menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #134861  
Nieprzeczytane 28-02-2020, 22:10
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie



Cytat:
– Cała dotychczasowa droga polityczna Donalda Tuska wskazuje na to, że to bardzo, bardzo prawdopodobne czy niemalże pewne, bo to jest jedyna rzecz, którą potrafi sprawnie robić, rozbijać już ukształtowane od pierwszego dziesięciolecia XXI wieku obyczaje polityczne, na niskim poziomie trzeba przyznać, ale jednak jakoś tam ukształtowane, zniszczył bardzo sprawnie. Doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakichkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki.
http://300polityka.pl/live/2020/02/2...B68XqTmJ6d9a_Y
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134862  
Nieprzeczytane 28-02-2020, 22:41
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A ja zapytam niegrzecznie: jakich doradców ma Kidawa?
Czy oni działają dla jej dobra czy wprost przeciwnie?
A może to brak kompetencji sztabowców dających "paliwo" do ataku ze strony pisowskich dziennikarzy?
Może być jeszcze jedna przyczyna, o której pisać nie muszę, bo to oczywista oczywistość.

Może tu zadarła nosa, obraziła
wyborców PiS-owskich, tylko tak na 70% to ja się z nią zgadzam. Znaczną część elektoratu PiS odbieram tak jak
to opisała Kidawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134863  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 09:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Ja tak odbieram elektorat peowski.
Zdanie swe motywuje tym, że przywódcy w rodzaju Komorowskiego i Kidawy są niedouczonymi głąbami a skoro zostali wybrani na przywódców, muszą jeszcze z inteligencją stać wyżej od nich.

Aby nie urazić też dodam te 70%.

Zresztą widać co wypisują na temat zbliżającego się do nas koronawirusa.
Co trzeba mieć w głowie aby przypuszczać że rząd ukrywa przypadki choroby. Z tego wyśmiewa się nawet Konrad Piasecki.
dyrektorzy szpitali ,lekarze, pielęgniarki rezydenci nagle przystąpili by do spisku z partią rządzącą.

A te zapasy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134864  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 09:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Taka pracowita i z pomysłami trzecia osoba w państwie wraz ze swoimi senatorami mogłaby podjąć odpowiednią ustawę i po ptokach.

gdybyś Petrusie zajrzał do ksiąg z wiedzą, to wiedziałbyś że najpracowitsza osoba bez względu na to czy jest pierwsza czy och..nasta może podjąć każdą ustawę z senatorami pod pachę, ale żeby było "po ptokach" to jednak w księgach z wiedzą stoi, że USTAWY uchwala NAJPIERW SEJM.

to tak z powodów formalnych ci przypominam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134865  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 10:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
A ja zapytam niegrzecznie: jakich doradców ma Kidawa?

takich jakich sobie wybrała. Jej prawo.
Cytat:
Czy oni działają dla jej dobra czy wprost przeciwnie?
okaże się ale to nie sztabowcy wybierają i nie dziennikarze są sztabowcami. Dopiero co cytowałaś Żakowskiego... innym specem od jojczenia jest Sroczyński z Wyborczej co wybrzydzanie wyssać musiał chyba z ...mlekiem matki.
Każdy z tych speców /bez względu z której strony/ przy okazji wyborów /każdych/ chce zabłysnąć i ...wie lepiej.
Cytat:
A może to brak kompetencji sztabowców dających "paliwo" do ataku ze strony pisowskich dziennikarzy?
może, ale obawiam się że oni /ci pisowscy/ też by na bułeczkę z masełkiem nie zarobili od sponsorów, gdyby ...NIE ATAKOWALI. Taka ich biznesowa rola. Nie wiem czyś zauważyła, że kiedy nie ma faktu do ataku, to go "tworzą"

Cytat:
Może być jeszcze jedna przyczyna, o której pisać nie muszę, bo to oczywista oczywistość.
niech zgadne...... nie lubisz p. Małgosi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134866  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 10:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Może tu zadarła nosa, obraziła
wyborców PiS-owskich, tylko tak na 70% to ja się z nią zgadzam. Znaczną część elektoratu PiS odbieram tak jak
to opisała Kidawa.

