menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 14:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lekarze w szpitalach panstwowych tak znowu zle nie zarabiaja- bez przesady- oni tylko nie liczą wydawanych pieniedzy na badania. A wyprzedawanie majątku szpitalnego - Twojego mojego za przyslowiowy grosz do niczego nie prowadzi- to jest okradanie nas.Szpitale które podstawaly od podstaw , za wlasne pieniadze własciecieli sa dobre- owszem-bo szefowie ostro liczą- ale maja tak umowy podpisywane z NFOZ- że ich błedy muszą byc poprawiane w panstwowych szpitalach,za nasze pieniadze.Prywatyzacji prawdziwej chclał sp prezydent Kaczynski i prof Religa- nie dopuszczono go nawet do glosu na forum senatu.Ktos się bardzo bal takiej- prawdziwej prywatyzacji. Mnie nie chodzi o prywatyzację energii- mnie chodzi o konkurencje- bo jak na razie te prywatyzacje doprowadziły do drastycznych podwyzek - w imię czego i dlaczego ja mam pokrywac z wlasnej kieszeni nieudolnosc p. prezesów w czasie pamietnej zimy
  #222  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 18:18
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Pamiętam prof. Religę z tamtego okresu.
I było mi naprawdę przykro, gdy nie pozwolono mu zabrać głosu w Senacie, w imieniu Prezydenta - Lecha Kaczyńskiego.
Bo niby łamanie konstytucji.
A to PO nie chciała referendum w sprawe zmian w służbie zdrowia.
Mieli większość w Senacie, a Borysewicz startował przeciez też z listy PO.
  #223  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 19:14
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Pamiętam prof. Religę z tamtego okresu.
I było mi naprawdę przykro, gdy nie pozwolono mu zabrać głosu w Senacie, w imieniu Prezydenta - Lecha Kaczyńskiego.
Bo niby łamanie konstytucji.
to PO nie chciała referendum w sprawe zmian w służbie zdrowia.

Referendum nie zmienia sytuacji w sluzbie zdrowia.
Potrzebne sa reformy, na ktore PiS niestety nie wyraza zgody.

http://prawica.net/node/437


Cytat:
Napisał krystynka
Mieli większość w Senacie, a Borysewicz startował przeciez też z listy PO.

PiS w okresie 2005 - 2007 moglo przeprowadzic takie reformy i takie referendum jakie chcialo.

Ale widocznie wtedy gdy moglo to nie chcialo
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #224  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 20:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Referendum do niczego nie doprowadziloby- pewnie dyskusje bylyby takie - jak na tym forum I pochłonełoby tylko olbrzmie pieniądze. Radykalne zmiany mialy polegac na uczciwej prywatyzacji-ale to nie moglo przejsc, ja za duzo nie bede mowila- bo akurat siedzę w temacie- i moja wiedza rozpętałaby niepotrzebne dyskusje.
P. minister zdrowia( PO ) zablokowala powstanie konkurencyjnych kas chorych- a to w znacznym stopniu uzdrowiloby sytuacje.
  #225  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 21:59
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Referendum do niczego nie doprowadziloby- pewnie dyskusje bylyby takie - jak na tym forum I pochłonełoby tylko olbrzmie pieniądze. Radykalne zmiany mialy polegac na uczciwej prywatyzacji-ale to nie moglo przejsc, ja za duzo nie bede mowila- bo akurat siedzę w temacie- i moja wiedza rozpętałaby niepotrzebne dyskusje.
P. minister zdrowia( PO ) zablokowala powstanie konkurencyjnych kas chorych- a to w znacznym stopniu uzdrowiloby sytuacje.


