menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #145861  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 14:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Iiiiiiii!
KRYCHA ..... wzdycha:
konto /oczywizda/ zweryfikowane

Która to ta Krycha, czy to ta od Piotrowicza pani magister?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145862  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 14:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hipokryta, cham, tchórz

Cytat:
Jak to się stało, że udało mu się wprowadzić w Polsce monarchię niekonstytucyjną realizującą projekt nie tylko zatrzymania zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, ale wręcz dokonania kroku wstecz o kilka dziesięcioleci? Jak to się stało, że życiowy nieudacznik bez solidnej praktyki w życiu zawodowym i bez żadnego doświadczenia w życiu rodzinnym przekonał do swoich kompleksów tak wielu ludzi? Jak to się stało, że zdołał umieścić na najważniejszych stanowiskach aż tylu karierowiczów i hunwejbinów?

Hipokryta, który jedne panie cmoka po rączkach, a na drugie wysyła pałkarzy z gazem łzawiącym.
Cham, który bezkarnie wyzywa oponentów od „przestępców”, „zbrodniarzy”, „chamskiej hołoty”, „kanalii”, „komunistów i złodziei”, a sam jest wrażliwy jak mimoza.
Tchórz, który nie porusza się bez ochroniarzy, broni policjantami swojego domu przed potencjalnie agresywnymi przechodniami i ściąga siły zdolne spacyfikować spore miasto, żeby nie dopuścić w swoje pobliże młodzieży, która nie podniosła nawet jednego kamienia z torowiska na ulicy Mickiewicza. Zaściankowy polityk, który zna świat wyłącznie z ekranu telewizora. Wampir społeczny, który czerpie siłę z zarządzania chaosem. Destruktor, który potrafi konstruować tylko machiny zniszczenia.
Zakompleksiony odludek, który swój żal z powodu zmarnowanego życia leczy pouczaniem wszystkich, jak mają żyć.
Staczający się w odmęty szaleństwa starzec, który nie waha się używać instytucjonalnej przemocy prawnej i fizycznej, aby jeszcze trochę nacieszyć się nieograniczoną władzą.
To nie ja, choć się pod tym podpisuję, to prof. Urbańczyk, który nie wytrzymał i jak stwierdził ulało mu się.
Na zakończenie wyraził takie oto życzenie odpowiadające także i moim, ale chyba nie tylko moim, oczekiwaniom.
Cytat:
Czas już posłać szalonego „doktora Frankensteina” na emeryturę i na wszelki wypadek wyekspediować go na San Escobar, gdzie będzie mógł do woli przekonywać tubylców, że „białe jest białe, a czarne jest czarne”. Będzie miał też okazję, aby z nudów splamić się pracą rąk własnych, której dotąd nie zaznał. Pozostanie po nim zła legenda wspominana z niesmakiem przez „pokolenie ośmiu gwiazdek”.

Żarty żartami, ale mam już naprawdę dość i wołam: „Spieprzaj, dziadu!!!”.
Prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk
Reszta, smakowita, a jakże, tu:
https://wyborcza.pl/7,75968,26571242...B.3-L.1.glowka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145863  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 14:58
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Która to ta Krycha, czy to ta od Piotrowicza pani magister?
To ta co żarła na sali sejmowej dr. hab. nie wiem jakiej uczelni jest profesorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145864  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 16:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
To nie ja, choć się pod tym podpisuję, to prof. Urbańczyk, który nie wytrzymał i jak stwierdził ulało mu się.
Na zakończenie wyraził takie oto życzenie odpowiadające także i moim, ale chyba nie tylko moim, oczekiwaniom.

Reszta, smakowita, a jakże, tu:
https://wyborcza.pl/7,75968,26571242...B.3-L.1.glowka

POLU!
A czy ten pan czyta może naszą działkę???
Bo MY cuś w tem tonie od lat kilku PRAWDĘ w czystej postaci głosimy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145865  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 16:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
To ta co żarła na sali sejmowej dr. hab. nie wiem jakiej uczelni jest profesorem.

dodatkowo dodaj że to właśnie TA KRYCHA co na zwróconą jej uwagę żeby nie żarła do kol. posła grzecznie łykając zielone rzekła "sp....j!!!"

