menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 21:44
skos skos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Posty: 5
Domyślnie Fotografia


Proszę uprzejmie o podanie krok po kroku sposobu pobierania z netu fotografii i wklejania jej do postu na forum. W podawanych sposobach są używane symbole i zwroty, których ja nie umiem odczytać i ich używać. Przepraszam. Nie dziwcie się mi. Gdybym otrzymał zrozumiałą poradę będę bardzo wdzięczny i z góry za nią dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-03-2011, 22:58
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał skos
Proszę uprzejmie o podanie krok po kroku sposobu pobierania z netu fotografii i wklejania jej do postu na forum. W podawanych sposobach są używane symbole i zwroty, których ja nie umiem odczytać i ich używać. Przepraszam. Nie dziwcie się mi. Gdybym otrzymał zrozumiałą poradę będę bardzo wdzięczny i z góry za nią dziękuję.


Ja uczyłem się z tego.

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...orum-6025.html

Warto w ogóle zajrzeć do tego działu:

http://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 16:03
jancio's Avatar
jancio jancio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1 828
Domyślnie

Skos, powyższe informacje są jak najbardziej wiarygodne i prawdziwe, sam zaczynałem od "początkującego" w styczniu br. Próbuj i działaj, pytaj jak coś nie wiesz, każdy Ci pomoże, głowa do góry i do przodu.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 16:37
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Możesz to zrobić tak: wybierasz obrazek, np:
Przechwytywanie.JPG najeżdżasz kursorem i prawy klawiszem myszy (PPM)klikasz i wybierasz "zapisz obrazek jako" i wstawiasz miejsce gdzie chcesz go umieścić, ja zwykle roboczo robię to na pulpicie i zapisuję jako "jpg" .
Następnie wybieram TinyPic i w opcji" przeglądaj" wyszukuję wybranego pliku, w tym przypadku tego właśnie jak wyżej.
W opcji "Resize", czyli rozmiar wybieram zwykle 640/480 i klikam na "Upload now", pojawi się takie okienko, gdzie trzeba przepisać wskazany wyżej kod i po chwili już mamy:

Przechwytywanie1.JPG

Mam nadzieję, że pomogłem, są też inne sposoby, ale ten wydaje mi sie prosty i sam go stosuję. Zamiast TinyPic mozna stosować inne opcje.

Zaznaczamy drugą pozycję (IMG Code for Forums & Message Boards), klikamy kopiuj i wstawiamy do naszego postu:

__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 16:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Dodam jeszcze, że można taki obrazek wkleić np. w Painta, lub inny lepszy program graficzny i tam go obrobić i dalej postępować jak wyżej.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:11
skos skos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał jancio
Skos, powyższe informacje są jak najbardziej wiarygodne i prawdziwe, sam zaczynałem od "początkującego" w styczniu br. Próbuj i działaj, pytaj jak coś nie wiesz, każdy Ci pomoże, głowa do góry i do przodu.
Pozdrawiam
Dzięki za wsparcie! Zaczynam wierzyć, że może mi się uda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:22
skos skos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Możesz to zrobić tak: wybierasz obrazek, np:
Załącznik 43586 najeżdżasz kursorem i prawy klawiszem myszy (PPM)klikasz i wybierasz "zapisz obrazek jako" i wstawiasz miejsce gdzie chcesz go umieścić, ja zwykle roboczo robię to na pulpicie i zapisuję jako "jpg" .
Następnie wybieram TinyPic i w opcji" przeglądaj" wyszukuję wybranego pliku, w tym przypadku tego właśnie jak wyżej.
W opcji "Resize", czyli rozmiar wybieram zwykle 640/480 i klikam na "Upload now", pojawi się takie okienko, gdzie trzeba przepisać wskazany wyżej kod i po chwili już mamy:

Załącznik 43587

Mam nadzieję, że pomogłem, są też inne sposoby, ale ten wydaje mi sie prosty i sam go stosuję. Zamiast TinyPic mozna stosować inne opcje.

