menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 16:51
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Grażynko!
Uwierz mi.. nie raz żyrowałam pożyczkę przyjaciółce i nie zdarzyło mi się, abym została wystawiona do wiatru...mnie również żyrowano i nawet mi do głowy nie przyszło by zawieść czyjeś zaufanie.
Ale może miałam szczęście...a może...dobrych przyjaciół?
Teraz oczywiście nic nkomu nie podżyruję...z wiadomego względu...nie nadaję się na żyranta , bo nie pracuję.
Pozdrawiam bardzo gorąco.
  #22  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 17:45
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

haha ja też przez wiele lat myślałam ,że jestem osobą tolerancyjną nic i nikt mi nie przeszkadzał ,żadne nacje narodowe ,nie przeszkadzali mi ,żadni ludzie ani ze względu na kolor ,ani ze względu na religie i pewnie w tej błogiej nieświadomości bym dotrwała do końca swoich dni gdyby piętro wyżej nie zamieszkała rodzina czeczeńska teraz twierdzę , że moja tolerancja i obiektywizm ma pewne granice.na osiedlu mieszkają ludzie różnych narodowości ale tak paskudnej nacji nie spotkałam
  #23  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 18:58
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Moja tolerancja tez sie skończyła kiedy pode mna mieszkała rodzina cygańska.Ale kultura Romów dalej mnie fascynuje.
  #24  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 19:22
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Miałyście dziewczyny rzeczywiście wyjątkowego pecha.
Pozdrawiam.
  #25  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 19:58
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 715
Domyślnie

Rośzina czeczeńska.... cygańska.... A nademną mieszka rodzina polska . Mam ich serdecznie dość.
__________________
  #26  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 20:14
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Masz rację Tar-ninko,mam taka samą naprzeciwko..
  #27  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 23:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie A gdzie obiektywizm?

Pragnę zauważyć, że ocena nacji na podstawie zachowania kilku rodzin nie będzie ani obiektywna, ani sprawiedliwa.

Do AMMI1952
Cytuję fragment Twojej wypowiedzi"to podżyrój przyjacielowi pożyczkę po pierwsze stracisz przyjaciela po drugie stracisz gotówke ,tak samo jest ze zdradą jednych - czytaj zdradzajacych ona uskrzydla a innych czytaj zdradzanych -rani to wszystko zależy z czyjego punktu widzenia się na to patrzy...")

Otóż to, o czym piszesz, jest jak najbardziej subiektywne.
Pozdrawiam
  #28  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 16:25
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie Czy jesteśmy obiektywni

Zgadzam się całkowicie z Zastawnym a te wszystkie "ochy ,achy itd" potwierdzają tylko zasadność wypowiedzi Zastawnego. A tak na marginesie to mogłybyście Panie-niektóre-spojrzeć do słownika polskiego bo niektóre błędy aż rażą.
  #29  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 17:56
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Masz prawo zgadzać się z kim chcesz...tak jak i my, mamy prawo sądzić inaczej...i na tym właśnie polega obiektywizm (w tym wypadku bezstronność).
A czy nie przyszło Ci na myśl, że któraś z pań może być dyslektyczką?
Mam syna dyslektyka i coś o tym wiem, o nietolerancji i nieżyczliwości ludzkiej także.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 03-03-2007 o 20:27.
  #30  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 19:26
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie do NAIR

Cytat:
Napisał nair
Zgadzam się całkowicie z Zastawnym a te wszystkie "ochy ,achy itd" potwierdzają tylko zasadność wypowiedzi Zastawnego. A tak na marginesie to mogłybyście Panie-niektóre-spojrzeć do słownika polskiego bo niektóre błędy aż rażą.

Zastawny wypowiedział się w tym wątku dwukrotnie: 28.02. oraz 1.03. Czy podzielasz wszystkie poglądy zamieszczone przez tegoż Autora? Jeśli tak, to widzę pole do polemiki.

