menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11801  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 23:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Za kopcem w prawo a tam zaraz jest kolejny kopiec...
Sie dziwie, że pisowcy wymiękli i nie wdaja się w dyskusje, dlaczego? No pisałem, ze taki Kosiarz ma cukier na rekach ale chciał pogadać chociaz. A cała reszta zamilkła, pewnie znowu wuc ich zaskoczył, heh!

Cicho wszędzie ,głucho wszędzie
Co to będzie ,co to będzie...
Brak Ci sparing partnera?Może odkryłeś na czym polega sedno konfliktu,jak nie ma z kim i o co, to trzeba coś i kogoś wymyślić!
Nie martw się,wrócą z tego samego powodu.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11802  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 00:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Za kopcem w prawo a tam zaraz jest kolejny kopiec...
Sie dziwie, że pisowcy wymiękli i nie wdaja się w dyskusje, dlaczego? No pisałem, ze taki Kosiarz ma cukier na rekach ale chciał pogadać chociaz. A cała reszta zamilkła, pewnie znowu wuc ich zaskoczył, heh!

One, te pisowce, działają gdzie indziej.
Nawet jip z psem się do nich dołączył, bo polubił towarzystwo.
I co tu pisać?
Ruskie wam nas...ły na twarze, a wy pewnie ( bo nie mam czasu czytać) się cieszycie, że jeszcze nie ubiły, a mogły?
Nawet Gomułka umiał odszczeknąć Chruszczowowi, a dzisiejsza władza Tuska, najwyżej wypnie tyłek do kopniaka w imię głosu rozsądku,
zapominając iż takim głosem rozsądku była Targowica.

BTW, taki płacz był nad kaczorowym państwem policyjnym.
Idź Ziutek na Wilczą pod komisariat. Tam sporo ludzi się kłębi, bo aresztowano w tramwaju dziennikarza z manify pod ruską ambasadą.
Ot, macie wolność.

I to tyle w temacie.
W razie czego znasz jedno z miejsc, gdzie mnie można znaleźć.
Buźka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11803  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 01:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Cytat:
Pluto, warto mieć jakieś aspiracje do specjalizacji.
Tylko ty jesteś wykluczony. Z aspiracji, choć tego nie widzisz.
Lili Droga. Pleciesz cuś bez ładu i składu. proponuje odpoczynek i ukojenie nerw... najlepiej spacerkiem.
Cytat:
BTW, podobno parałeś się dziennikarstwem? mam nadzieję, że to tylko oszczerstwa.
Wyszczerzenie w dobrym miejscu umieściłeś. OK
.
Podobno do szkól chadzałaś mam nadzieje płone, że to tylko oszczerstwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11804  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 01:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Polu nie odpowiadało stronie Rosyjskiej słowo ludobójstwo.Tablica jest na terenie Rosji ,czemu się dziwisz gdyby na naszym terenie napisano o ludobójstwie Polaków na ludności ukraińskiej czy żydowskiej też byśmy ją zmienili i latało by nam co oni sobie myślą o tej sprawie w Izraelu czy na Ukrainie. Przecież nikt nie wypowie wojny z tego tytułu , jest protest dyplomatyczny bo co możemy zrobić więcej.Myślę że tekst był uzgodniony przez dwie strony.Przypominam sobie że też mieliśmy problemy z uzgodnieniem tekstu z Ukrainą na cmnntarzu Łyczakowskim.

Dobra! Tylko, ze jest pewien problem.
W społeczeństwie jest pewien margines, któremu dzikie numery sa na reke. A nawet gdyby numerów nie było, to by je sami wyklepali jak z tablicą.
"Nasza' bojowa Lili nie byłaby taka elegancka w dzialaniach, gdyby to na jej morgach jakies miłujące sąsiedzki spokój towarzycho postawilo z 15 krzyży i tablicę z dowolnym napisem w/g własnego uznania. A potem robilo wrzask, że nie wolno jej dotykac prezentu i przekręcac napisów mimo, że właścicielce nie w smak..

