menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9581  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:30
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
Wiesiu, ale jutro jest poniedziałek i się niestety zacznie,
a masz jedyne wyjście - odciąć się od mediów, a tym samym od forum
Powiedziała co wiedziała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9582  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Bez komentarza

Burza wokół byłego posła PO Kazimierza Kutza. Polityk powiedział w TVP, że po II wojnie światowej Ślązacy ginęli w "polskich obozach koncentracyjnych".
Za znieważenie narodu polskiego grozi do trzech lat więzienia. Bardzo możliwe, że za wypowiedź o "polskich obozach koncentracyjnych" Kutz stanie także przed Sejmową Komisją Etyki Poselskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...bb82&_ticrsn=5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9583  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:34
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Powiedziała co wiedziała.
I jakie postanowienie na nowy tydzień - można wiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9584  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:36
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
I jakie postanowienie na nowy tydzień - można wiedzieć?
To wątek o polityce, koleżanko, a nie o postanowieniach.
Pomyliłaś koleżanko ten wątek z wątkiem "Różności"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9585  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:38
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tam tylko się płacze, a mnie się chce śmiać.
Zmykam z polityki, bo do 24 jeszcze daleko,
a ja chcę mieć trochę radości jeszcze
i Tobie też radzę tak zrobić - pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9586  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał -Ornaty pomijam. Konkordat.
Czy konkordat to coś boskiego a jak nie ma pieniędzy na armię kapelanów to kto ma na to dać? Czy fundusz kościelny to też tabu czy to tylko strach naszych posłów przed odpowiedzią na to KK.Nasz rząd zapatrzył się na Izrael bo to tez kraj wyznaniowy i wielu intelektualistów izraelskich też przed tym protestuje u nas też ludzie zaczynają inaczej myśleć i pęka lęk przed KK .
Nauką religii w szkołach publicznych para się 32 000 osób w tym księża diecezjalni i mniszki. Pozostają na garnuszku państwa a z płacą średnio ok 2950 na osobę a wskazanie nauczyciela leży w gestii Kurii Biskupiej.Nawet MEN nie może odwołać nauczyciela bo niema prawa tylko ma prawo płacić. Przedszkola to też opłacane 6 500 katechetów.Cała katecheza kosztuje nas 1 mld.352 mil zł A nasz kolega Kazik rozczula się nad lekami dla dziecka.Polska hipokryzja zresztą Dulska była z Krakowa.Ta nauka ma taki wysoki poziom że potem się nasi rodacy dziwią że żydem był Jezus i trzeba im to tłumaczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9587  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:46
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Najgorzej jak ci najglosniej zadajacy szacunku sami nikomu go nie okazuja, jeno pogarde tylko

Tobie okazuje pogarde za "zbiega".Zabolalo gorzej niz u dentysty bez znieczulenia.Przyznaje.Mozesz miec satysfakcje.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9588  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:46
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Wacławie, może sie kiedyś obudzimy w państwie świeckim, czego Tobie i sobie życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9589  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:48
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie SPEC jest Jednoosobowa S.A. m Warszawy.

Cytat:
Napisał Kazik
Analiza obejmuje też m.in. wycenę spółki. Ratusz jej nie ujawnia, jednak w październiku ub.r. podczas sesji rady miasta dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego urzędu miasta Renata Tomusiak poinformowała radnych, że wartość księgowa SPEC to ok. 1,5 mld zł. W tegorocznym budżecie miasto zaplanowało zaś uzyskanie z tytułu prywatyzacji SPEC 750 mln zł.Prywatyzacji spółki sprzeciwiają się pracownicy firmy, którzy wielokrotnie pojawiali się na sesjach rady miasta. Przeciwni jej są też radni PiS i SLD, w których ocenie prywatyzacja może doprowadzić do wzrostu cen
ciepła dostarczanego przez SPEC do mieszkań warszawiaków.
Zwracali uwagę, że SPEC ma na to monopol, w związku z czym powinno pozostać spółką miejską.
http://gospodarka.dziennik.pl/news/a...-awantura.html
Sprzedać wszystko. HGW szuka kasy na nagródki? Znowu potrzebne 60 mln? Sprzedać nawet za pół wycenionej wartości? No to ktoś będzie miał ten monopol i wyciśnie cenami.

Kazik ty myslisz, ze przyjdzie Kulczyk z 750 milionami w teczce i kupi caly ten SPEC?

Czy juz zajrzales do kodeksu prawa handlowego?