Gdybys podala link do tych zablokowanych kas to moze wiedzialabym o co chodzi


Prywatne ubezpieczenia juz istnieja i maja sie dobrze, problem w tym by rozwalic do konca zmurszale struktury w szpitalach w ktorych na 600 lozek jest zatrudnionych 1700 pracownikow i mimo kilkakrotnych oddluzen sa zadluzone na setki milionow zlotych, a dlug z dnia na dzien przyrasta w zastraszajacym tempie.


http://www.medicover.com/plpl/99,Ind...-Medicover.htm

http://www.dbajoswojezdrowie.pl/

http://linemed.pl/nhealth_guide/details/id,422

a "nieuczciwa prywatyzacja" jest tylko pretekstem utrzymania ststus quo, bo przyzwyczajono sie nieuczciwego wyciagania kasy z NFZ za procedury, ktore nigdy nie mialy miejsca.
Pacjent sie nie liczy.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #226  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 22:08
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A ja zagłosuje na PO i na Komorowskiego....
To, że będzie premier z PO i byc może...prezydent z PO....może wreszcie coś ruszy z miejsca...
Ale dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to, by w Polsce wreszcie rząd rządził, a prezydent należycie reprezentował nasz kraj poza granicami ...
  #227  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 22:15
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja taka pewna światowego obycia Komorowskiego to nie jestem. Do tej pory nigdzie poza krajem nie błysnął.
  #228  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 22:24
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Ja taka pewna światowego obycia Komorowskiego to nie jestem. Do tej pory nigdzie poza krajem nie błysnął.

Dobrze.....p.Komorowski nie błysnął.... tylko oby w razie wygranej przez J Kaczyńskiego ten pan nie "błyszczał" za bardzo
  #229  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 23:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło. Ja wiem ze sa prywatne kasy chorych, ale one nie są żadną konkurencją, bo na NFOZ i tak musisz płacic- więc co to za konkurencja,W Niemczech istnieje ponad sto konkurencyjnych kas chorych- ale płacisz tylko jednej. Moze to nie jest dobry przykład , bo u nich lecznictwo też leży. Najlepsza organizację mieli Czesi, ale coś u nich nie bardzo- tę cięcia w budżetówce, cięcia rent i emerytur. Ale chyba z nich należalby wziac przykład- tylko kto???
A z procedur ktore wykonuje lekarz- o, to bardzo kontroluje NFOZ- nie wiem, czy ktokolwiek odwazyłby się na takie numery. Pies jest zupelnie gdzie indziej pogrzebany....
  #230  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 11:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło. Ja wiem ze sa prywatne kasy chorych, ale one nie są żadną konkurencją, bo na NFOZ i tak musisz płacic- więc co to za konkurencja,W Niemczech istnieje ponad sto konkurencyjnych kas chorych- ale płacisz tylko jednej. Moze to nie jest dobry przykład , bo u nich lecznictwo też leży. Najlepsza organizację mieli Czesi, ale coś u nich nie bardzo- tę cięcia w budżetówce, cięcia rent i emerytur. Ale chyba z nich należalby wziac przykład- tylko kto???
A z procedur ktore wykonuje lekarz- o, to bardzo kontroluje NFOZ- nie wiem, czy ktokolwiek odwazyłby się na takie numery. Pies jest zupelnie gdzie indziej pogrzebany....
Cytat:
Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło.
Moim zdaniem, bardziej zależy od PO niż PIS. Od dawna za prywatyzacją służby zdrowia była PO, a opzycja torpedowała wszelkie próby w tym zakresie rękami prezydenta LK. Prywatyzacja nie jest dziedziną populistyczną, i będzie wymagać drastycznych cięć w strefie budżetowej, między innymi w sferze emerytur, co jest bardzo niepopulistyczne i antywyborcze. Wydaje mi się,że między innymi Ty dałaś się uwieść pisowskiej, "lewicowej" propagandzie. Bez prawdziwej prywatyzacji. i podwyżki potrąceń na służbę zdrowia, nigdy nie będzie jej poprawy , szczególnie dla dostająych "nasze pieniądze" z budżetu.
Kiedyś wybierając kapitalistyczną drogę rozwoju wybraliśmy też to, że za wszystko będzie trzeba płacić i to realne pieniądze.
I tu jest pies pogrzebany....
  #231  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 15:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kazimierzu , przeczytaj wyzej jak miala wyglądac prywatyzacja wg projektu PO. Jasne , ze prywatyzacja bedzie wymagala podwyzki swiadczen na cele zdrowotne, ale przeciez juz sa ludzie ubezpieczeni i w NFOZ i prywatnych kasach- co na jedno wychodzi. Utrzymuje się na siłę szpitale z olbrzymimi dlugami- obciazając nas płaceniem tych dlugów np obcinaniem kontraktow- i nadwyzki kierując do tych szpitali, czy tez obciążając sprywatyzowane przychodnie danina na rzecz tych szpitali. I to jest wymysł tegoroczny ministerstwa zdrowia. Wszystki odbywa się kosztem pacjentów- bo kolejki przy malych kontraktach są ogromne.Zresztą szpitale też maja nieduze kontrakty, ale oni moga pozwolic sobie na robienie długów, bo maja kozła ofiarnego w postaci przychodni nie przyszpitalnych, natomiasta przychodniom i POZ-tom nikt pieniędzy nigdy nie zwróci w razie nadwyzek tzw punktów kontraktowych.To est wszystko strasznie chore. , moze rzeczywiscie oddac te molochy prywatnym społkom z aprzyslowiowy grosz i wreszcie pomalu zaczniemy dochodzic do jakiegos konsensusu. nie wiem...
  #232  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 16:16
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A ja zagłosuje na PO i na Komorowskiego....
To, że będzie premier z PO i byc może...prezydent z PO....może wreszcie coś ruszy z miejsca...Ale dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to, by w Polsce wreszcie rząd rządził, a prezydent należycie reprezentował nasz kraj poza granicami ...




