menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6241  
Nieprzeczytane 07-02-2021, 11:03
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 862
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Miałam dzisiaj koszmarny sen.



Po przebudzeniu poczułam wielką ulgę. Na wszelki wypadek obejrzałam dokładnie Curka.



Dobrze Kaimo, że już dobrze
a w każdym razie lepiej.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6242  
Nieprzeczytane 08-02-2021, 11:45
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Czarne na białym czyli Kita w oknie ogląda zimowy pejzaż

__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6243  
Nieprzeczytane 08-02-2021, 21:23
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

A ja dzisiaj otworzyłam Curkowi okno. Chciałam, aby wyszedł na zewnętrzny parapet i poczuł śnieg pod łapkami. Ale gdzie tam, nawet nosa nie wysunął. Gdy próbowałam go lekko popchnąć, fuknął i zeskoczył na podłogę.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6244  
Nieprzeczytane 10-02-2021, 11:15
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Dzień dobry.
Przez całe życie towarzyszą mi kogty. Jako dziecko woziłam kota w wózeczku dla lalki, wołali za mnba kocia mama.
Przez lata miałam kota 0meila który przyszedł do mnie usiadł pod drzwiami balkonowymi i pozostał przez kilka lat. Musielismy go uśpic gdyż był nieuleczalnie chory na guza móżgu był już wiekowy.
Nastepny który jest obecnie u mnie to Turkus, tez przyszedł do mnie usiadł obok mnie w ogródku i jest do tej pory.
Turkus




0meil






__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6245  
Nieprzeczytane 10-02-2021, 11:56
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

Grażynko, pamiętam Omeila - to była sama dostojność. Ale i Turkus godnie go zastępuje.
A w tym, że przyszły od tak , po prostu, do Ciebie, nie ma nic dziwnego. Już one wiedziały, gdzie dobrze ich przyjmą.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6246  
Nieprzeczytane 11-02-2021, 07:40
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6247  
Nieprzeczytane 11-02-2021, 22:01
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Kaimko jeszcze miałam przygode z psem bokserką.
Jechałam z Magda autobusem i na którymś przystanku wskoczył pies. Przykazałam Madzi aby nie patrzyła na niego aby nie sciagnąć. Wyszłysmy na naszym przystanku i kątem oka patrzyłam czy pies tez wyszedł, w ostatnim momencie wyskoczył. Szłysmy do domu, uf udało się psa zgubiłysmy. Weszłam do pokoju usiadłam na kanapie i po chwili drzwi sie otworzyły /nie były zamkniete na haczyk/ i wszedł pies. Podszedł o mnie i usiadł mi na stopach i nie ruszył. Potem dowiedziałam sie, że to suczka. Została z nami. Na moje ogłoszenia nikt sie nie zgłosił a ja nie mogłam psiaka zatrzymać gdyż wyjeżdzałam za 2 tygodnie do męża do Iraku i nie mogłam pozostawic mamy z dwoma psa i dwoma chłopakami . Moja sasiadka tylko czekała abym nie znalazła właściciela bo bardzo jej sie spodobała sunia. W końcu ja zabrała do siebie. Ja wyjechałam ale po powrocie jak tylko Kora mnie zobaczyła na ulicy to podchodziła pod bramę i witała sie ze mną.Sąsiadka mówiła mi, że weterynarz nie zdziwił sie gdy mu opowiedziała o psie i jego zachowaniu. Po prostu pies był wdzięczny za przygarnięcie. Piesek u sąsiadki miał sie bardzo dobrze i był u niej bardzo długo az do starości.
To moje wspomnienie co prawda nie o kotach ale też o miłości do zwierząt.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6248  
Nieprzeczytane 12-02-2021, 07:49
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

piękne wspomnienie Grażynko...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6249  
Nieprzeczytane 12-02-2021, 11:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