Jak poinformował we wtorek stołeczny ratusz, oficjalne ogłoszenie o zaproszeniu do negocjacji w sprawie nabycia udziałów Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nastąpi w ciągu dwóch tygodni. Ten tryb prywatyzacji został wskazany jako najkorzystniejszy w przygotowanej na zlecenie miasta analizie przedprywatyzacyjnej.

Analiza obejmuje też m.in. wycenę spółki. Ratusz jej nie ujawnia, jednak w październiku ub.r. podczas sesji rady miasta dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego urzędu miasta Renata Tomusiak poinformowała radnych, że wartość księgowa SPEC to ok. 1,5 mld zł. W tegorocznym budżecie miasto zaplanowało zaś uzyskanie z tytułu prywatyzacji SPEC 750 mln zł.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9590  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 20:55
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Tobie okazuje pogarde za "zbiega".Zabolalo gorzej niz u dentysty bez znieczulenia.Przyznaje.Mozesz miec satysfakcje.

No coz Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi
Sumienie zabolalo?
A do ktorego pokolenia bedzie trwala ta polskokatolicka nienawisc?
Pozdrowka
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9591  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:00
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Amelio, nic nie poradzisz na osoby, które nie chcą widzieć prawdy. Prawdą było,że jak się zdarzyła ta tragedia to 2 dni miałam łzy w oczach za wszystkimi, z różnych opcji politycznych. Żal mi było pary Prezydenckiej, Pani Szymanek-Deresz, Jarugi-Nowackiej, itd, one bardzo dużo próbowały robić dla kobiet.
Teraz boję się oglądać dziennik, i różne programy polityczne bo mam już rzyg na Smoleńsk. Nie da się już tego słuchać.

Zal wszystkich, ktorzy tam zgineli.
Ale nie wolno pozwalac by klamstwa i przeinaczenia panoszyly sie bezkarnie.
Nie wolno pozwalan na to by oskarzano tych, ktorzy nie zawinili.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9592  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:02
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Zal wszystkich, ktorzy tam zgineli.
Ale nie wolno pozwalac by klamstwa i przeinaczenia panoszyly sie bezkarnie.
Nie wolno pozwalan na to by oskarzano tych, ktorzy nie zawinili.
Całkowicie sie z Toba zgadzam, najlepiej upier.... maluczkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9593  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:10
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Zal wszystkich, ktorzy tam zgineli.
Ale nie wolno pozwalac by klamstwa i przeinaczenia panoszyly sie bezkarnie.
Nie wolno pozwalan na to by oskarzano tych, ktorzy nie zawinili.

Wlasnie!
Nie wolno!
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9594  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Kazik ty myslisz, ze przyjdzie Kulczyk z 750 milionami w teczce i kupi caly ten SPEC?

Czy juz zajrzales do kodeksu prawa handlowego?
Po co mam zaglądać? Nie myślę też kto to kupi. Jestem przeciw tej prywatyzacji. Monopolista to jest ten SPEC, ale państwowy [miejski]. A jak przyjdzie prywatny to nadal będzie monopol. Przecież nie powstanie drugi--konkurencyjny. A monopol w rękach prywatnych to podniesienie cen.

Przecież musi sobie odbić nawet taką "małą sumkę" jak 750 mln. No a następnie zarabiać. Czy doić, jak będzie miał 51 % akcji. No i nic HGW nie będzie mogła zrobić. Jedynie prośby do nowego właściciela. Obojętnie czy to będzie Niemiec czy nasz Kulczyk. Jeżeli SPEC teraz zarabia, to dla Skarbu.

Ja podałem i ty podajesz to samo. A mianowicie wycena na 1,5 miliarda, a HGW spodziewa się 750 milionów. Zakłada z góry sprzedaż za połowę? Ładnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9595  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:28
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ale nie wolno pozwalac by klamstwa i przeinaczenia panoszyly sie bezkarnie.
Nie wolno pozwalan na to by oskarzano tych, ktorzy nie zawinili.
Słusznie. Masz na myśli pilotów oskarżanych, czy też jeszcze Błasika i L.K.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9596  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:30
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Po co mam zaglądać?

a szkoda, moze nie pisalbys tylu tych bzdur?

Cytat:
Napisał Kazik
Ja podałem i ty podajesz to samo. A mianowicie wycena na 1,5 miliarda, a HGW spodziewa się 750 milionów. Zakłada z góry sprzedaż za połowę? Ładnie.

A wiesz chociaz za ile udzialow te 750 milionow ma byc?
(czytaj kodeks)
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9597  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 21:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Nie podaję linków. Jest mnóstwo w tym temacie w Googlach. Można wybierać.

