menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 18:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Co z tą Polską ???


Moi mili...
Chciałabym ,aby tu wpisywali się Ci,którzy widzą pozytywy i negatywy obudzenia się w irlandzkiej rzeczywistości...
Bo zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Irlandii w Polsce,to tylko....a może aż POLACY. Najwspanialszy naród na świecie..

Bo który inny tak się potrafi skonsolidować w chwili zagrożenia,poprzednio biorąc się niemal za kudły ?
  #2  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lilu

Ja nigdy nie obudzilam sie w irlandzkiej rzeczywistosci....
Wiec nie bede sie juz wpisywac.. ale obudzilam sie kilka razy w polskiej... czy to sie liczy?
  #3  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Lila nie wiadomo jeszcze co się zdazy w irlandzkiej rzeczywistosci ...trza poczekac.Chociaz ja trzymam kciuki i mam nadzieje ,ze nie bedę zalowac iz bylam tak entuzjastyczna....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 25-10-2007 o 00:22.
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:35
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie rozumiem,zawsze byłam,jestem i będe w Polsce.Pozdrawiam cieplutko.__SUN3.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #5  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ja żyję nadal w macierzystym kraju, czyli w Polsce.

A co będzie dalej - zobaczymy. Może dobrze, a może za 4 miesiące nogi im się rozjadą i nie wydolą nowi gospodarze...

Na cud nie czekam, bo w cuda nie wierzę. Czekam na normalność.
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dzięki Wam za wpisy,bo wątek jest poważny .....niczym...przedwojenny karawan..

Ps.Przeczytałam ,że ma być zmieniony budżet.Już ?
  #7  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Pożyjemy zobaczymy ..........

w cuda nie wierzę niech będzie normalnie i przyzwoicie. Mieliśmy mieć 2-gą Japonię, obiecywano nam po 100 000000, teraz Irlandię ja chcę Polskę a nie Irlandię, Polskę w której będzie się godnie zyło. Nie wiem czy oglądaliście dzisiaj pożegnanie Giertycha z polityką ..... nawet wyszło mu to pożegnanie sympatycznie.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 24-10-2007 o 21:13.
  #8  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie A może jednak będzie cud ?

krynicki_dmuchany_worek_cudow450.jpg



A ja to znalazłam u siebie na poczcie...
  #9  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 23:34
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Ja bylam, jestem i umrę w Polsce niezaleznie jaka ona będzie.Bo Polska wiele już przetrwala i przetrwa.Tego życzę sobie i Polsce.
__________________
  #10  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 15:53
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Czyżby pierwsze jaskółki?

Liberalizm partii, która wygrała ostatnie wybory, zawsze budził mój niepokój, a to dlatego, że według programu wyborczego, nie był on /liberalizm/ nastawiony na rozwój gospodarczy kraju. Mówiło się o swobodach i uprawnieniach w działajności biznesowej a to sprzyja bogaceniu się, nielicznych wybrańców i najczęściej, kosztem reszty społeczeństwa. To pogłębiłoby podział a kraj niewiele by na tym zyskał, bowiem wzbogaceni biznesmeni szybo, ulokowaliby swoje kapitały poza granicami kraju. Do tego trzeba jeszcze dodać, prawdopodobną, działalność tzw. kapitału spekulacyjnego, który sprawnie i bezwzględnie wysysa pieniądze. Mówienie o modelu irlandzkim jest tym czego najmniej się spodziewałem /w oparciu o program wyborczy/ i jeśli to jest rzetelna informacja i pójdą w ślad za nią odpowiednie działania, to,,,,mój optymizm rośnie.
To co nazywamy fenomenem irlandzkim jest, po przyjrzeniu się bliżej, prostym ale odpowiedzialnym działaniem, realnym do wdrożenia u nas. Nie ma w tym żadnych, nadzwyczajnych środków, poza jednym: potrzebna jest wola działania i umiejętnści organizacyjne.
Przysłowie mówi: jedna jaskółka, wiosny nie czyni. Ale ją zapowiada. Pożyjemy - zobaczymy
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #11  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 16:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A mój optymizm był i jest średni..

A szczególnie nie podoba mi się wiadomość iż Samoobrona nie opuszcza swoich biur w Warszawie ,szykując się do kampanii wyborczej za ...sic !..rok..