Nie żartuj tak okrutnie...... jak można i czym obrazić wyborców PiSowskich?
Skoro wybierali KACZYŃSKIEGO, PYZIKA /z PUŁAW/, LICHOCKĄ, PIĘTĘ /wyklętego bojownika ze staruszkami/ PAWŁOWICZ, TOMMIEGO KACZMARKA /co siedzi teraz/ ułaskawianych przestępców, KOMUNISTĘ PIOTROWICZA....ITD To czym ich można obrazić???

Wspomnij co na Dezerterach powiedział Zapasiewicz do Pokory: Nie ma takich słów w słowniku CYWILIZOWANYCH LUDZI .....itd które by po nich nie spłynęły jak to SZAMBO po kaczce co je wykrył wielebny RYDZYK u KŁAMCY KACZYŃSKIEGO co poległ był.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134867  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 11:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Odniosę się do zacytowanego przez Ciebie frag, wypowiedzi JK o Tusku:
... że to bardzo, bardzo prawdopodobne czy niemalże pewne, bo to jest jedyna rzecz, którą potrafi sprawnie robić, rozbijać już ukształtowane od pierwszego dziesięciolecia XXI wieku obyczaje polityczne, na niskim poziomie trzeba przyznać, ale jednak jakoś tam ukształtowane, zniszczył bardzo sprawnie. Doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakichkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym

Słuchałam jego wystąpienia w całości.
I kto to mówi?
Autor zdradzieckich mord, drugiego sortu i - o opozycji - oni stoją tam, gdzie stało ZOMO.
A jego kombinacje w latach 90-ch?
Niektórzy określali to chuligaństwem politycznym.

Zanim zacznie się wypominać grzechy przeciwnikowi politycznemu, warto pamiętać o własnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134868  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 11:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Może tu zadarła nosa, obraziła
wyborców PiS-owskich, tylko tak na 70% to ja się z nią zgadzam. Znaczną część elektoratu PiS odbieram tak jak
to opisała Kidawa.
Tylko Ty nie ubiegasz się o stołek, ona tak, więc nie może pozwolić sobie na pewne wypowiedzi obrażające wyborców PiS czy innego ugrupowania.
To polityczny błąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134869  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 11:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Ja bym problem ujęła znacznie gorzej niż zdradzieckie mordy.
To była odpowiedź na chamskie okrzyki z sali.

Co do Tuska to każdy wie, że pechowiec i nieudacznik o ograniczonej percepcji w myśleniu
jego decyzje będą nam się odbijały czkawką jeszcze przez długie pokolenia,
przykładem są polskie nagrania które sprzedał że 8 milionów a teraz będą odkupione za 80.
Sprzedał bo polskie. Gen niemiecki się odezwał.

Gdyby rządził polską koronawirus zebrałby już niezły żniwo. Byłaby choroba stulecia to jak była powódź stulecia i katastrofa stulecia.
Gdyby nie poszedł do władz unii Brexitu by nie było. Spowodowała to jego nieudolność ,ograniczenie w myśleniu oraz buta i chamstwo .

Niemniej jak widać ma wielu admiratorów.
Jaś Fasola też ma .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134870  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 11:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
...niech zgadne...... nie lubisz p. Małgosi
Lubienie czy nie - nie ma nic do rzeczy w przypadku polityka.
Odnoszę wrażenie, że ubrano ją w nieodpowiedni strój, w którym się nie odnajduje.
Czekam na konwencję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134871  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 11:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Tylko Ty nie ubiegasz się o stołek, ona tak, więc nie może pozwolić sobie na pewne wypowiedzi obrażające wyborców PiS czy innego ugrupowania.
To polityczny błąd.
To prawie zbrodnia.
Ci z elektoratu pisowskiego, którym nie podoba się obecny rząd, a jest ich wcale niemało, na Kidawe nie zagłosują.

Gorzej jeszcze; tacy jak ja, co sobie postanowili że 10 maja zostaną w domu, to po takim dictum pójdą głosować.
Nie oglądam telewizji bo nie lubię.
Czytam masę książek.
Biegle poruszam się po internecie. Nie ulegam indoktrynacji księży bo po prostu od lat nie bywam w kościele.
Zresztą nie ulegam żadnej indoktrynacji ponieważ uważam że po to człowiek ma dany przez Boga mózg, aby nim samodzielnie się posługiwać, nawet robiąc błędy w swoich życiowych wyborach.
Nie zamykam się w swoim grajdole, wręcz przeciwnie, więc niestety nie mogę pozwolić by tępa kobieta która nie potrafi poprawnie zbudować jednego zdania złożonego, mnie obrażała.

