menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21941  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 10:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Strzałka

Cytat:
Napisał Lila
A jakie ci manko wychodzi?
Kilka miesięcy w jedną lub drugą?
Ma to jakieś znaczenie? 2007,2008,2009,2010,2011,2012.
Policz jeszcze minuty.
6 lat- 6 katastrof kolejowych. A jeśli lat mniej, to tym gorszy bilans.
Samolotom odpuszczam tym razem.


Jesteś wyjątkową 100 letnią tupeciarą.
Donald Tusk jest premierem od listopada 2007 roku ,a więc 4lata i 3 miesiące . Może nie jest to tak istotne czy są to 4lata i 3 miesiące czy 6 lat ,ale o Twoich talentach publicystyczno - literacko - matematycznych wiele nam to mówi ! Powinnaś pisywać w najlepszych czasach dla radzieckiej Prawdy - tam też zwykle było bez różnicy ukradł czy jemu ukradli ,tak jak dla Ciebie jest obojętne czy ktoś jest autorem tekstu czy nie jest ,ważne ,że można kopnąć w podbrzusze. Czy Cię aby Twoja prawa - co chyba oczywiste - nózia nie boli od tego końskiego nawyku ?!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21942  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 11:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pod tym linkiem jest fotokopia ostatniego pisma kolejarzy.
Na Berdyczów, czyli do Sławku Nowaku.
Strona posła Polaczka, ale jest już w wielu miejscach w necie.
Ale państwo zdaje egzamin. Jak pierwsza lepsza firma pogrzebowa.
Polaczek produkował się dzisiaj w porannych mediach.
Politycznie oczywiście, bo jak jest okazja, dlaczego nie skorzystać?
To jeszcze dorzucę brudne toalety, bo to polityczne jest, też wina Nowaka, może nawet premiera, a że związku z katastrofą nie ma, to nie szkodzi, bo nie o to chodzi, żeby związek jakiś był.

Skoro nie znamy jeszcze przyczyn katastrofy, to może na pewien czas należałoby zachować więcej umiaru w szukaniu powodów do uderzenia w rząd.
Czy można na to liczyć?
Jak widać i słychać, nie można, a szkoda.

Fotokopię pisma zamieściłaś już wczoraj.
Pierwsza rzecz, jaką należałoby zrobić, to zredukować dokazujące związki zawodowe, których mamy bez liku i polecam pogawędkę z tymi, którzy prowadzą po szynach ten nasz kolejowy tabor, a nie siedzą za biurkami, wymyślając co rusz nowe powody dla uzasadnienia, "że się nie da".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21943  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 11:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Polaczek produkował się dzisiaj w porannych mediach.
Politycznie oczywiście, bo jak jest okazja, dlaczego nie skorzystać?
To jeszcze dorzucę brudne toalety, bo to polityczne jest, też wina Nowaka, może nawet premiera, a że związku z katastrofą nie ma, to nie szkodzi, bo nie o to chodzi, żeby związek jakiś był.

".

Niepotrzebnie się tak rozwścieczyłaś posłem Polaczkiem.
Dałam linka akurat przypadkowo.
Przede wszystkim ukazał się tu ;http://nakolei.pl/
...i jest w wielu miejscach w sieci.

Śmieszna jest ta wasza złość wobec faktów.
Jak pisałam ; fakty nie pasują paniom, tym gorzej dla faktów.
Niezła zabawa ...ale to jak się skończy żałoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21944  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

A co na to kolejarze?

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarz...yjasniaja.html

Cytat:
System sterowania ruchem, który nie zmieniono od stu lat, starzy maszyniści, brak inwestycji w tabor - oto cała prawda o polskich kolejach.
Nic dziwnego, mówią kolejarze, że doszło do tragedii pod Szczekocinami
..

Strach się bać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21945  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

2 : 2
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21946  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Strach się bać.
A pod jaką presją strajkową i na czyje życzenie zrobiono taką sieczkę z PKP?. Dlaczego poszczególne regionalne firmy nie pozwoliły na kontrolę wydatków, gdzie idą pieniądze?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21947  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:37
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
System sterowania ruchem, który nie zmieniono od stu lat, starzy maszyniści, brak inwestycji w tabor - oto cała prawda o polskich kolejach. Nic dziwnego, mówią kolejarze, że doszło do tragedii pod Szczekocinami.

