menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 11:38
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie Tablet i nawigacja jak to działa?


Dzień dobry.
Jestem tu nowa a na forum trafiłam ponieważ rozpaczliwie : szukam kogoś kto mnie (mocno już +) jako tako posługującej się komputerem , który jest mocno wiekowy jak właścicielka , pomoże zrozumieć jak funkcjonuje tablet i co lepiej kupić :
tablet z nawigacją czy samą nawigację?I jak to działa krok po kroku tzn co zrobić żeby zadziałało ?
Nie wiem jednak czy to jest właściwe miejsce na takie zapytanie.
Chodzi o to : kupuję urządzenie i co dalej?Trzeba gdzieś podłączać tak jak komputer do jakiegoś dostawcy?
Czytam i czytam w sieci ale to dla mnie za trudne.

Pozdrawiam Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 11:46
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Odpowiedzą nasi "wiekowi" radcy i sama chętnie poczytam jak to działa.Oczywiście korzystanie z dostawcy Internetowego to koszty,skoro ja jestem podłączona do Netii a wszędzie na Tabletach,Smartfonach piszą o Androidzie.Co to za cudo..!!!!???
Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 11:47
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jeśli chodzi o nawigację, to musisz sobie zadać pytanie, czy jest Ci do czegoś potrzebna. Nawigacja są też w telefonach, ale ja jej, na przykład, nie używam, jeśli zaś ma służyć przy pieszych wędrówkach, to chyba trzeba mieć w telefonie, lub tablecie zainstalowany internet, a to trochę kosztuje.. Przy dalszych podróżach w tereny nieznane zabieram nawigator i wtedy jest on przydatny, pod warunkiem jednak, że wcześniej zapoznam się dokładnie z mapą, bo zdarzają się błędy.
Jeśli chodzi o tablet, też zależy do czego ma Ci służyć. Nie posiada stacji dysków, więc nic tam nie nagrasz, można co prawda podłączyć dysk zewnętrzny i wtedy jest ok. Osobiście wolę zwykły laptop, ma większy ekran, klawiaturę. Dotykowy ekran mam w smartfonie i nie jest to szczyt moich marzeń.
Decyzja należy do Ciebie, zresztą, jeszcze na pewno ktoś coś poradzi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 11:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Odpowiedzą nasi "wiekowi" radcy i sama chętnie poczytam jak to działa.Oczywiście korzystanie z dostawcy Internetowego to koszty,skoro ja jestem podłączona do Netii a wszędzie na Tabletach,Smartfonach piszą o Androidzie.Co to za cudo..!!!!???
Pozdrawiam.

Android to system operacyjny, taki jak Windows, Linux. Mam go w telefonie (smartfonie) i jest całkiem niezły.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 12:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj serdecznie

Cytat:
Napisał wuere'le
Android to system operacyjny, taki jak Windows, Linux. Mam go w telefonie (smartfonie) i jest całkiem niezły.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.My w domu mamy dwa Laptopy i ja mam stary Aparat komÓrkowy Nokia.Mnie to wystarcza bo jak dzwonię to ze Stacjonarnego.Poza tym inny Aparat służy mi w Niemczech bo tam ich karta jest ważna cały rok.Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 13:29
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Jeśli chodzi o nawigację, to musisz sobie zadać pytanie, czy jest Ci do czegoś potrzebna.
Nawigacja jest mi potrzebna - dlatego pytam .
Ale słyszałam ,że sam zakup urządzenia to nie jest wszystko trzeba podobno "wgrywać" mapy - czy to robią jakieś pkt usługowe? I czy po dokonaniu zakupu ponoszę jeszcze jakieś koszty?Np karty lub abonament ?
Cytat:
Napisał wuere'le
....Jeśli chodzi o tablet, też zależy do czego ma Ci służyć. Nie posiada stacji dysków, więc nic tam nie nagrasz, można co prawda podłączyć dysk zewnętrzny i wtedy jest ok. .......Osobiście wolę zwykły laptop, ma większy ekran, klawiaturę.
I to jest konkretna informacja. Czy to oznacza , że nie mogę np skopiować czegoś z jakiejś strony i zapisać jako plik (tak jak w normalnym komputerze w postaci pliku w "moje dokumenty".?
Albo czy mogę przenieść pliki z komputera do pamięci tabletu i np będąc w Warszawie zajrzeć do tych plików?

