menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1261  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 09:31
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

[Napisała amiii]
Cytat:
Mnie by taka pomoc, delikatnie mówiąc uwierała a nawet upokarzała, gdyby to było za "cieszenie".
Chyba nigdy nie byłaś upokorzona przez życie i nie wiesz co to znaczy być w potrzebie a pomoc nie nadchodzi. Nie życzę Ci tego, żebyś mogła się przekonać, bo to jest potworne. Ale pomyśl, co byłoby silniejsze: zaspokojenie naglących potrzeb (chociaż połowiczne) w oparciu o pomoc dla satysfakcji czy buńczuczne ujęcie się honorem jaki starasz się prezentować.

Cytat:
Jakoś inaczej rozumiem pomoc drugiemu człowiekowi.
Pomagam bo chcę, bo mam taką potrzebę, nie oczekując profitów w postaci wdzięczności.

A cóż to jest wdzięczność obdarowywanego - uśmiech na jego twarzy, błysk w oczach, ulga w cierpieniu. Tak, to jest owa wdzięczność, bo najczęściej sprawia satysfakcję darczyńcy. Pomaganie z każdych pobudek jest właściwe, skoro pozwala zaspokoić potrzeby obdarowywanych, bo to ich interes jest tu najważniejszy i często nie cierpiący zwłoki. Dodatek serca - jest już czymś więcej niż pomaganiem. Jest, brataniem się z potrzebującymi. Pozdrawiam i życzę uśmiechów losu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1262  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 10:31
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 865
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Wracając zaś do pomocy dla innych - na podstawie wypowiedzi, można chyba wysnuć wniosek (nikogo nie obrażając), że większość wypowiadających się nie spróbowała zmierzyć się z tym problemem w dłuższym okresie.

Ja to robiłam ( bo chciałam i niejako byłam "zobligowana" sytuacją).
Problem nie na kilka zdań i postów.
A wypowiadając się, chciałam tylko podkreślić, że "uregulowania" o których pisała Alsko są niezbędne.
Bo "pomaganie" to nie tylko wizyta z czekoladkami i uśmiech wdzięcznej za wizytę, uroczej, zadbanej starszej pani ale też sprzątanie nieczystości, mycie agresywnego pana, który gdyby mógł , zrzuciłby ze schodów. Zdarzają się wypadki, kontuzje.
A już posądzenie o kradzież złotówki z pieniędzy na zakupy jest "normalnością".
Dlatego uważam, że pewne sprawy muszą być uregulowane, podopieczny musi mieć pewność, że opiekun przyjdzie, mimo przykrych np. słów, które usłyszał.
A pomoc okazjonalna, bo ktoś właśnie ma ochotę?
Bardzo miłe ale jako "nadprogramowy punkt programu".

"Chyba nigdy nie byłaś upokorzona przez życie i nie wiesz co to znaczy być w potrzebie a pomoc nie nadchodzi. Nie życzę Ci tego, żebyś mogła się przekonać, bo to jest potworne. Ale pomyśl, co byłoby silniejsze: zaspokojenie naglących potrzeb (chociaż połowiczne) w oparciu o pomoc dla satysfakcji czy buńczuczne ujęcie się honorem jaki starasz się prezentować."

Kompletne niezrozumienie tego, co napisałam ale niech tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1263  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 20:19
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał amiii
Cytat:
Bo "pomaganie" to nie tylko wizyta z czekoladkami i uśmiech wdzięcznej za wizytę, uroczej, zadbanej starszej pani ale też sprzątanie nieczystości, mycie agresywnego pana, który gdyby mógł , zrzuciłby ze schodów. Zdarzają się wypadki, kontuzje.
A już posądzenie o kradzież złotówki z pieniędzy na zakupy jest "normalnością".

Ależ masz rację! Dlatego napisałem, że większość z "uzerów" nie parała się pomaganiem na dłuższą metę, bo pomaganie ma bardzo różne oblicza, patrząc od strony potrzebujących.