Dziennikarz, którego pisał ten tekst...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21948  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Konferencja kolejarska, związkowa.
Tych, których warto byłoby posłuchać, tam nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21949  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:50
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie

Zbuntowani artyści i ileż w tym jest racji!

Cytat:
Tomek Raczek
UWAGA, UWAGA!!! Ocenzurowano link "żałoba artysty" który od rana robił furorę na Facebooku. Ale mam treść, którą się z Wami dzielę bo się w pełni zgadzam. UDOSTĘPNIAJCIE!!! Odzyskany tekst (skasowany z Facebooka): Na wstępie chciałbym wyrazić mój prawdziwy smutek i współczucie dla wszystkich poszkodowanych w katastrofie kolejowej minionego weekendu. Mam pełną świadomość, że bliscy osób, które uczestniczyły w tym wypadku potrzebują w tej chwili wsparcia we wszelakich formach. To była z pewnością kolejna niepotrzebna tragedia. Chciałbym jednak poruszyć teraz kwestię, która być może zostać odebrana przez niektórych jako oburzająca - tego mam również pełną świadomość. A mianowicie... Ogólnopolska żałoba narodowa narzucona przez Pana Prezydenta RP. Skutkiem ogłoszenie żałoby narodowej (kolejnej w przeciągu ostatnich kilku lat) jest odwołanie w dniach 5-6 marca wszelkich imprez masowych - spektakli, koncertów, imprez sportowych itd. (w wielu przypadkach przygotowywanych od wielu miesięcy). Tym samym jednym odgórnym dekretem na 2 dni straciło pracę (a tym samym poniosło znaczące straty finansowe) wiele tysięcy osób związanych z organizacją imprez artystycznych (aktorzy, wokaliści, muzycy, producenci, dyrektorzy teatrów). Z powodu (prawdopodobnie) błędu jednego człowieka, wiele tysięcy osób straciło znacząco część swoich miesięcznych dochodów - w wielu przypadkach spowodowało to straty, które będą odrabiane przez nich przez wiele następnych tygodni. Niektórych imprez artystycznych nie da się tak po prostu przełożyć, a poza tym pozostają jeszcze koszty takiego przełożenia, które są ponoszone przez osoby, które nie miały żadnego związku z zaistniałą sytuacją (nie spowodowały tego wypadku, nie podjęły też decyzji o wprowadzeniu żałoby narodowej). Artyści zakontraktowani na te terminy stracili swoje honoraria - nie wiadomo, czy będą mogli uczestniczyć w niej w innym terminie i czy w ogóle uda się ustalić nowe terminy danej imprezy artystycznej. Producenci spektakli i dyrektorzy teatrów zapłacą bezzwrotnie za: - koszty zwrotów biletów - ponowną akcję reklamową - ponowną pracę logistyczną wszystkich działów administracji - koszty eksploatacji zamkniętych sal (wynajem + świadczenia) i wiele innych kosztów. Państwo nie dokona żadnej refundacji powyższych poniesionych strat w sytuacji, w której wymusiło na artystach dni wolne od pracy i tym samym zarabiania pieniędzy. Zaznaczam, że jest to praktycznie jedyny zawód, który doznaje tak poważnych strat finansowych podczas żałoby narodowej. Niektóre zawody doznają bowiem w tym czasie prawdziwej euforii: wszelcy ratownicy medyczni, służby porządkowe, reporterzy, dziennikarze, producenci zniczy, handlarze