menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 22:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Słucham co mówią Ukraińcy w TvRepublika.
Liczą na ukraiński plan Marshalla. Setki miliardów ich interesują.
Co wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 22:45
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.
__________________
zdzislaw1

Ostatnio edytowane przez zdzislaw.bedrylo : 22-02-2014 o 22:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 22-02-2014, 23:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Kamera na Majdan -->http://ukrstream.tv/

Rezydencja Janukowycza http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103086,15507397.html?i=0

ile lat była więziona Tymoszenko?
Duch walki mocny w tej kobiecie.
http://www.sfora.pl/Tymoszenko-Nie-m...tm_campaign=o2

Jest kobietą a i emocje duże stąd taka reakcja...walczą o życie.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,1...pienie_na.html
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 23-02-2014 o 03:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 08:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.
I Ty o to pytasz, a zapomniałeś ile takich "bezsensownych" z pozoru śmierci było w historii Polski?. Bez nich nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. A ta wypowiedź tylko świadczy, że zawsze stałeś za firanką ze zwiniętą flagą, aby dopiero potem ją wywiesić. Mamy takich prawicowych polityków chowających się pod kiecką mamusi albo spinkalających ze Smoleńska na rowerach. Śmierć w takich wypadkach ekstremalnych to zawsze jest śmierć i to historia ocenia. Bez tych śmierci na Majdanie nie było by tego pierwszego etapu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 09:07
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie Chyba nigdy nie byłeś doprowadzony do ostateczności...

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Ludzie zdesperowani nie boją się śmierci....Obyś nigdy nie musiał doświadczyć takich uczuć jak ONI....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 09:45
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Smutny

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.
Dziwnie stawiasz sprawę.
Nie każdy rodzi się bohaterem,ale każdy przynajmnie z grubsza powinien znać historię i to nie tylko polską.
Powstańcy warszawscy też "po co sami się nadstawiali" i powstańcy śląscy i górnicy z Wujka i wielu,wielu innych w różnych częściach świata?
A moi i być może Twoi krewni i znajomi,Lwowskie Orlęta, również "po co sami się nadstawiali"?
Pamiętaj,że urodziłeś się w polskim Lwowie, bo się dzieciarnia "sama nadstawiała" i wiedziała po co !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 10:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mamy takich prawicowych polityków chowających się pod kiecką mamusi albo spinkalających ze Smoleńska na rowerach. Śmierć w takich wypadkach ekstremalnych to zawsze jest śmierć i to historia ocenia. Bez tych śmierci na Majdanie nie było by tego pierwszego etapu.

Nawet tu wpieprzysz ten Smoleńsk, nie?
Boli, że jeden nie wsiadł i trzeba dać wyraz bólowi na każdym wątku, tak po mszy katolickiej, do ktorej diabeł służył.

Cytat:
.Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć

No szok.
W życiu bym się nie spodziewała, że ktoś to tyle pisał o lwowskich orlętach, może spłodzić podobną tezę.

Koleżanka, z którą zawsze się nie zgadzam, na tym wątku pisze tak, jakby mi w myślach czytała.
Cytat:
Pamiętaj,że urodziłeś się w polskim Lwowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 10:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Myślę, , ze na Ukrainie w najlepszym wypadku będzie jak obecnie w Polsce. Są trzy frakcje i żadna nie popuści, tylko śmierć ich podzieli sprawiedliwie. Podobnie jak u nas nie będzie wspólnych interesów ani aprobaty, jeśli nawet coś jest słuszne i dobrze zrobione. Tylko czekać i obserwować co zrobi armia. Ciekawe kogo w razie czego będziemy przyjmować do ośrodków i szpitali. Na szczęście dla nich u nas ośrodki puste bo bieda aż piszczy. Tyle, co u Gołębiewskiego tłumy nawet tu w Karpaczu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 10:38
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila


