menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 23:06
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Post Coraz mniej Jana Pawła II w życiu Polaków? - komentarze


Komentarz do artykułu: Coraz mniej Jana Pawła II w życiu Polaków?
--------------------
"Wydaje się zatem, że im więcej czasu mija od śmierci polskiego papieża, tym mniejsze jest znaczenie jego nauczania w życiu rodaków."
A mnie wydaje się, że to były tylko werbalne wynurzenia.
Gdyby chociaż tak 1 000 000 dorosłych autentycznie kierowało się naukami Jana Pawła II to byłby Kraj;
uczciwych pracodawców,
solidnych pracobiorców,
uczciwych i soolidnych prezydentów, premierów, posłów i senatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 00:33
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Zmienia,y się, zmieniamy. Nie wiadomo czy to zasługa nauk papieża, czy powod jest inny. Ale idzie ku lepszemu.
Tylko nie od razu i nie tak szybko jak by sie wydawało.
Człowiek jako jednostka potrzebuje czasem lat by się zmodyfikować, a naród cały potrzebuje czasu jednak wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 10:29
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie Trzydzieści lat minęło od apelu ...

Cytat:
Napisał iksigrek
Człowiek jako jednostka potrzebuje czasem lat by się zmodyfikować, a naród cały potrzebuje czasu jednak wiecej.
... o zmodyfikowanie się Narodu który jest sumą jednostek czyli jednością.

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
Dużo Czasu upłynęło, i co ... ?
I jest jak zawsze - Panu Bogu świeczkę, księdzu ofiarę i ważne to je co je moje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 11:08
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie ot, i tu jest wiarygodne potwierdzenie znikomości wpływu ...

... nauk Papieża-Polaka.
Ta elita istnieje sama dla siebie.
Cytat:
Pokolenie JPII to nowoczesna i świadomie wierząca elita - to zdanie o. Macieja Zięby, filozofa i dominikanina.
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/240273
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 18:51
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja tam żadnego pokolenia JP nie dostrzegam. Więcej w tych wszystkich mowach o papieżu bicia piany niż prawdziwych prób zmian na lepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 22:15
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadwiślanin

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
Dużo Czasu upłynęło, i co ... ?
I jest jak zawsze - Panu Bogu świeczkę, księdzu ofiarę i ważne to je co je moje.

Nie wszyscy tacy są. Jest cała masa porządnych uczciwych ludzi.
A Duch Święty, to przecież nie były sekretarz PZPR, który przywołany każe niegrzecznych i nagradza bogobojnych.

Na wszystko trzeba czasu.
Demoralizowano nas tyyyyle lat. Do dziś podaje się złe zamiast dobrych przykłady, że na efekty niestety ale musimy i czekać, i na nie pracować.
Ale wierzyć w dobro trzeba. W dobro, a nie zło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 22:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Brończyk bo widzisz świat przez okienko telewizora ,a to nie jest dobry ogląd.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 10:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek

