menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4261  
Nieprzeczytane 12-09-2014, 21:43
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallina52
Nie wyobrazam sobie 3 osobowego pokoju,bo nie wiem co bym miała ze sobą zrobić a niesypiałam np. od 2 albo 3 w nocy
Ja zabrałam audiobooki i kiedy mi film w tv nie odpowiadał, zakładałam słuchawki i słuchałam z telefonu.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4262  
Nieprzeczytane 13-09-2014, 20:27
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Bo to zależy kto i po co jedzie do sanatorium...Jedni jeżdżą by naprawdę się kurować, wykorzystać cudowny klimat, serię zabiegów, zwiedzić nowe tereny, poznać nowych ludzi i dla zdrowotności pochodzić na balety....
Inni od razu nastawieni są tylko na balety, zmiany partnerów itd...
Ja, ze względu na problemy z krtanią, przez 15 lat, rok w rok jeździłam do Szczawnicy, która zauroczyla mnie od pierwszego tam pobytu. Kiedy dostawalam sanatorium z przydziału też zawsze pisalam do Funduszu i prosiłam o Szczawnicę, a później przez cały kolejny rok skladalam pieniadze by pojechać prywatnie. Szczerze, z serca polecam tą przepiękną miejscowosć, spływ Dunajcem i wiele pięknych turystycznych atrakcji związanych z tymi okolicami . Cudowny klimat, przepiękne widoki, wspinaczki górskie.

Polecam też Horyniec Zdrój, gdzie leczy się choroby reumatyczne, osteoporozę itp. Nigdzie więcej nie znajdziecie tak cudownej borowiny, jak właśnie tam. I ten wspaniały klimat roztoczański ...cud miód

I nigdy nie bralam pokoju jednoosobowego. Zawsze 2-osobowy. Nie zawsze znajdzie się fajne towarzystwo przy stoliku, a w pokoju zawsze jakoś uda się dobrać, no gorzej jest gdy ta druga osoba mocno chrapie...wowww wowczas to jest juz horrorrrrr

Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie – zapomnij
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4263  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 08:41
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Masz rację Basko. Wszystko zależy od tego po co kto jedzie do sanatorium. Przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie, uśmiech, dobry humor.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4264  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 09:06
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam jestem w Dusznikach, zadowolona mieszkam w w dwojce, warunki w tej chwili nie najważniejsze.Wazne że mam humor, dobra koleżankę no i zasieg internetu...pozdrawiam czeka mnie wizyta u lekarza..
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4265  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 10:42
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

[b]Helelno, super pobytu życzę Ci. ....oby trafne zabiegi byly dobrane dla Twoich schorzen pozdrawiam pa.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4266  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 13:03
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Też jestem ciekawa tych zabiegów i czy można było coś sugerować lekarzowi, czy sam zarządzał.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4267  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 19:48
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Zawsze można coś zasugerować, uzbroić się w uśmiech niewinny , taki "mączyty" i zapytać czy by można to, czy tamto. Mnie się udaje.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4268  
Nieprzeczytane 16-09-2014, 21:11
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Wróciłem właśnie z sanatorium "Szarotka" w Polanicy Zdroju. Jest to kameralny budyneczek umiejscowiony tuż przy wejściu do parku zdrojowego. Budynek posiada pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Na zabiegi i posiłki trzeba chodzić do pobliskiej "Wielkiej Pieniawy" i szpitala "Zdrowie". Pokoje wyposażone w stare radia i stare telewizory za które trzeba zapłacić 126 zł/turnus. Nigdzie nie spotkałem się z tak wysoką ceną. W pokojach była wilgoć, więc koszule, ręczniki i kąpielówki nie chciały schnąć. Również pościel była wilgotna i mało przyjemna. Wszystko to rekompensowały swoją pracą pielęgniarki oraz przyznane zabiegi. Osobiście dostałem:
1. Sucha kąpiel w CO2
2. Ćwiczenia na przyrządach (bieżnia, rowerek i wiosła)
3. Hydromasaż w basenie
4. Gimnastyka w basenie + pływanie
5. Pole magnetyczne
6. Inhalacje olejkowe
7. Krenoterapia z wód leczniczych
"Szarotka" nie posiada miejsc parkingowych, więc samochód należy odstawić na jeden z parkingów, gdzie ceny kształtowały się w granicach 120 - 270 zł/turnus.
Koszt 1-osobowego pokoju w którym byłem to 750 zł +73 zł klimatycznego.
Żadne z sanatorium w Polanicy nie posiada kawiarni. Na potańcówkę można było chodzić tylko w dwa miejsca: Kawiarnię "Zdrojowa" i "Merlin"
Polanica Zdrój została całkowicie odnowiona w 2012 roku ze środków Unijnych. Piękny park zdrojowy ślicznie oświetlony nocą naprawdę robi wrażenie wraz ze swoimi kolorowymi fontannami tryskającymi w takt muzyki. Gdyby nie wilgoć w pokojach i dość wysokie ceny, pobyt można by uznać za udany.