Czy koty miewają sny? Jeśli tak, to Curkowi wczoraj śnił się koszmar. Spał normalnie po obiedzie na fotelu i nagle z przeraźliwym miaukiem wpadł do kuchni. Ogon miał nastroszony, rozglądał się, jakby pierwszy raz był w tym miejscu, a gdy wyciągnęłam rękę - odskoczył. Nasypałam na dłoń ciasteczek, ale nie chciał podejść. Wysypałam przysmak na podłogę i dopiero po dłuższej chwili bardzo nieufnie podszedł i zaczął jeść, gotów jednak w każdej chwili uciec. Do końca dnia był niespokojny, a rano, na szczęście rano już zachowywał się normalnie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6250  
Nieprzeczytane 12-02-2021, 13:17
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Kaimko psom na pewno sie śni a kotom raczej też bo nieraz Turkus wydaje jakiej dzwieki gdy spi. Najlepszy jest mopsik od córki ten to chrapie tak głosno, że zagłusza ziecia.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6251  
Nieprzeczytane 12-02-2021, 14:11
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Koty śnią, na pewno śnią Wśród mojej trójcy najwięcej śni biały Antoś. "Biega" we śnie, "rozmawia" paszczą i ogonkiem. Nawet pyszczek mu drga Może dlatego jest taki ekspresyjny, bo na jawie to najbardziej ruchliwy ze znanych mi kotków. 9 roczek ma na karku, a on ciagle jak w młodości obiega wszystkie kąty na podwórku i w ogrodzie, rozkopuje kretowiska, czatuje przy mysich norkach. W mieszkaniu ciagle musi mieć jakieś zajęcie, bo inaczej jęczy, że się nudzi.
Takie mam więc wrażenie, że jak kociak ma dużo wrażeń na jawie, to podczas spania odreagowuje przeżycia.
Kaja i Bratek też śnią, ale o wiele spokojniej.

Pozdrawiam wszystkich kociarzy i ich czterołape panie i panów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6252  
Nieprzeczytane 13-02-2021, 12:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

Planuję wiosną odnowić mieszkanie. Nigdy nie miałam na ścianach tapety, a widząc mnogość wzorów w sprzedaży, nabrałam ochoty, aby jeden pokój wytapetować.
Ale chyba zrezygnuję...


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6253  
Nieprzeczytane 14-02-2021, 09:04
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Wszystkim kociarkom przesyłam walentynkowe serduszka
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6254  
Nieprzeczytane 14-02-2021, 11:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

Hej! My z Curkiem też przyłączamy się. Wszystkim koteczkom, kocurkom, a także tym, którzy myślą, że są właścicielami w/w życzymy dużo smakowitości, miziania i wdzięcznego mruczanka.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6255  
Nieprzeczytane 17-02-2021, 19:16
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór....
Kocioluby - dziś Dzień Kota....wszystkim Waszym kociakom mruczące życzenia z tej okazji ślą Kicia i Dusia....



Pozdrawiamy....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6256  
Nieprzeczytane 18-02-2021, 10:33
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 757
Domyślnie

Ajajaj! Przegapiłam! Curek chyba jeszcze nie wie o tym dniu, bo nie upominał się o specjalne względy. Nie powiem mu, niech już tak zostanie do przyszłego roku.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6257  
Nieprzeczytane 18-02-2021, 15:52
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Też przegapiłem Dzień Kota, ale ciii, bo się Kitty za mnie weźmie. Nie wysypiam się, bo ona uparła się spać na mojej kołdrze, i też się wyginam jak panna Regina żeby jej nie przygnieść.Przypomniałem sobie Kaimę jak w łóżku, żeby nie zdenerwować Curka, wiła się jak przy tańcu na rurze. No cóż, taki już nasz, kociarzy, los...
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6258  
Nieprzeczytane 18-02-2021, 17:52
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie


Odpowiedź z Cytowaniem
  #6259  
Nieprzeczytane 19-02-2021, 18:11
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Cześć. Janusz takie spanie na Twojej kołdrze jest jeszcze do zniesienie ale u mnie to horror. Moj Turkus ostatno pomylił noc z dniem. 0d godz.3.00 w nocy jemu bardzo chce sie wyjść do ogrody, po godzinie wraca i drapie w szybe aby go wpuścić. I tak powtarza do 7.00. A potem w najlepsze spi. Teraz zaczynam budzic go co chwilę niech wie skubany co to jest wyrywanie ze snu hihihi. Nie wiem jak go oduczyć tego bo ostatnio jestem tym bardzo zmęczona i chodze w ciągu dnia jak zombi. Nie ma kuwety, próbowałam kiedys ale niestety nauczony chodzić do ogrodu.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6260  
Nieprzeczytane 19-02-2021, 18:41
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

A nie przeszkadza Turkusowi, że ziemia mokra, albo że mróz na dworze?
Moje trzy koty mają w domu zawsze czyste kuwety i są wypuszczane na dwór. Ale w takiej nieprzyjaznej pogodzie załatwiają się wyłącznie do kuwety (ku mojemu niezadowoleniu). Mimo, że wychodzą niemal na życzenie. Na szczęście w nocy śpią w domu.
Zastanawiam się, czy jednak nie powinnaś zainstalować w domu kuwety. W stałym miejscu, z czystym żwirkiem. Pokazać Turkusowi, posadzić go tam? I nie słuchać, że drapie w okno (zamknąć się w sypialni?).
Współczuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.