menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #14781  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 10:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Andy Pol

WgctzsthSeorplajtd ho 0on2nsoSrten:2eodi3 ˇ





Zaprotestuj przeciwko orzeczeniu TK!

WYPISZ DZIECKO Z RELIGII !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14782  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 10:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122622337_1546535709038012_4048780492424499892_n.j pg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MkKkhHWC SzsAX_jaUAN&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6dc0d8f888f3a90301b0212928db8303&oe=5FB96C 0D
Jerzy Bokłażec



1tg4 SgourpndSonsomfz.redsdS ˇ



Protest przeciwko antyaborcyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, w krwawej sadzawce u stóp figury Jana Pawła II przed Muzeum Narodowym.
Sens happeningu jest zgodny z ogólną wymową instalacji: papież kamienuje tych, których Kościół uznał za wrogów – np. kobiety walczące o prawo do aborcji.
https://noizz.pl/.../protest-przed-rzezba-papieza.../6j0zxld

Ostatnio edytowane przez wankabor : 24-10-2020 o 10:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14783  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 10:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Hanna Brzozowska
Jak jesteś idiotą to płać. Tylko jakim prawem my wszyscy za to płacimy i utrzymujemy najgorszą organizację przestępczą?


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122699965_10217752276384024_7193674163440610389_n. jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=-bNpAT_7owYAX9unuPX&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=637af19518c1d78c4fae5506eb650cb5&oe=5FB800 11

Ostatnio edytowane przez wankabor : 24-10-2020 o 16:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14784  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 13:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

B]Księga Sakralnych Absurdów - Dekalog
https://www.youtube.com/watch?v=gI6fox-Cgkg
[/b]

Księgę Sakralnych Absurdów TeapotPilota , przytoczyłem jako motto do dzisiejszego postu , dalszej części postu na temat antyteizmu .

Wielu seniorom mogą się nie podobać zamieszczane posty na temat wyznań / zestawu prawd wiary wyznawanych przez dowolną grupę ludzi/. Nic nie stoi na przeszkodzie by umieścić na forum swoje stanowisko . Bez pustych argumentów , kogo znam i z kim pracowałam/pracowałem . Nawiązywanie do wyznań polityków i wypisywanie morza liter , to po prostu bicie piany.

Przytaczając teksty z świętych ksiąg ,pokazując wszystkim w postach napisane absurdy , spotykam się z stwierdzeniem , że odczytuję tekst linearnie a to są metafory.
/Ostatek-Na tym się zatrzymałeś, co przy literalnym odczycie tzw. świętych ksiąg, daje efekty jakie daje./
Czy twoje odczytywanie Biblii metaforycznie jest twoimi przemyśleniami /subiektywne/ czy to jest stanowisko Polskiego Episkopatu /obiektywne/ ??

Umieszczanie definicji , to kierowanie dyskusji na dyskusję .


Dyskutując o czymś musimy sobie zdawać sprawę z znaczenia słów : wiem ,wierzę.

Na tym kto pisze wiem ,ciąży sprawa udowodnienia tego co napisał , a nie na osobie z nią dyskutującej.
Np : Pisanie o chorych na raka w okresie panowania Egipskich faraonów jest dla mnie , dużym uogólnieniem .
Wiedza i opisy chorób to osiągnięcie medycyny z ostatnich 300 lat , dzięki postępowi w diagnostyce.
Kto był w Egipcie widział piramidy , świątynie i napisy na ścianach wie , że stąd archeologia czerpie wiedzę o tej cywilizacji.

Wiara , nie podlega dyskusji bo każdy w różne bzdury , przeczytane w księgach sakralnych absurdów , może wierzyć. Może być to : pegaz karzełek, gnom ,aniołek ,diabełek ,dzin , ... ITD.
Jeżeli wierzący podnosi swoją wiarę do wiedzy, to wtedy musi sobie sprawę zdawać ,że wymaga to dowodu.
Np : Opinia wyznawcy Jehowy na temat krzyża może być inna. Oni wierzą że Jezus zginął na palu a nie na krzyżu. Nie wierzą w to wyznawca judaizmu.

