menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 19:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Spokojnie poczekajmy na zgłoszenia kandydatów. Przyznam jednak, że zadanie trudne przed wyborcami.
Maju gdyby można było głosowałabym na kota. Bardzo mądre zwierzątko.

Myślę, że tylko w tej chwili trudne, bo nie znamy następnych kandytatów, za moment wszystko się wyjaśni i będzie już prosty wybór. Pewnie zwyczajowo przeciw komuś, ale cóż taka nasza narodowa uroda.

Co do kota to jestem za.
  #82  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 19:31
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

PO przegrała, a właściwie przespała pierwsze starcie, co na to Tusk i pozostali - zobaczymy.
  #83  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 21:05
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol
Maja rozmawiajmy poważnie zgodnie z zasadami, każdemu z z kandydatów na fotel prezydencki należy się stosowy szcunek.

A dlaczego każdemu?
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

  #84  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 05:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ja nie mam problemu z wyborem od dawna. Poczekam na ostateczne oświadczenie Cimoszewicza. W razie czego, Komorowski.
Ty też nie masz problemu, moim zdaniem. Zachowasz całkowitą neutralność. Zresztą, tak się zachowa 50 % społeczeństwa.
".

Kazimierzu!
powiem tak:
Komorowski ma moja kreske z ...urzedu. Ma dobrzy rodowod opozycyjny z czasow kiedy trzeba bylo skory nadstawiac.
Z charakteru tez mi odpowiada, wiec nic tej pierwszej tury mi nie zmieni.
Natomiast gdyby tak sie zlozylo, ze w II turze bylby wybor miedzy np Cimoszewiczem, a Kaczynskim, lub podobnym z PiSu to Cimoszewicz mialby moj glos.
Czyli odrobine odwrotnie niz w Twoim przypadku.
Pola faworyzuje Olechowskiego. Jej wybor. Gdyby sie ostal tragedii nie bedzie. Jakiegos skandalu nie zrobi, s..a na widok swiatowych oficjeli mu nie grozi. Natomiast jego histeryczne odzywki typu apeli do Komorowskiego o rezygnacje ze startu w wyborach sa ponizej klasy jaka probuje lansowac.
Mnie ten facet jakos nie lezy. Zupelnie nie wiem czego chce i o czym gada. Jak wycisnac to co opowiada, to nawet slady wody nie zostanie.
Jakis taki budyn polany olejem rzepakowym. Taki co czasem zabombluje. Niekoniecznie zbyt madrze.
  #85  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 05:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol
PO przegrała, a właściwie przespała pierwsze starcie, co na to Tusk i pozostali - zobaczymy.

Tzn co PO powinna byla zrobic w ciagu ostatnich 10 dni?
Moim zdaniem PO , czyli Tusk i rzad ten dopust jaki spadl na panstwo calkiem sprawnie "oporzadzili" dajac jasny sygnal, ze nawet taka nagla tragedia nie paralizuje panstwowych struktur i pod ich rzadami mozna liczyc, ze nawet w bardziej skomplikowanych sprawach sa w stanie sobie poradzic.
Zauwaz ze poradzili sobie z kryzysem finansowym calkiem niezle, a teraz zdali egzamin organizacyjny w zupelnie nietypowym i naglym przypadku.
Wronski dobrze to opisuje, ze takiej operacji logistycznej jeszcze w dziejach RP nie bylo.
I zauwazcie, ze nikt- nawet ci co krzywo patrza na rzad i PO- nie wytykal jakichs bledow, niedorobek czy wpadek.
Nawet pomysl pochowku na Wawelu wziety z ksiezyca dalo sie zrealizowac bez wpadki.
To tak byloby gdyby wybierac na rozum, a nie emocje.
  #86  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 05:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie wiezien

Nie znam specjalnie zyciorysu nieboszczyka Skrzypka z NBP, ale zaciekawil mnie ten fragment przemowienia pogrzebowego prezesa PiSu:
Dodał, że z przypomnianego na pogrzebie życiorysu prezesa NBP "mogłoby wynikać, że jego życie po roku 1989 było już proste". - Nie jest to prawda. Sławomir był czynnym uczestnikiem tej rewolucji ("Solidarności", red.), więźniem politycznym, był też jednym z tych, który do końca chciał realizować te ideały - stwierdził prezes PiS.

Kto zamykal Skrzypka w pudle po 89-tym i dlaczego z paragrafu o polityce.
Czyzby prezes jeszcze nie wyszedl z szoku ?
  #87  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 11:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Pluto !