No i jeszcze dziecinne pytanie : czy kupując tablet muszę wykupić usługę od dostawcy internetu ?Teoretycznie : jeżeli ktoś nie ma komputera a tym samym i dostępu do internetu czy może mieć jedynie tablet ?
Pytam ponieważ słyszałam , że on się łączy bezpłatnie przez Wi Fi (tam gdzie są jakieś hot-spoty - cokolwiek to znaczy .

Gabriela

ps przeciętny laptop jest dla mnie za duży a te małe i lekkie zbyt drogie

Ostatnio edytowane przez Gabriella : 06-01-2014 o 13:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 16:46
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Nawigacja-
zalezy jakiej firmy kupujesz. Np TomTom ma zainstalowane mapy Europy, które należy aktualizować co jakiś czas, Garmin też. Atualizacje trzeba opłacić czyli kupic na stronie producenta. Co jakiś czas firmy puszczają nawi z dożywotnią aktualizacją( bez dodatkowej opłaty). Są ludzie, którzy za nieduże pieniądze Ci zaktualizują nawi bez problemu (korzystam)
Najlepiej, kupując w sklepie, pogadaj ze sprzedającym. Ci młodzi ludzie są bardzo w temacie.
Sa nawi gdzie mapy wgrywa się na karty micro.
Tablet-
przewaznie tablety internet sciągają z sieci bezprzewodowych(mój tak ma). Są też tablety z wbudowanym modemem internetowym, ale dla mnie za drogie. Każdy tablet (chyba) ma wejście na kartę micro, plus pamięć wewnętrzną, więc kopiowanie plików jak najbardziej.
Osobiście nawi używam czasami, tablet jest mi potrzebny do oglądani TV na działce(posiadam tuner DVBT w nim).
Technika obecna mimo mojego już ciężkiego PESEL-u podoba mi się bardzo. Chciałabym zobaczyć jak to będzie za 50 lat(nie grozi mi to niestety).
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 19:42
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Wielkie dzięki wszystkim za podjęcie tematu bo już byłam kompletnie załamana.
Cytat:
Napisał krystynas53
Nawigacja-
... Co jakiś czas firmy puszczają nawi z dożywotnią aktualizacją( bez dodatkowej opłaty). Są ludzie, którzy za nieduże pieniądze Ci zaktualizują nawi bez problemu (korzystam)....
A gdzie kupić z taką dożywotnią aktualizacją.? I gdzie szukać takich serwisantów aktualizujących mapy?

Cytat:
Napisał krystynas53
...Najlepiej, kupując w sklepie, pogadaj ze sprzedającym. Ci młodzi ludzie są bardzo w temacie.
Sa nawi gdzie mapy wgrywa się na karty micro.....
Ci młodzi ludzie mówią bardzo szybko i używają języka dla mnie niestety całkowicie niezrozumiałego.Do mnie trzeba łopatą .Lata robią swoje.
Co to jest karta micro?

Cytat:
Napisał krystynas53
...
Tablet-przewaznie tablety internet sciągają z sieci bezprzewodowych(mój tak ma). Są też tablety z wbudowanym modemem internetowym, Pozdrawiam.
Wszystko pięknie ale jak ten tablet łączy się z taką siecią?
Muszę kupić jakąś kartę ?A może jak tylko wyniosę ze sklepu będzie działał - właśnie tego nie mogę się dowiedzieć : jak to działa ?Nie chodzi mnie o radę do czego go wykorzystać ale jak tablet uruchomić żeby mieć dostęp do internetu.
Co mam zrobić po kupieniu urządzenia - tylko włączyć , gdzieś to zgłosić ?Coś dokupić? Komuś zapłacić?

Mnie tablet byłby przydatny nie do TV (wcale nie potrzebuję takiej funkcji) a do robienia notatek i przeglądania sieci oraz zapisywania plików plus poczta,przeglądanie internetu.


Pozdrawiam

Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 19:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriella
Nawigacja jest mi potrzebna - dlatego pytam .
Ale słyszałam ,że sam zakup urządzenia to nie jest wszystko trzeba podobno "wgrywać" mapy - czy to robią jakieś pkt usługowe? I czy po dokonaniu zakupu ponoszę jeszcze jakieś koszty?Np karty lub abonament ?

I to jest konkretna informacja. Czy to oznacza , że nie mogę np skopiować czegoś z jakiejś strony i zapisać jako plik (tak jak w normalnym komputerze w postaci pliku w "moje dokumenty".?
Albo czy mogę przenieść pliki z komputera do pamięci tabletu i np będąc w Warszawie zajrzeć do tych plików?