Na koniec tego postu............
Rozwój nauki dokonuje się przez wysuwanie ryzykownych hipotez , dedukcyjne wyprowadzenie z nich wniosków i uporczywe próby ich falsyfikacji ,nie zaś poprzez uzyskiwanie na drodze indukcji twierdzeń o możliwie największym prawdopodobieństwie -stanowiła w filozofii nauki istotne novum Karl R.Popper
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14785  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 16:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Karmiła piersią podczas audiencji. Takiej reakcji papieża Franciszka nikt się nie spodziewał
Szwajcarka karmiła piersią swoją córkę na spotkaniu z papieżem. Reakcja głowy Kościoła Katolickiego była zaskakująca.


Temat karmienia piersią w miejscach publicznych to jeden z najbardziej drażliwych w odniesieniu do całego macierzyństwa. Gdy tylko głos w tej sprawie zabierze któraś z celebrytek, od razu w sieci pojawiają się całe masy komentarzy. Zarówno zwolenników karmienia piersią, jak i przeciwników robienia tego w miejscach publicznych. Kobiety krytykują inne mamy za to, że robią to za krótko, za długo, że nie robią tego wcale. Potępiają się wzajemnie, jeśli któraś uzna, ze inna robi to zbyt ostentacyjnie lub chowa się w toalecie. Karmienie dziecka piersią w restauracji jest źródłem dyskusji, a co dopiero w czasie ważnego wydarzenia? A takim z pewnością jest audiencja u papieża.

W Polsce coś takiego by się nie mogło zdarzyć. Klerykalizm i hipokryzja to nasza specjalność , która ma nas wyróżniać w Europie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14786  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 16:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB8C1 2A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14787  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 17:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Naukowcy uważają, że ateizm wyprze religie już w 2038 roku
Jan Nowotny
Mam gdzieś Polskę katolicką, chcę Polski Europejskiej

Kościelne Pasożytki !!! żerujące na żywym organizmie Polskiego narodu od roku 966 r n.e - doskonale wiedzą, by żyć i liczyć złote dudki , muszą swoją ofiarę, karmić ciągłymi "grzeszkami" - "ad hoc" w granicach Imperium Rzymskiego w roku 312 , za sprawą Cesarza Konstantyna - chrześcijaństwo stało się oficjalną religią, rzymskiej Europy i częściowego orientu - narody Europy zachodniej po średniowiecznej ciemnocie, zrzucały ,krok po kroku ,jarzmo uciskanej wiary - ale nie Polska - która jak dziecko "Temidy" kroczy we mgle, flagelując swoje spracowane plecy


Bogusław Bartkowski
To prawda że religie traca coraz szybciej na znaczeniu. Ja na przestrzeni tylko 50-60 lat widzę jak sporo sie zmienilo i jak zwiekszyla sie liczba ludzi o poglądach ateistycznych. To nieodwracalna tendencja rozwoju cywilizacyjnego ludzkości, i pwene jest ze w niedługiej przyszłości stanowić będzie tylko niechlubna kartę w historii ludzkości.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 24-10-2020 o 17:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14788  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 17:47
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Sorry, lubię fajne absurdy, boksowanie mnie nie kręci. Odpowiem, pół żartem, pół serio, żeby nie było gadania o ucieczkach przed przytłaczającym ciężarem dowodów.

"Wielu seniorom mogą się nie podobać zamieszczane posty na temat wyznań / zestawu prawd wiary wyznawanych przez dowolną grupę ludzi/." Nie ma krytyki, nie ma aplauzu. Skąd autor wie, co się seniorom podoba? Podejrzenie wzięte z głowy, czyli z niczego. Tłoku w wątku nie widzę, apel o zabieranie głosu brzmi '2xroz' tj. rozsądnie i rozpaczliwie. Jazda po katolikach, podkreślanie ich głupoty (niekoniecznie niewiedzy) jest brakiem kultury. W KSC uczestniczą ludzie wierzący, co wynika nie tylko z ankiety ale i obserwacji, proszę o szacunek dla nich. Nie należy ludziom zabierać ich wiary ani jej ośmieszać. Prawdziwy religioznawca, do którego miana pretenduje niby-naczelny, niegdy tego nie robi, w dodatku tak nieudolnie. Przedszkole, co najwyżej szkółka podstawowa. Dorośli rozmawiają inaczej. Wymóg przedstawiania dowodów na "wierzę" jest absurdem.

