menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2081  
Nieprzeczytane 09-03-2015, 19:44
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Ja teraz jestem na owocowo warzywnej i postaram się na niej być jak najdłużej, jutro wprowadzam gotowane, Zuza, pozwoliłam sobie lekko okrojoną naszą rozmowę wrzucić na bloga, pokaże się za jakiś czas w postaci wpisu, zgoda?

Moja znajoma leczyła żylaki i pewnego irydologa gdzies daleko z malutkiej polskiej miejscowości. Kazał jej przez miesiąc pić tylko wodę z odrobinka soku z Hortexu. Mówila że czuła się i wyglądała po tym fantastycznie - to samo. Nikt tego nie nazwał głodówką.

Ha ha , wrzucaj co chcesz, przecież piszę publicznie
Po Twojej ekstremalnej głodówce nie musisz wprowadzać gotowanego, chyba, że chcesz bo lubisz.Na owocowo - warzywnej (bez poprzedzającej głodówki) trzeba zjeść coś gotowanego raz na dobę, bo organizm nie radzi sobie z samą surowizną.Ja bardzo dobrze czuję się na surowej owocowo - warzywnej, gotowane jem tylko zupy kremy, brokułowe, buraczkowe , pomidorowe itp. Do tego dużo czosnku.
Pomimo starczego wieku cera i ciało robi się jakieś młodsze
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2082  
Nieprzeczytane 09-03-2015, 21:32
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Żeby zaspokoić swoje potrzeby, musiałabym chyba zjeść worek zieleniny i korzonków dziennie (albo wypijać wiele szklanek wyciskanych z nich soków, nie mam wyciskarki i nie mam pieniędzy a w Polsce nie rośnie tyle świeżych dobrych rzeczy w zimie), poza tym nie mam czasu na ciągłe ruszanie szczękami a mój żołądek jest za mały. Gotowane się szybciej i lepiej przyswaja. Ja to wszystko już przetestowałam po poprzednich głodówkach i wiem, więc wprowadzę sobie najpierw szklankę gotowanych jarzyn (dziennie), potem szklankę gotowanej kaszy i wreszcie szklankę gotowanej fasoli. To wszystko jest mi potrzebne żebym miała energię. Wiesz... ja jeszcze nawet nie ćwiczę normalnie. Byłam tak osłabiona, że nie mogłam nawet, ale teraz chadzam na długie spacery. Moje mięśnie są jakieś porażone i mam niebotyczne zakwasy po tych spacerach.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2083  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 07:18
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

MIŁEGO WTORKU

__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2084  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 07:22
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Żeby zaspokoić swoje potrzeby, musiałabym chyba zjeść worek zieleniny i korzonków dziennie (albo wypijać wiele szklanek wyciskanych z nich soków, nie mam wyciskarki i nie mam pieniędzy a w Polsce nie rośnie tyle świeżych dobrych rzeczy w zimie), poza tym nie mam czasu na ciągłe ruszanie szczękami a mój żołądek jest za mały. Gotowane się szybciej i lepiej przyswaja. Ja to wszystko już przetestowałam po poprzednich głodówkach i wiem, więc wprowadzę sobie najpierw szklankę gotowanych jarzyn (dziennie), potem szklankę gotowanej kaszy i wreszcie szklankę gotowanej fasoli. To wszystko jest mi potrzebne żebym miała energię. Wiesz... ja jeszcze nawet nie ćwiczę normalnie. Byłam tak osłabiona, że nie mogłam nawet, ale teraz chadzam na długie spacery. Moje mięśnie są jakieś porażone i mam niebotyczne zakwasy po tych spacerach.

Z tą zieleniną trochę kiepsko w zimie, ale jakoś daję radę, potrafię zjeść kilogram świeżych ogórków, albo całą pojemność słoika kiszonych , nie wspomnę o surówce z całej główki kapusty.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2085  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 07:35
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Wczoraj ugotowałam (duuużo) gołąbków w/g przepisu dr Ewy Dąbrowskiej <mniam>

GOŁĄBKI JARSKIE:
Sparzyć we wrzącej wodzie liście kapusty ( ja użyłam włoskiej, bo lubię), wypełnić farszem jarzynowym i zawinąć.Gołąbki zalać niedużą ilością wody z przecierem pomidorowym, zagotować i dusić na wolnym ogniu.

