menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 16:58
Saturn's Avatar
Saturn Saturn jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Ojczyzna i świat
Posty: 3 238
Domyślnie

..jeśli mogę..to dorzucę swoją opinię na ten temat..W mojej ocenie wirtualna przyjażń może zaistnieć pod warunkiem szczerych wypowiedzi..Tak jak w realu należy ją pielęgnować..zabiegać, dbać. Przyjażń jest szerokim pojęciem.
Jeśli komuś na forum wydaje się, że jest całkowicie anonimowy to jest w błędzie. Jestem na tym portalu ..początkujący./ tak mnie określono/,.a jednak odnazłem kogoś kogo znam i w realu. Mogę porównać te przyjażnie...Zapewniam, że bez żadnych rozczarowań...
Zastrzeżenie jest takie, że ta konkretna osoba nie kreuje się w necie na inną jak jest w rzeczywistości.
Może zatem znajdę nową przyjażń..przy odrobinie szczęścia..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 17:01
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

To prawda-ja się zaprzyjaźniłam TU,i wiem że to szczere...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 17:22
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

A ja szukam,szukam i chyba znalazłam i znajdę wiecej.W dlugie jesienne wieczory przyłożę sie solidniej......obiecuje nie tylko sobie.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 17:27
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Saturnie w necie trzeba bardziej uważać na słowa ...puszczamy je w szeroki świat i mogą być różnie potraktowane.
W realu wypowiadamy je do konkretnej osoby....
ale masz rację, z wypowiedzi na forum można wywnioskować z kim się ma do czynienia , nie zawsze kamuflaż jest udany , a bystry obserwator wyłapie każda nieszczerość wypowiedzi, więc nie jest się anonimowym nawet tutaj,....
a co do przyjaźni .....myślę, że znajdziesz ją na pewno , a może już ją znalazłeś ?
Wszak wokół Ciebie krążą pierścienie....nie jesteś sam

Osiągnąłeś to, co chciałeś. To, czego tak pragnąłeś.
Musiałeś ciężko pracować żeby na to zasłużyć.
Zrezygnowałeś z wielu rzeczy oddając się tej jednej.
Dla Ciebie największej i najsłuszniejszej. Często miałeś pod górkę, a nawet, jakby było mało, rzucali Ci kłody pod nogi.
Miałeś chwile zwątpienia, buntu. Jednak Ty, pełen wiary i nadziei, szedłeś dalej.
Twoja miłość cały czas rosła, pomagając Ci w zdobyciu szczytu.
Osiągnąłeś go. Zdobyłeś. Mogłeś być dumny, że wytrwałeś mimo wszystko.
Jednak to nie koniec Twojej pracy.
Bo chociaż zdobyłeś swojego upragnionego przyjaciela
to czeka Cię jeszcze wiele ciężkich prób. Tym razem masz jednak coś,
co ułatwi Ci drogę; Twojego przyjaciela.
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 18:35
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Zgadzam się

Cytat:
Napisał nika
Moim skromnym zdaniem -przyjaźń to wielkie słowo.Nie rodzi się z kilkunastu, nawet najserdeczniejszych, postów.Dla mnie to po prostu znajomość,która może się z czasem rozwinąć,przerodzić w coś cennego.W realu mówimy,ze trzeba z kimś beczkę soli zjeść,aby go poznać.Nie wierzę, że wymiana na postów na forum stwarza takie możliwości.Moje bliskie koleżanki forumowe wiedzą,że w realu bywamy nieco inne..na pewno jednak można mówić o koleżeństwie w sieci.Jest to subiektywna opinia,nie każdy musi ją akceptować.
Nie wierzę również,że można czuć autentyczną nienawiść do nieznanej nam osoby.Można nie pochwalać jej zachowania,potępiać nieetyczne zachowanie,obrażać się za takie a nie inne sformułowania.Często daje się zauważać złośliwość w stosunku do innych na naszym forum,ale nie nazwałabym tego nienawiścią.Taka jest moja opinia.

