menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 30-07-2012, 22:03
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Po powrocie robimy te same ćwiczenia. Rękawiczki, wiązadła, nalepki na pupę ... Weź sobie kijki bez tych dupereli i najtańsze i chodź jak tu powiedział <gostbiker>. Chyba podam jednak te ćwiczenia bo coś mi tu śmierdzi jak w przypadku cyborgów rowerowych. Wszystko trzeba z naturą.I wyglądać jak człowiek czyli normalnie.
Rękawiczki nosi się zimą. Podejrzewam , że kawałki leszczyny czy małych topoli, wysuszone też by spełniały zadanie. Nie dajmy się zwariować. Z nas robią debili aby wydoić kasę. To nie zawody sportowe. To nie olimpiada. To nasze życie i jak będziemy wszystko robić z rozsądkiem to pożyjemy dłużej.
ćwicz1. Bierzemy złożone z sobą kijki oburącz i wyciągamy przed sobą. Po czym robimy nimi małe kółka parę razy w przód i w tył.
ćwicz2. Bierzemy złożone ze sobą kijki i tak jak wycieramy ręcznikiem plecy, tyle że - robimy przy lekko rozstawionych nogach skłony w bok, aż poczujemy napięte mięśnie barku i nóg. Robimy to powoli i kilka razy raz na prawą stronę a raz na lewą.
nara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 10:14
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Barry czy widziałeś rękawiczki do NW? Trochę zimno by w nich było zimą, przecież to w zasadzie paski, które, nawiasem mówiąc, spełniają pewną funkcję i to dobrze. Wszystkie kije do NW mają to "coś", bez względu na cenę.
Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę pospacerować z kijkami leszczynowymi, jego sprawa. I tak dobrze, że ruszył tyłek, a nie siedzi przed telewizorem.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 11:52
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Nie widziałem i nie chcę oglądać. Chcę oglądać ludzi a nie ich ubiory. Szczególnie nie lubię okularów i tych dziwnych elastycznych spodni. A później mówią, że ich nie zauważam, że unikam . A czy ja mam zdolność rozbierania kobiet wzrokiem. Nie !
3xnie dla udziwniania się.
A jak to paski - to po co nazywać je rękawiczkami.
Kobiety, chociaż Wy pozostańcie kobietami. Bo wielu facetów już jest. Co gorsza, nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 13:05
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Uuuu obawiam się, że długo jeszcze nie nastanie zwyczaj chodzenia z kijami, czy jeżdżenia na rowerze nago. Chociaż... jak dobrze poszukać, na świecie bywają takie imprezy.
Wracając jednak do tematu, rękawiczka w przypadku Nordic Walking ma dość istotne znaczenie i w żadnym razie nie jest udziwnieniem!!! To tak jakby okreslić udziwnieniem pedał w rowerze. Może warto aby ktoś, zanim coś napisze, zadał sobie trud i jednak zapoznał się z tematem?

Zdaję sobie sprawę, że Nordic Walking jest stosunkowo młoda formą ruchu czy nawet sportu, wynikają z tego duże nieporozumienia. Trzeba jednak rozróznić NW od podobnego trekkingu, czy spacerowania z kijkiem leszczynowym po lesie, tak samo jak rozróżnia się (zazwyczaj) tenisa od ping ponga. I nawet nie chodzi mi juz o sprzęt, ale o sposób chodzenia, nawiasem mówiąć jak najbardziej naturalny i ludzki.
Zwróce tylko uwagę, że temat tego wątku brzmi - "Nordic Walking", staram się więc go trzymać.

Osobiści wolę wydać odrobinę więcej na lepsze i bezpieczniejsze kije oraz wygodne buty, niż na ciuchy. Nawiasem mówiąc te ostatnie zazwyczaj kupuje w zwłykłym cicholandzie.

Na temat kobiecości i męskości raczej tu dyskutować nie będe, nie ten dział, a poza tym zupełnie mnie nie interesuje co kto ubiera i robi, byle... nie szkodził tym drugiemu człowiekowi.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 14:12
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Zmieszany

Barry ! A zaloz sobie nowy watek, w ktorym Ty i moze inni jeszcze beda komentowac kobiecosc, badz jej brak. Tutaj tylko Ty poruszasz ten temat, dodajac jeszcze krytyke stylu ubierania sie." A co komu do domu jak chalupa nie jego" ?!
Mnie interesuje jakosc sprzetu i ubioru, bo od tego tez zalezy efektywnosc "kijkowania". Dla mnie to wazne, bo chodze nie tylko dla przyjemnosci (olbrzymiej !) ale i dla zdrowia. Podejrzewam, ze wielu z zagladajacych na watek mysli podobnie.
Pozdrawiam kijkarzy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 20:39
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Z kijków robi się to co z feng szui czy jak mu tam. Każą kupować specjalne lustra. Nie róbmy z kijków kolejnej religii. Ja z kijkami chodziłem już w latach '90 tyle że trekami. Ja chodzę z tymi ciężkimi i prostymi i pokrzywionymi. Oczywiście jest różnica. Większość z mojego kółka nordic chodzi normalnie ubrana. Pewnie, że nic mi do tego. Ale dlaczego idąc z normalnymi spotykam cyborgów. A może to oni w naturalnym środowisku zaśmiecają moje wrażenia estetyczne i w ten sposób nie są demokratyczni. Nie będę zakładał nowego wątku bo co mi to da. Zawsze ktoś będzie deptał moje wrażenia estetyczne podczas gdy ja nie będę mógł deptać czyichś . I to jest właśnie nasza demokracja.
Pozdrawiam i przepraszam - już nie poruszę tego tematu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 21:23
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Barry !