Finito.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134872  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 13:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Lubienie czy nie - nie ma nic do rzeczy w przypadku polityka.
Odnoszę wrażenie, że ubrano ją w nieodpowiedni strój, w którym się nie odnajduje.
Czekam na konwencję.

i w związku z tym wrażeniem będziesz votować nabosaka
Sama oczywiście wynalazłabyś odpowiedni strój i jeszcze na dodatek znalazłabyś odpowiedniego manekina do niego.

A tu bez względu na konwencję to masz konkretny zestaw na stole i z niego Ty sama będziesz wybierać, a nie mityczny elektorat i czort wie co jeszcze.

W przeciwieństwie do Cię nad DUDĄ się nikt nie zastanawia kto mu jaki strój zafundował, bo wiadomo.
Tak jak wiadomo, że kłamie, pluje na ludzi, że jest bezmózgim długopisem i jest na posyłki u KACZYŃSKIEGO.
I żaden wyznawca PiSu nie wydziwia, tylko wiernie TRWA przy nim.

Wybór jest prosty. Chcesz DUDĘ to głosuj na DUDĘ albo kogo tam chcesz.
Tylko potem nie wybrzydzaj jesli KACZYŃSKI wejdzie na wyższy stopień zamordyzmu po dotychczasowej wycieraczce.
To nie czas na hamletyzm,
proszę dam.
kiedy cham u bram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134873  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 13:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Odniosę się do zacytowanego przez Ciebie frag, wypowiedzi JK o Tusku:
... że to bardzo, bardzo prawdopodobne czy niemalże pewne, bo to jest jedyna rzecz, którą potrafi sprawnie robić, rozbijać już ukształtowane od pierwszego dziesięciolecia XXI wieku obyczaje polityczne, na niskim poziomie trzeba przyznać, ale jednak jakoś tam ukształtowane, zniszczył bardzo sprawnie. Doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakichkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym
.

Ale się chłopina namęczył, a TUSK jednym krótkim zdaniem doprowadził bidaka do furii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134874  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 14:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I znowu KUPA śmiechu a ...chciał dobrze
Cytat:
Moim marzeniem było dzieło budowania Polski sprawiedliwej, uczciwej, wolnej.

Polski, z którą się liczą, nawet jak nie chcą.

Polski, która w wielu sprawach jest w stanie uderzyć pięścią w stół i powiedzieć: basta


- powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Kozienic (woj. mazowieckie) ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

najbardziej śmisznie było z tym liczeniem było że jak się /ci co nie chcą/ policzyli to im wyszło .... 27 :1

no i chyba tą pięścią u KACZYŃSKIEGO stół nie walił i BASTA nie krzyczał.
Bo w Kurwizjerze by cuś mówli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134875  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 15:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał POLA
Bardzo ostre wystąpienie Dudy w Rabce z atakiem na rządy PO/PSL.
Argumenty mocne, wyliczanka sukcesów pisowskich, których nie da się podważyć.
I aplauz publiki.
Nie jest możliwe, żeby Duda przegrał.
Lud kocha swego dobroczyńcę.
Nie wieść Polu, bo nie masz do tego smykałki.
Wspomnij tych, którzy byli w minionych latach Twoimi faworytami i mieli dokonać bezkrwawą rewolucję. Ślad po nich zaginął.
A jakież to są te nie podważalne sukcesy pisowskie?!
Wymienisz ?
Jeśli wygra Duda, czego nie wykluczam, to nie dzięki partii katobolszewików, nie dzięki własnej charyzmie, ani geniuszowi prezia. Nie. Dokonany wybór, jeśli wolny i swobodny, zwykle świadczy nie tyle o klasie politycznej, co raczej o klasie elektoratu. Lub braku klasy.
Ja swojego faworyta - ku memu własnemu zdziwieniu - mam od jakiegoś czasu i ostatnio umacniam się w tej decyzji. Nie jest to bohater mojego romansu, ale wybiera się w tym co na stole, bo polityka to nie romans, tylko ekonomia szans oraz zysków i strat.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134876  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 15:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
...A tu bez względu na konwencję to masz konkretny zestaw na stole i z niego Ty sama będziesz wybierać, a nie mityczny elektorat i czort wie co jeszcze.
To nie jest mityczny, ale realny i bardzo różny elektorat, o czym warto pamiętać.
Cytat:
W przeciwieństwie do Cię nad DUDĄ się nikt nie zastanawia kto mu jaki strój zafundował, bo wiadomo.
/.../.I żaden wyznawca PiSu nie wydziwia, tylko wiernie TRWA przy nim.
Dudę znamy od 5 lat. Chętnych na jego miejsce jest kilku, więc należy im się przyglądać.
I jeszcze jedno: nie jestem tubą propagandową żadnego z nich, nie jestem też wyznawcą żadnej partii..