Bo ona miła jest .... z natury. Jak niejaki KACZYŃSKI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145866  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 16:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I kolejny ..... dobry i uczciwy funkcjonariusz z PiSu:

Cytat:
Poseł PiS Bartłomiej Dorywalski pochwalił się, że

"dzięki dobrym kontaktom wypracowanym w sejmowym zespole" dostał od producenta leków suplementy diety o wartości 25 tys. zł.

Polityk jest wiceprzewodniczącym zespołu zajmującego się polityką lekową. Zapytany przez WP o darowiznę i charakter kontaktów z biznesem zaczął usuwać swoje wpisy.

czy my skądś znamy takie numery?
A może ktoś wie jak się to nazywa?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145867  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 17:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I kolejny ..... dobry i uczciwy funkcjonariusz z PiSu:
czy my skądś znamy takie numery?
A może ktoś wie jak się to nazywa?????

Brakło mi słownika miejskiego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145868  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 18:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Brakło mi słownika miejskiego.
A jak ze .......staropolszczyzną u Cię????
Może cuś się nada

ale my tu gadu gadu a towarzysze przeflancowani negocjatorowi co go KACZYŃSKI w miejsce MIĘKISZONA wysłał nóż rdzawy w plecy i bez znieczulenia wbijają.

Cytat:
Wicepremier Jarosław Gowin na czwartkowej konferencji w Brukseli przekonywał, że możliwy jest kompromis w sprawie unijnego budżetu i mechanizmu warunkowości. - Nawet jeżeli nie w formie otwarcia na nowo dyskusji nad kształtem tego rozporządzenia, to w postaci wiążących deklaracji interpretacyjnych - powiedział.

Wypowiedź Gowina skrytykował następnego dnia europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

"Deklaracja interpretacyjna do bezprawnego/łamiącego Traktat o UE rozporządzenia ws. warunkowania budżetu tzw. praworządnością, potwierdzona przez Radę Europejska, która według art. 15 Traktatu o UE nie pełni roli prawodawczej, nie ma żadnej mocy prawnie wiążącej, jest pułapką negocjacyjną, sprzeczną ze stanowiskiem Polski" - napisał europoseł PiS.

Krótko mówiąc PiS wpadł w szambo i mówi nurkujemy.
A dodatkowo dla śmichu w różnych kierunkach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145869  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 18:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

W kwestii budżetu UE jakieś siroty PiSowskiego sortu gdakały, że PORUGALIA jest z nimi i pod Portugalią uwolnią się od niemieckiej kolonizacji... a tu:

Cytat:
Portugalia potępiła w piątek działania Polski i Węgier zmierzające do zablokowania unijnego budżetu oraz funduszu odbudowy po pandemii COVID-19 – poinformowała agencja Reutera.

- Praworządność jest jedną z podstawowych wartości i zasad obowiązujących w Unii Europejskiej – powiedział minister spraw zagranicznych tego kraju.

jak się podzieli ten fundusz przez 25, a nie 27 to działka będzie większa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145870  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 18:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

To jak POLA w nas WYBORCZĄ /i długim tekstem/ to ja na wieczorną lekturę "polecę" takim czymś... znaczy Juraszem.

Cytat:
Robert Krasowski, autor być może najbardziej przenikliwej analizy rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005 - 2007 napisał, że przyczyną upadku rządów PiS było otwarcie zbyt wielu frontów i skonfliktowanie się ze zbyt wieloma środowiskami.

Jarosław Kaczyński, który ponownie rządzi Polską, albo doszedł do całkowicie przeciwnych wniosków, albo też wnioski te podzielając, całkowicie ulega temu, co w jego duszy pcha go do konfliktu. Zasadnicza różnica powoduje, że to co pchało PiS ku upadkowi, dziś staje się niebezpieczne nie tylko dla Prawa i Sprawiedliwości, ale również dla państwa polskiego.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wa...urasza/b6x5phd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145871  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 18:54
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
To ta co żarła na sali sejmowej dr. hab. nie wiem jakiej uczelni jest profesorem.