jeszcze dodam. Rozumiem, moje wrażenia estetyczne zdecydowanie zakłóca warkot motorów na moich ścieżkach (Bory Tucholskie !). Albo widok różnych budowlanych "gargameli" na poboczach !
Staram się po prostu nie gubić rytmu i zająć myśli np słuchaniem ptasząt. Świata nie zbawisz, a więcej pożytku będą bliźni mieli z Ciebie pogodnego miż skwaszonego rzeczywistością.
I tego Tobie życzę !
I miłego wieczoru !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 01-08-2012, 06:12
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie

Można sobie chodzić z kijami lub bez, można kije nieść na plecach, można się nimi podpierać, lub ciągnąć je za sobą.
Ale nordic walking jest sposobem poruszania się według pewnych reguł. Dlatego nie każde chodzenie z kijami jest nordic walking'iem. Chodzącemu w stylu nordic walking kije służą do tego samego, co narciarzowi biegowemu. Nie do podpierania się - tak jak w trekingu - ale do odpychania się od ziemi. Dlatego muszą być do celu odpowiednie. Na pewno nie leszczynowe.
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 21:01
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Ważny jest ogólnie rzecz biorąc ruch i aktywność fizyczna. Może to być w formie Nordic Walkingu, lub przejażdżki rowerowej. Sam wybór formy należy już od nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 23:26
Karolina Senior Karolina Senior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: WrocLove
Posty: 3
Domyślnie

Polecam ruch. Nawet w tej minimalnej formie np. spaceru. Człowiek od razu lepiej się czuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 15-10-2012, 13:42
max11 max11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie Najczęstsze błędy NORDIC WALKING. Dlaczego technika ma znaczenie?

Na stronie
http://www.facebook.com/Synergy4youPL?ref=hl

rysunek obrazujący najczęstsze błędy przy uprawianiu nordic walking oraz informacja które mięśnie pracują przy uprawianiu NW, biegania i jazdy na rowerze - polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 15-07-2013, 12:02
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie marszon dookoła Zatoki Puckiej

jak na seniora to chyba nieźle
http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=4698449
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 15-07-2013, 16:25
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Chce i ja do Was dołączyć!Chodzę z kijkami odpychając się tak jak pisaliście!Jest nas cała grupa 23 osoby chodzimy z trenerem juz około roku co sobotę chyba że bardzo leje to nie!Mam juz ok. 60tki ale czuję się młodziej.Pozdrawiam i życzę Wam także dobrej kondycji!!Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 09:18
Agnieszkaa Agnieszkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: asdf
Posty: 5
Domyślnie

Trzeba się zmobilizować w sobie, powiedzieć, że muszę zacząć się ruszać, przezwyciężyć czasami niechęć i lenistwo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 12:22
BognaM BognaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 25
Domyślnie

Chodzę, chociaż ostatnio mniej bo koleżanka nie może. Najważniejsze to, ze ktoś chce się ruszać. Wtedy jeśli mu wygodniej może się podpierać zwykłym kijkiem lub kijem trekingowym. Ale polecam nordic walking. Kijki kupiłam zwykłe ale z rękawiczką do nordic walking i służą mi już chyba 4 sezon. Te droższe powyżej 100 zł opłaca się kupić tym, którzy chodzą wyczynowo, na długie dystanse i często (są m.in. lżejsze). Jak ktoś ma te do trekkinguto od biedy też może je odpowiednio założyć i będzie coś na wzór rękawiczki (należy wsunąć rękę w padek od spodu a następnie chwycić rączkę kijka jednocześnie zamykając w dłoni również pasek) - chodzi o to by kijek można było puszczać gdy mamy dłoń z tyłu, a kijek żeby nie spadał.
Rozpoczynającym polecam by najpierw szli "wlokąc" kijki za sobą podczas gdy ręce poruszają się jak w normalnym marszu. Po jakimś czasie należy zwiększyć nacisk i zamiast wlec kijki, zacząć się nimi odpychać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 29-09-2013, 14:23
boheme23 boheme23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Krk
Posty: 5
Domyślnie

To ja już wolę biegać, podpieranie się kijkami może uszkodzić stawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 13:26
dinde22 dinde22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Posty: 5
Domyślnie

Dobry jest też szybki marsz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 24-04-2014, 17:12
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

ja też chodzę z kijkami już od jakiegoś czasu. Nie wiem jednak czy moja technika jest dobra, gdyż jestem amatorem i nigdy nie chodziłam z kijkami pod okiem instruktora. Hmm... jakie są najczęściej popełniane błędy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 27-04-2014, 18:10
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

hmmm nikt nie wie? chyba będę musiała poszukać jakieś strony internetowej
__________________
Zapraszam na mojego bloga: www.skuteczneodzywianie.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 28-04-2014, 03:46
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Zmieszany

Cytat:
Napisał izka84
hmmm nikt nie wie? chyba będę musiała poszukać jakieś strony internetowej

Spójrz nieco tylko wyżej #131. Jest link do najczęściej popełnianych błędów !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nordic Walking Damian17 Hobby, pasje 35 20-08-2022 07:28
nordic walking i rower Anilah Hobby, pasje 37 20-07-2015 11:09
Nordic Walking w Krakowie Nordic Walker Różne 3 12-02-2010 16:48
Nordic Walking w Krakowie! Nordic Walker małopolskie 4 12-02-2010 16:47
Nordic Walking mieszko Zaproszenia 0 10-11-2007 13:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.