A to bardzo ciekawe, bo Sikorski z kolegami, podał gensekowi tlen do grudnia, tylko prawy sektor Majdanu się zbuntował i ogłosił szturm na rezydencję, co spowodowało paniczną ucieczkę.
Oj Lila Li la; ty jak zwykle w stylu prezia a nawet tych ukraińskich ekstremistów z poziomu machania pałą zamiast myślenia co dalej. Gdyby podobni do Ciebie radykaliści rano poszli by na siedzibę Janukowycza, to znowu krew lała by się strumieniami i walka od nowa.
Podpisał ustalenia i teoretycznie do czegoś się zobowiązał?? Podpisał a więc coś tam formalnie deklarował. Jaki to dało efekt? Zasadniczy: Wycofały się siły Berkuta i skończyło się strzelanie. A data i termin? Trzeba było temu szczupakowi podsunąć pod nos taką przynętę którą by mógł łyknąć a czy to grudzień czerwiec czy kwiecień to zadecyduje i tak majdan a za nim ich parlament i już nie parlament Janukowycza. Zniknęli strzelcy wyborowi. To dla prezia i Ciebie za mało?
Majdan postraszył Janukowicza że przyjdą po niego jutro i sam bryknął . Tak na prawdę jeszcze nie znamy realiów gdzie chciał bryknąć. Efekt jest taki że wylądował przy granicy z Rosją, teoretycznie w "swoim" regionie sympatii politycznych i teraz szczeka z za płota pogrążając się politycznie w oczach CAŁEJ Ukrainy i świata.
Skończmy może gdybologię i wróćmy do tematu ratowania Ukrainy:
--Majdan to typowy przykład demokracji bezpośredniej w którym obywatele są suwerenem i dyktują politykom co mają robić. Powinni mieć pomoc koncepcyjną i organizacyjną w demokratycznym /nie siłowym/ kontynuowaniu tego typu relacji władza obywatel. Praktykami w tym zakresie /najlepszymi w Europie/ są Szwajcarzy. Tam nie ma politykierstwa i paryjniactwa /jak u nas chociażby/.
-- Ukkraińcy mają niepowtarzalną szanse budowy od nowa struktury samorządności lokalnej w duchu państwa obywatelskiego. Mamy w tym zakresie sporo doświadczeń choć nie wszystkie z nich są pozytywne /korupcja, nepotyzm itp w samorządach od gminy zaczynając/. Na błędach też można się uczyć.
-- Gospodarka i ekonomika czyli kościec państwa: Myślę że u nas znalazło by się co najmniej kilku profesorów ekonomii -praktyków choćby jak prof Balcerowicz i kilku innych do doradztwa dla ich polityków podejmujących budowę państwa w duchu o jaki krwawo walczył majdan a teraz ma szansę walczyć z naturą polityków i oligarchów.
Przymrużając oko powiem, że i Putin by się przydał jako połowiczny przykład na wzięcie za kark oligarchów. Szkoda tylko że tylko tych którzy mu nie pasowali.
Moja refleksja co do majdanu: To nie brudny tłum "chłopoków z Samoobrony". Tam w kufajkach było i jest sporo ludzi wykształconych , zdolnych do syntez i ocen intencji chętnych do powrotu na stołki. Nasze doradztwo nie trafiało by w ścianę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 11:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Przede wszystkim
Cytat:
Oj Lila Li la; ty jak zwykle w stylu prezia
..wypraszam sobie wszelkie porównania. Na fraternizację zwykłego usera z prezesem partii opozycyjnej spuszczam zasłonę milczenia,
raz iż świadczy o to poziomie usera
i drugi raz, że temat nie jest o prezesie, lecz o Ukrainie, a tam działają inni politycy.
Nie jest to także wątek medyczny, gdzie udziela się porad na uczulenie.
Cytat:
Gdyby podobni do Ciebie radykaliści rano poszli by na siedzibę Janukowycza, to znowu krew lała by się strumieniami i walka od nowa.

Miarkuj słowa, bo nie można ich usprawiedliwić nawet demencją.
Pod siedzibę chciał iść prawy sektor czyli banderowcy.
Na Wołyniu zginęła moja rodzina, więc bądź łaskaw ostrożniej formułować tezy. Durne tezy. Chyba, że to hipoteza tego samego gatunku.
Cytat:
Zniknęli strzelcy wyborowi. To dla prezia i Ciebie za mało?
Jeszcze raz to dowartościowanie się małego człeczka.
I kłamstwo wulgarne nie wiedzieć czym spowodowane.
Czekam na linka z mojej wypowiedzi, że napisałam coś o strzelcach wyborowych. Zniknęli oni zresztą nie z przyczyn o których piszesz.
Nie znajdziesz linka, jesteś nie Noranda, tylko Mitomanda.
Cytat:
Skończmy może gdybologię i wróćmy do tematu ratowania Ukrainy:
Ty chcesz ratować? Palcem w bamboszu?
Cytat:
Moja refleksja co do majdanu: To nie brudny tłum "chłopoków z Samoobrony". Tam w kufajkach było i jest sporo ludzi wykształconych , zdolnych do syntez i ocen intencji chętnych do powrotu na stołki. Nasze doradztwo nie trafiało by w ścianę .

