menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 15:35
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Vego, jestem za, popieram Twój pomysł
Nawet kiedyś o tym myślałam jak mi GIMP padł i trzeba było od nowa szukać dodatków.Niestety, podobnie jak Ty, nie jestem na tyle "kumata" i liczę na pomoc Yevy.
__________________
  #202  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 17:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iwonko piękny obrazek i ramka. Ja też uważam, że Jola ma dobry pomysł na "magazynowanie" różnych, fajnych i przydatnych dodatków.Nie wiem jak to praktycznie wygląda - chyba trzeba na wybranym serwerze założyć konto.
Kompresować też nie potrafię, ale cały czas myślałam o tym żeby zapytać Ewunię jak to robi,że jakiś skrypt ląduje tu na wątku i można go pobrać. Może zdradzi nam tą tajemnicę zipów.
__________________
  #203  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 17:51
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Witam.Sposób,w jaki wklejam skrypty jest bardzo prosty.Klikam na plik prawym przyciskiem myszy, wybieram dodaj do archiwum,w oknie zaznaczam format .zip.Obok pliku pojawia sie ikona spakowanego pliku.Wklejam to tak samo jak obrazek przez spinacz.
To moja karteczka z atłasem zrobionym skryptem (takie sobie ale ostatnio mam mało czasu), ta co wczoraj zniknęła
  #204  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 18:27
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Cieszę się że pomysł się spodobał
Zbliża się jesień - pomyślcie nad tym tematem. Kolorystyka zestawu jest prosta bo jesienna. Poszczególne elementy, te ktore same zrobimy oczywiście zapisujemy jako png.
Tła w jpg. Tło nie powinno byc mniejsze niż 600/600 pikseli. Kazdy moze je potem zmniejszac do wlasnych potrzeb.

Ktos musi to zbierać, czyli gdzies to musimy wysyłac na maila konkretnej osoby, ale wcześniej można wkleic tu na topik do akceptacji, wyboru, ewent przedyskutowania czy się podoba reszcie artystek
Teraz myślę na chłopski rozum bo nie mam w tym doświadczenia, sama się uczę.
Myślę tak
-dodatki, te najładniejsze, ramki i liście i inne jesienne gadzety (to nie mają być obrazki tylko wycięte, konkretne elementy) wrzuca wybrana osoba do jednego katalogu, potem całość pakuje zipem i wysyła na chomika.
Widzialam ze moj syn cos stale wysyla na chomika i inni stamtąd mogą sobie to co wysłał pobrać, trzeba tylko wskazac gdzie to coś jest do pobrania - chyba link. Jak syn wroci to zapytam go jak otworzyc konto na chomiku. Kazdy zreszta to moze uczynic bo to darmowy hosting.

No, bedziemy myśleć jak się uda z jesiennymi to następny zestaw moze byc świateczny.
__________________
  #205  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 18:39
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

To nie jest moja praca, to element zestawu dryflora2
wklejam ją jako przykład

[IMG] [/IMG]

Nasz zestaw seniorkowy moze skladac sie tylko z wlasnych elementow
__________________
  #206  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 20:17
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ewuniu dziękuję za wyjaśnienie. Ściągnęłam ten skrypt z atłasem, narazie tylko spróbowałam, szybko się robi i bardzo fajnie wychodzi.Jest w renderowaniu. Do atłasu to właśnie perełki pasują.Bardzo ładna karteczka, wiem że była wcześniej i znikła. Dzisiaj nie mam czasu,żeby się pobawić.

Jolu zobaczę czy ja coś potrafię zrobić samodzielnie, tzn jakiś dodatek, najprędzej tło.
__________________
  #207  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 22:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ten pomysł z pracami waszymi pracami do pobrania popieram całym sercem. I ja sobie wtedy coś uszczknę. Pochwalę się dziś zrobiłam efekt wody. Sama. Ale się cieszę. A wam dziękuję za dzielenie się i doświadczeniem i artyzmem.
  #208  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 15:54
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Yevo, pięknie to zrobiłaś, bardzo mi się podoba Perełkę od Ciebie mi "wcięło" i już nie mogę jej znaleźć.Atłas kiedyś robiłyśmy (też mi przepadł), ale taki mam w deseniach.

To czekamy teraz na "chomika"
Pozdrowionka
__________________
  #209  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 16:12
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

WITAM WSZYSTKICH UZDOLNIONYCH

Dość często przychodzę do WAS i oglądam te cudeńka. To piękne co robicie i życzę dalszej pracy nad wspaniałościami artystycznymi

Cicha wielbicielka
  #210  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 17:56
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie Witam...

... tylko na chwilke wpadlam, bo chcialam zobaczyc co nowego... mamy sporo klopotow, samochod syna "padl", a on wyjezdza w niedziele... o ile wyjedzie...
Ten drobiazg zrobilam wczoraj rano... probowalam "cienie"... no i jak zwykle przy okazji, przezroczystosc i klejenie... pozdrawiam serdecznie, jak sie przewali to wroce...
  #211  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 18:06
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Ja nie mogę
-co się przewali?
Jesteś niesamowita Iluzjo.
Jesli chodzi o cienie to ja ich za bardzo nie widzę.
Rob cień sposobem jaki kiedys pokazywała Yewa - acha kurcze Ty nie robisz GIMP-em
No wiec od baletnicy powinien być cień większy a od obrazków mniejszy, tylko zeby było wiadac ze to jest naklejony element ktory ma jakąś grubość. U Ciebie nie ma wcale cieni
__________________
  #212  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 05:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie W tym caly ambaras...

