menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 12:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jestem świezo po kuracji antynikotynowej siłą woli z pomocą leku, 3 miesiące i jest ok bez ciągot, bez obżarstwa....z lekkim schudnięciem...Byłam koszmarnym palaczem dla siebie i myślę otoczenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 12:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
OK Dla rzucających palenie

Cytat:
Napisał maja59
Tak mi wstyd, nie udało się, wracałam sama do Krakowa i na stacji benzynowej kupiłam papierosy. Nie mam za grosz charakteru, teraz myslę, że może w czasie urlopu sie uda, jeszcze trzy tygodnie. Ale wstyd mi bo wszyscy tak mnie wsparli, a ja ciumok i ofiara. Paskudny nicpoń. Nie warto mnie wspierać.
Powyżej mój post z czerwca, a od sierpnia 2008 nie palę, nie tyję, czuję się świetnie i nie wiem dlaczego paliłam tak długo. Zamieszczam dla wszystkich jako optymistyczne przesłanie, że rzucić palenie się da i na tym forum są tacy, którzy jeszcze nie dawno palili, a dzisiaj nie palą i wspierają jeszcze palących. To na prawdę się udaje. Życzę z całego serca powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 15:31
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wszyscy nalogowcy to bardzo slabi ludzie (psychicznie i fizycznie tez).
Nikt im nie pomoze,jezeli sobie sami nie pomoga !
Ludziom silnej woli zycze udanej walki z wlasnym nalogiem !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 16:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jak zerwać z paleniem?
Każda droga prowadząca do zerwania z nałogiem jest dobra. Najważniejsza jest skuteczność, a z tym różnie bywa. do tej pory żaden wynaleziony sposób nie daje dobrych rezultatów.
Jedna z możliwości jest nikotynowa terapia zastępcza, powodująca zmniejszenie głodu nikotynowego przez podawanie niewielkich dawek nikotyny w postaci plastrów, tabletek, gum do żucia, sprayów do nosa.
Inny sposób polega na podawaniu leków antydepresyjnych, typu bupropion, bo stwierdzono że potrafią oszukać mózg i te obszary, w których po podaniu nikotyny dochodzi do powstania poczucia nagrody.
Ostatnim wynalazkiem jest zastosowanie werenikliny le4ku, który działa na ten sam receptor w mózgu, co nikotyna i ma oszukać jeszcze lepiej, bo oddziałując na mózg "wmawia" mu, że jest nikotyną. Najblizszy czas pokaże jak się spisze. Chciałbym wszystkim przypomnieć, że uzależnienie od nikotyny jest niezwykle silne i z nałogiem naprawdę trudno zerwać. Liczy się ogromnie wsparcie bliskich.
Za kilka dni będzie 5-lat gdy przestałem palić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 16:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nie zgadzam sie z tezą , że wszyscy nałogowcy to ludzie słabi psychicznie i fizycznie.Znam macho beznałogowców drżacych jak osiki na wietrze jak trzeba podjąc odpowiedzialnosć za coś, odmówic dla dobra itp...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 10-10-2008, 17:32
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Kajka, podaj na priv adres emailowy to ci wyślę coś co mnie pomogło przestać palić z miejsca po 35 latach .
Jedynie co może pomóc faktycznie to M O T Y W A C J A i to do n-tej potęgi.W inne cuda nie wierzę! Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 11:27
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Koka

Cytat:
Napisał koka
Jedynie co może pomóc faktycznie to M O T Y W A C J A i to do n-tej potęgi.W inne cuda nie wierzę! Pozdrawiam.
Ja paliłam 40 lat.Postanowiłam rzucic.Nie palę dopiero 2 dni.Zobaczymy co będzie dalej.Jak na razie daję radę,jestem na głodzie,jak stara cpunka,ale nie jest żle.Może dołączysz do mnie??Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 11:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Wrócisz....oni wszyscy wracają.


Niezbyt optymistyczne---wiem. Ja też rzucałem palenie, widocznie za blisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 11:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
OK Małpko

Kazik nie ma racji, nie wrócisz i nie utyjesz, albo zjem własny parasol. Chociażby ze względu na poważną niestrawność po spożyciu parasola nie wracaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 12:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Rzucałem dawnymi czasy--teraz na razie o tym nie myślę.