Po co ten wysiłek? Aż refleksja?
Każdy o tym wie, bo sami mówili kim są.
Doradztwo już było; mistrza dyplomacji.
Pokazali gdzie je mają, odwołując w 5 minut prezydenta mającego gwarancję i mistrza i jego kolegów. Bardzo słusznie.
Wystarczyło tylko rozgrzać parlament.

Reasumując; domniemania i życzenia możesz sobie schować do kieszeni.
Nic nie możesz przewidzieć, bo to nie my karty rozdajemy. Ani ''prezio'' jak się ustawicznie dowartościowujesz,
ani Saryusz - Wolski, ani nasz tuz dyplomacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 12:40
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Myślę, , ze na Ukrainie w najlepszym wypadku będzie jak obecnie w Polsce. Są trzy frakcje i żadna nie popuści, tylko śmierć ich podzieli sprawiedliwie. Podobnie jak u nas nie będzie wspólnych interesów ani aprobaty, jeśli nawet coś jest słuszne i dobrze zrobione. Tylko czekać i obserwować co zrobi armia. Ciekawe kogo w razie czego będziemy przyjmować do ośrodków i szpitali. Na szczęście dla nich u nas ośrodki puste bo bieda aż piszczy. Tyle, co u Gołębiewskiego tłumy nawet tu w Karpaczu.
Jest takie ryzyko, że mogą zabrnąć w koleinę jak u nas,czyli w partyjniactwo.
Zauważ jednak że 'Majdan" czyli społeczeństwo obywatelskiej agory tak wzięło z pysk swoją skutecznością argumentów ich parlament, że to co u nas trwało by miesiącami w jałowych dyskusjach, tam przegłosowywano w minutach i to jednogłośnie! Tam są właściwe relacje w kwestii kto tu rządzi a kto wykonuje. Tylko pozazdrościć.
Moja refleksja; mają niepowtarzalną okazję stworzenia struktury państwa obywatelskiego jakie funkcjonuje od lat w Szwajcarii a u nas nawet jeszcze nie raczkuje w gminnych samorządach.. Tam referenda obywateli są nakazem Politycy w sejmie mają je tylko realizować obmyślając metody i narzędzia legislacyjne jak to czy tamto ma byś osiągnięte co naród nakazał. Samorządność na każdym szczeblu i system referendum jako narzędzie wyrazu woli społeczeństwa..
Jak widzisz taką drogę realizacji celu ich walki jaki deklarują?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 13:28
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
Jest takie ryzyko, że mogą zabrnąć w koleinę jak u nas,czyli w partyjniactwo.
Zauważ jednak że 'Majdan" czyli społeczeństwo obywatelskiej agory tak wzięło z pysk swoją skutecznością argumentów ich parlament, że to co u nas trwało by miesiącami w jałowych dyskusjach, tam przegłosowywano w minutach i to jednogłośnie! Tam są właściwe relacje w kwestii kto tu rządzi a kto wykonuje. Tylko pozazdrościć.
Cenia sobie zycie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 13:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Noranda]
Cytat:
Moja refleksja; mają niepowtarzalną okazję stworzenia struktury państwa obywatelskiego jakie funkcjonuje od lat w Szwajcarii a u nas nawet jeszcze nie raczkuje w gminnych samorządach..

Byłbym bardzo ostrożny z bezrefleksyjnym przenoszeniem obcych wzorów na tereny gdzie obowiązuja zupełnie inne reguły gry, inne tradycje kulturowe i historyczne. To nie w każdym wypadku sie sprawdza. A w końcu czym są wybory sołtysów, wójtów, starostów, czy prezydentów jesli nie referendum?
Cytat:
Politycy w sejmie mają je tylko realizować obmyślając metody i narzędzia legislacyjne jak to czy tamto ma byś osiągnięte co naród nakazał.