... vego, nie moge dojsc do tego jak sie robi cienie tylko z jednej strony, tancerka pewnie juz ledwie zipie, bo nie chciala sie oderwac od "podlogi"... nic to, w koncu znajde "rade na cienie". Wczoraj przegladajac te cwiczenia, ktore mam wydrukowane, znalazlam kilka z "pluginami"!!! To "Studio" ma niesamowite mozliwosci... ale jak wiesz ja nie wiedzialam co to "plugin" jeszcze bardzo niedawno temu...
Pozdrawiam was wszystkie, wpadne zeby zobaczyc co nowego, i zadam kilka pytan... pozniej...
  #213  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 06:31
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie Udalo mi sie zainstalowac...

... programik, i w dwie sekundy wyszlo...to...
Programik nazywa sie SindelotII, i umieszczony jest w Pluginach, a dokladnie w Plugin8BF.
Czy moglybyscie, jak podajecie linki do "programikow", dorzucic dla poczatkujacych, gdzie taki programik sie powinno zainstalowac. Ja juz wiem ze niektore umieszcza sie w "Biurze" a niektore trzeba zinstalowac w glownym programie tz: GIMP'ie, lub tak ja ja teraz w PF Studio, w Pluginach. Strasznie duzo rzeczy trzeba sie nauczyc. A ja ciagle jeszcze nie otrzymalam zamowionego podrecznika. Wiec szukam w informacjach do PF Studio. Caluski...
  #214  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 19:44
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Kombinacje ramkowe z Add Mat i Add Frame.Chciałam dokładnie poznać te skrypty.

~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #215  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 19:48
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Na wątku Nasze spotkania ukazał się piękny grzybkowy scrapek, a jakie grzybiarki, a jakie grzyby i las.
Ja wybieram się w niedzielę jak nie będzie padać.
__________________
  #216  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 19:56
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

urszulko pięknie wyglądaja te zdjęcia w ramkach.Ja tez chcę poznac wszystkie mozliwości tego skryptu, poczytałam troche tłumaczenie tej strony ,co podałas ,tylko wciąż czasu brakuje.
  #217  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 20:02
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Urszulo, fajne ramki Ci wyszły.
To dzisiejsze spotkanie Poznanianek to tak niespodziewanie wypadło, a co niespodziewane to zazwyczaj udane.
Krysia pokazała nam maślakowy las, a potem poczęstowała pysznym żurkiem Od naszego spotkania nie widziałyśmy się.

Bardzo miłe spotkanie, choć mżawka towarzyszyła nam prawie cały czas. Skrapek zrobiłam naprędce korzystając z gotowca ktorych pełno w necie.

Pomyślalam sobie, że warto zrobić swoje gotowce, takie uniwersalne a potem tylko zdjęcie wstawić i odpowiedni do fotki napis.
__________________
  #218  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 21:10
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ewuniu ja drugi dzień nad tymi skryptami siedziałam i korzystałam z elektronicznego tłumacza tej strony. Myślę,że wszystko pojęłam, porobiłam notatki oprócz ostatniej rzeczy tzn jak on zrobił tą ciemną kanciastą ramę.To już jest na samym końcu, ale chyba nie ma szczegółowego wyjaśnienia.
Może jutro jeszcze to prześledzę, bo nie daje mi spokoju.
Jolu zwykle to co nieplanowane to fajnie wychodzi, no i skrapek zrobiony naprędce bardzo Ci się udał.
__________________
  #219  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 05:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie Witam...

... mam troche czasu to zajrzalam...
Przeczytalam rade Jolity, jak wklejac obrazki innym sposobem... i utknelam... chcialam to zrobic na probe, i nie wiem gdzie jest "odpowiedz zaawansobana" w ktora trzeba kliknac. Podpowiedzcie prosze... Milego dnia zycze...
ps: wszystkie wasze nowe prace przegladnelam, ciagle cos nowego i ciekawego... caluski...
  #220  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 05:45
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Mam problem, widzicie na obrazku napis, chcialam zeby ten napis znajdowal sie nad ptaszkiem, mimo roznych prob z selekcjonowaniem, nie chcial mi sie ten napis przesuwac, przyklejal sie natychmiast do podloza.
Od czasu do czasu mam takie "cos", a w innych wypadkach napisany tekst moge rozszerzac, zwezac, jednym slowem manipulowac. Bede szukac odpowiedzi, a moze ktos bedzie wiedzial o co mi chodzi i pomoze wybrnac?... Milego dnia zycze...
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klub Raczków Basia. Choroby, badania, terapie 505 23-08-2008 09:40
Klub Bilderberg Dariusz Kosiur Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 16-08-2008 11:12
Klub miłośników GIMP-a .... część 3 vega Hobby, pasje 507 12-08-2008 13:03
Klub miłośników GIMP-a .....część 2 vega Hobby, pasje 501 17-06-2008 15:27
Taurus klub kufa86 Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2008 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.