FARSZ JARZYNOWY:

Ugotować na parze lub w osolonej lekko wodzie jarzyny: marchew, seler, pietruszkę, por, cebulę, zmielić i przyprawić bazylią, solą, pieprzem i natką pietruszki.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2086  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 09:17
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Podoba mi się zielone życie, i jeszcze ciekawostka! Coś co mam po raz pierwszy - żywiołowy i nie do opanowania wstręt do słodyczy, tak jak kiedyś doznałam olśnienia i poczułam wstręt do papierosów (na początku mojego leczenia). Czasem w chwili rozpaczy chapnę banana na szybko, ale szejk już mi nie smakuje. Najchętniej jadłabym stosy zielonego polanego sokiem z cytryny i to wszystko

Nie smakują mi i nie mam ochoty na słodkie owoce! Niebywałe. Córka poczęstowała mnie mandarynką, a ja po raz pierwszy w życiu odmówiłam. Mandarynki były u mnie na szczycie piramidy owocowej pod względem smakowitości.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2087  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 09:54
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał zuza55
Wczoraj ugotowałam (duuużo) gołąbków w/g przepisu dr Ewy Dąbrowskiej <mniam>

GOŁĄBKI JARSKIE:
Sparzyć we wrzącej wodzie liście kapusty ( ja użyłam włoskiej, bo lubię), wypełnić farszem jarzynowym i zawinąć.Gołąbki zalać niedużą ilością wody z przecierem pomidorowym, zagotować i dusić na wolnym ogniu.

FARSZ JARZYNOWY:

Ugotować na parze lub w osolonej lekko wodzie jarzyny: marchew, seler, pietruszkę, por, cebulę, zmielić i przyprawić bazylią, solą, pieprzem i natką pietruszki.

Dzisiaj zrobię! Ale część będzie z farszem paprykowo-cukiniowym (dla zwiększenia gęstości dodam trochę kaszy), bo mam w lodówce.
Nie przepadam za pichceniem godzinami, lubię smacznie jeść, ale prostota przygotowania i szybkość podania to podstawa !

PS w kwestii mojej diety: jestem na etapie poszukiwania dietetyka w moim pobliżu. Przeglądam oferty, sprawdzam kalifikacje i cennik! Na ogół już na wejściu żądają wpłaty, chociaż nie wiem jeszcze, czy ich umiejętności będą mnie satysfakcjonować. A co do kwalifikacji, to szukam kierunkowo wykształconych; praktyka praktyką, ale teoria to podstawa.
Dzisiaj do wybranych wysyłam maile z zarysem moich problemów i prośbą o wstępne sugestie. Zobaczymy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2088  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 10:16
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

ta moja jest specjalistką od diet wegańskich, ma papier ale młoda jest, tyle że bardzo napalona, bo ma podejście zaangażowane.. dziala też mailowo, jak wspomniałam...
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2089  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 10:34
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella
Dzisiaj zrobię! Ale część będzie z farszem paprykowo-cukiniowym (dla zwiększenia gęstości dodam trochę kaszy), bo mam w lodówce.
Nie przepadam za pichceniem godzinami, lubię smacznie jeść, ale prostota przygotowania i szybkość podania to podstawa !

PS w kwestii mojej diety: jestem na etapie poszukiwania dietetyka w moim pobliżu. Przeglądam oferty, sprawdzam kalifikacje i cennik! Na ogół już na wejściu żądają wpłaty, chociaż nie wiem jeszcze, czy ich umiejętności będą mnie satysfakcjonować. A co do kwalifikacji, to szukam kierunkowo wykształconych; praktyka praktyką, ale teoria to podstawa.
Dzisiaj do wybranych wysyłam maile z zarysem moich problemów i prośbą o wstępne sugestie. Zobaczymy!

Estella, witaj

Ja chcę do wielkiego piątku być na diecie warzywno - owocowej, więc nie mogę dodawać kasz, ryżu itp., ale Ty jak najbardziej możesz sobie ,,ukalorycznić'' (co za neologizm językowy ) i uatrakcyjnić. Smacznego
Masz rację, że testujesz dietetyków, bo niektórych to my możemy jeszcze czegoś nauczyć
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2090  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 10:49
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Podoba mi się zielone życie, i jeszcze ciekawostka! Coś co mam po raz pierwszy - żywiołowy i nie do opanowania wstręt do słodyczy, tak jak kiedyś doznałam olśnienia i poczułam wstręt do papierosów (na początku mojego leczenia). Czasem w chwili rozpaczy chapnę banana na szybko, ale szejk już mi nie smakuje. Najchętniej jadłabym stosy zielonego polanego sokiem z cytryny i to wszystko

Nie smakują mi i nie mam ochoty na słodkie owoce! Niebywałe. Córka poczęstowała mnie mandarynką, a ja po raz pierwszy w życiu odmówiłam. Mandarynki były u mnie na szczycie piramidy owocowej pod względem smakowitości.

