menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1281  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 10:52
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich przed weekendem.Coś tu cicho.Myslę ,ze część seniorów wyjechała.Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1282  
Nieprzeczytane 19-07-2013, 12:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

e tam wyjechała śpią ,drzemią, ogólnie przy takiej pogodzie tylko to da się
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1283  
Nieprzeczytane 20-07-2013, 07:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Wpadam na krótko bo nie idę nad jezioro -dostałam kataru!Może do poniedziałku przejdzie!!W 5 osób w jednym pokoju to wesoło i głośnoJak 15 sierpnia wyjadą to sobie odpocznę!Pogoda sie znowu poprawiła.pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1284  
Nieprzeczytane 20-07-2013, 07:53
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
5 osób w jednym pokoju (...) 15 sierpnia wyjadą
No to faktycznie masz super wakacje. Wytrwałości życzę! Gdyby to na mnie trafiło, to chyba by mi tej wytrwałości zabrakło - pewnie już po tygodniu bym towarzystwo pogonił do jakiegoś domu wczasowego.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1285  
Nieprzeczytane 21-07-2013, 09:02
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Nie moge wyprosić towarzystwa bo na razie ich utrzymuję a potem oni mnie do 05 08 bo wtedy mam emeryturę.I tak to sie plącze w życiu!!Czasem jest brak kasy,dla mnie samej te 350 zł na m-c wystarczy ale dla nas wszystkich to tylko na 2 tygodnie i to skromnie!!ale mam nadzieje ze za rok jak skończę 60 to dostanę wyższą kwotę j będzie mi lżej!Nauczyłam sie żyć za 70 zł tygodniowo plus 100 zł na środki czystości i leki.Na pewno nie macie takich problemów i jesteście szczęśliwi ale i ja tez jestem!!Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1286  
Nieprzeczytane 21-07-2013, 09:30
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Na pewno nie macie takich problemów i jesteście szczęśliwi ale i ja tez jestem!!Pozdrawiam!
Wiesz co - z każdym swoim wpisem coraz bardziej mi imponujesz. Życzę Ci, żeby Cię ta pogoda ducha nigdy nie opuściła. Mnie jej - niestety - czasem brakuje, jak większości ludzi zresztą.

Pozdrawiam wzajemnie - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1287  
Nieprzeczytane 21-07-2013, 10:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Witam!Nie moge wyprosić towarzystwa bo na razie ich utrzymuję a potem oni mnie do 05 08 bo wtedy mam emeryturę.I tak to sie plącze w życiu!!Czasem jest brak kasy,dla mnie samej te 350 zł na m-c wystarczy ale dla nas wszystkich to tylko na 2 tygodnie i to skromnie!!ale mam nadzieje ze za rok jak skończę 60 to dostanę wyższą kwotę j będzie mi lżej!Nauczyłam sie żyć za 70 zł tygodniowo plus 100 zł na środki czystości i leki.Na pewno nie macie takich problemów i jesteście szczęśliwi ale i ja tez jestem!!Pozdrawiam!

w kupie weselej
pozdrawianki Danusiu ..to organizację i zarządzanie masz opanowane.
Sztuką jest gospodarować tym co się ma aktualnie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1288  
Nieprzeczytane 21-07-2013, 20:51
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Kto to myślał ,ze na stere lata trzba będzie ogladać kazdy grosz,A jeszcze strasza ,ze emerytury będa nizsze dla przyszłych pokolen
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1289  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 10:00
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam Was!Jak to dobrze że Was mam!I nigdy nie opuszczę chyba,że.....Mogę się wypowiedzieć i już jest lżej a jeszcze jak tak budująco odpowiecie to na prawdę lżej się robi na sercu!!Dziękuję Wam i WSZYSTKIM bez wyjątku życzę wszystkiego co najmilsze!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1290  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 13:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
!Czasem jest brak kasy,dla mnie samej te 350 zł na m-c wystarczy! za rok jak skończę 60 to dostanę wyższą kwotę j będzie mi lżej !Nauczyłam sie żyć za 70 zł tygodniowo plus 100 zł na środki czystości i leki.Na pewno nie macie takich problemów i jesteście szczęśliwi ale i ja tez jestem!!Pozdrawiam!