Demoralizowano nas tyyyyle lat. dziś podaje się złe zamiast dobrych przykłady,
Teraz dopiero demoralizuje się w skali makro, a demoralizacja sięga od samych szczytów do maluczkich. Faktycznie prawicowa propaganda, dziś podaje tylko złe przykład, dobrych nie chce widzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 11:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Małgorzato50 nie wiem skąd wiesz, że ja oglądam telewizję. Ja pojęcia nie mam w jaki sposób ty oglądasz świat i nie wypowiem się na ten temat. To media wymyśliły pokolenie JP. A mnie jakoś poprzedni ustrój nie wykrzywił, nie kradłam i nie kradnę. Tak jak kiedyś postępowałam tak i postępuję. A wszystko złe zwalać na bywsze czasy to lekka przesada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
To media wymyśliły pokolenie JP. A mnie jakoś poprzedni ustrój nie wykrzywił, nie kradłam i nie kradnę. Tak jak kiedyś postępowałam tak i postępuję. A wszystko złe zwalać na bywsze czasy to lekka przesada.
W pełni popieram Cię. Jest takie przysłowie " złego, kościół nie naprawi; dobrego, karczma nie popsuje." Człowiek uczciwy będzie zawsze uczciwy, bez względu na panujący system, bowiem tę cechę ma zakodowaną w genach.A media to czwarta władza, potrafi zniszczyć najprzyzwoitszego, lub z kanalii uczynić bohatera. To zależy w czyich rękach są media. W większości media są tylko polskojęzyczne, więc nie ma się co dziwić. Sami sobie zgotowaliśmy taki los. Dobrze nam tak, że tak nam dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 15:24
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Myślę i obserwuję, że pokolenia Jana Pawła II to pokolenie lat końca 80 -tych.
Słuchałam w Tv zwierzeń dziennikarzy i to oni przyznali się, że ich młodość bazowała na podpieraniu sę słowami Papieża i to do nich mocno trafiało.
My to już tylko mogliśmy to uznać, ewentualnie odrzucić.
Wychowywaliśmy się z zupełnie innych czasach i transformacja nie na każdego jednakowo wpłynęła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 22:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
W pełni popieram Cię. Jest takie przysłowie " złego, kościół nie naprawi; dobrego, karczma nie popsuje." Człowiek uczciwy będzie zawsze uczciwy, bez względu na panujący system, bowiem tę cechę ma zakodowaną w genach.A media to czwarta władza, potrafi zniszczyć najprzyzwoitszego, lub z kanalii uczynić bohatera. To zależy w czyich rękach są media. W większości media są tylko polskojęzyczne, więc nie ma się co dziwić. Sami sobie zgotowaliśmy taki los. Dobrze nam tak, że tak nam dobrze.
Mnie tam dobrze ...jak nigdy... -wystarczy przeczytać jednego brończyka i dwa wankabory i na parę miesięcy mija człowiekowi chęć wchodzenia na to forum frustratów .Kochani zamiast jęczeć rozejrzyjcie się za jakimś pożytecznym zajęciem,poczytajcie sobie coś mądrego albo pogadajcie z kimś o pokolenie młodszym.Wszyscy będą mieli z tego pożytek.Wesołego Alleluja !!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 23:30
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Pytanie Kto zalicza się do pokolenia Jana Pawła II - Papieża Polaka...

Cytat:
Napisał bronczyk
To media wymyśliły pokolenie JP.
Pewnie w Twojej wypowiedzi jest dużo racji, media relacjonując wydarzenia pod oknem Franciszkańskiej 3.
Cytat:
Napisał sagela
Myślę i obserwuję, że pokolenia Jana Pawła II to pokolenie lat końca 80 -tych.
W roku wyboru kardynała Karola Wojtyły liczyłem prawie trzydzieści lat - czy to jest ten wiek ?

I czym się charakteryzuje postępowanie pokolenia JPII?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 10:36
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Z całym szacunkiem Małgorzato50 nie odczuwam braku twojej obecności na forum. Nie musisz też czytać postów osób , z którymi się nie zgadzasz. Nie dajesz argumentów tylko twierdzenia, że są ludzie, z którymi się nie zgadzasz. My nie jęczymy. Czy uwaga, że według mnie nie ma pokolenia JP jest jęczeniem? Bardzo proszę też nie wypowiadaj się na temat lektur i znajomych innych. Do tej pory nie otrzymałam charakterystyki owego mitycznego pokolenia. Jakoś nie chcesz się określić. Próbujesz jedynie opisać mój sposób życia. Dziękuję Sageli za rzeczową wypowiedź bez osobistych wycieczek. Być może chodzi tu o ludzi z tych lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Pokolenie JPII to ludzie urodzeni w roku, w którym zaczął się pontyfikat.
Czyli rocznik 1978.
To wszystko. Mają w pamięci pierwsze lata swego życia, gdy chodzili oglądać polskiego Papieża.
Czy to będzie miało wpływ, gdy obejmą rządy w Polsce?
Okaże się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 11:13
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Moje subiektywne zdanie to:mimo przeslań Jana Pawła II niewiele się ludzie zmienili.Dzisiaj chyba bardziej człowiek człowiekowi jest wilkiem,co najlepiej widać w zakładach pracy.A wszystko zależy od charakteru człowieka.Tylko przy okazji rocznic,media wskakują w inny ton,aby póżniej niemalże przez caly rok ,karmić nas zupelnie z innej miski.
Pozdrowienia Świąteczne dla wszystkich Forumowiczów.
http://i40.tinypic.com/psl4w.jpg
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 11:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Mnie tam dobrze ...jak nigdy... -wystarczy przeczytać jednego brończyka i dwa wankabory i na parę miesięcy mija człowiekowi chęć wchodzenia na to forum frustratów .Kochani zamiast jęczeć,poczytajcie sobie coś mądrego albo pogadajcie z kimś o pokolenie młodszym.Wszyscy będą mieli z tego pożytek.
Małgorzato! dedykuję Ci bajkę Ignacego Krasickiego, "Czegóż płaczesz? - staremu mówi czyżyk młody- Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody". Tyś w niej zrodzony - rzekł stary- przeto ci wybaczę; Jam był wolny, dziś w klatce- i dlatego płaczę." Ten ostatni wers niezupełnie odpowiada mojemu życiorysowi, bo ja właściwie nigdy nie byłam tak naprawdę wolna. Okupacja niemiecka, stalinowska i teraz watykańska. Dlatego "płaczę" za prawdziwą wolnością. Dramatem jest, że piszesz " mnie tam dobrze ... jak nigdy" ale zastanów się ilu milionom ludzi w Polsce ( tym tzw frustratom) nie jest dobrze. Musisz wiedzieć , że nie ma okupanta miłosiernego, każdy z nich ma na celu zniweczyć ( fizycznie, psychicznie czy materialnie) zniewolonego. więc przyjdź jutrzenko swobody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 11:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Przykreeeeee...
"Nigdy nie byłam wolna'.