flag, kwiaciarze itd. Politycy podbudują sobie w tym czasie pozycje swoich zapomnianych partii politycznych, wysuwając kolejne tezy "czyja to była wina", opuszczą flagi na budynkach państwowych, uczczą pamięć "minutą ciszy", a na koniec miesiąca pobiorą swoje pełne miesięczne pensje. A może mogliby oddać swoje wynagrodzenia za te 2 dni żałoby na fundusz poszkodowanych w katastrofie? Ja jako producent płacę sumiennie od 1 stycznia 2011 podatek VAT 23% od organizacji imprez, jako aktor stracę niedługo 50% kosztów uzyskania od moich umów o dzieło, jako żałobnik co roku pracuję po parę tygodni na odrobienie moich strat finansowych, poniesionych z tytułu wprowadzenia kolejnej żałoby narodowej. Dlaczego mam za to płacić?!!! Żałoba narodowa - niech będzie, ale w takim razie niech Państwo płaci za sytuację, którą wymusza na niewinnych artystach. Pozostaje chyba tylko dziękować, że nie jest wprowadzana rokroczna tygodniowa żałoba po akcji "Znicz" (kiedy ginie ok. 100 osób na drogach podczas jednego weekendu) lub miesięczna w styczniu (kiedy po podsumowaniu roku okazuję się, że na polskich drogach zginęło ok. 4000 osób). Na koniec, żeby uprzedzić ruch urzędników, którzy nie czują żadnego skrępowania, aby zadzwonić do artysty i poprosić go o charytatywny udział w imprezie "ku czci"... żeby powiedział jakiś ładny wiersz... albo przeczytał list w zastępstwie polityka, który nie będzie w stanie go wydukać... albo zaśpiewał jakieś epitafium, bo będzie pięknie... Bo to przecież taki zawód niemalże duchowy - informuję, że mam koszmary po nocach z powodu rachunków, które będę musiał zapłacić nie wiadomo za co, nie jestem w stanie występować, boli mnie gardło, położę się do szpitala, może uda się jakieś odszkodowanie dostać. z poważaniem i szacunkiem dla wszystkich Artysta w Żałobie P.S. Ciekaw jestem, czy jeśli na początku czerwca jakiś bus ze szkolną wycieczką wpadnie do rowu na dziurawej autostradzie to Pan Prezydent ogłosi żałobę narodową i odwoła mecz otwarcia EURO 2012. Jako artysta patriota deklaruję, że w takiej sytuacji, aby ratować honor kraju skomponuję i wykonam nieodpłatnie na stadionie oratorium pod roboczym tytułem "Świecie nasz, to Polska właśnie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21950  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:53
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niepotrzebnie się tak rozwścieczyłaś posłem Polaczkiem.
Ja?
Nie przesadzaj, popatrz raczej na swoje wpisy.
Cytat:
Śmieszna jest ta wasza złość wobec faktów.
Jak pisałam ; fakty nie pasują paniom, tym gorzej dla faktów.
Niezła zabawa ...ale to jak się skończy żałoba.
A jakie znasz fakty, które zadecydowały o sobotniej katastrofie?
Na razie komisja takich nie zna poza jednym: pociąg ktoś skierował na niewłaściwy tor.
I otwarte jest pytanie: dlaczego.
To wszystko na już i teraz.
Zabawa?
A czyim kosztem? ofiar?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21951  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A pod jaką presją strajkową i na czyje życzenie zrobiono taką sieczkę z PKP?. Dlaczego poszczególne regionalne firmy nie pozwoliły na kontrolę wydatków, gdzie idą pieniądze?