Zgadzam się z Tobą NIKO, lecz w podświadomości oczekuję takiej zwyczajnej nie lukrowanej bliskości w prywatnych korespondencjach. Czasem gorące deklaracje przyjaźni zdecydowanie się oziębiają i wtedy zaczyna się wątpić w tak zwaną lojalność. Należę do ludzi spontanicznych a przez to trochę a może i dużo naiwności w zawieraniu bliższej wirtualnej znajomości. W takich momentach powinno się może nie rezygnować ale spojrzeć na to z dystansem bo przecież i ja spotkałam tutaj osoby mi bardzo życzliwe. Poznałam je nawet w REALU i choć czasem upłynęło parę miesięcy to widzę JE jakby to było dziś. Nie będę ich wymieniać ale są też osoby naprawdę mi bliskie których nie miałam przyjemności poznać, które były ze mną w ciężkich chwilach, potrafiły mi pomóc a kiedy było potrzeba postawić mnie do pionu co w konsekwencji wyszło mi na dobre. Spotkałam sie jednak też z kłamstwem i złośliwością ale o tym nie chcę pamiętać bo kiedyś na blogu pisałam o tych wadach i urealniły się jeszcze bardziej jaskrawo niż napisałam. Niezależnie od tego przykrego doświadczenia wierzę tak jak OSTATEK w człowieka bo jestem pewna że nie ma ludzi złych i nawet jeżeli o tym nie wiedzą to gdzieś w zakamarkach swojego wnętrza mają napewno pokłady cech dobrych.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 07:50
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

Czlowiek i pies sa zwierzetami emocjonalnymi. Merdamy wirtualnym ogonem, witajac milych sercu, albo jezymy wirtualna siersc w odpowiedzi na wirtualne zaczepki albo zniewagi, ktore rzeczywiscie bola.
Lawendziu calusy dla Cudaczka i dla Ciebie.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 11:54
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
bo jestem pewna że nie ma ludzi złych i nawet jeżeli o tym nie wiedzą to gdzieś w zakamarkach swojego wnętrza mają na pewno pokłady cech dobrych.
Zgadzam się z Tobą w 100% lawendo
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 13:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Przyjazn wirtualna? Wlasciwie to zgadzam sie z Nika, poza malym wyjatkiem (pasaz o nienawisci), ale nie to chce powiedziec. Chce poruszyc sprawe tzw wirtualnej przyjazni "zaborczej", ktora w kazdym momencie moze sie przemienic w cos zupelnie innego. Sa takie przypadki, ze osoba z ktora jestes serdeczna/ny, zaczyna cie traktowac jak swoja wylacznosc, zlym okiem patrzy jezeli masz ciepla wymiane z innymi uczestnikami forum, robi ci wymowki typu sceny zazdrosci, ze nie odpisujesz na jej/jego codzienna korespondencje...jednym slowem "zaniedbujesz". I tu wkraczamy na niebezpieczna sciezke, przyjazn wirtualna zaczyna sie zmieniac....robi sie "ocet", ktory po skonczonej fermentacji przybiera wrecz odmienna forme tej wstepnej przyjazni. Reakcja sa rozne...ale to sie czuje, mimo "przyklejonego" usmiechu i ciuciuruciu. Wtedy najlepszym wyjsciem jest zrobic tzw "prime cut" (radykalne ciecie) i oddalic sie od tej osoby. Poprostu uciec i to daleko....mimo, ze w kazdym czlowieku siedzi jakas "dobroc". Troche to uproszczone, bo Ci co pamietaja osobiscie, albo czytali o II WS - pewnie nie podpisza sie pod takim stwierdzeniem. Ale to juz inny temat, analiza zla i zbrodni vs. "dobrych" cech siedzacych w dolnej szufladce - pozostawiam ja specjalistom z tej dziedziny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 17:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlatego należy prowadzić rozmowy wyłącznie na forum ,a nie przy pomocy prywatnych wiadomości.Proste jak konstrukcja cepa.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 17:53
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

DZiękuje Babciuelu za szczere słowa wieżę w każde
które powiedziałaś
myślę też że słowa krytyki też pomagają [mobilizują]
powiedziane od przyjaciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 19:11
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Internetowa przyjaźń, znajomość, jak każda relacja międzyludzka, wcale do łatwych nie należy. Tak samo, jak w realnym świecie.
Żeby mogła zaistnieć, musimy mieć opanowaną sztukę rozmowy. Sztukę krytyki, pochwały, dezaprobaty i akceptacji. Ale tylko i wyłącznie danych tematów rozmowy, danych poglądów, czy danych czynów. Niestety, ale tę sztukę, ma opanowaną tylko znikoma ilość społeczności i to w kazdym społeczeństwie. Bo zamiast krytykować, lub aprobować pogląd, lub temat, krytykujemy lub aprobujemy Człowieka jako całość. I w tych relacjach międzyludzkich(wirtual, real), jesteśmy jak małe dzieci, które często, albo lubią za wszystko, albo krytykują za wszystko. A taki tok rozumowania, bardziej oddala i dzieli, niż zbliża i jednoczy.
Takie przynajmniej w tym temacie, jest moje skromne zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 19:44
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