Cytat:
Kompletne niezrozumienie tego, co napisałam ale niech tam.
Napisałaś: "Mnie by taka pomoc, delikatnie mówiąc uwierała a nawet upokarzała, gdyby to było za "cieszenie"." - sądziłem, że napisałaś to z pozycji obdarowywanego pomocą. To była moja reakcja na te słowa. Nie chciałem Ci sprawić przykrości. Przepraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1264  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 20:50
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

W pobliskim miasteczku działa hospicjum, jedno z lepszych w Polsce...wolontariusze,którzy tam pracuja wzbudzaja mój najwyzszy szacunek...codzienne dobrowolne obcowanie z ludzmi nieuleczalnie chorymi, umierajacymi a takze z ich zrozpaczonymi rodzinami...podziwiam z całego serca, tym bardziej,ze rozpietośc wiekowa wolontariuszy jest od szkoły sredniej po wiek emerytalny, od statecznych pan po byłych narkomanów , a nawet skazanych...chyle przed nimi czoła, ja nie umiałabym...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1265  
Nieprzeczytane 01-07-2013, 23:59
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 865
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
To była moja reakcja na te słowa. Nie chciałem Ci sprawić przykrości. Przepraszam.

Spokojnie , nie sprawiłeś .
A tak na marginesie...
Na takie trudne tematy wypowiadam się wyłącznie wtedy, kiedy mam za sobą pewne doświadczenia a nie tylko teorię i przemyślenia.
Inaczej nie odważyłabym się.
Pomoc ludziom niepełnosprawnym, cierpiącym, samotnym a przez to zgorzkniałym , często złośliwym, kapryśnym jest szalenie trudna i niewdzięczna.

Dlatego ktoś przypadkowy z okazjonalnym gestem ...no nie wiem...czasem tak, częściej lepiej żeby nie.
I tyle ja w tym temacie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1266  
Nieprzeczytane 02-07-2013, 10:53
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich samotnych i zyczę na dzis dobrego nastroju
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1267  
Nieprzeczytane 02-07-2013, 19:08
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Ciesze sie ze rozpetalam taką burzę dyskusji na temat darmowej pomocy!Temat --morze,co osoba to inne zdanie ale w końcowych wnioskach TRZEBA MIMO WSZYSTKO POMAGAĆ!!Dla innych,dla siebie żeby mieć satysfakcję że się jest potrzebnym!!A "rejestracja"wolontariuszy jest konieczna bo np.ja jestem z ulicy i nikt mnie nie zna,więc mogłabym okraśc oszukać itp...a tak z dowodu spisana jestem i otrzymuję zakres obowiązków.I ja też podlegam innej prowadzącej wolontariuszce,takiej głównej jakby kierowniczce.I tyle,żadnych kruczków więcej nie ma!!Teraz przyjechał do mnie 10 letni wnuk i razem ze mną pójdzie w odwiedziny i do sprzątania cmentarza też.I pokarzę mu że można coś robić za darmo a nie tylko dla kasy!!!Pozdrawiam.Dana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1268  
Nieprzeczytane 03-07-2013, 08:47
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Swietny przykład dajesz wnukowi, w dzisiejszym skomercjalizowanym swiecie tak trudno o bezinteresownośc, a młodzi ludzie przyzwyczajeni sa od pieluch do tego,ze za wzystko trzeba płacic...denerwuje mnie telewizyjny serial rodzinka.pl gdzie dzieciom daje sie wynagrodzenie za skoszenie trawnika, wyniesienie smieci itp. , nic za darmo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1269  
Nieprzeczytane 08-07-2013, 12:20
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Nie ma tu nikogo,nie dziwię się ładna pogoda!!Byłam z wnukiem na cmentarzu w piątek i sprzataliśmy 3 groby +2 dziecięce!I na koniec poszliśmy na darmową pizze.Ani się spodziewałam że znajdzie się sponsor na 23 osoby_a jednak!!Terza jest cudowna pogoda to chodzimy na basen i nad jezioro!Zyczę i Wam dobrego wypoczynku!Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1270  
Nieprzeczytane 08-07-2013, 17:16
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Cieplo,az za cieplo.Lipiec musi być ciepło,bo co to byłoby za lato.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1271  
Nieprzeczytane 09-07-2013, 14:29
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam miło w ten piękny słoneczny dzień.Aż chce się żyć jak rano zagląda na dzień dobry to nasze słoneczko.Zdążyłam się troszkę opalić ale tylko gdy przebywam na działce lub jestem na spacerze z moim pupilem.W południe zazwyczaj stronię od promieni słonecznych.A jak seniorzy znoszą upalne dni?Uciekamy do cienia,nad wodę ?W niedzielę ze znajomymi byłam na wycieczce rowerowej ok 40 km. i było super ale bolały mnie nogi na drugi dzień .Korzystajmy z okazji gdy ładna pogoda i ruszajmy się.Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1272  
Nieprzeczytane 09-07-2013, 16:02
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

ja chętnie każdą pomoc przyjmuję
i być może też pomagam tylko, że to jest w formie gestu, odruchu raczej niż świadomego pomagania.
a wolontariat to dla osób które mają chęć pomagać i być zaangażowanym w harmonogramową działalność a że bezpłatnie to nie znaczy, że bez korzyści osobistej...satysfakcji
chcą być przydatni lub misję mają.