"Dyskutując o czymś musimy sobie zdawać sprawę z znaczenia słów (...) odczytuję tekst linearnie"... dawno się tak nie ubawiłam. Słownik się zapodział w przestrzeni wirtualnej. A potrzebny, jak widać, nie tylko do pisania ale i czytania. Zrozumieć tekst nie znając znaczenia słów... karkołomne zadanie. Noblistka by się zdumiała widząc coś podobnego. Mniemam, że nie czyta KSC, nie grozi Jej szok kulturowy.

"Stanowisko Polskiego Episkopatu /obiektywne/" Kolega Wacław używa słów na oślep. Ale jak ładnie brzmią, jak uczenie i dostojnie. Żydowscy uczeni w Piśmie czytają Torę całe życie, odbierając i interpretując Księgę różnie. Czas zmienia człowieka, weryfikuje poglądy i ogląd świata. Papieże (JPII i BXVI) krytykowali fundamentalny i literalny odczyt Biblii, a wieki wcześniej św. Augustyn uznawał wyższość nauki nad aktualną interpretacją; jeśli coś zostało udowodnione bezapelacyjnie i bez pudła, tzn. że źle odczytaliśmy Księgę.

O tym, że rak był znany w starożytności wie cały cywilizowany świat. Skutecznego leku brak, boleśnie się przekonujemy walcząc z choróbskiem swoim lub bliskich. O ile wiem, żaden archeolog nie znalazł rocznika statystycznego na ścianie piramidy. Albo w ziemi grzebał, albo czymś innym był zajęty, albo rocznika nie ma. Badania statystyczne, nawet gdy zostaną dziś przeprowadzone, będą niewiarygodne. Mała liczba danych.

Wyznawca Jehowy nie znaczy to samo co świadek Jehowy, pierwsze pojęcie szersze. Judaizm nie wierzy w boskość Jezusa, nie zajmuje się problemem 'ukrzyżowany czy upalowany'. Proces krzyżowania próbowała wyjaśnić medycyna, historia i archeologia; znaleziono szczątki skazańca z gwoździem w pięcie. Owszem, świadkowie Jehowy mówią o 'palowaniu'. Wiesz dlaczego? gdybyś wiedział, nie pisałbyś bzdur.

Cytat jasny i zrozumiały. Wreszcie kawałek polszczyzny w poście, zamiast bezsensownego klekotu.

Wrócę do poprzedniego wpisu #14767. Postawiony w nim zarzut oszustwa wypominkowego obaliłby myślący dziesięciolatek. W umowie ustnej (nie do końca, ponieważ kupujący składa zamówienie pisemne) nie ma paragrafu dot. skuteczności modlitwy. Kapłan spełnił warunki kupna-sprzedaży. Wymienił, wypomniał, obmodlił. O zbawieniu nie on decyduje. Parafianin - w pierwszym znaczeniu słownikowym - nie powinien czuć się oszukany. Dostał, za co zapłacił.
Narrator chyba pomylił wypominki z kupowaniem odpustów. Zawszeć to ileś dni czy lat czyśćca mniej. Jest tylko problem z transportem umowy na drugą stronę i akceptacją podpisu sprzedającego. Ale i w tym przypadku do zawarcia transakcji potrzebna jest zgoda obydwu stron. Reklamacji nie było, więc kto wie? Mogę kupić działkę na Marsie jeśli zechcę i sprzedawca się znajdzie. Ktoś zabroni kupowania złudzeń?

