menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1081  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 13:33
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Ja tam mam nadzieje, że odetchnę z ulgą po wyborach

Ja też. Jeśli wygra PO.
Sprawiedliwość wymaga, aby gorzkie piwo wypił ten,
kto je uwarzył.
  #1082  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 13:36
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Możecie już oddychać z ulgą , PiS z pewnością przegra.
  #1083  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 13:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

I tak powinno być.
A na dodatek lewica zniknie, jak sen.
Ma się nazywać Lewa Palikociarnia.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...ewicy.html,1,2
  #1084  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 13:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Już się szykuję do wsparcia Palikociarni myślą, mową i uczynkiem. Bardzo mi się podoba, może być zamiast lewicy. Mam na kogo głosować.
  #1085  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 14:02
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

To radosna wiadomość.
Generalnie każdy na tym forum ma na kogo głosować.
Nie jesteś wyjątkiem.

ps. a Napieralskiego nie szkoda? Palikot tak bronił Komisji Majątkowej.

\ups..

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/ja...wiadomosc.html
  #1086  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 14:03
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Też liczę na to ze doczekam rozdziału finansów kościoła i państwa i zaprzestaniu finansowania z budżetu kapelanów wojskowych,więziennych,wojsk ochrony pogranicza,szpitalnych, służb skarbowych, katolickie uczelnie,wydziały teologiczne tylko po to by mieć głosy 20 % elektoratu.Polityków ogarnia lęk jak o tym przyszło by im mówić.Dodatkowe pokropki msze i religijna celebra przy obchodach świąt państwowych i trzeba też zapomnieć o sądach orzekających o obrazie uczuć religijnych tylko nikt nie potrafi tego zdefiniować,posłom też to się nie udało.Czy ktoś może powiedzieć gdzie przebiega granica między sacrum a profanum? Przekaz przekazywany na katechezie to że życie przed ślubem i związki pozamałżeńskie są grzechem,rozwody środki antykoncepcyjne zabronione młodzież to słucha i swoje robi.Zresztą hierarchowie KK też tego nie przestrzegają co ich uczymy podwójnej moralności.Skrajni sprzeczne stanowiska nie da się pogodzić i wypracować kompromis bo jaki? tu zostawmy każdemu decydować samemu o swoim postępowaniu zgodnie z własnym sumieniem a prawo mniejszości nie powinno przymuszać większości.

Okazuje się, że jest nas co raz więcej, myślę o tych, którzy chcieliby oddzielenia kościoła od państwa. Wierzę a nawet jestem pewna, że kiedyś tak się stanie. Problem czasu.
Uczestniczyłam nie tak dawno w pewnej uroczystości, poszłam z racji występów Śląska.Z niesmakiem i zażenowaniem patrzyłam na sceną gdzie burmistrz i starosta zgodnym chórem wygłaszali hymny pochwalne pod adresem proboszcza i biskupa.
__________________
  #1087  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 14:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Co do zasług w walce z Komisją Majątkową to poprę krajana, prezydenta miasta Krakowa, prof. Majchrowskiego, konsekwentnie walczył i nadal walczy przed sądami z niepodważalnymi werdyktami Komisji, mam nadzieję, że odzyska dla Krakowa to co zrabowano. Inna sprawa, że wszyscy za to odzyskanie zapłacimy, nie wierzę żeby od KK dało się coś windykować, przecież działa zawsze w "dobrej" wierze, a w tym przypadku tylko wiara jest istotna .
  #1088  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 14:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 627
Domyślnie

Cytat:
Okazuje się, że jest nas co raz więcej, myślę o tych, którzy chcieliby oddzielenia kościoła od państwa. Wierzę a nawet jestem pewna, że kiedyś tak się stanie. Problem czasu.
Zen i tak są postępy że dużo osób nie boi się pisać na tematy związane z KK ,przecież do niedawna to te sprawy to było tabu.
Cytat:
Co do zasług w walce z Komisją Majątkową to poprę krajana, prezydenta miasta Krakowa, prof. Majchrowskiego
Maju też go poprę bo widać jego pracę w inwestycjach przez niego realizowanych a kandydaci wciskani nam przez partie polityczne to złotouści w obietnicach.
  #1089  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 15:39
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jestem za tym od samego początku. Na religię chodziłem do Kościoła i było spoko.
__________________
  #1090  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 21:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Okazuje się, że jest nas co raz więcej, myślę o tych, którzy chcieliby oddzielenia kościoła od państwa. Wierzę a nawet jestem pewna, że kiedyś tak się stanie. Problem czasu.
Uczestniczyłam nie tak dawno w pewnej uroczystości, poszłam z racji występów Śląska.Z niesmakiem i zażenowaniem patrzyłam na sceną gdzie burmistrz i starosta zgodnym chórem wygłaszali hymny pochwalne pod adresem proboszcza i biskupa.