i taki najrozsądnieszy kawałek w tej sprawie:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Zacznijmy od tego na czym tablica była. Zacznijmy od tego wielkiego kamienia. Kazał go przywieźć na lotnisko w Smoleńsku gubernator Smoleńska Siergiej Antufiew. Żeby uczcić ofiary katastrofy samolotu polskiego prezydenta. Przed grudniową wizytą prezydenta Dmitrija Miedwiediewa w Polsce planował zawieszenie tam ufundowanej przez władze obwodu tablicy pamiątkowej. Chciał wykonać taki gest wobec Polaków, bo w Smoleńsku nam bardzo współczują.

Ale wcześniej zjawili się reprezentanci Stowarzyszenia Katyń 2010 z wdową po szefie IPN Januszu Kurtyce na czele. Mieli generator prądotwórczy, wiertarkę. Raz dwa przykręcili do gubernatorskiego kamienia swoją tablicę upamiętniającą tych, którzy zginęli w drodze na uroczystości ku czci ofiar "sowieckiej zbrodni ludobójstwa w lesie katyńskim".

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75968,9405436,T...#ixzz1J4ZyNezs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11805  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 08:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dobra! Tylko, ze jest pewien problem.
W społeczeństwie jest pewien margines, któremu dzikie numery sa na reke. A nawet gdyby numerów nie było, to by je sami wyklepali jak z tablicą.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,75968,9405436,T...#ixzz1J4ZyNezs
Pisałem o tym wcześniej w #11782 tylko nikt nie zauważył bo nie poparte było linkiem
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11806  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 09:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=POLA]mnie naszła, bo jestem myślącą kobitą.

Cytat:
Czy Rosjanom, czyt. niektórym, zwłaszcza łobuzom od polityki, zależy na dobrosąsiedzkich stosunkach ze swoim zachodnim sąsiadem czyli z nami?
Polu! jednym zależy, a innym niekoniecznie. Ja od dawna jestem zdania, ze jedne łobuzy żywia sie tym co spreparuja inne łobuzy. I na odwrót. Ale jedni bez drugich życ nie moga.
Cytat:
Co teraz zrobić?
Wściekać się, tupać, wyjść na ulicę, pod ambasadę rosyjską, wybijać szyby czy zachować olimpijski spokój i nie dać się sprowokować?
Skomentować to językiem dyplomatycznym, ale kategorycznym?
Sprowadzić rzecz do własciwych rozmiarów. Czyli nie za bardzo sie tym przejmowac, a juz napewno nie podniecać niezdrowo z narodowym wzdęciem.
Cytat:
Co ma zrobić Komorowski?
Ugryźć kolegę po fachu w ucho?
Absolutnie ...NIC.
Cokolwiek zrobi, albo czego nie zrobi, to i tak nie za swoje zbierze od bojówek stratega i nieskorygowanych Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11807  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 09:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