Przypomniał mi się epizod z mojego życia.
Asystent nie chciał mi zaliczyć pracy kontrolnej, bo moje poglądy nie były zgodne z jego stanowiskiem.
Chciałam rzucić studia, ale na
szczęście wkroczył mój promotor. Pogratulował mi determinacji w obronie własnego zdania.
Tak już mam od czasów szkolnych, płynę pod prąd i dobrze się z tym czuję bez względu na konsekwencje..
Cytat:
Wybór jest prosty. Chcesz DUDĘ to głosuj na DUDĘ albo kogo tam chcesz....
Spokojnie.
Mojego poparcia mieć nie będzie, co nie oznacza wyłączenia krytycznego spojrzenia na resztę kandydatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134877  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 15:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Ale się chłopina namęczył, a TUSK jednym krótkim zdaniem doprowadził bidaka do furii.
A on to potrafi.
Nikt go tak nie uwiera jak Tusk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134878  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 15:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Nie wieść Polu, bo nie masz do tego smykałki.
Wspomnij tych, którzy byli w minionych latach Twoimi faworytami i mieli dokonać bezkrwawą rewolucję. Ślad po nich zaginął.
A jakież to są te nie podważalne sukcesy pisowskie?!
Wymienisz ?
Jeśli wygra Duda, czego nie wykluczam, to nie dzięki partii katobolszewików, nie dzięki własnej charyzmie, ani geniuszowi prezia. Nie. Dokonany wybór, jeśli wolny i swobodny, zwykle świadczy nie tyle o klasie politycznej, co raczej o klasie elektoratu. Lub braku klasy.
Ja swojego faworyta - ku memu własnemu zdziwieniu - mam od jakiegoś czasu i ostatnio umacniam się w tej decyzji. Nie jest to bohater mojego romansu, ale wybiera się w tym co na stole, bo polityka to nie romans, tylko ekonomia szans oraz zysków i strat.
Masz na myśli pewno Palikota i Petru.
Tylko oni nie ubiegali się o stołek pod żyrandolem.
Ponadto popełnili szkolne błędy, podobnie jak faworyzowany kiedyś przez Ciebie Schetyna.
Też mu nie wyszło i jest w jakimś stopniu współodpowiedzialny za kłopoty w PO.

Sukcesy PiS?
Porozmawiaj ze zwykłymi ludźmi, bo takich jest najwięcej, słuchaj ich uszami tego, co wylewa się w przestrzeń z mediów rządowych, a będziesz miała odpowiedź.

Słucham wystąpienia Kosiniaka, a przed nim - jego żony.
Jest energia, której nie ma w PO.
Może to zasługa świeżej krwi wśród ludowców?

PS Cieszę się, że swoim tekstem zmotywowałam Cię do pobudki.
Wszak wróg u bram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134879  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 15:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Ale się chłopina namęczył, a TUSK jednym krótkim zdaniem doprowadził bidaka do furii.
Jakieś w ogóle porównanie faceta który wypromował trzech prezydentów i pięciu premierów z judaszkiem zesłanym na peryferie polityki.?
Dobrze płatne ale niestety zadupie, skąd może sobie tylko jazgotliwe poszczekać niczym wyłupiastooki ratlerek dla brytana.
Tak go widzą wszyscy rozsądnie myślący.
Nikt naprzeciwko kogoś.

Ps już w końcu ten koronawirus?
Kidawa wyglądała go kania dżdżu, a tu jak dotąd chyba nic.

WRÓG U BRAM.
I to jest wasz problem opozycjo.
Uważacie współobywateli za wrogów, więc nic dziwnego że oni chcą wam dokopać.
I bramy jakby nie wasze niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134880  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 16:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A on to potrafi.
Nikt go tak nie uwiera jak Tusk.
Raczej jest odwrotnie.
Niedokładnie wykształcony i kopany przez rówieśników pół Niemiec ma ogromne kompleksy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.