Pod jaką?
Pytam, bo nie wiem.
I żeby było jasne; nie obciążam odpowiedzialnością Tuska,
choć personalna wyliczyła większość katastrof na rok, niż ja.
On jest tylko pechowcem,
tak jak nim był Michał Korybut Wiśniowiecki.

Miałam w ręku wyliczenia, czego dokonali nasi dziadowie w XX-leciu międzywojennym.
Po wojnie światowej i bolszewickiej.
Ależ oni mieli power!!
Teraz - niezależnie kto rządził, rządzi i rządzić będzie - wszystko się rozłazi.

Presja? to tylko pretekst. Kasa, misiu, kasa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21952  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Współdzielenie łącza
Zbuntowani artyści i ileż w tym jest racji!
Jeden z tabloidów zapytał swoich czytelników.
Ponad 90% było przeciwnych wprowadzeniu żałoby narodowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21953  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Dziennikarz, którego pisał ten tekst...
I to taki, który się zna. Podobnie jak specjalista Polaczek, który zna sie i na kolejach i na lotnictwie, tamach i na łodziach podwodnych. Wystarczyło, że ...był ministrem.
Problem tylko taki, że gdyby było tak źle jak ja wypisuja "specjaliści" to takie katastrofy musiałby zdarzać się codziennie.
Ja jednak stawiam na ludzki czynnik sprawczy. Dość często się słyszy i czyta o uchlanym kolejarzu zdjętym z przejazdu, o takim co nie zamknął barier i podobnych przypadkach...i oczywiście pod kuratelą zwiazków zawodowych.
A co do mediów, to już podają, że dyżurny kolejarz usiłował fałszować dokumentację..
Teraz pora na powołanie sejmowej komisji śledczej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21954  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Łącze..
Też jestem przeciwko tej żałobie, mimo iż jestem wyjątkowo wstrząśnięta taką katastrofą,
tak samo jak byłam przeciwko - żeby było jasne dla niektórych- tej, którą ogłosił ś.p. Lech Kaczyński po katastrofie autokaru w Grenoble.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21955  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie imputuj.
WASZYM. Bo śmieszą mnie te napuszone mądrości, nie mające wiele wspólnego z faktami.
A te dotyczące soboty?
Takie same, jak i poprzednich katastrof. Bajzel na kółkach.
Napisałaś do mnie, jestem w tym WY, więc zapytałam.
Poproszę o konkrety, w odniesieniu do tej konkretnej katastrofy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21956  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Napisałaś do mnie, jestem w tym WY, więc zapytałam.
Poproszę o konkrety, w odniesieniu do tej konkretnej katastrofy.


Powtórz pytanie;
nie mogę studiować poprzednich postów.
O co biega?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21957  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:13
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/af...wiadomosc.html

Takie działanie wciąż jest nazywane przedsiębiorczością i zaradnością. Bezapelacyjne I miejsce w kraju zachodniej cywilizacji - no ,jak jej tam - chrześcijańskiej.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #21958  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
2 : 2


Ano przykre. Nie dla mnie.
Jak pisałam, oddaję, poprawiając cegłą, z pełną świadomością,
że MUSI być usunięte.
W końcu sama to robię w innym miejscu..

A co piszą na kolejarskim portalu?
Podają fakty...fakty i jeszcze raz fakty.

Cytat:
Nasz portal wielokrotnie pisał o negatywnych procesach, które drążą kolej przynajmniej od 3-4 lat, a szczególnie uwydatniły się w ostatnim roku.


Ten wypadek jest kolejnym w transporcie pasażerskim, a były też, chociaż często ukrywane, tragiczne zdarzenia w przewozach towarowych.
Przede wszystkim był wypadek w Babach Łódzkich, gdzie na szczęcie nikt nie zginął, ale było dużo rannych i sytuacja wyglądała bardzo źle.
Pociąg wypadł z szyn na rozjeździe. Mogło być dużo ofiar.

Ten jest kolejnym o dużej skali.

Poza tym wypadek w Wejherowie oraz wypadek pociągu towarowego, który wjechał w budynek stacyjny w Zwierzynie. Łącznie było ich pięć w ciągu roku.
Wliczając ten ostatni, w ciągu dwunastu miesięcy zginęło 27 osób.
Rok wcześniej 19, a w poprzednich latach w ogóle! To pokazuje dramatyczny spadek bezpieczeństwa na kolei.

5 w ciągu roku. Wiedziałeś o tym?

To nie polityczna propaganda, nie poseł Polaczek czy inny -aczek. To tylko portal nakolei.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21959  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:43
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

5 w ciągu roku. Wiedziałeś o tym?

To nie polityczna propaganda, nie poseł Polaczek czy inny -aczek. To tylko portal nakolei.pl.


Tak na szybko - w jednej katstrofie maszynista jechał za szybko i pociąg wypadł z torów.

Manipulacja faktami - mistrzostwo świata - Lila wyniata
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21960  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 13:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał JanuszB
Tak na szybko - w jednej katstrofie maszynista jechał za szybko i pociąg wypadł z torów.

Manipulacja faktami - mistrzostwo świata - Lila wyniata

Posłuchaj; dlaczego głupio kłamiesz? A może zwyczajnie straciłeś kontakt z rzeczywistością?
To są słowa Czesława Warsewicza z portalu kolejarskiego.
Ja tylko cytowałam. Tam napisz reklamację.

http://nakolei.pl/index.php?option=c...mid=79&lang=pl

Czy admin mógłby wyznaczyć granice głupoty?
To wstyd, doprawdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.