Czy mógłbys w takim razie jakoś opisać co w takim razie miałyby robić władze samorządowe i rząd? I co kiedy referendum ludowe wymysli jakąś ewidentną głupotę i każe sejmowi ją spreparować legislacyjnie w obowiązujące prawo?
Cytat:
Samorządność na każdym szczeblu i system referendum jako narzędzie wyrazu woli społeczeństwa..
Jak widzisz taką drogę realizacji celu ich walki jaki deklarują?
załóżmy nawet, ze ten referendalny system wchodzi w życie, to jaki próg procentowy uznałbyś za legalizujący to co zgłoszono w referendum?
I jakie dziedziny naszego żywota społecznego podlegałyby rozstrzygnięciom referendalnym?
A w przypadku Ukrainy tak na dobrą sprawę nie miały jak dotąd wykształcić sie rządy i system władz które można byłoby uznać za w pełni demokratyczne w rozumieniu europejskim. Z realnym trójpodziałem władz. To jak chciałbyś zaszczepić tam szwajcarski system ustrojowy?
Daj im troche odetchnąć. Narazie kombinuja jak się wywinąć z tego co namodzili przez ostatnie kilkanaście dni. Bo jak dotąd nie mieli czegos takiego jak p.o. prezydenta. U nas konstytucja wyraźnie reguluje te kwestie, a oni musza uprawiać gimnastykę artystyczną w tej dziedzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 14:43
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Czytam wszystkie wypowiedzi i dziwię się gdyż żaden parlament nie miał uprawnień do zmiany Prezydenta wybranego w powszechnych wyborach. Dlatego legalnym prezydentem nadal jest Janukowicz tym bardziej, że "ichni" marszałek (spiker) sejmu został brutalnie pobity a cała opozycja zastraszona banderowskimi bojówkami.
Media zadają pytanie : gdzie jest Janukowicz,przecież to wiadomo,jest w Charkowie byłej stolicy Ukraińskiej Rep.Radzieckiej (do 1934r.), mieście prawie 2 milionowym.
Dalej podają (media) "Janukowicz" uciekł do Rosji, to przecież totalna bzdura gdyż Rosji właśnie zależy by legalny Prezydent był na miejscu i mógł podpisywać różne dokumenty tym bardziej, że przedstawiciele Europy legalizowali jego stanowisko podpisując z nim i opozycją umowę która została natychmiast złamana przez "powstańców" gdy tylko Janukowicz część umowy wypełnił.
Mnie się wydaje, że to dopiero początek wojny domowej i oby tylko nie rozszerzyła się na cały Świat gdyż głównemu "graczowi", będącemu na skraju bankructwa wojna potrzebna jest jak TLEN żyjącym.
Wydaje mi się również, że to Polska najmocniej odczuje tą "wojnę domową" na Ukrainie dlatego hasło "RATUJCIE...UKRAINĘ" jest co najmniej nieodpowiedzialne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 14:54
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Zgoda.Poniosły mnie emocje..Taki odruch,ale podstawianie się na pociski Berkutu do rozsądnych nie należą. "Orlęta" Lwowskie podobnie walczyły z Wojskiem uzbrojonym b.dobrze i zwyciężyły.
Jedno jest istotne to byli "Bohaterowie Majdanu" Cześć im i chwała......
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 15:04
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Czytam wszystkie wypowiedzi i dziwię się gdyż żaden parlament nie miał uprawnień do zmiany Prezydenta wybranego w powszechnych wyborach.