Rebelio, witaj

Tak bywa,że po postach i głodówkach przechodzi ochota na słodycze. Cukier uzależnia i już nie krzepi jak sugerowano dawniej
Ja lubię banany, ale moją miłością (dozgonną) są jabłuszka

Czasami mam ochotę na coś słodkiego, to robię sobie wtedy prażone jabłka z rodzynkami.Dla mnie jest to słodkie, dla innych nie. Cukru nie używam od wczesnej młodości.
Nigdy nie smakowała mi słodzona herbata,cukier zabijał mi jej smak.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2091  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 11:14
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

?
dyć napisałam że nie mam jej właśnie, A B S O L U T N I E
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2092  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 14:18
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Ciasto buraczkowo - kokosowe Ciekawy przepis.

http://matkaweganka.blogspot.com/201...mu-ciasto.html
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2093  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 16:07
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
ta moja jest specjalistką od diet wegańskich, ma papier ale młoda jest, tyle że bardzo napalona, bo ma podejście zaangażowane.. dziala też mailowo, jak wspomniałam...

Jeszcze wczoraj wysłałam do tej twojej maila. A dzisiaj to czytam i widzę, jaki to suchy, jednozdaniowy tekst, jakbym do urzędu pisała, a nie do sympatycznej dla wegan pani Poprawię się.

Wielu dietetyków, z tego, co czytam, życzy sobie szczegółowych badań, wizyt kontrolnych co kilka tygodni. A w takiej sytuacji lepiej mieć dietetyka blisko.
Skłaniam się jednak do myśli, że raczej wystarczą mi wskazówki i przykłady ze strony fachowca.
W żadnej z ofert nie doczytałam się, że specjalista uwzględnia dietę wege
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2094  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 19:30
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Kapostka kiszona, wykryłam pyszne źródło, wyjątkowo pyszne, tylko potem jak tylko wyjdę na dłuższy spacer to biegiem do domu
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2095  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 07:43
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

MIŁEJ ŚRODY



__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2096  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 07:52
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

DOMOWA UPRAWA RZEŻUCHY

Wysiewam dzisiaj rzeżuchę

Nasiona rzeżuchy przesyp z torebki do szklanki, zalej obficie wodą. Odstaw, by zaczęły się kleić (jak namoczone siemię lniane). Następnie rozsmaruj masę na wilgotnej warstwie ligniny, umieszczonej na talerzu, tacy, odwróconej doniczce itp. Lignina musi być stale wilgotna, ale nie może pływać w wodzie. Całość przykryj na dwa dni. Kiedy zauważysz, że nasiona kiełkują, zdejmij przykrycie. Po ok. 10 dniach, gdy roślinki będą miały 5-7 cm, można zacząć zbiór. Ścina się je nożyczkami tuż nad ligniną.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...tow_33669.html
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2097  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 08:02
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella
Jeszcze wczoraj wysłałam do tej twojej maila. A dzisiaj to czytam i widzę, jaki to suchy, jednozdaniowy tekst, jakbym do urzędu pisała, a nie do sympatycznej dla wegan pani Poprawię się.

Wielu dietetyków, z tego, co czytam, życzy sobie szczegółowych badań, wizyt kontrolnych co kilka tygodni. A w takiej sytuacji lepiej mieć dietetyka blisko.
Skłaniam się jednak do myśli, że raczej wystarczą mi wskazówki i przykłady ze strony fachowca.
W żadnej z ofert nie doczytałam się, że specjalista uwzględnia dietę wege

Estella, witaj

Ty, to jesteś wymagająca i oczekujesz cudów
Masz płacić i biegać od jednego konowała do drugiego i słuchać co Tobie każą robić


__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2098  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 08:05
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Kapostka kiszona, wykryłam pyszne źródło, wyjątkowo pyszne, tylko potem jak tylko wyjdę na dłuższy spacer to biegiem do domu

Rebelio, witaj
Kiszona kapustka jest najlepsza jak sama sobie ją ukisisz
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2099  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 08:07
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Poczytam,, zaglądnik '' i trzeba zająć się pracą
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2100  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 08:13
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Ty, to jesteś wymagająca i oczekujesz cudów
Masz płacić i biegać od jednego konowała do drugiego i słuchać co Tobie każą robić

No a za każdą wizytę osobno płacić (a wtedy klient niechby nawet co tydzień przychodził), każde badanie w zaprzyjażnionym laboratorium (choćbyś miała u siebie równie dobre, ale tańsze).
Dzięki namiarom od Rebelio mam już chyba to, o co mi chodziło
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.