No i jeszcze dziecinne pytanie : czy kupując tablet muszę wykupić usługę od dostawcy internetu ?Teoretycznie : jeżeli ktoś nie ma komputera a tym samym i dostępu do internetu czy może mieć jedynie tablet ?
Pytam ponieważ słyszałam , że on się łączy bezpłatnie przez Wi Fi (tam gdzie są jakieś hot-spoty - cokolwiek to znaczy .

Gabriela

ps przeciętny laptop jest dla mnie za duży a te małe i lekkie zbyt drogie

Oczywiście, że na dysku tabletu możesz zapisywać i odtwarzać do woli w ramach pojemności dysku, która jest dość spora.Miałem na myśli kopiowanie np. filmów, czy zdjęć na płytę CD lub DVD.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 22:23
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisała krystynas53:
przewaznie tablety internet sciągają z sieci bezprzewodowych(mój tak ma). Są też tablety z wbudowanym modemem internetowym, ale dla mnie za drogie. Każdy tablet (chyba) ma wejście na kartę micro, plus pamięć wewnętrzną, więc kopiowanie plików jak najbardziej.
Cytat:
Zapytała Gabriella:
Wszystko pięknie ale jak ten tablet łączy się z taką siecią?
Muszę kupić jakąś kartę ?A może jak tylko wyniosę ze sklepu będzie działał - właśnie tego nie mogę się dowiedzieć : jak to działa ?Nie chodzi mnie o radę do czego go wykorzystać ale jak tablet uruchomić żeby mieć dostęp do internetu.
Co mam zrobić po kupieniu urządzenia - tylko włączyć , gdzieś to zgłosić ?Coś dokupić? Komuś zapłacić?
Krysiu, napisz dokładniej. Karta micro to chyba SIM, tak?
Mam podobne zapytania.
Mnie się wydaje, że aby mieć internet mobilny w tablecie trzeba mieć (zakupić) modem i u operatora internetu (Orange, Plus, Play..) kupić kartę SIM. Albo na abonament, albo na doładowania. Dokladnie tak jak komórkę.

Pytam, bo nie mam ani tableta, ani nawigacji.
Myślę, że nawigacja to raczej nie dla domatorów, tylko dla kierowców, grzybiarzy, turystów i podobnych nacji .
Oświećcie mnie Krysiu i Romku, a skorzysta również i Gabriella.
Pozdrawiam.
S/J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 23:12
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Podzielę się moim doświadczeniem.
Jestem kierowcą od stu lat(71r),ale nawigacji nie mam i nie zamierzam kupować,bo uważam to za zbędny gadżet,gdyż jeżdżę w obrębie mojego województwa,które znam na wylot,a na dalsze trasy nie mam nerwów przy stylu jazdy obecnych kierowców. Tyle o nawigacji.
Jeśli chodzi o tablet - mam go od kilku miesięcy - długo się zastanawiałam czy wybrać z modemem 3G(tak zwany mobilny i dodatkowo płatny dostęp do internetu) czy też tylko z dostępem do sieci WiFi. Zdecydowałam się na ten drugi, bez 3G, który ponadto jest z reguły znacznie tańszy. Otóż doszłam do wniosku,że skoro w domu mam sieć WiFi i tzw "chmurę" w której działa mój sprzęt taki jak laptop,wieża i tv, a ja od kiedy nie pracuję prowadzę raczej osiadły tryb życia, to i z tabletu poza domem, będę rzadko korzystać - na spacerek z tabletem chodzić nie będę - a w domu będzie w zasięgu "chmury". Natomiast poza domem mogę korzystać z otwartych sieci WiFi ,które są w różnych miejscach coraz częściej ogólnie dostępne tj np.w centrach handlowych, hotelach,restauracjach,instytucjach publicznych itp. Ponadto jeśli jestem poza domem w miejscu, gdzie nie ma otwartej sieci, a chcę skorzystać w tablecie z dostępu do internetu, to przez bluetooth, mogę jako modem wykorzystać smartfon w którym w ramach abonamentu mam dostęp do internetu.
Osobom, które prowadzą podobny tryb życia,a więc więcej przebywają w domu niż poza domem i np mają smarfon z internetem doradzam takie rozwiązanie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 23:18
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
... Mnie się wydaje, że aby mieć internet mobilny w tablecie trzeba mieć (zakupić) modem i u operatora internetu (Orange, Plus, Play..) kupić kartę SIM. Albo na abonament, albo na doładowania. Dokladnie tak jak komórkę...
S/J.