Dziękuję.Mulat i pani Hojarska.Tego jeszcze mi potrzeba!!!
  #12  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 13:36
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cóż to, nikt nie podejmuje byłego tematu Tomasza Lisa?
Mam wątpliwości,czy: jak powiem kurduple Kaczory to będzie cacy, a jak powiem Kaczor Donald to be?
jak powiem renegat Płażyński to cacy, a jak powiem zdrajca Sikorski to będzie be?
jak powiem bałwan Kurski to będzie cacy, a jak błazen Niesiołowski to będzie be?
jak powiem wstrętne Pisiaki to cacy, a jak powiem POrąbani platformersi to be?
jak powiem ohydne Radio Maryja to cacy, a jak powiem oszczercza TVN to be?
Panowie Prezydent z kandydatem na Premiera już się spotkali i grzecznie sobie porozmawiali. Później Pan D. opowiedział, czego się nie dowiedział o Radku S. A Gazeta Wybiórcza potraktowała wybiórczo tytuł rozporządzenia odchodzącego Premiera i usiłuje z tego zrobić sensację. Minister Kamiński trafnie zauważył, że konstytucja przewiduje wprawdzie możliwość wprowadzenia stanu wojennego, co nie oznacza iż istnieje on permanentnie. I w ten oto sposób odkrycie Michnika znów przypomina przemoknięty kapiszon. Jakich to kapiszonów mieliśmy przez ostatnie dwa lata co niemiara, i kto wie,ile ich jeszcze będzie przez kolejne lata?
  #13  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 14:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No ..wybiórcza jest niestety wybiórczą.Dopiero kilka dni temu się przyjrzałam .Szkoda.Obecnie bezstronna całkowicie jest Rzeczpospolita...
  #14  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 15:16
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/1636536,11...b a,item.html
oj widać sporo ma do ukrycia ekipa odchodząca
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #15  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 18:21
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie PO władzę i.....media!

Jeszcze nie rządzą a już zaczynają…..od czego? Oczywiście od MEDIÓW!
Bo w ostatnich dziesięcioleciach, to one były - i są nadal - głównym narzędziem do MANIPULOWANIA większością społeczeństwa, czego najlepszym dowodem były 2-letnie, bezpardonowe, kłamliwe usiłowania wyeliminowania rządu PiS-u, uwieńczone – niestety – sukcesem. http://www.klub.senior.pl/p-wybory-i...tcount246.html
„Nowa władza” uważa, więc, że należy bezwzględnie – i to natychmiast – podporządkować rządowi publiczne media, (zamiast abonamentu, dotacje rządowe!), aby nie mogły nawet pisnąć o nadchodzących nieuchronnie JEGO niecnych poczynaniach!
A szykuje się tego sporo, gdyż inaczej nie będzie możliwy do spłacenia przedwyborczy ”DŁUG”, zaciągnięty wobec wszystkich nieprzychylnych PiS-owi i to nie tylko w Polsce!
Nie będę rozpisywał się o jakie „DŁUGI” tu chodzi. Napewno nie tylko o długi wdzieczności! Możecie dowiedzieć się tego JUŻ z różnych mediów. Pośrednio pisałem o tym w poście:
http://www.klub.senior.pl/p-wybory-i...tcount274.html
Ale tym razem rzecz pójdzie znacznie dalej niż…. „lub czasopisma” pani J. a co gorsze, fałszywie poinformowane społeczeństwo będzie tym poczynaniom przychylne!
To jest właśnie ten socjologiczny i polityczny makiawelizm „nowych-starych” elit! One potrafią to doskonale robić!

PS. Z przyjemnością zauważam zmianę w poglądach FeliksaG!
- W miarę możliwości śledzę tu różne wątki, chociaż sam rzadko się udzielam. Nie mniej jednak, serdecznie wszystkich pozdrawiam!
  #16  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 18:51
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ciekawostka! Jakie zmiany w poglądach Feliksa dostrzegł mój przedmówca.Ja tam żadnych zmian nie widzę. Zawsze patrzył na rzeczywistość z dużym obiektywizmem, daleki od "hura entuzjazmu".Cieszę się również, że tak obrazowo zilustrował skrót myślowy - Polska, drugą Irlandią.Skoro był w Europie podobny do nas mentalnie kraj, skoro jago zacofanie gospodarcze i ucieczki ludzi młodych za granicę, również były podobne, a następnie udało mu się ze wszystkich zaszłości wydobyć, to wniosek jest prosty. Spróbujmy jego drogą kroczyć. I taką myśl polityczną w działaniach Platformy teraz dostrzegam. Wiem również, że wszyscy będą dokładnie patrzeć rządzącym na ręce.Nikt rozsądny też cudów nie oczekuje, ale śledzić należy kierunek zmian.Czy znajdzie się tylu mądrych i organizacyjnie zdolnych ludzi, by te zamierzenia realizować, tego nie wiem. Wszyscy się dowiemy, po dłuższym lub krótszym czasie.
  #17  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 19:11
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cieszę się Edku,że już nie sam będę się nastawiał na ciosy zwolenniczkom POpleczników POdarowania POlski POdłym POpaprańcom z USRE czyli Unii Socjalistycznych Republik Europejskich oraz byłego ZSRS.
  #18  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 19:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Haneczko