A tak juz całkiem osobno polecam rozmowę Żakowskiego w ostatniej Polityce z Michałem Bonim o kulisach organizacyjnych wydarzen sprzed roku.
Jak się do tego dołozy to co opowiadała min. Kopacz, to ....a właściwie jak sie słyszy takiego błazna Brudzińskiego, czy podobna Kempe to szkoda komentować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11808  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 09:54
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto- a kto to taki"nieskorygowany Polak"???????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11809  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 09:57
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Dodam i ja swoje "trzy grosze". Smutnym jest fakt,że niestety nasza administracja rządowa nie zareagowała właściwie i nie uzgodniła z Rosjanami ( po ich protestach) treści tablicy i nie zmieniła jej wspólnie z Rosjanami nie zważając na protesty organizacji "Katyń 2010".Wszakże nie oni decydują w takiej sprawie. Chodzi tu o jedno słowo - "ludobójstwo".A teraz? Konsternacja i nie wiadomo jak taki problem rozwiązać z honorem dla obu stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11810  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 10:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wacławie leczenie roczne SM kosztuje 60 000 PLN- znowu dales nabrac sie mass- mediom. Ale sluchaj dalej i wierz. Po drugie- skad wiesz , ze nie interweniowałam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11811  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 10:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pluto- a kto to taki"nieskorygowany Polak"???????
To juz musisz Lili pytac, bo ona jest od prezesa i powinna miec w instrukcji PiSu napisane kto zacz. Jakos tak prezes okreslił tych co niezbyt lubi
A w sprawie pytania, to postaram sie zapytac, ale na jakies efekty nie licze, bo tak generalnie, to towarzystwo chętnie pacjentom ordynuje specyfiki, ale niezbyt lubi się chwalić postronnym. Podobno etyka im nie pozwala...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11812  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 10:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Dodam i ja swoje "trzy grosze". Smutnym jest fakt,że niestety nasza administracja rządowa nie zareagowała właściwie i nie uzgodniła z Rosjanami ( po ich protestach) treści tablicy i nie zmieniła jej wspólnie z Rosjanami nie zważając na protesty organizacji "Katyń 2010".Wszakże nie oni decydują w takiej sprawie. Chodzi tu o jedno słowo - "ludobójstwo".A teraz? Konsternacja i nie wiadomo jak taki problem rozwiązać z honorem dla obu stron.
Ruscy dawali do zrozumienia, Polacy [rządowi] nie chcieli kolejnej draki w kraju, a urzednik ze Smolenska sie przerazil, ze poleci ze stołka jak wódz nieprawomyślny napis zobaczy.
Prowokacja i to jawna sPiSkowcom sie udała. na miare tej, jaką Tuskowi wyklepał czujny Polak w Jerozolimie z żydowskimi majatkami. Wrzawa jest.
A Ruscy sie nauczyli, że "pielgrzymom" trza patrzec na rece i nie zdziwie sie, jak teraz oni będa klepac numery trudne do strawienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11813  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 11:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://wyborcza.pl/1,75968,9405436,T...#ixzz1J4ZyNezs
Cytat:
Zdzisia napisała-Dodam i ja swoje "trzy grosze". Smutnym jest fakt,że niestety nasza administracja rządowa nie zareagowała właściwie i nie uzgodniła z Rosjanami ( po ich protestach) treści tablicy i nie zmieniła jej wspólnie z Rosjanami nie zważając na protesty organizacji "Katyń 2010".Wszakże nie oni decydują w takiej sprawie. Chodzi tu o jedno słowo - "ludobójstwo".A teraz? Konsternacja i nie wiadomo jak taki problem rozwiązać z honorem dla obu stron.
Organizacja Katyń nie jest od prowadzenia polityki zagranicznej Polski z sąsiadami i nie znaczy ze ma we wszystkim rację i z nią trzeba wszystko uzgadniać. Jak zwykle my mamy na wszystko czas i ktoś nie dopilnował sprawy.
Cytat:
babciela napisała-Wacławie leczenie roczne SM kosztuje 60 000 PLN- znowu dales nabrac sie mass- mediom. Ale sluchaj dalej i wierz. Po drugie- skad wiesz , ze nie interweniowałam?
Odpowiedź z Cytowaniem
Insynuowałaś eutanazję w temacie SM z tond moja wypowiedz.Dobrze wiesz jaka jest skuteczność terapii i jakie środki są na to przeznaczone . Też są inne schorzenia na które też są potrzebne środki.
Babcela piszesz żeś interweniowała takich interwencji są tysiące wysyłane do MZ. Powiedz nam jaka była twoja propozycja aby system ochrony zdrowia wreszcie zdrowy.
Ale masy potrzebują telenoweli ze Smoleńskiem w tle , tam są topione środki , bo jest to ważne dla naszego zdrowia psychicznego niektórych seniorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11814  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Mam obawę przed dzisiejszym wieczorem, barierki mogą być za słabe, ale też może być boczne wejście...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11815  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:13
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał jip
Mam obawę przed dzisiejszym wieczorem, barierki mogą być za słabe, ale też może być boczne wejście...