Na marginesie: Twoja uwaga o poprawności, a raczej jej braku, znalazła się pod moim wpisem, czyżby aluzja do moich postów?
Jeśli popełnię błąd, możesz napisać mi o tym wprost, bez uciekania "za niektóre" , nie obrażę się, wszak uczy się człowiek do śmierci, a tylko głupcom się wydaje, że wiedzą wszystko.
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych, którzy starają się być obiektywni.
  #31  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 20:21
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Ja staram się kochana Polu..i też Cię pozdrawiam.
Gorąco pozdrawiam.
  #32  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 14:54
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Włączam się do tej, niezmiernie ciekawej dyskusji z nieco, obrazoburczym stwierdzeniem: - Nie ma obiektywizmu a tym samym, obiektywnych ludzi i postaw czy działań.
Opieram to stwierdzenie na prawie rządzącym całym ożywionym światem, które brzmi:
TRZEBA ZABIJAĆ ABY ŻYĆ
To dla złagodzenia tego faktu, ludzie a głównie poeci i politycy, wymyślili pojęcia takie jak obiektywizm, miłość bliźniego, litość, zazdrość, bezwzględność, okrucieństwo, pogarda, mściwość i wiele, wiele innych.
Niczego nie zmieniają, liczne, przykłady poświęcenia, pomocy, opiekuńczości, ponieważ, zawsze, służą świadczącemu je.
Czy nie jest tak, że pomagając innym podnosimy swoją wartość w oczach bliźnich i swoich własnych? Czy dzieląc się dobrami materialnymi nie czynimy tego wtedy gdy sami mamy je w nadmiarze? Wyjątki, w tym zakresie, potwierdzają regułę – jak zawsze.
Obiektywizmu, w działaniu, nie widać, natomiast jest walka, która przybiera, czasem, łagodniejsze formy np. litości.
Trzymając się wyznaczników, podanych przez Zastawnego, że obiektywizm to bezinteresowność, rzeczowość, postawa badawcza wolna od uprzedzeń, znajduję zaprzeczenie tego i to zupełnie blisko bo w wypowiedziach uczestników, naszej dyskusji. W ocenie okresu PRL-u dowiadujemy się o spustoszeniu w umysłach, jakiego on dokonał. Pominięto, jednak, fakty, że ten system społeczno-polityczny uporał się z analfabetyzmem, umożliwił wyjście, setkom tysięcy ludzi z biednej i zacofanej wsi do miast, gdzie dostali pracę i mieszkanie. Szczególnie nieprzyjemne, nie mówiąc o jakimkolwiek obiektywiźmie, jest niedostrzeganie możliwości zdobywania wiedzy, w tamtym okresie, zwłaszcza, kiedy mówią to ludzie, którzy doskonale wiedzą jak ważna jest oświata, bowiem sami ją upowszechniali.
Oglądanie czegoś ze wszystkich stron, z uwzględnieniem skrajnych opinii, może dać ocenę zbliżoną do bezstronnej. Kiedy coś oceniamy, czynimy to, wg. wartości jakie uznajemy, a więc subiektywnie. Ocena według wartości uniwersalnych, powszechnie uznawanych, zmniejszy jej błąd i przybliży do większości ocen, w tej sprawie, ale co to ma wspólnego z obiektywizmem?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #33  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 16:55
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Nie rozumiem po co kopie kruszyć ,wytaczać ciężką artlerię i wyruszać na wojnę z obiektywizmem...skoro nikt ..nie twierdzi, że jest czysto obiektywny ale, że stara się ...a to różnica...a z Zastawnym nie musimy się zgadzać...bo np. nie odpowiada nam jego punkt widzenia i tyle...mamy demokrację...wolno nam...to jedno.
A drugie?.. patrząc z perspektywy lat na dorobek socjalistycznego PRL-u...skąd wiesz, że bez socjalizmu nie byłoby lepiej?...nie trzeba daleko odbiegać...wystarczy spojrzeć na Niemcy i porównać tych z lewa z tymi z prawa, czyli dawną NRD z dawną NRF i zobaczyć na jakim poziomie gospodarczym i społecznym były oba państwa...dziwi mnie, że nic o tym nie mówisz ...i dziwne , że tego nie widziałeś...
Jest jeszcze trzecie ...ale to tylko pytanie...które nasuwa mi się po przeczytaniu Twoich wywodów na temat TRZEBA ZABIJAĆ, ŻEBY ŻYĆ..nie słyszałeś o czymś takim jak miłość?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 07-03-2007 o 17:11.
  #34  
Nieprzeczytane 21-03-2007, 17:06
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Alu w całości popieram twoją wypowiedź, chciałbym jedynie dodać od siebie że obiektywizmu - "widzenia uzależnione są od punktu siedzenia", każdy ma prawo do swoich racji kiedy je ma dla siebie, i do momentu kiedy poprzez ich publikowanie nie wywierają wpływu na odbiorcę - są obiektywne, jednak już ich wypowiedzenie jest subiektywne. Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
  #35  
Nieprzeczytane 21-03-2007, 17:58
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Szkoda, że temat nam ucieka. Dzieje się tak za sprawą gdybania zamiast uzasadnień i przytaczania faktów.
Nie bardzo rozumiem obiektywizmu jeśli widzenie jest uzależnione od punktu siedzenia. Pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #36  
Nieprzeczytane 21-03-2007, 18:13
czort's Avatar
czort czort jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 139
Domyślnie