co ma ruszyc?
Wczoraj w telewizji Daniel Olbrychski powiedzial....jak znajde to zacytuje.
W Polsce jest swienie,Polska jest doskonale odbierana za granica.



Cytat:
- Po tych kilku latach rządów koalicji z premierem Tuskiem jest w doskonałym stanie politycznym i gospodarczym - przekonywał Olbrychski. Jak podkreślał z jego licznych podróży po świecie wie, że nasz kraj cieszy się teraz ogromnym szacunkiem na świecie.



znalazlam,to P.Olbrychski,

wiec co ma ruszyc,ziemia z posad bryly swiata czy tez hazard,korupja lody o roznych skakach i indolencja w sprawach waznych ,mamy powodz.
  #233  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 21:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jdalko, Olbrychski- a na coż on ma narzekac?
Ale miał racje , mowiąc o tym, ze niezle się o nas mówi za tak zwana granicą.Ale co my z tego mamy????
Nikt nie zyje tutaj ,nie wie jak niektorym jest nieludzko cieżko. Ja ostatnio dostałaam gratulację od znajomych z Niemiec, w związku z otrzymaniem przez premiera jekiegos odznaczenia- polityka tak zwanie mi "wisi"- wiec nawet nie wiedziałam , co odpowiedziec. Tym bardziej , że osoba premiera nie jest mi szczególnie miła.Ale premier prestiż ma na zachodzie-obiektywnie.
Oczywiscie , nie zdradzam swoich poglądow- niech sobie mysla.
  #234  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 22:54
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Stan wyjątkowy?

Wybory mogą się znacznie przesunąć. Rząd i konstytucjonaliści rozważają wprowadzenie stanu wyjątkowego.


Po co wyjątkowy? Od razu wojenny!
Znamy wasz ten zwyczaj przez lata niezmienny!
Przeszliśmy już tyle - więcej damy radę.
Nie dał rady z nami Ślepak nie da i Big Brother!

Nie pomogą kombinacje i obce ukłony
łatwo się nie przelękniemy jakiejś tam Platwrony.
Wyjątkowym nie ślizgnie dawne komuszysko
Czy szybciutko,czy powoli wyczyścimy wszystko!
  #235  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 06:37
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Jarosław Kaczyński nie zostanie prezydentem.