Zaznaczamy drugą pozycję (IMG Code for Forums & Message Boards), klikamy kopiuj i wstawiamy do naszego postu:

Dzięki Serdeczne! A z czego wybierać ten TinyPic? I co to jest? Ojej! Same kłopoty Wam przynoszę. Jak się nauczę to chyba Was wszystkich będę musiał uściskać. Żebym tylko komuś krzywdy nie zrobił. Na razie, Zdrówka Dobrego, na całe lata życia Waszego. Życzy skos.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:38
anera's Avatar
anera anera jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wieruszów
Posty: 2 297
Domyślnie

ja używam IMAGESHACK może to bedzie łatwiejsze trzeba pobrać program a obsługa łatwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:41
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Do wklejania obrazków, fotek można używać

http://www.wgrywacz.pl/
__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał skos
Dzięki Serdeczne! A z czego wybierać ten TinyPic? I co to jest? Ojej! Same kłopoty Wam przynoszę. Jak się nauczę to chyba Was wszystkich będę musiał uściskać. Żebym tylko komuś krzywdy nie zrobił. Na razie, Zdrówka Dobrego, na całe lata życia Waszego. Życzy skos.

Mysle, ze powinnes sobie w dokumentach zalozyc specjalny folder np: moje zdjecia z netu i do tego folderu wstawiaj zdjecia, ktore skopiowales. Jezeli bedziesz chcial je wstawic pozniej na forum przez Tinypick (b.latwy i pewny) bedzie to dla Ciebie pomocne. Uwaga: jezeli przez Tinypicka - to nie usuwaj zdjecia z Twego folderu, bo poprostu zdjecie zniknie na forum.
Jeazeli zdecydujesz sie , ze Tinypick Ci odpowiada, chetnie podszepne na privie jak "plywac" po nim. Wyglada moze skomplikowanie ale jest naprawde prosty i co najwazniejsze zdjecia nie znikaja.

Dawniej uzywalam "banana" ale jak zmienili zasady- wszystkie dawniej wstawione zdjecia poznikaly. Nie chce tego eksperymentu ponownie.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Jeszcze jedno; na watkach "FOTOGRAFIA" nie wstawiamy zdjec skopiowanych z internetu - zdjecia musza byc wlasne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 20:17
skos skos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Posty: 5
Domyślnie

wykasowałem, ze wstydu, ze swojej nieporadności.

Ostatnio edytowane przez skos : 06-03-2011 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 20:22
skos skos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Posty: 5
Domyślnie

Wstaw adres swojego obrazka - jak mogę wysłać swoje zdjęcie skoro mi się pokazuje, żeby wstawić adres obrazka http:// Próbowałem go otworzyć za pomocą Firefoksa i wpisałem adres z paska - nic nie wyszło. muszę sobie odpuścić. Cześć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 20:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał skos
Wstaw adres swojego obrazka - jak mogę wysłać swoje zdjęcie skoro mi się pokazuje, żeby wstawić adres obrazka http:// Próbowałem go otworzyć za pomocą Firefoksa i wpisałem adres z paska - nic nie wyszło. muszę sobie odpuścić. Cześć.

Wroc do postu 4. Tam wyraznie masz napisane jaki kod masz skopiowac (kopiuje sie mysza klikajac na lewy klawisz):

kod musi wygladac w Tinypicku tak:

IMG Code for Forums and Message Boards

[IMG]http://......... (wlasnie ten cod skopiuj) i potem uzyj "paste" (nie wiem jak to brzmi po polsku) i wklej na Forum.

Nota bene nie uzywam Firefoksa tylko OutlookExpress.

Spokojnie, nie pali sie, powoli sie nauczysz.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 22:20
anera's Avatar
anera anera jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wieruszów
Posty: 2 297
Domyślnie

na imageshnack jak wstawię wybrany obrazek obrazek klikam prześlij dalej za chwile pokaże się miniaturka klikam na nią zeby powiększyć potem prawą stroną myszki i kopiuj adres obrazka i wstawiam klikając w żółte okienko powyżej pola wpisu potem klik w pole wpisu i wyslij odpowiedz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Fotografia - obraz duszy ! Alfasierra Fotografia 5 08-11-2012 11:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.