Z tym, że parlament nie zmienił prezydenta - jedynie stwierdził, że prezydent nie przebywa od 48 godzin na terenie żadnego ze swych urzędu, a tym samym nie wykonuje swoich obowiązków.
To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 15:54
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
podstawianie się na pociski Berkutu...
Jedno jest istotne to byli "Bohaterowie Majdanu" Cześć im i chwała......
Hmm,ciekawa sprawa z tym Berkutem gdyż strzelać gumowymi kulami zaczęli już co najmniej tydzień temu i nie byli wyposażeni w ostrą broń a jedynie w pałki,tarcze i broń ale tylko do tych gumowych kul.Cały problem,co ciekawe i dające do myślenia jest to "ostre" strzelanie które zaczęło się w Środę 19 lutego po "zdobyciu" garnizonu i rozgrabieniu magazynów broni we Lwowie. Nasza telewizja pokazała krótką migawkę jak z dachu budynku "ktoś" strzela do "bandytów" a następnie odwraca się i strzela do Berkutu?Komu zależało na podgrzewaniu nastrojów? myślę, że czas nam to pokaże.
Cytat:
Napisał senesco
..To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.
To są tylko przypuszczenia,Janukowicz wczoraj w wypowiedzi telewizyjnej z Charkowa zapowiedział, że nie zamierza rezygnować a to, że nie wrócił do Kijowa o niczym nie świadczy gdyż w trakcie wyjazdu został ostrzelany przez..." bandytów" i na pewno nie był to Berkut.W ogóle Janukowicz zachowywał się bardzo demokratycznie,zamiast posłać wojsko czekał na negocjacje licząc nie wiadomo na co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 16:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Zobaczymy w jaki sposób Rosja wejdzie do gry, bo rosyjskie media już napomykają o konieczności ochrony rosyjsko-języcznych obywateli.
A my? Pomagajmy, ale pamiętajmy o tym, rada naszego kochanego Lwowa rozpatrywała całkiem niedawno i całkiem na serio projekt uchwały, który zakłada ustanowienie dnia ofiar „Polskiego Terroru we wrześniu 1939 roku”.
Tak, wszyscyśmy się dowiedzieli,
że we wrześniu 39 roku mieliśmy głowę nie tylko do walki z Niemcami,
nie tylko od 17 września z Sowietami,
ale także mordowaliśmy Ukraińców.
Cytat:
w najbliższych wrześniowych dniach mijają 74 lata od tragicznych dla Ukraińców wydarzeń, szczególnie mieszkańców obwodu lwowskiego.

Wycofujące się z zachodnio-ukraińskich ziem wojska polskie i policja zniszczyły dziesiątki wsi, zabiły setki pokojowo nastawionych Ukraińców”.

Pankiewicz proponował również, aby w każdą drugą niedzielę września obchodzone było nowe oficjalne święto – Dzień Uhonorowania Poległych z Rąk Polskich Wojsk we wrześniu 1939 roku.
Projekt został poparty przez Julię Tymoszenko, która ma chęć rządzić Ukrainą.

Sława herojam! tym z Majdanu.
I pomagajmy, ale jeśli nie chcemy usłyszeć jeszcze raz;
''Smert Lacham - sława Ukrajinu'' ( żądanie oddania Przemyśla),
miejmy choć raz oczy szeroko otwarte.
Bo Ukraina nie jest jednolita.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 16:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Z tym, że parlament nie zmienił prezydenta - jedynie stwierdził, że prezydent nie przebywa od 48 godzin na terenie żadnego ze swych urzędu, a tym samym nie wykonuje swoich obowiązków.
To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.

To nie jest takie proste. Nie znamy bowiem zapisów aktualnie obowiązującej konstytucji Ukrainy. W naszej juz dawno zapisano kto i w jakiej kolejności pełni obowiązki w razie gdyby prezydent nie mógł ich wypełniać.
I zauważ, ze na Ukrainie nie ma sytuacji "tak jakby zginął" .
Władzy nie złożył, zmysłów nie postradał i daje oznaki żywota.
A to czy wykonuje swe obowiązki czy nie, tego i z jakich ew. przyczyn nie wiemy. Bo nie wiemy jak te prezydenckie obowiązki ustala ich prawo.
Narazie obowiązuje prawo siły majdanu, ale na tym państwo dążące do cywilizowanego ustroju daleko nie zajedzie.
Będą musieli Ukraińcy znaleźć sposób na legalizację tych mocno kontrowersyjnych rozwiązań z ostatnich dni.

pssst.
kiedy prezydentem był Lech Kaczyński też nie wykonywał swoich obowiązków olewając koncertowo przez wiele miesięcy dokumenty dotyczące akredytacji dyplomatów obcych państw co uniemożliwiało ich pracę w RP.
I nikt nie uważał, że nie pełni prezydentury. Pełnił, tylko w paskudny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 23-02-2014, 16:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
......W ogóle Janukowicz zachowywał się bardzo demokratycznie,zamiast posłać wojsko czekał na negocjacje licząc nie wiadomo na co.

wibi! Ty jak zwykle z czujnościa prawdziwego komunisty
Faktycznie łaskawca jak ..Lenin.
Mógł zarżnąć na miejscu, a z pełnym miłosierdziem wysłał na budowę biełomorskiego kanału
Wysłał berkuty bo widać wojska nie mógł, bo go olało i stąd dymisje.
Snajper walący selektywnie w tłum jest zwykłym bandytą, który powinien wisieć obok tego, który kazał mu strzelać i wydał ostrą amunicję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ratujcie dziecko Markbiz Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 10-03-2011 22:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.