Nie wyobrażam sobie jak można żyć za 350 zł na miesiąc. To cud, niesamowity cud. Jezus kiedyś dokonał podobnego cudu bowiem nakarmił siedmioma chlebami i kilku rybkami aż kilka tysięcy głodnych ludzi. (/Mt.15,32-39/
W dzisiejszych czasach taki cud fascynuje .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1291  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 10:00
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie kalkulacja

Cytat:
Napisał wankabor
Nie wyobrażam sobie jak można żyć za 350 zł na miesiąc. To cud, niesamowity cud. Jezus kiedyś dokonał podobnego cudu bowiem nakarmił siedmioma chlebami i kilku rybkami aż kilka tysięcy głodnych ludzi. (/Mt.15,32-39/
W dzisiejszych czasach taki cud fascynuje .
To nie żaden cud tylko kalkulacja!!Można zadowolić się w tygodniu zupą w barze za 1 62 porcja a na sobotę i niedzielę trochę mięsa!I 6 kromek chleba na dzień z twarożkiem i warzywami bo tanie!!A jaki cholesterol dobry!! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1292  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 20:25
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Takie cuda to tylko w Polsce
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1293  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 20:32
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Można zadowolić się w tygodniu zupą w barze za 1 62 porcja a na sobotę i niedzielę trochę mięsa!I 6 kromek chleba na dzień z twarożkiem i warzywami bo tanie!!
Czy to jeszcze życie, czy już wegetacja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1294  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 20:55
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Czy to jeszcze życie, czy już wegetacja?
Poczucie, że życie jest fajne, to kompletnie subiektywna sprawa. Psychologowie twierdzą, że nie zależy ono zbytnio od sytuacji materialnej, a dużo bardziej od osobowości (od charakteru i temperamentu).

Miałem niegdyś ciocię (już nie żyje niestety) ledwo wiążącą koniec z końcem, a na dodatek przykutą do wózka, z niewładną jedną ręką i ślepą na jedno oko, z wieczną, niegojącą się raną na plecach i wieloma innymi dolegliwościami. Przy tym wszystkim była to najbardziej pogodna osoba, jaką znałem. Danusiia to najwyraźniej ten sam typ człowieka.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1295  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 21:13
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Poczucie, że życie jest fajne, to kompletnie subiektywna sprawa. Psychologowie twierdzą, że nie zależy ono zbytnio od sytuacji materialnej, a dużo bardziej od osobowości (od charakteru i temperamentu).

Miałem niegdyś ciocię (już nie żyje niestety) ledwo wiążącą koniec z końcem, a na dodatek przykutą do wózka, z niewładną jedną ręką i ślepą na jedno oko, z wieczną, niegojącą się raną na plecach i wieloma innymi dolegliwościami. Przy tym wszystkim była to najbardziej pogodna osoba, jaką znałem. Danusiia to najwyraźniej ten sam typ człowieka.
*
I tu się z Tobą zgadzam.Najważniejsze jest sobie w głowie poukladac co w zyciu jest ważne.Czasami wolę suchą kromkę chleba i ciepły uśmiech niż wystawne przyjęcie i sztuczne uśmieszki i poklepywania po plecach.
Mało jest takich ludzi jak Danusia.Dzisiaj spacerując z kijkami do Sopot i z powrotem spotkałam wielu ludzi/pogoda raczej sprzyjająca spacerom/ładnie ubranych,rozprawiających o chorobach/pewno kuracjusze sanatorium/i prawie żadnego uśmiechu.Bardzo smutni ,dobrze ubrani ludzie,jak większość naszego społeczeństwa.
Na szczęście wychowałam się w przeciętnej rodzinie,/nigdy się nam nie przelewało/teraz też nie jest u mnie cudownie,ale umiem się cieszyć z każdego drobiazgu a najbardziej z uśmiechniętej i radosnej buzi.
Danusiu pozdrawiam i mam nadzieję,ze na następne spotkanie pomorzanek zawitasz i zarazisz nas swoim optymizmem.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1296  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 07:57
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich smutnych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia. Im więcej radości i optymizmu w nas tym życie wydaje nam się lepsze.Ale jak przechodzić to wszystko jak na każdym kroku czyhają na nas niespodzianki z natury niezbyt miłe.czy jesteśmy osobami co dobrze radzą sobie z emocjami? Zaczynamy myśleć zatruwać umysł i jest nam z tym źle.Nie dajmy się ja sobie wręcz powtarzam ,że jutro może być lepiej a to buduje bo sama dobra myśl przyprawia o uśmiech czego życzę.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1297  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 08:08
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Witam!Nie moge wyprosić towarzystwa bo na razie ich utrzymuję a potem oni mnie do 05 08 bo wtedy mam emeryturę.I tak to sie plącze w życiu!!Czasem jest brak kasy,dla mnie samej te 350 zł na m-c wystarczy ale dla nas wszystkich to tylko na 2 tygodnie i to skromnie!!ale mam nadzieje ze za rok jak skończę 60 to dostanę wyższą kwotę j będzie mi lżej!Nauczyłam sie żyć za 70 zł tygodniowo plus 100 zł na środki czystości i leki.Na pewno nie macie takich problemów i jesteście szczęśliwi ale i ja tez jestem!!Pozdrawiam!