No właśnie tego też nie wiem .
Wydaje mi się (ale tylko wydaje ) , że internet mobilny nie jest niezbędny jeżeli mam zamiar używać tabletu jako rodzaju notatnika a z internetu (poczta,przeglądanie stron) korzystać tylko tam gdzie jest to Wi Fi np w hotelu .W domu mam komputer stacjonarny i stały dostęp do sieci , tablet potrzebuję jedynie kiedy gdzieś wyjeżdżam.
Tylko co trzeba zrobić po kupieniu tabletu żeby to działało?
O rany to jest podobnie jak z tymi meblami przywożonymi ze sklepu w paczkach.Kiedyś przed laty kupiłam takie meble i do głowy mi nie przyszło,że dostanę rodzaj desek do zmontowania - mało wtedy nie padłam trupem na te paczki.
Czy naprawdę nie da się kupić urządzenia,wcisnąć guzika żeby zadziałało?

Gabriela
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 23:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Jeśli chodzi o podłączenie tabletu do sieci wifi w domu lub innym miejscu,to należy tablet - tablet i każde inne urządzenie,które ma korzystać z dostępu do internetu - sparować z siecią tzn należy wpisać klucz dostępu na tablecie(jest podany na routerze lub w dokumentach od operatora ) i następnie połączyć tablet z siecią. Podobnie w miejscu publicznym np w hotelu prosimy w recepcji o klucz dostępu i wklepujemy do naszego urządzenia. Jeśli chodzi o hot spoty to są to otwarte sieci.Aby korzystać w obrębie hot spotu z dostępu do internetu nie jest potrzebny klucz dostępu. tablet powinien sam wyszukać otwartą sieć,zasygnalizować to i połączyć się z siecią.
W przypadku korzystania z hot spotów jest ponoć większe ryzyko włamu hakerskiego.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 12:38
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jeśli chodzi o podłączenie tabletu do sieci wifi w domu lub innym miejscu,to należy tablet - tablet i każde inne urządzenie,które ma korzystać z dostępu do internetu - sparować z siecią tzn należy wpisać klucz dostępu na tablecie(jest podany na routerze lub w dokumentach od operatora ) i następnie połączyć tablet z siecią. Podobnie w miejscu publicznym np w hotelu prosimy w recepcji o klucz dostępu i wklepujemy do naszego urządzenia. Jeśli chodzi o hot spoty to są to otwarte sieci.Aby korzystać w obrębie hot spotu z dostępu do internetu nie jest potrzebny klucz dostępu. tablet powinien sam wyszukać otwartą sieć,zasygnalizować to i połączyć się z siecią.
....
O dzięki przeogromne m in to chciałam wiedzieć.
I niestety następne pytanie : ja mam internet i TV kablowe (osiedlowy) nie chcę zmienić bo jest szybki i niezawodny - czy tzw router to jest to "czarne pudełko ?

Gabriela

ps: mam telefon Samsung - Galaxy podobno jest w nim opcja GPS tylko bardzo drogo wychodzi.Słyszałam,że przy pomocy tego telefonu mogę mieć GPS bezpłatny ale nie mam pojęcia jak z tego korzystać.Telefon mam na kartę i musi tak zostać bo mam kontrolę - poprzednio płaciłam rachunki po kilkaset złotych .
Dać babie ......... chyba jestem blondynką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 14:17
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Gabriello.
Samokrytycznie napisałaś:
Cytat:
chyba jestem blondynką.
To chyba za niska samoocena - widać po tym jak piszesz, jakie stawiasz pytania,.

To teraz przeczytaj sobie jeszcze ten poradnik: http://molta.pl/content/9-poradnik-pytania-i-odpowiedzi . Znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, i nawet więcej.
Gdy będę kupował, na pewno z niego skorzystam. Na razie nie...
Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 07-01-2014 o 15:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 15:54
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie

Bardzo ciekawy temat wywołałaś Gabriello, a dla mnie on jest wręcz pasjonujący, więc z uwagą przeczytałem to, co już zostało napisane i podzielę się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Korzystam już czwarty rok z odbiornika sygnału GPS, który pracuje samodzielnie (tzn. nie jest wmontowany ani w tablet, ani w telefon), a łączy się z telefonem za pomocą bluetooth. W telefonie mam zainstalowaną darmowa aplikację, która pokazuje mi na mapie miejsce, gdzie się aktualnie znajduję, szybkość z jaką się poruszam i szereg innych informacji - bardziej i mniej potrzebnych. A co najważniejsze - mapy pobieram legalnie i bezpłatnie z internetu (np. Google Maps, Microsoft Maps, cały zestaw map OpenStreetMap i dużo innych możliwości) na komputer stacjonarny w domu, a następnie instaluję je w telefonie i w czasie wycieczki nie jest mi potrzebna żadna łączność z internetem. Rozwiązanie to doskonale nadaje się do turystyki pieszej i rowerowej. W moim przypadku każda wyprawa zaczyna się więc już przed wyjazdem, a nie kończy się nigdy , bo w każdej chwili mogę zajrzeć, czy to do telefonu, czy komputera i odtworzyć ze wszelkimi szczegółami każdą z moich wypraw z ostatnich czterech lat. Ot, taka zabawka na emeryturze Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 20:10
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Krysiu, napisz dokładniej. Karta micro to chyba SIM, tak?
Mam podobne zapytania.
Mnie się wydaje, że aby mieć internet mobilny w tablecie trzeba mieć (zakupić) modem i u operatora internetu (Orange, Plus, Play..) kupić kartę SIM. Albo na abonament, albo na doładowania. Dokladnie tak jak komórkę.
S/J.

Karta micro to jest zwykła karta pamięci, na której w niektórych nawi (mój kolega ma Lark-a ) wgrywane są mapy. W mojej Garminie są w pamięci wewn.
Bez nawigacji niekiedy nie można. Często jeździmy do Wiednia i Berlina (do dzieci) i nie aktualizowana mapa może niekiedy być problemem. A jeszcze radary...... Poza tym na bieżąco mam podgląd do dopuszczalnej prędkości, powiadomienia o objazdach itp. Ostatnio dzięki temu nie władowaliśmy się w okolicach Bratysławy w kłopoty.

Tablet też ma wejście na micro (ja używam 8 GB), więc można więcej sobie wgrać. Korzystam z WiFi w domu, na działce tablet robi za TV. Wygodnie, ale odbiór jest nie najlepszy. Ale jak sie nie ma co się lubi, to się lubi co się ma....
Modemu nie posiadam.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 20:36
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Bardzo Wam jestem wdzięczna za cierpliwość.Wtranżoliła się nowa na Wasze forum i głowę zawraca.
No co mam zrobić?Jakoś się może w przyszłości zrewanżuję .
Cytat:
Napisał gerd
Owszem, da się kupic. Są takie tablety z tzw. "3G" np. Acer Iconia, do których wystarczy tylko dokupić kartę, taką jak do - komórki. Są droższe o około 150 zł. Do niektórych natomiast, należy dokupić - Modem............
Jaki jest przybliżony miesięczny koszt używania tego tabletu Acer?
Dzięki za podaną specyfikację do której będę miała masę pytań ale to już w oddzielnym poście.Bo inaczej kręćka dostanę.
Cytat:
Napisał gostbiker
.....Korzystam już czwarty rok z odbiornika sygnału GPS, który pracuje samodzielnie (tzn. nie jest wmontowany ani w tablet, ani w telefon), a łączy się z telefonem za pomocą bluetooth. W telefonie mam zainstalowaną darmowa aplikację, która pokazuje mi na mapie miejsce, gdzie się aktualnie znajduję, szybkość z jaką się poruszam i szereg innych informacji - bardziej i mniej potrzebnych. A co najważniejsze - mapy pobieram legalnie i bezpłatnie z internetu (np. Google Maps, Microsoft Maps, cały zestaw map OpenStreetMap i dużo innych możliwości) na komputer stacjonarny w domu, a następnie instaluję je w telefonie i w czasie wycieczki nie jest mi potrzebna żadna łączność z internetem.....
A to dla mnie znowu "czarna magia" - jak zrozumiałam oddzielne urządzenie tzw GPS nie działa samodzielnie a razem z telefonem?
Co to znaczy GPS łączy się z telefonem? Po co?
Wydawało mi się do tej pory , że mapy instaluje się w tym "urządzeniu " zwanym GPS o telefonie słyszę po raz pierwszy.
Czy żeby korzystać z takiego oddzielnego GPS koniecznie potrzebny jest telefon?
Mnie GPS jest potrzebny do auta , np żeby nie błądzić w dużym nieznanym dobrze mieście.
Cytat:
Napisał Stefan
....
To teraz przeczytaj sobie jeszcze ten poradnik: ........ Znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, i nawet więcej.
....S.
I w związku z podanym linkiem jest ... znowu mur.
Np co to jest widget?W moim telefonie mam coś takiego na ekranie startowym i nie mam pojęcia co to jest.
Co to jest to "bluetooth" do czego konkretnie służy?