Panie Feliksie ! Nie został Pan zrozumiany. Jestem po pańskiej
stronie. Nazbyt ogólnikowo wyraża Pan swoje myśli. Ja wiem, to
przez delikatność. W naród trzeba walić twardym słowem jak Pru
sak z grubej Berty ! Nasze nacje już dawno nie używają słowa
delikatność, subtelność, dobry obyczaj itd. Ukłony ! Czort
  #37  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 13:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Bezinteresowność

Fragment postu Feliksa:"Nigdy nie wierzyłem i nie wierzę, że ktoś robi coś dla mnie bezinteresownie, polityk zawsze wszystko obiecuje, obojętnie jaki, czy to prawy czy to lewy. Przykładów nie potrzeba przytaczać. Wszyscy dobrze je znamy. To tyle, też staram się być w swych wypowiedziach obiektywny"


Unikam jak ognia ludzi, których nie stać na bezinteresowność. W swoim życiu miałam przyjemność pomóc wielu osobom i zwierzakom bezinteresownie. Będę to robiła dopóki sił mi starczy.
  #38  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 13:41
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

I oto chodzi, Basiu.Większość ludzi robi różne pożyteczne rzeczy dla innych, myśląc jednoczesnie, co na tym zyska.Pozdrawiam cię serdecznie.
  #39  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 21:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czy jestesmy obiektywni ?
Zalezy gdzie i w jakich sytuacjach. Dodajmy do tego jeszcze czy warto byc obiektywnym,komu sie to oplaca a komu szkodzi.
Podciagnijmy jeszcze obiektywizm do naszego Rzadu i Prezydenta , rozwinmy urwana dyskusje ,bo warto. Tym bardziej gdy wpaja sie nam demokracje wspolczesna.
Jak przeczytalem dyskusje z przed roku naszla mnie chec dyskutowac z madrym gronem seniorow,bo faktycznie przebija madrosc z poprzednich postow.
  #40  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 23:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Senior my czasem gadamy sobie o czym innym -uszanuj to .Rozumiem ,że masz obsesję ,ale Twoje watki polityczne zostaly zgrupowane w jednej kupie ,z tego co wiem wiec szalej sobie tam co????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy samotni? wielebny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 537 11-02-2009 16:10
Niewątpliwie jesteśmy rusofobami. wielebny Polityka - wątki archiwalne 17 22-04-2008 15:59
Czy naprawdę jesteśmy biedni??????? lawenda Polityka - wątki archiwalne 50 02-04-2008 15:08
Czy naprawdę jesteśmy tacy ??? lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 19-03-2008 16:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.