Mnie sie wydaje, ze takie stany sa coraz bardziej powszechne.
Kiedy kilka lat temu zdarzylo mi sie byc na zjezdzie absolwentow mojego liceum, to nie dosc, ze impreza zaczla sie w katedrze, to potem glownym wizytorem nie byli absolwenci, tylko ...biskup
Ale poniewaz kurie zaczly zastepowac komitety, a chlopaki z koloratkami sekretorzy, to zaczyna sie ruch antyklerykalny. W roznym natezeniu. Przesadyzm nigdy nie cieszyl sie wielkim powazaniem. A teraz kiedy przesadyzm i zamordyzm nie stanowia jednosci, to latwiej z tym walczyc.
  #1091  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 22:14
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ludzie, i tak mamy przechlapane, po co se kłócić, pare miesięcy nam zostało, proszę:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostk...wiadomosc.html
__________________
  #1092  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 22:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Ludzie, i tak mamy przechlapane, po co se kłócić, pare miesięcy nam zostało, proszę:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostk...wiadomosc.html

Stalinie! Trudno. Co napisane, to napisane.
Ale mozesz jakos wytlumaczyc dlaczego mamy sobie odmawiac drobnych przyjemnosci umilajacych nam dni ostatnie?
  #1093  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 23:02
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zdecydowanie nie mam zamiaru odmawiać sobie żadnych przyjemności, będę się nurzał i tarzal w przyjemnościach.
__________________
  #1094  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 05:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 690
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Zen i tak są postępy że dużo osób nie boi się pisać na tematy związane z KK ,przecież do niedawna to te sprawy to było tabu..

Waclawie. Postepy w racjonalnym mysleniu juz powoli sie pokazuja. I to gdzie?
Nalezy podziwiac odwage.

Cytat:
Radni zmienili zdanie. "Nie" dla osiedlowej kaplicy
Artur Gernand 28-09-2010 18:15
Rzeszowscy radni wycofali się z kontrowersyjnego pomysłu oddania części szkolnego boiska na osiedlu Nowe Miasto pod budowę kaplicy pomocniczej parafii katedralnej....
  #1095  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 06:06
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Waclawie. Postepy w racjonalnym mysleniu juz powoli sie pokazuja. I to gdzie?
Nalezy podziwiac odwage.


Cala nadzieja w psychozach

Dotychczas obowiazywala ta, ze jezeli cokolwiek odmowi sie kosciolowi to ma sie przechlapane

Dzisiaj zaczyna obowiazywac inna skrajnosc -jezeli kosciolowi nie odmowi sie czegokolwiek to jest to szalennie podejrzane

To ciagle nie jest normalne - ale moze to jakas droga do normalnosci w naszym drogim kraju?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #1096  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 09:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Krok po kroku jak sadzę. Palikot to czysta egzotyka jest jak sądzę, tak samo mniej więcej jak Korwin - Mikke. Natomiast lewica mnie wkurza, bo się zachowują tak samo jak swego czasy palanty z AWS. Jak się nie zjednoczą to umoczą, widać to gołym okiem.
__________________
  #1097  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 11:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Rodziny zagłosują, czy wezmą krzyż do Smoleńska
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...Smolenska.html

Może lepiej niech ten uśpiony niedźwiadek (krzyż) sobie śpi w kapicy prezydenckiej, bo zbudzony ze sny może spowodować ponowne czuwanie "obrońców krzyża"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #1098  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 14:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
` dużo osób nie boi się pisać na tematy związane z KK ,przecież do niedawna to te sprawy to było tabu.
Od dawna nie boję się pisać to co rozum i serce mi nakazuje. Powtarzam więc po któryś raz ,że ci co podpisali konkordat i ci co do dziś go popierają i korzystają z jego ustaleń, są nie tylko zdrajcami ale nawet zbrodniarzami narodu polskiego.
  #1099  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 14:55
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Bez przesady..
Kościół ma tylko 160 000 hektarów ziemi, 300 azet i czasopism, 17 533 kościoły i kaplice, 50 rozgłośni radiowych (dzisiejsza Polityka). A Państwo corocznie dodaje od 1 do 5 miliardów peelenów. I fajnie jest.
__________________
  #1100  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 16:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bez przesady..
Kościół ma tylko 160 000 hektarów ziemi, 300 azet i czasopism, 17 533 kościoły i kaplice, 50 rozgłośni radiowych (dzisiejsza Polityka). A Państwo corocznie dodaje od 1 do 5 miliardów peelenów. I fajnie jest.

Podpowiedz mi, ile % jest katolików w Polsce, biorąc pod uwagę nie ile jest ochrzczonych, tylko ile autentycznie praktykujących.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trwa walka o charytatywne SMSy bez VAT - komentarze tadeusz50 Ogólny 1 18-12-2009 18:56
Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton. modarator Choroby, badania, terapie 4 16-01-2009 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.