Cytat:
Napisał cha_ga
Swietny przykład dajesz wnukowi, w dzisiejszym skomercjalizowanym swiecie tak trudno o bezinteresownośc, a młodzi ludzie przyzwyczajeni sa od pieluch do tego,ze za wzystko trzeba płacic...denerwuje mnie telewizyjny serial rodzinka.pl gdzie dzieciom daje sie wynagrodzenie za skoszenie trawnika, wyniesienie smieci itp. , nic za darmo...

Lepiej gdy dzieci od najmłodszych lat dowiedzą się, że za pracę są pieniądze a nie wyciąganie ręki...daj.

Bezinteresownie można coś tam zrobić gdy ma się ochotę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1273  
Nieprzeczytane 09-07-2013, 20:06
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Nie zgadzam się z toba...dzieci, które od najmłodszych lat sa nauczane ,ze za wszystko trzeba płacić nigdy nie zrobią niczego bezinteresownie...i to mnie smuci...jesli chcemy,ze by inni nam pomagali musimy tez od siebie cos dawac...inaczej sie nie da...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1274  
Nieprzeczytane 11-07-2013, 18:05
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

halo wszyscy samotni seniorzy.Witam .Pogoda popsuła się i popsuła humory,W każdym razie mi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1275  
Nieprzeczytane 12-07-2013, 12:36
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę..Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1276  
Nieprzeczytane 12-07-2013, 13:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka

i być może też pomagam tylko, że to jest w formie gestu, odruchu raczej niż świadomego pomagania.

Jezeli uznam, ze jest potrzeba pomoc - pomagam i nigdy nie oczekuje niczego w zamian.


Cytat:
wolontariat to dla osób które mają chęć pomagać i być zaangażowanym w harmonogramową działalność a że bezpłatnie to nie znaczy, że bez korzyści osobistej...satysfakcji
chcą być przydatni lub misję mają.

Moze nie misje, ale zrozumienie, ze sa sytuacje, ze powinno sie pomoc. Czesto angazuje sie w wolontariaty, zwlaszcza dla poszkodowanych przez pozary, ktore u nas sa straszna plaga. Troche dla maltretowanych kobiet i dzieci, ktore maja problemy w szkole i rowniez dla potrzebujacych starszych ludzi. Robie to z przyjemnoscia i tez niczego nie oczekuje.



Cytat:
Lepiej gdy dzieci od najmłodszych lat dowiedzą się, że za pracę są pieniądze a nie wyciąganie ręki...daj.

Dzieci od malego, nawet te z zamoznych domow, powinny miec swiadomosc o wartosci pieniadza, na ktory poprostu trzeba zapracowac. Zadne wyciaganie reki...bo wyrosna na spoleczenstwo asystowane, co staje sie coraz bardziej popularne.


Temat dlugi jak tasiemiec i pewnie spojrzenie na niego bardzo odmienne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1277  
Nieprzeczytane 15-07-2013, 16:13
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Długo nie odzywałam się bo biegałam z 3 wnuków do lasu i nad jezioro!Teraz popsuła sie pogoda to trochę odsapnę!Ale to dobrze że jestem czynna i Wam też życzę jak najwięcej ruchu i pogody ducha!Potem po wakacjach znowu będe sama ale nie samotna!!Mam też was_wirtualnych przyjaciół!A pieska oddam córce,niech wnuki uczą sie obowiązkowości i miłości do zwierząt!!Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1278  
Nieprzeczytane 15-07-2013, 16:25
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam seniorow .Zyczę miłego tygodnia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1279  
Nieprzeczytane 16-07-2013, 18:23
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Jutro pogoda ma sie poprawić w całej Polsce!Zyczę miłego tygodnia.Dana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1280  
Nieprzeczytane 16-07-2013, 18:29
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

http://image1.obrazki.org/image_iK3AW.JPEG
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.