powiedziec kiedy urlop a moze NFZ powninnien zafundowac pracujacym na L4 .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3627  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 11:32
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

A może informując mnie że rozpatrywane sa wnioski z listopada-grudnia ub. roku osoba udzielajaca informacji pomylila lata, zamiast powiedziec listopad-grudzien 2012r. powiedziala 2013. I to byłoby logiczna informacja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3628  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 12:47
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Oprócz telefonu napisałam takze emaila. I otrzymałam taka odpowiedź

"OW NFZ informuje, że przeglądarka internetowa informuje tylko na temat procesu realizacji skierowania
i aktualnego miejsca w kolejne. Nadmieniam również, że skierowanie nie są potwierdzane wg nr z przeglądarki.
Przyznając wyjazd bierzemy pod uwagę datę wpływu skierowania, konsultacje lekarza specjalisty, profil leczenia oraz możliwości w zakresie posiadanych skierowań. Zmiana nr oczekiwania w kolejce spowodowana jest uzupełnieniem i/lub weryfikacją dokumentacji pacjentów, których skierowania wpłynęły wcześniej niż Pani skierowanie.
Obecnie czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne wynosi około 18-19 miesięcy licząc od dnia wpływu skierowania."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3629  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 13:22
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ponieważ po kilku próbach dodzwonienia się do NFZ ,nie udało mi się .....cały czas zajęte ....zrezygnowałam Skoro i tak nie biorą pod uwagę numerów z przeglądarki tylko datę wpływu wniosku który mam na 08. o3. 2013.... to w/g moich obliczeń powinnam otrzymać skierowanie na wrzesień ....ten termin jak najbardziej by mi pasował ....nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać.....oby jeszcze sanatorium i miejscowość była fajna ....podstawę leczenia mam jak większość z nas ...reumatologie, a druga choroba to endokrynologia ....a więc powinna być miejscowość nad morzem
Pozdrawiam wszystkich czekających
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3630  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 13:52
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Ale jesteście niecierpliwe! Zaglądajcie rzadziej do przeglądarki, mniej o tym myślcie, a czas wam szybko przeleci, dostaniecie skierowanie i same się zdziwicie, że to już!
Powodzenia!


__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3631  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 14:33
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cosik ten łódzki oddział ściemnia . Poczekajmy spokojnie na rozwój sprawy. Może wkrótce się okaże, co jest grane
Zajrzałam przed chwilą...jest 5942, czyli dziś poszło mi od rana do tej pory 116.

Jest godz. 16.40...no i tak na dobrą sprawę zeszło mi dzisiaj ostatecznie 119 pozycji. Ciekawe, co dalej? Jutro?

Ostatnio edytowane przez hala51 : 06-05-2014 o 16:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3632  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 15:35
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Cosik ten łódzki oddział ściemnia . Poczekajmy spokojnie na rozwój sprawy. Może wkrótce się okaże, co jest grane
Zajrzałam przed chwilą...jest 5942, czyli dziś poszło mi od rana do tej pory 116.
Widac wszedzie to samo u mnie w Wielkopolskim tylko 6 numerkow zeszlo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3633  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 16:46
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

[quote=Ryszard2]Ale jesteście niecierpliwe! Zaglądajcie rzadziej do przeglądarki, mniej o tym myślcie, a czas wam szybko przeleci, dostaniecie skierowanie i same się zdziwicie, że to już!
Powodzenia!

A ja lubię zaglądać do przeglądarki codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3634  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 18:34
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

jak bylo daleko to sie nie zagladalo tak czesto a jak sie zbliza to niewiadomo co przyniesie dzien ,bo z NFZ jest róznie jedni dostają wiadomośc przy numerze dalekim.Na innych forach tez sie ludzie denerwuja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3635  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 07:22
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie

a u nas w Szczecinie zeszło dzisiaj 234 numerków także ja mam w tej chwili 10959 no jeszcze 1,5 roku
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3636  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 09:01
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

[quote=hala51]
Cytat:
Napisał Ryszard2
Ale jesteście niecierpliwe! Zaglądajcie rzadziej do przeglądarki, mniej o tym myślcie, a czas wam szybko przeleci, dostaniecie skierowanie i same się zdziwicie, że to już!
Powodzenia!

A ja lubię zaglądać do przeglądarki codziennie
to zajrzyj do mnie czasami. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3637  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 15:46
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
jak bylo daleko to sie nie zagladalo tak czesto a jak sie zbliza to niewiadomo co przyniesie dzien ,bo z NFZ jest róznie jedni dostają wiadomośc przy numerze dalekim.Na innych forach tez sie ludzie denerwuja.
Na dzien dzisiejszy pozostalo 377 numerkow i zadnej wiadomosci z NFZ trzymaja w napieciu wiekszym jak mecze w pile nozna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3638  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 17:18
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
"...trzymaja w napieciu wiekszym jak mecze w pile nozna..."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3639  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 17:45
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Napisała Jaga Polańczyk
"...to zajrzyj do mnie czasami. Pozdrawiam..."

Ok . Twoja prośba jest dla mnie rozkazem . Tutaj, czy na maila? . Pozdrowionka krajanko .

Ostatnio edytowane przez hala51 : 07-05-2014 o 17:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3640  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 21:30
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
proszę o informację o tym uzdrowisku.Pozdrawiam
24-04-2014 wróciłem z Wysowej Zdrój-Sanatorium "Biawena" (inne sanatoria to: Beskid, Instytut Zdrowia Człowieka, Glinik). Przez cały turnus trwał remont i modernizacja budynku - docieplanie. Totalny bałagan i hałas. Pokoje czyste i dość zadbane. Jedzenie - raczej mizerne. Rozrywka - spacery i produkcja kaowca, wieczorki w kawiarni muzycznej. Miejscowość i okolice - dzika przyroda (brak przemysłu), piękne szlaki do nordic walking na pograniczu polsko-słowackim raczej dla ludzi w dobrej kondycji fizycznej (widoki żadne bo góry porośnięte lasami ale wysiłek spory np. spacer na Lackową to ok. 6 godzin (różnica wysokości: Wysowa 550 mnpm - Lackowa 977 mnpm). Można zabrać ze sobą rower górski i będzie łatwiej - w okolicach dużo interesujących zabytków. Można korzystać również z wypraw konnych - są wyznaczone szlaki konne. Informatory podają, że w tutejszych lasach można spotkać niedźwiedzia brunatnego, wilki, węża eskulapa, czarnego bociana - zaliczyłem chyba wszystkie szlaki i nic z tego nie spotkałem. Dla smakoszy polecam wodę leczniczą o nazwie "Dzięgielówka" - lekarze jej nie ordynują ale bardzo dobrze uspokaja konsumenta. Wysowskie lecznicze wody mineralne to według przyjmującego mnie do sanatorium lekarza - jedne z najlepszych w Europie a może nawet i na świecie. Jeżeli wybieracie się do sanatorium aby podładować życiowe akumulatory, a nie boicie się kontaktu z przyrodą, która jest tutaj cudowna, chcecie uciec od zgiełku i tłumu kuracjuszy - to jedźcie tylko do Wysowej Zdroju. Zapomniałem jeszcze o jednej atrakcji - jesienią podobno jest tutejszych lasach niesamowita ilość rydzów. Obchodzi się tu święto rydza. Latem odbywa się tutaj również impreza pod nazwą "Małopolska kuchnia pachnąca ziołami". Jeżeli kogoś interesuje więcej szczegółów to proszę o pytania na priv - służę szczegółami. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.