__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4269  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 15:33
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Zawsze można coś zasugerować, uzbroić się w uśmiech niewinny , taki "mączyty" i zapytać czy by można to, czy tamto. Mnie się udaje.
Mnie też do tej pory, tak na 85%, bo czasem już zabrakło na coś limitów. Może miałam tylko szczęście, a może to reguła, że lekarz się godzi na propozycje.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4270  
Nieprzeczytane 17-09-2014, 15:35
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Wróciłem właśnie z sanatorium "Szarotka" w Polanicy Zdroju.
No to teraz nic, tylko do kolejki i z powrotem odliczać.))))))))
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4271  
Nieprzeczytane 18-09-2014, 03:56
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Dokładnie,my teraz składamy na wiosnę.Pierwszy raz w sanatorium był świetny i już na pewno będę z tego korzystać.Pozdrawian serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4272  
Nieprzeczytane 18-09-2014, 11:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Hej! do moich poprzedników - a wy nie musicie czekać 1,5 roku od ostatniego pobytu, żeby złożyć nowy wniosek??? U nas czyli w śląskim tak kurde jest!!! 1,5 + 2 lata czekania = 3,5 roku, a nawet więcej!!!! Płacę od 15 roku życia składki /wtedy mnie rodzice wydelegowali do pracy!/, a idzie fama, że od przyszłego roku pełnopłatne!!!!! Chory jest nasz kraj!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4273  
Nieprzeczytane 18-09-2014, 13:52
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Hej! do moich poprzedników - a wy nie musicie czekać 1,5 roku od ostatniego pobytu, żeby złożyć nowy wniosek??? U nas czyli w śląskim tak kurde jest!!! 1,5 + 2 lata czekania = 3,5 roku, a nawet więcej!!!! Płacę od 15 roku życia składki /wtedy mnie rodzice wydelegowali do pracy!/, a idzie fama, że od przyszłego roku pełnopłatne!!!!! Chory jest nasz kraj!

Trzeba czekać, ale mozna jechać prywatnie. Można też skorzystać z ambulatoryjnego leczenie uzdrowiskowego. Wystarczy podejść do lekarza by wypełnił taki wniosek, ktory następnie przesyła się do Funduszu . Można też napisać takie podanie-prośbę, gdzie chcielibysmy wykorzystać te zabiegi. czas oczekiwania jest naprawdę krotki. I takie ambulatoryjne zabiegi można wykorzystywać co roku. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4274  
Nieprzeczytane 18-09-2014, 22:25
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basko
[b]Trzeba czekać, ale mozna jechać prywatnie. Można też skorzystać z ambulatoryjnego leczenie uzdrowiskowego.
Można jeszcze mieć na to kasę lub nie.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4275  
Nieprzeczytane 19-09-2014, 06:33
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Dokładnie,jak nie ma kasy,to trzeba czekac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4276  
Nieprzeczytane 19-09-2014, 10:24
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

u nas w świętokrzyskim kolejny wniosek składa się dopiero po roku
od ostatniego pobytu ...od złożenia czas oczekiwania 18 miesięcy;
...a bywa tak, że ze zwrotów można wcześniej - wiadomo, że tu nie ma wielkiego wyboru,
tylko to co mają na zwrotach....
pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4277  
Nieprzeczytane 19-09-2014, 12:02
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Prywatnie, czyli komercyjnie - spora kasa za 2 tygodnie, w tym 10dni zabiegowych. Można też złożyć skierowanie od reumatologa, bądź neurologa do szpitala, który ma oddział rehabilitacyjny. W Cieszynie czekało się w kolejce 3 lata, obecnie już 5 lat - bez sensu!!! Czyli takie skierowanie powinni składać ludzie względnie młodzi - bo starsi nie dożyją!!!! Chory kraj!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4278  
Nieprzeczytane 19-09-2014, 20:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
u nas w świętokrzyskim kolejny wniosek składa się dopiero po roku
od ostatniego pobytu ...od złożenia czas oczekiwania 18 miesięcy;
...a bywa tak, że ze zwrotów można wcześniej - wiadomo, że tu nie ma wielkiego wyboru,
tylko to co mają na zwrotach....
pozdrawiam wszystkich

Tak samo jest w Wielkopolsce i na pewno w każdym innym województwie w Polsce.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4279  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 08:23
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Byłem w miniony piątek w moim oddziale NFZ z pytaniem: Kiedy mogę składać wniosek na przydział sanatorium, od czasu ostatniego pobytu?
Pani z NFZ odpowiedziała mi kategorycznie, że zależy to tylko od lekarza rodzinnego i zwyczajów przychodni. Jeden lekarz wypisze wniosek od razu, inny wypisze dopiero po roku. Nie ma przepisów określających czas składania wniosków.
Pobiegłem więc do mojego lekarza rodzinnego z nadzieją na nowy wniosek. Niestety, mój lekarz zwolnił się z przychodni i otworzył prywatną praktykę. Lekarka, która teraz nastała stwierdza, że ona wcześniej wniosku nie napisze niż po upływie roku… i już! No cóż, głową muru nie przebiję. Pewnie jak zwykle, znowu chodzi o pieniądze.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4280  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 10:26
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Byłem w miniony piątek w moim oddziale NFZ z pytaniem: Kiedy mogę składać wniosek na przydział sanatorium, od czasu ostatniego pobytu?
Pani z NFZ odpowiedziała mi kategorycznie, że zależy to tylko od lekarza rodzinnego i zwyczajów przychodni. Jeden lekarz wypisze wniosek od razu, inny wypisze dopiero po roku. Nie ma przepisów określających czas składania wniosków.
Może co region to obyczaj, ale już kiedyś tu pisałam, że mi lekarka wypisała bez oporów wcześniej sanatorium niż po roku i wniosek zawiozłam osobiście. Zaraz potem przyszła odpowiedź do przychodni i do mnie z pouczeniem, że nowe skierowanie wypisuje się po roku. Tłumaczenie było mętne, że odczyn sanatoryjny trwa rok. Tymczasem dziecko wie, że okres czekania plus drugi rok i trochę.
W sytuacji, kiedy mówi się w innym miejscu, że określone schorzenia i stan kręgosłupa powinien być rehabilitowany co pół roku, przy określonym stanie służby zdrowia nie ma na to szans z NFZ. Oddziały rehabilitacyjne też mają terminy na 2 lata co najmniej.
"Sory, taki mamy klimat" wg klasyka.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.