Przyznam się, nieźle się bawię czytając posty ateisty dot. skuteczności modlitwy. Żądanie, zdrowaśka, trzask, błysk i masz, człowieku, coś chciał. To tak nie działa, w żadnej religii.

Sorry, bez odbioru. Nie odpowiem więcej. Sobotni wieczór przeznaczam na inne zajęcia, nudzi mnie wyjaśnianie oczywistości już wyjaśnionych. Ile razy można???

Pozdrawiam.
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 24-10-2020 o 19:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14789  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 17:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Narodowa apostazja to proces nieodwracalny, bo zbyt wiele już wydarzyło się w naszym kraju zła i niesprawiedliwości z przyczyny lub przy udziale Kościoła katolickiego.
#NarodowaApostazja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14790  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 17:49
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FBA47 5C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14791  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 18:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ostatku ! moje krótkie twierdzenie "NAUKA jest BOGIEM" jest tak prawdziwe, proste i jasne, że nie wymaga udokumentowania . Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14792  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 18:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5 FBB158E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14793  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 18:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB9BA 3E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14794  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 18:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FBB57 16
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14795  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 19:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB933 EA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14796  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 19:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB916 28
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14797  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 20:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

Kościół w Polsce od dawna jest mocno krytykowany za swój wpływ na krajową scenę polityczną. Obywatele planują niedzielny sabotaż w świątyniach, w mediach społecznościowych pojawiły się szczegóły akcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14798  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 20:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kobieto ! może już czas wstać z kolan i przestać powtarzać - moja wina , moja wina, moja bardzo wielka wina, nie bądź winna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14799  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 20:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, dlaczego Żydzi nie uznają swojego rodaka Jezusa za Boga? Ja wiem. Mam przyjaciół w Izraelu i często rozmawiamy (na skype) na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14800  
Nieprzeczytane 24-10-2020, 21:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Do : Ostatek

Wątek ten , zawiera krytykę wiary religijnej. Jeżeli obawiasz się o naruszenie swoich ( lub czyichś) uczuć religijnych , nie czytaj.
Czytasz i oglądasz załączone filmy z YouTube na własną odpowiedzialność . Nie odpowiadamy za twój grzech przed twoim Bogiem ze to czytasz i oglądasz .



Tłoku w wątku nie widzę, Bo to Ostatku nie wątek o kotach , a " Ateista to brzmi dumnie ...." i to co tu jest napisane , nie musisz czytać ani odpowiadać.

Ostatku
.Nie jestem religioznawcą , pisałem o tym już wielokrotnie . Napisz to sobie na kartce i przyklej do monitora . Czytając to co ty umieszczasz , nie sadzę ze ty jesteś religioznawcą , dużo ci brakuje.
Dużo słów : o wszelkich bzdurach , gwoździach w pięcie ,archeologii , emocjonalnych wpisach o odbiorze tego co umieszcza Wankabor .
Liczą się fakty nie twoje odczucia . Grasz obrońcę uciskanych seniorów , wierzących w bajki .

Pisząc o świadkach czy wyznawcach Jehowy myślę , że jest to zrozumiałe dla ogółu. Ja wolę posłuchać co mają do powiedzenia Sara i Edwin , byli wyznawcy tej wiary , którzy w niej się wychowali ,niż twoje wywody o rzeczach o których nie masz pojęcia . Jak będę chciał coś się dowiedzieć , o zwyczajach , napiszę do Sary i Edwina , będzie temat dla Światusów . Mają 36,8 tys. subskrypcji i są rozpoznawalni w sieci. " Ateista ...." to ok 500 dziennie.

W dalszym ciągu na tym wątku będą gościć : TeapotPilot -księgi sakralnych absurdów , Łukasz Wybrańczyk -Śmiem wątpić ,Bogumił Van Den Broeck -Lupa sceptyka ,Karol Fiałkowski - Panteon i inni.....

Dużo zdrowia , wszystkim odwiedzających ten wątek , życzę .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-10-2020 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.