Poseł Krystyna Pawłowicz nie jest profesorem!
Poseł Krystyna Pawłowicz (...) nazywana jest powszechnie profesorem. A to błąd, ponieważ nie posiada ona tytułu naukowego profesora! Jest doktorem habilitowanym nauk prawnych.

Krystyna Pawłowicz piastuje stanowisko profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; Wydział Prawa i Administracji; Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego. Oznacza to, że może być określana mianem profesora na terenie uczelni, na której prowadzi zajęcia i wykłady. Taki jest przyjęty zwyczaj.

http://gazetabaltycka.pl/polityka/po...est-profesorem

Z tego artykułu wynika że tytułowanie Pawłowicz profesorem poza murami Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest nadużyciem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145872  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 20:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Skoro maturzysta Bartoszewski był profesorem, to nie rozumiem....???

Ale ja o czym innym. Przegrywamy...Moja ukochana Grecja.

Cytat:
Oto środki, podjęte od ponad 1,5 miesiąca :

1) zamknięte wszelkie szkoły/przedszkola, szkoły średnie i uczelnie tylko przez internet.

2) zamknięty handel, za wyjątkiem spożywczego (i tam też z silnymi obostrzeniami liczby i sposobu wejść i dezynfekcji)

3) zamknięte usługi, w tym nawet warsztaty samochodowe, z wyjątkiem bardzo pilnych serwisów.

4) i wszystko inne, prywatne, co nie jest produkcyjne, jasne że wszelkie imprezy są także zamknięte

5) brak tłumu wielokrotnie demonstrujących kretynów. Demonstracje rocznicowe komuchów (z okazji rocznicy ataku wojska na cztery Politechniki, junta faszystowska, 1973) - miały bardzo mały zasięg, circa 100-krotnie mniejszy niż zwykle i to przy dużych środkach ostrożności.

Następny taki dzień krytyczny nastąpi 7 grudnia - rocznica zabicia przypadkowo, rykoszetem kuli 15-letniego rozrabiaki, z bardzo bogatego domu, "bohatera" znaczniej części tutejszej młodzieży. Nie tylko w Polsce działają propagandy rozwadniające mózgi.
6) 70% pracowników biur pracuje z domu

7) Dozwolony jest jedynie przejazd z pracy/do pracy, praktycznie bez innych wyjść, niż samodzielne lub dwójkami (i to w rodzinie) pobieganie czy rowerkowanie, wyłącznie obok domu.

8) Szpitale przetłoczone, chorych wywozi się samolotami w inne miejsca Grecji. Nie potwierdziły się informacje o braku tlenu, choć personel twierdzi, że dyżury zamieniły się w niewyobrażalny koszmar. Pogrzeby są szybkie, długie szeregi nowych grobów czekają już otwarte.

9 ) prawie nikt nie zgłasza się do służby zdrowia, poza koronowymi i tylko tymi naprawdę zmuszonymi do ratowania się innymi pacjentami. Przykładowo ilość badań i zabiegów nowotworowych spadła o połowę.

10) Obecna, główna mutacja wirusa jest bez żadnej wątpliwości bardziej zakaźna, od wiosennej.


- i widać już, że przy tej mutacji, podjęte dotychczas środki nie zapobiegną dalszemu trwaniu epidemii.

Następna fala pandemii oczekiwana jest po Nowym Roku.
Szpitale tymczasowe to już ostatnia linia obrony.
Czy szczepionka zadziała?

Jasny gwint...odejść na koronę? W folii samoprzylepnej?
W trumience bez girlandek? Zgłaszam veto.
A najgorzej będą mieli ci, co będą musieli opuścić Kaczyńskiego. Jak panie żyć na tamtym świecie bez niego?
Jak żyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145873  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 20:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
To nie ja, choć się pod tym podpisuję, to prof. Urbańczyk, który nie wytrzymał i jak stwierdził ulało mu się.
Na zakończenie wyraził takie oto życzenie odpowiadające także i moim, ale chyba nie tylko moim, oczekiwaniom.