.... Mogłoby się tak stać tylko w sytuacji, gdyby nastąpił jakiś wyjątkowy kataklizm w kampanii Bronisława Komorowskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie wróci też do władzy w przyszłym roku, a jej realny jego wpływ na polską politykę skończy się wraz z wyborami parlamentarnymi.

Jarosław Kaczyński nie nadaje się na stanowisko prezydenta z wielu powodów. Jest graczem i manipulatorem społecznym, który nie rozumie współczesnego, nowoczesnego świata. To nie jest człowiek i polityk XXI wieku. Kaczyńskiemu i jego otoczeniu brakuje zrozumienia, że inteligencja to także kwestia umiejętności nawiązywania relacji społecznych, tworzenia nowych kanałów komunikacji, umiejętności przezwyciężania stereotypów i negatywnych emocji. Tymczasem prezes PiS zbudował sobie tak ogromny elektorat negatywny, że jego szanse na odbudowę poparcia są minimalne.

http://www.wprost.pl/ar/196611/Kilka...ie-Kaczynskim/
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #236  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 08:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i moze to jest klucz do zwyciestwa tej Partii- na p.Komorowskiego nie zaglosuję nnigdy, premiera nie lubię i jego zlotoustych wypowiedzi.Ale przeciez na forum nie bedę wylewała pomyj na partie, która mi nie odpowiada- to jest chyba ta kultura polityczna???Wyglaszając takie a nie inne poglądy w takim , a nie innym tonie-robicie dobra robotę Pis-owi- nie mam racji?
  #237  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 08:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu
Czy my czytamy to samo? tyle pomyj ile pewne osoby wylały na PO to strach nawet czytać i oglądać montowane zdjęcia. Przodownik w tym jakoś wybył ale to z innych powodów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #238  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 08:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i moze to jest klucz do zwyciestwa tej Partii- na p.Komorowskiego nie zaglosuję nnigdy, premiera nie lubię i jego zlotoustych wypowiedzi.Ale przeciez na forum nie bedę wylewała pomyj na partie, która mi nie odpowiada- to jest chyba ta kultura polityczna???Wyglaszając takie a nie inne poglądy w takim , a nie innym tonie-robicie dobra robotę Pis-owi- nie mam racji?

Elu! Jak mnie przylapiesz na wydumanych pretensjach do Kaczynskiego i jego partii to stawiam piwo, wino, albo lody w/g wyboru przy pierwszej nadarzajacej sie okazji
A w kwestii jadu w kontekscie PiSu i okolic proponuje uwazniejsze czytanie tego co wypisuja wielbiciele Twojej ulubionej partii. Na poczatek proponuje lekturke od "poeta".
Toz to nawet nie jad, a rzyg poranny z rozbryzgiem.
  #239  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 08:57
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Tadeuszu, kiedy ja odnoszę takie samo wrażenie jak Babciela.
Kpiny, drwiny, jakaś chora wesołkowatość - trudno mi to ubrać w słowa.
W każdym razie, żeby się już zbytnio nie irytować - czytając wątki polityczne - jednego z dyskutantów mam na ignore list.
No, inaczej się nie da.
  #240  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 09:20
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Jestem w zasadzie neutralny

choć wolałbym znaleźć opcję wyrazistą, pozytywną. Cenię
Cię Babcielu za wiele sensownych wypowiedzi. Jednak
odmawiam całkowicie racji w ocenie spokojnych, wyważonych(?) kwestii wygłaszanych - Twoim zdaniem -
przez zwolenników PISu i JK. Zwłaszcza po obejrzeniu
relacji rozmów z PISuarem napadającym na reportera w
programie T. Lisa. Tyle piany na ustach, tyle chamstwa
zaciekłego dawno nie widziałem. Nie chcę mieć NIC wspólnego z takimi ludźmi !!!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.