Ja i jak Małgorzata, czuję się całkiem wolna i jest mi dobrze.

ps.był taki zwyczaj w Polsce, ze zniewoleni ludzie z niej uciekali. Myślę, że np. w Chinach, łapy watykańskiego okupanta nie sięgają. Emigracja to dobre wyjście,
szczególnie w sytuacji, gdy spora część tubylców kolaboruje z okupantem.
Co widać było w Sobotę, gdy kolaboranci kurcgalopkiem gnali do budynków okupanta, z rekwizytami poddaństwa w ręku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 11:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Małgorzato! dedykuję Ci bajkę Ignacego Krasickiego, "Czegóż płaczesz? - staremu mówi czyżyk młody- Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody". Tyś w niej zrodzony - rzekł stary- przeto ci wybaczę; Jam był wolny, dziś w klatce- i dlatego płaczę." Ten ostatni wers niezupełnie odpowiada mojemu życiorysowi, bo ja właściwie nigdy nie byłam tak naprawdę wolna. Okupacja niemiecka, stalinowska i teraz watykańska. Dlatego "płaczę" za prawdziwą wolnością. Dramatem jest, że piszesz " mnie tam dobrze ... jak nigdy" ale zastanów się ilu milionom ludzi w Polsce ( tym tzw frustratom) nie jest dobrze. Musisz wiedzieć , że nie ma okupanta miłosiernego, każdy z nich ma na celu zniweczyć ( fizycznie, psychicznie czy materialnie) zniewolonego. więc przyjdź jutrzenko swobody.
Wankabor ten wierszyk pasuje jak ulał do ciebie .i jeszcze jedna sentencja z równie oklepanych "każdy jest kowalem swego losu" i "przyjdzie walec i wyrówna" bo to ostatnie chyba ci najbardziej odpowiada .Bronczyk pisze co chcę i inie pouczaj mnie .Nie obchodzi mnie czy odczuwasz brak moich złotych myśli na tym forum czy nie .Pokolenie JPII czyli urodzeni pod koniec lat 70-tych -w tym moja córka która została poczęta w Rzymie w dniu kiedy papież został papieżem to super świetni ludzie -w dużej grupie niewierzący i mało kościołkowi ale urodzeni bez klatki i wiedzący czego chcą-Papież nawet jesli sie z nim nie zgadzaja -dal zaczyn.I nie chodzi o festiwale "papieżykowe" i ckliwe wspomnienia bez pojęcia tylko o pewien sposob zycia i myslenia -takim ludzim jak np. wankabor kompletnie obce.A forum to nie dyskusja panelowa i rzeczowość jest być może warunkiem pożądanym ale nie sine qua non .Amen
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 13:41
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Moje subiektywne zdanie to:mimo przeslań Jana Pawła II niewiele się ludzie zmienili.
Trudno oczekiwać studiowania encyklik JPII przez każdego Polaka, nawet tych praktykujących - gdyby jednak po każdej wizycie Papieża, tylko jedno przesłanie wprowadzono w czyn – to byłaby u nas Arkadia społeczna!
A co widać - inni a tacy sami ludzie dookoła.
Kremówki przesłoniły nauczanie - to widać Wadowicach.
Za to ile gwiazdek masowej kultury podwiesiło się pod te "kremówki".
Modne jest chodzenie po szlakach papieskich

Według mojego widzenia, aby być porządnym człowiekiem, nie potrzebne są autorytety santo subito .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.