Reszta, smakowita, a jakże, tu:
https://wyborcza.pl/7,75968,26571242...B.3-L.1.glowka


Gorszy sort tak ma, że nie przyjmuje do wiadomości zmiennych okoliczności,
wiedzę czerpiąc ( ku mojej radości ) ze Szkiełka Kontaktowego. To nie do Poli !!! Tylko taka dygresja.
Profesorowie są różni i mają prawo do swojego zdania, a jak im się uleje, to łyknie to tylko sort najgorszy.
Wasza obecnie Jadwinia o fircyku, dawniej podnóżku Merkel, obecnie internetowym hejterze.

Cytat:
Prof. Staniszkis: Donald Tusk jest tchórzem. Chce cynicznie i niekompetentnie utrzymać władzę. Przesuwa problemy, a to bardzo ryzykowna gra.

Po co idzie się do rządzenia i polityki, jeżeli nie umie się rządzić? Polsce brakuje pieniędzy na rzeczy elementarne, a równocześnie mamy do czynienia z marnotrawstwem i nieuzasadnionymi przywilejami

Zmroziło mnie to, że rząd ma pretensje, do KNF, że ta przekracza swoje uprawnienia i trzeba powołać nową agendę rządową. To kolejne dziesiątki milionów!

Brzmi znajomo?
A to rok 2013. No, była uprzejmiejsza. Nie obowiązywał knajacki język, bo i opozycja nie była knajacka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145874  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 20:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
To ta co żarła na sali sejmowej dr. hab. nie wiem jakiej uczelni jest profesorem.

Posłanka KO też żarła i to nie sałatkę ( będę przypominać do upojenia).

https://www.youtube.com/watch?v=fg4Xw7fXK7g

Gdybyż jak grefina z ''Ondraszka'' Morcinka, tłukła je na sejmowej ławie złotym młoteczkiem ?!
Ale nie! na żywca pożerała. Jak rekin windsurfera w Byron Bay.
Czy taki owad nie czuje bólu? Nie ma uczuć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145875  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 20:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...2c&oe=5FF089F5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145876  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 21:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Onet

Za tydzień rząd może się rozpaść. Rosną napięcia przed szczytem UE

W obozie władzy toczy się skomplikowana gra wokół strategii na szczyt Unii Europejskiej, która może się zakończyć nawet rozpadem koalicji rządzącej. W kuluarach sejmowych krąży plotka, iż Mateusz Morawiecki jest gotów doprowadzić celowo do przesilenia rządowego, by pozbyć się podgryzających go od dawna ziobrystów. Z kolei Jarosław Gowin wyraźnie dystansuje się od twardego stanowiska PiS i Solidarnej Polski.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145877  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 21:28
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

https://www.pomponik.pl/plotki/news-...si,nId,2599994
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145878  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 21:37
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Onet

Za tydzień rząd może się rozpaść. Rosną napięcia przed szczytem UE

Dobrze byłoby, tylko ja człowiek bardzo małej wiary i w cuda nie wierzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145879  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 21:44
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Podrzucam do odsłuchania:
Dziennikarski Poker -->https://www.youtube.com/watch?v=mXP1...ature=emb_logo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145880  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 22:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie


To może być podła plotka wrednego medium obcego pochodzenia.
Wyjaśnienie tego zdarzenia może być prostsze niż się wydaje.
Po prostu ta nieszczęsna kobieta mogła się zderzyć z niezbyt sympatycznym zjawiskiem w postaci
a. braku higieny znajdujacych się obok współtowarzyszy walki.
b. głębokiego wydechu spowodowanego "odpowietrzeniem"
rury wydechowej któregoś z owych sąsiadów.
I stąd taka reakcja.
Jesli takie byłyby powody owej reakcji, to ja bym zamiast robienia sobie jajców złożył raczej wyrazy współczucia.
W końcu zdarzenie miało miejsce w ławach PiSu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.