90 kapsułek, cena 100 zł--to z reklamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 17:24
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Kaziku

Wrrrrrrr!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 17:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik

Niezbyt optymistyczne---wiem. Ja też rzucałem palenie, widocznie za blisko.
Kaziku też paliłem około 40 lat. Za dwa tygodnie będzie moje pięciolecie wolne od nikotyny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak sie Małpko napisałam o niepaleniu, dietce dla palacza tak się napisałam i zeżarło mi go, ale ujedziesz , zobaczysz ujedziesz.Nie wiesz tym , którym sie nie udało...Ja wkroczyłam w 4 miesiac niepalenia - jest bardzo dobrze..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:22
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Małpa
Ja paliłam 40 lat.Postanowiłam rzucic.Nie palę dopiero 2 dni.Zobaczymy co będzie dalej.Jak na razie daję radę,jestem na głodzie,jak stara cpunka,ale nie jest żle.Może dołączysz do mnie??Pozdrawiam
Oczywiście!!!!!! Będziemy się wspierać i wymieniać doświadczenia.Serdecznie Cię pozdrawiam,Małpeczko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:28
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Malwinko

Dzięki Zadzwoniłam do mojego syna i powiedziałam mu o moim postanowieniu też nie uwierzył,że wytrwam.Ja jednak na chwile obecną mam mocne postanowienie i mam nadzieję,że wywalę z organizmu tego robala,który powoduje chęc sięgnięcia po papierosa Dzisiaj oczywiście nie zapaliłam,ale zabijam głód wodą mineralną,będąc w sklepie czułam nikotynę od palaczy,czyżby tak węch mi się wyostrzył
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:29
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Koka

Cytat:
Napisał koka
Oczywiście!!!!!! Będziemy się wspierać i wymieniać doświadczenia.Serdecznie Cię pozdrawiam,Małpeczko.
Cieszę się,że dołączyłaś do mnie Na jakim jesteś etapie??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:44
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

To już tydzień -ani jednego papieroska.Jednocześnie odmawiam sobie słodyczy...A pieniądze,które wydałabym na fajki odkładam na coś extra np.kosmetyk z wyższej półki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jak już powiedziałas synowi oficjalnie to masz dodatkową mocną motywację...fajnie
Zabijaj głód ten głodowy i ten nikotynowy owocami, warzywami( pomidory- potas, seler - moczopędny- duuuuzo pij niegazowanej,paparyka- jeszcze tania, seler naciowy, no pzrede wszystkim chrup marcgewkę naokrągło) a jak Ci zabraknie słodyczy..chrup wafle andrutowe i suszone owoce, morele, śliwki- dobre na zaparcia rano 2 kromeczki razowego, wieczorem jedna, mięsko drobiowe, galaretka z łapek drobiu, ser biały(ten na wagę) i będzie ok...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:56
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Koka

Fajnie,że wytrzymałaś już tydzień Ja też założyłam świnkę skarbonkę i na razie mam wrzucone 8,35x2 i też mam zamiar te pieniądze przeznaczac na coś fajnego Malwinko jeszcze raz bardzo dziękuję i na pewno będę się stosowała do tej diety by nie utyc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:10
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Należę do osób o słabej "silnej woli"
W życiu wiele rzeczy sobie obiecywałam i na tym się kończyło. Ale przestałam palić i do dziś jestem z siebie dumna.
Było to w '95 roku. Z dnia na dzień rzuciłam palenie i zaczęłam się odżywiać stosując dietę 1000 kal. Wiecie, co znaczy taka "głodówka" na głodzie nikotynowym. Ale się zaparłam wszystkimi członkami. W ciągu 5-ciu miesięcy schudłam 20 kg, a do palenia nie wróciłam. Szkoda tylko, że waga wróciła Niestety, kocham słodkości i to widać
Jeśli ja pozbyłam się nałogu, to i Wy dacie radę. Trzymam kciuki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie potrafię przestać palić Ewita Uzależnienia 677 04-06-2008 11:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.