Jak trzy tygodnie temu pisałam ,że mam obawy co do dzisiejszego wieczoru z pochodniami i czym jest nabuzowany i podjudzany tłum to mnie tu wyśmiano.Oby rację mieli Ci ,których wprawiłam w wesołość,mnie się nadal nie chce śmiać,może jutro jak mi się moje wizje nie spełnią!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11816  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak trzy tygodnie temu pisałam ,że mam obawy co do dzisiejszego wieczoru z pochodniami i czym jest nabuzowany i podjudzany tłum to mnie tu wyśmiano.Oby rację mieli Ci ,których wprawiłam w wesołość,mnie się nadal nie chce śmiać,może jutro jak mi się moje wizje nie spełnią!
Masz rację mnie się też nie chce śmiać... szkoda bo mogło być inaczej, mogło by... nie nie mogło być inaczej, ten mały ... niby przywódca prawdziwych Polaków, prawdziwych patriotów - nie odpuści, musi zaatakować pałac prezydencki, i zbiera coraz więcej chętnych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11817  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:21
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak trzy tygodnie temu pisałam ,że mam obawy co do dzisiejszego wieczoru z pochodniami i czym jest nabuzowany i podjudzany tłum to mnie tu wyśmiano.Oby rację mieli Ci ,których wprawiłam w wesołość,mnie się nadal nie chce śmiać,może jutro jak mi się moje wizje nie spełnią!
Może powinno się stać to co zaplanował PiS, społeczeństwo przecież patrzy i wyciąga wnioski. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, a burzą będzie czerwona kartka dla nienawistnych oszołomów jadących na trumnach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11818  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak trzy tygodnie temu pisałam ,że mam obawy co do dzisiejszego wieczoru z pochodniami i czym jest nabuzowany i podjudzany tłum to mnie tu wyśmiano.Oby rację mieli Ci ,których wprawiłam w wesołość,mnie się nadal nie chce śmiać,może jutro jak mi się moje wizje nie spełnią!

Ja cię wyśmiałam.
Nie przewidziałam 'przecwelowania' ( wyrażenie red. Warzechy) przez Ruskich w taką rocznicę.
I to kogo? EkscelĘcji w osobie First Lady.

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/296...e-ktos-raz-dal

Okazuje się, że moje mniemanie o sowieciarzach, było mimo wszystko jeszcze za wysokie.
No i mam nadzieję, na spokój ....dzisiaj, aby nie dać kremlinom powodu do dumy,
że po raz następny - po roku- udało im się rozegrać Polaków.

Cytat:
Może powinno się stać to co zaplanował PiS, społeczeństwo przecież patrzy i wyciąga wnioski. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, a burzą będzie czerwona kartka dla nienawistnych oszołomów jadących na trumnach

Sorki Majka, ale nie mam słów. Nawet bezsilne wydzieranie się pod kurią rok temu,
niczego cię nie nauczyło.

jip
Cytat:
Masz rację mnie się też nie chce śmiać... szkoda bo mogło być inaczej, mogło by... nie nie mogło być inaczej, ten mały ... niby przywódca prawdziwych Polaków, prawdziwych patriotów - nie odpuści, musi zaatakować pałac prezydencki, i zbiera coraz więcej chętnych...
Napisz to na forum pisowskim. Mam nadzieję, że starczy ci odwagi. Tam nie banują, prawda?

Pa !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11819  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja cię wyśmiałam.
Nie przewidziałam 'przecwelowania' ( wyrażenie red. Warzechy) przez Ruskich w taką rocznicę.
I to kogo? EkscelĘcji w osobie First Lady.

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/296...e-ktos-raz-dal

Okazuje się, że moje mniemanie o sowieciarzach, było mimo wszystko jeszcze za wysokie.
Lila odpuść, to już nie robi się śmiesznie, widzę to tam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11820  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Lila odpuść, to już nie robi się śmiesznie, widzę to tam...

Jip, mnie nie jest do śmiechu.

Pzdr. i jeszcze raz pa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.