Danusiu, dla mnie jesteś geniuszem w dziedzinie oszczędzania. Życzę zmiany na lepsze i chociażby manny z nieba. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1298  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 09:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Danusiu, dla mnie jesteś geniuszem w dziedzinie oszczędzania. Życzę zmiany na lepsze i chociażby manny z nieba. Pozdrawiam.

Zeniu! ja uważam, że oszczędzać można ale z umiarem, aby nie popaść w patologiczne oszczędzanie. Każdy z nas pragnie lepszego życia, bowiem zawsze jest coś, co nam doskwiera. Pieniądze pozwalają niweczyć wiele zatorów życiowych. Trzeba więc myśleć jak uczciwie zapewnić sobie dochód, aby godnie żyć. Manny z nieba nie będzie.

ps. Spotkałam niedawno 72-letnią kobietę-emerytkę.Powiedziała mi, że ma niską emeryturę,a stan zdrowia stosowny do wieku. Wyjechała do Warszawy gdzie opiekuje się bardzo sędziwą panią. Za tę pracę ma wikt i 14O0 zł miesięcznie. Radzi sobie zupełnie dobrze i jest zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1299  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 11:13
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
uważam, że oszczędzać można ale z umiarem, aby nie popaść w patologiczne oszczędzanie. (...) Trzeba więc myśleć jak uczciwie zapewnić sobie dochód, aby godnie żyć. Manny z nieba nie będzie.
Nie za łatwo ferujesz wyroki?
Życie za tyle, ile wpływa do kieszeni, nazywasz patologią?!
I to przy omawianiu postów Danusi, która robi to, co podajesz jako remedium na niskie dochody. Pracuje, na ile jej zdrowie pozwala. Pomaga innym.
Nie oczekuje manny z nieba. Nie jojczy - działa.

A jeśli wiek i zdrowie zahamują działanie? To jak to nazwiesz?

I jeszcze jedno: nie zawsze niska emerytura lub renta wynika z winy pobierającego ją. Nie oznacza to, że się całe życie obijał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1300  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 14:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Nie za łatwo ferujesz wyroki?
Życie za tyle, ile wpływa do kieszeni, nazywasz patologią?!
I to przy omawianiu postów Danusi, która robi to, co podajesz jako remedium na niskie dochody. Pracuje, na ile jej zdrowie pozwala. Pomaga innym.
Nie oczekuje manny z nieba. Nie jojczy - działa.

A jeśli wiek i zdrowie zahamują działanie? To jak to nazwiesz?

I jeszcze jedno: nie zawsze niska emerytura lub renta wynika z winy pobierającego ją. Nie oznacza to, że się całe życie obijał.
Alsko, nie foruję wyroków. Nie znam sytuacji Danusi. Piszę ogólnie z mojego doświadczenia życiowego.Patologią nazywam nieracjonalne oszczędzanie. Niejednokrotnie czytałam ,że po śmierci żebraka -nędzarza okazało się ,że miał dużą fortunę.

Ja poznałam w czasie okupacji, a nawet jakiś czas po wyzwoleniu, jak smakuje bieda, a może i nędza. Nie mogłam sama nic zaradzić, bo byłam małoletnia. Nadszedł jednak czas aby wydźwignąć się z niebytu i podjęłam pracę w wieku lat 16-u.Z przerwą na studia (5,5 lat) pracowałam do 68 roku życia, kiedy to zdrowie odmówiło mi posłuszeństwa. Do emerytury mam zaliczone 52 lata. Teraz żyję dostatnio,ale bez atrakcji. Brakuje mi tylko zdrowia.
Pytasz mnie jak nazwę sytuację kiedy wiek i zdrowie nie pozwalają na działania zapewnienie sobie godnego życia?
Uważam , że obowiązek zapewnienia odpowiednich
warunków spoczywa na państwie, poprzez pomoc socjalną.
Mnie taką pomoc socjalną zapewniła uczelnia przez 5,5 lat
Były tylko 2 warunki.I-szy musiałam się tak uczyć, abym uzyskała pozytywne oceny ze wszystkich zaliczeń i egzaminów do końca września każdego roku..II-gi musiałam składać zaświadczenie z Urzędu Miasta, że nie mam żadnych innych materialnych środków do życia. Jestem dozgonnie wdzięczna mojemu państwu za danie mi szansy kształcenia się, a w efekcie poprawienie sobie bytu. Czy teraz mamy takie państwo?

Ostatnio edytowane przez wankabor : 25-07-2013 o 22:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.