Partie polityczne od lutego korzystają z obniżonych subwencji na swoją działalność. Wynika to z ustawy o finansowaniu partii politycznych. Platforma rozpoczęła jednak debatę nad kształtem nowego ciała w systemie partyjnym. Chodzi o fundacje polityczne, na które partie będą musiały przekazywać 25% swojej subwencji. Fundacje będą też miały możliwość finansowania zewnętrznego, co otwiera drogę do nielegalnego nacisku na partie polityczne.

Być może już niedługo działania podobne do tych z cmentarza na Dolnym Śląsku będą legalne. Wszystko dzięki pomysłowi Platformy Obywatelskiej, która chcę stworzyć na swoich zasadach fundacje polityczne przy partiach. Ich finansowanie byłoby nadzorowane przez PKW, ale oprócz kosztów przekazywanych przez komitety partyjne, fundacje mogłyby być wspierane przez podmioty prywatne, co otwiera drogę nielegalnego finansowania partii politycznych, z środków zagranicznych bądź od osób prywatnych i zbiórek publicznych. Na krytykę zasługuje fakt, że wpłaty będą nieewidencjonowane.
================================================== ============
Miały być fundacje polityczne. Ale wycofały się PSL i SLD. Projekt PO do kosza?
ostatnia aktualizacja 2011-01-18 09:12 ."Rzeczpospolita" ustaliła, że Sejm na razie nie przyjmie ustawy o fundacjach politycznych. PSL negocjuje bowiem z SLD jej odrzucenie.
================================================== =========
Kto wesprze fundację PO? Sobiesiaki w liczbie mnogiej? A dostaną w podzięce ustawę, lub zgodę nawet na wycinkę lasu w Parku Narodowym? Nie daje się kasy za friko.

Darczyńca i biorca o tym wiedzą. Korupcja zakwitnie? Nawet PSL się sprzeciwia? Taki wierny koalicjant?

Nieewidencjonowane wpłaty. To "wspaniały" POmysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9598  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 22:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie amelio, co się tak upieraszabym studiował o spółkach handlowych?

Sama zagłębiaj się w paragrafy działania spółek handlowych, spółek z OO, itd. Zajrzę jak będę potrzebował. Ale myślę, że jak jakaś transakcja będzie niezgodna z prawem, to prawnicy to wyciągną na wierzch. My nawet umowy nie zobaczymy. Więc nawet wiedza prawnicza by się nie przydała.

Jeszcze nie sprzedali, więc nie wiem czy nabywca dostanie 51 % czy mniej. Raczej więcej, bo nikt nie kupuje po cenie oszacowanej, czy wyliczonej. Płacąc 50 % wartości to powinien mieć może nawet 100 %. W końcu kto chce szybko sprzedać, musi sprzedać tanio.

Takie jest prawo handlowe [chociaż nie pisane]


Mam nadzieję, że wreszcie przestaną sprzedawać, a nawet myśleć o sprzedaży firm strategicznych. Może zbrojeniówkę sprzedać też? Sieci energetyczne i gazowe. KGHM razem z tym co pod ziemią. Już część akcji Donek sprzedał. Pis sprzedał 20%. Aby KGHM miało na rozwój. Tusk poszedł dalej. Ile jeszcze posiadamy?

Brakło spacji w tytule. Z opcji "edytuj" tytułu niestety nie poprawi. Sorki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9599  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 22:26
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Wacławie, odpowiesz mi - realnie, bez wosku - co wynika z naszej/seniorskiej niezgody na konkordat? Swego czasu wątek zapisaliśmy n/t i co?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9600  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 22:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Burza wokół byłego posła PO Kazimierza Kutza. Polityk powiedział w TVP, że po II wojnie światowej Ślązacy ginęli w "polskich obozach koncentracyjnych".
Za znieważenie narodu polskiego grozi do trzech lat więzienia. Bardzo możliwe, że za wypowiedź o "polskich obozach koncentracyjnych" Kutz stanie także przed Sejmową Komisją Etyki Poselskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...bb82&_ticrsn=5

Kazek.
ja wiem, że tumaństwo wyssałes z mlekiem PiSu i Czarnecki Rychu Francis to dla ciebie wyrocznia, ale Kutz ma rację i Czarnecki razem z podobnymi do niego ...mogą sie faktycznie poniżej dolnej krzyżowej pocałować.
Już ci pokazano niedołęstwo w temacie historia, to powinienes się uczyć. Choc tylko niewielu bolszewików miało zdolności do nauki w jakimkolwiek zakresie.
Bo NIKT wam nie wmówi, że białe jest białe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.