Cytat:
Napisał hannabarbara
Ciekawostka! Jakie zmiany w poglądach Feliksa dostrzegł mój przedmówca.Ja tam żadnych zmian nie widzę. Zawsze patrzył na rzeczywistość z dużym obiektywizmem, daleki od "hura entuzjazmu".Cieszę się również, że tak obrazowo zilustrował skrót myślowy - Polska, drugą Irlandią.Skoro był w Europie podobny do nas mentalnie kraj, skoro jago zacofanie gospodarcze i ucieczki ludzi młodych za granicę, również były podobne, a następnie udało mu się ze wszystkich zaszłości wydobyć, to wniosek jest prosty. Spróbujmy jego drogą kroczyć. I taką myśl polityczną w działaniach Platformy teraz dostrzegam. Wiem również, że wszyscy będą dokładnie patrzeć rządzącym na ręce.Nikt rozsądny też cudów nie oczekuje, ale śledzić należy kierunek zmian.Czy znajdzie się tylu mądrych i organizacyjnie zdolnych ludzi, by te zamierzenia realizować, tego nie wiem. Wszyscy się dowiemy, po dłuższym lub krótszym czasie.



Ja chciałam skromnie zauważyć iż jako pierwsza ...tu na forum,deklarowałam się wstąpić do IRA,gdy tylko ta Irlandia tu przypłynie..

A tak ujmując rzecz historycznie,to niewiele nas łączy,poza dumpingiem siły roboczej.Z tym ,że dla Irlandii jest to czas przeszły,a dla nas teraźniejszy..
I nic specjalnego nie mamy z nimi wspólnego.Bo jeżeli chodzi o charakter narodowy,to bliżsi są nam honorowi ,szkoccy górale,choć nie katolicy..
  #19  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 20:56
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Lilu!

To widać mamy odmienne sposoby postrzegania tego, w moim przekonaniu sympatycznego narodu. Cóż moje są ukształtowane na podstawie literatury historycznej(ciągłe walki o niepodległość) i współczesnej, obyczajowej.Meve Binchy i Belva Plain to dwie irlandzkie, moje ulubione pisarki. To pod ich wpływem odnalazłam wspólnotę mentalną z nami.A o honorowych szkockich góralach prawie nic nie wiem, dlatego trudno mi porównywać.
  #20  
Nieprzeczytane 07-11-2007, 23:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Haniu

...a Sean Connery ? .Czy nie widzisz,że on bardziej niż rudy Irlandczyk ,jakoś bardziej do nas pasuje..
Irlandczycy,owszem walczyli z Anglią.Ale bardziej pasują do Kozaków.Ten sam brak elit..


A co nowego w kraju ?

Jesteśmy po wyborach parlamentarnych, które wygrała partia posługująca się hasłem analogicznym do hasła jakie w 1995 roku zapewniło zwycięstwo Kwaśniewskiemu: "Wybierzmy przyszłość". Również nikt z dziennikarzy nawet się nie zająknął o wtórności hasła PO w toku bieżącej kampanii.

Bo dwa lata temu po wygranych przez PiS wyborach praktycznie następnego dnia pojawiły się "analizy" przepowiadające natychmiastowy krach finansów (dolar po 8 zł, a benzyna po 12 za litr). Pojawiły się od ręki pytania dlaczego nie ma jeszcze koalicji i rządu jak również obawy o upadek demokracji i faszyzację sceny politycznej.

A teraz takich pytań nie ma. Przez analogię z odwrócenia można przyjąć, że dolar będzie kosztował 8 zł a benzyna 12 za litr.

A jednak nigdzie o tym nie czytałam..

Beatka Sawicka na wolności.Dobrze,bo ma córkę ,której życie jest pewnie nielekkie teraz.
Ale ma adwokata jednego z najlepszych i najdroższych w kraju; mec.Aleksander Pociej..

Kto płaci jego honorarium ? Nie sądzę aby kochliwa Beatka.Więc PO ? Czyli pójdzie w koszty ?
Eeeech,przecież ''główny macher i frontmenka'' nie pozwoli zrobić jej krzywdy,gdy już zostanie ministrem zdrowia..
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17
Co z tą Polską ???...cz.III Lila Polityka - wątki archiwalne 490 17-02-2008 11:57
Co z tą Polską ???..część II Lila Polityka - wątki archiwalne 490 19-12-2007 19:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.