Tym niemniej jest teraz o wiele jaśniej oczytałam się i prawie wiem co chcę kupić.
"Mój" idealny tablet (dla moich potrzeb) musi mieć:

1. dostęp do internetu (wystarczy tam gdzie jest Wi Fi lub hot - spot ) nie muszę używać tabletu non stop.
2.możliwość zainstalowania Skypa lub GG
3)USB host (to wyczytałam w linku podanym przez Stefana.Stefanie dziękuję bo to dla mnie nowość , nigdy o tym nie słyszałam)
4)ekran min 7 cali (znowu to wiedza z linku Stefana)
5)wbudowany GPS

Nie musi mieć:
1)kamery
2)możliwości oglądania filmów lub TV
3)odtwarzacza muzyki

Uff

Pozdrawiam Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 22:55
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Nie czytałem całego watku ale z "grubsza" zapoznałem się z pytaniem i odpowiem. Sam mam aż 5 tabletów i co najmniej 3 nawigację więc co nieco sie orientuję i odpowiem w punktach.
1.Do samej nawigacji lepsze było by urządzenie zwane NAWIGACJĄ ale majace jedną wadę, aktualizacja map niestety kosztuje chyba, że ściągnie sie mapy "pirackie".Do NAWIGACJI nie trzeba mieć dostepu do internetu,wystarczy jak ma go komputer (do aktualizacji map)
2.Droższe tablety posiadające modem 3G (minimum) na 100% posiadają również GPS jak i WiFi a mając wbudowany modem 3G można korzystać z DARMOWEGO INTERNETU (również w domu!) korzystając z karty Aero2.Karta kosztuje 20zł plus 5 zł przesyłka-wystarczy poszukać w internecie co to i jak.
3. Na rynku dostępnych jest co najmniej setka różnych marek i w różnych cenach, osobiście polecał bym tablet Samsunga o oznaczeniu SG-P7320Lte który nie jest dostępny w sklepach ale na Allegro i to dość tanio (ja swój kupiłem za 700zł) gdyż rozprowadza go Cyfrowy Polsat (za 1 zł razem z abonamentem). Ma przekątną ekrany 8.9cala czyli nie za mały i nie za duży, dobre są też inne modele,nowsze 8 calowe ale już kosztują, nawet sporo ponad 1000zł i co ważne nie wszystkie posiadają modem 3G-Lte więc trzeba na to uważać bo jednak darmowy internet to dobra perspektywa
4. Tablet doskonale sprawdza się jako czytnik e-booków i sam mam zbiór ponad 10 000 książek dostępny na moim chomikuj.pl/wibi
5.Na tablecie nawigacja (jak pisali wyżej) może być całkiem za free gdy korzysta się z nawigacji Google mając system Android.
Podobną rolę jak tablet może pełnić z powodzeniem smartfon ale tu już koszt zakupu "wypasionego" smartfona wynosi około 2000zł
6. Nawigacja na tablecie jest o tyle ciekawa, że są aplikacje pozwalające na używanie w trakcie pieszych wycieczek a nawet zapisujące i rysujące przebytą trasę tak że bez problemu można wrócić na miejsce rozpoczęcia
7.Polecany Tablet (Samsung GT-P7320Lte) odbiera sygnały nie tylko GPS (USA) ale również Glonass (rosyjska) a poza tym ma wszystko co tylko jest możliwe i dostępne w innych tabletach. Host USB nie jest potrzebny praktycznie do niczego,chyba, że chce się korzystać z zewnętrznego modemu ale wówczas należy pamiętać o szybkim zużywaniu baterii. Tablet j/w na baterii pracuje minimum 6 godzin.

Ostatnio edytowane przez wibi : 07-01-2014 o 23:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-01-2014, 13:50
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Korzystam z nawigacji na smartfonie. W 100 % mi to wystarcza
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZUS - e-urząd już działa. bodzio2 Emerytura, renta, ZUS 4 05-05-2014 10:59
www.wgrywacz.pl już działa !! saramata eSenior 0 10-07-2012 09:59
Tablet pentagtam quadpen wofo eSenior 1 20-11-2007 23:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.