I ja się zgadzam z tym poglądem i to w całości z jednym zastrzeżeniem jeżeli chodzi o dzieci. One są bardziej wybiórcze niż nam się wydaje i potrafią się cudownie różnić czego nam brakuje a wtedy doklejamy ideologię aby pasowała.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 20:36
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Bez szczerości nie ma przyjazni w realu i nie może jej byc i w necie.Nie znamy drugiej osoby ale oczekujemy rady,pomocy i sami jesteśmy chętni pomóc jeśli zajdzie taka potrzeba.Krytyki nie lubi chyba nikt,ale czasami trzeba spojrzeć na problem z innej perspektywy i to mogą pokazać ludzie życzliwi i przyjaciele.Z przyjacielem można sie nie zgadzać można się na niego oburzać jednak po przemyśleniu
znaleśc kompromis.Przyjażń wirtualna jest na pewno trudna
ale chyba możliwa.Myślę że po jakimś czasie wirtualnej przyjażni ludzie chcą o sobie wiedzieć więcej i być może spotkać się w realu ale czy wtedy nie nastąpi rozczarowanie?
Jak uważacie?
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 20:42
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Mogę napisać że napewno w realu takie spotkania są przeurocze. Doświadczyłam tego ze spotkania z POMORZANKAMI i to spotkanie houbię do dnia dzisiejszego bo mogłam spotkać wspaniałe kobiety. Z DOLNOŚLĄZACZKAMI jest tak samo, spotykamy się nie tylko we Wrocławiu i też mogę powiedzieć że takich symatycznych ludzi i otwartych na drugiego człowieka pewnie na świecie brakuje, bo POLSKA to jest specyficzny KRAJ piękny i kapryśny
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 20:53
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Lawendo czuję że masz rację.Zauważyłam jak często odbywaja sie spotkania Pomorzanek i z jaką regularnością.Poniewaz to moje strony z pewnością kiedyś do nich dołaczę teraz mam inne rodzinne zajecia
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 20:57
bogna333's Avatar
bogna333 bogna333 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 3
Domyślnie

Przyjaźń to szczerość czasami do "bólu"ale taką przyjaźń najbardziej cenię.Mam wąskie grono przyjaciół ale zawsze możemy liczyć na wzajemną pomoc i to jest cudowne. Myślę
że w necie również można znależć taką przyjaźń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 21:14
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Mogę od siebie napisać tylko to, że tak jak w świecie realnym, tak i w wirtualnym przeżywam każdą niesprawiedliwą i krzywdzącą uwagę i nie ważne, że to są tylko przybrane przez nas nicki, ale pod nimi kryją się żywi i myślący ludzie.Dlatego musimy uważać, by nie krzywdzić przez słowo pisane, bo naprawdę możemy wyrządzić komuś wielką przykrość. Ostatnio spotkało mnie takie coś od pana, który kryje się po nickiem smoczek na wątku ploteczki. Przez swoją naiwność, a może brak wyjścia zwierzyłam się i teraz mam przydomek "zdradzonej". No cóż każdy ma swoją wrażliwość i apeluję jeszcze raz , uważajcie na słowa i nie rańcie się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 21:16
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Przyjaźń,
jak widzę to bardzo pojemne słowo.
A zawsze myślałam,że to coś bardzo wyjątkowego,
i niewielu jej zaznało.
Mnie się nie udało,niestety.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 21:23
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

SUNSHINE, bo PRZYJAŹŃ to jest WYJĄTKOWE słowo ale tak bardzo eksploatowane jak MIŁOŚĆ.
Wierzę w to że napewno jeszcze spotkach osobę godną miana PRZYJACIELA
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 21:30
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

cytat: Myślę że po jakimś czasie wirtualnej przyjażni ludzie chcą o sobie wiedzieć więcej i być może spotkać się w realu ale czy wtedy nie nastąpi rozczarowanie?
Jak uważacie?
Rozczarowanie nastąpi wtedy gdy nasze posty będą nieszczere,gdy będziemy udawać kogoś kim nie jesteśmy, innymi słowy jeśli będziemy kłamać. Tak samo jest w realu. Niejednokrotnie wkładamy maskę, ale w którymś momencie trzeba ją zdjąć. Wtedy rozczarowanie ogromne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.