Cytat:
Napisał pluto37
Kazimierzu!
powiem tak:
Komorowski ma moja kreske z ...urzedu. Ma dobrzy rodowod opozycyjny z czasow kiedy trzeba bylo skory nadstawiac.
Z charakteru tez mi odpowiada, wiec nic tej pierwszej tury mi nie zmieni.
Natomiast gdyby tak sie zlozylo, ze w II turze bylby wybor miedzy np Cimoszewiczem, a Kaczynskim, lub podobnym z PiSu to Cimoszewicz mialby moj glos.
Czyli odrobine odwrotnie niz w Twoim przypadku.
Pola faworyzuje Olechowskiego. Jej wybor. Gdyby sie ostal tragedii nie bedzie. Jakiegos skandalu nie zrobi, s..a na widok swiatowych oficjeli mu nie grozi. Natomiast jego histeryczne odzywki typu apeli do Komorowskiego o rezygnacje ze startu w wyborach sa ponizej klasy jaka probuje lansowac.
Mnie ten facet jakos nie lezy. Zupelnie nie wiem czego chce i o czym gada. Jak wycisnac to co opowiada, to nawet slady wody nie zostanie.
Jakis taki budyn polany olejem rzepakowym. Taki co czasem zabombluje. Niekoniecznie zbyt madrze.
Twojej opcji ( Cimoszewicz-Kaczyński) nie biorę w ogóle pod uwagę. Olechowski mi się nie podoba od dawna. Być może, kobietom tak. Poza tym, że jest przystojnym, nic w nim nie widzę. Zaczynam mieć wątpliwości, co do Twojej bezideowości ? Zresztą , od początku "znajomości" z Tobą ją miałem. "Ojczyzna w niebezpieczeństwie" jednoczy nas. Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?
  #88  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 11:17
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 857
Domyślnie

Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję, ale myślę, że wybiorę mniejsze zło
Jednego jestem pewna, że pójdę głosować!
Wiem też na pewno, że nie zagłosuję na J.Kaczyńskiego.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #89  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 11:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję,
Jednego jestem pewna, że pójdę głosować!
Wiem też na pewno, że nie zagłosuję na J.Kaczyńskiego.
Ja i moja najbliższa rodzina jest tego samego zdania co Ty.
  #90  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 20:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Zaczynam mieć wątpliwości, co do Twojej bezideowości ? Zresztą , od początku "znajomości" z Tobą ją miałem. "Ojczyzna w niebezpieczeństwie" jednoczy nas. Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?

-Kazimierzu! W kwestii bezideowosci to powiem tak. Ja jestem demokrata i panstwowiec. I tego sie staram trzymac wybierajac to [tych] co w/g mojej oceny najlepiej panstwu sluzyc moze.
A poniewaz ani bezbozna lewica w postaci SLD, ani pobozna lewica w postaci PiSu nie proponuja mi nic co moglbym zaakceptowac i poprzec kreska w czasie wyborow, to pozostaje mi PO i ludzie ktorzy mogliby sie miescic na tej platformie. Mogly tam byc i Cimoszewicz i Kalisz i Olejniczak z ich pogladami na panstwo. Wszyscy trzej zetkneli sie z rzadzeniem i maja pojecie o tym czym jest podejmowanie decyzji i odpowiedzialnosc za nie. Podobnie jak z drugiej strony taki Poncyliusz, ktoremu w PiSie juz od dawna ciasno i pasuje tam jak wiewiorka do stada gesi. W takim spectrum miescil sie tez Stasiak, ktoremu przyszlo wejsc do niewlasciwego samolotu.
Partie i ludzi powinno sie dobierac do celu jakich chce sie osiagnac.
W tym przypadku do modelu panstwa w jakim czulbys sie najbezpieczniej i najmniej przez to panstwo doswiadczony jako obywatel.
Zauwaz tez, ze te panstwa gdzie jest silne centrum sceny politycznej, a marginesy typu SLD i PiS najslabsze, odnosza sukcesy na zewnatrz i wewnatrz.
I moze to Twoje zawolanie o Ojczyznie w niebezpieczenstwie to lekka przesada, ale po doswiadczeniach z poprzedniego okresu szczesliwosci pod rzadami Kaczynskich to ja wole dmuchac na zimne.
  #91  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 20:36
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Wybory 2010. Sondaż: Jarosław Kaczyński najlepszym kandydatem PiS

Jarosław Kaczyński ma największe szanse w walce z Bronisławem Komorowskim w wyborach prezydenckich. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że na prezesa PiS w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7...ajlepszym.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #92  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 21:27
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Małe studium kłamstwa wawelskiego

tytul w rzepie

Dobrze miec te wszystkie(napewno sa ie wszystkie tylko wybrane) materialy w jednym miejscu, pod reka

http://www.rp.pl/artykul/464545.html


i jeszcze perelka w radia rmf

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kacz...trwywiadkurski
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #93  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 21:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia][i]
Cytat:
Jarosław Kaczyński ma największe szanse w walce z Bronisławem Komorowskim w wyborach prezydenckich. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że na prezesa PiS w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów
.[/I

Dokladniej to bylo tak:
Kaczyński w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów, a jego rywal z Platformy Obywatelskiej - 49 proc.

Czy prawie bez drugiej tury. Co jest mozliwe. i oby mialo miejsce w realu
Jesli Pola i Kazimierz dadza sie skusisic za "pierwsza razom", to panstwo zaoszczedzi troche grosiwa
  #94  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 21:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
tytul w rzepie

Dobrze miec te wszystkie(napewno sa ie wszystkie tylko wybrane) materialy w jednym miejscu, pod reka

http://www.rp.pl/artykul/464545.html

Amelio!
Spodobal mi sie Magierowski szczegolnie.
I Lis ze swoimi kategoryzmami.
Jak siegam pamiecia to dworskosc tego zawodu zawsze sprowadzala sie do tego komu lepiej sluzyc na kolanach.
Z Rzepa to jest o tyle dziwne, ze jakby nie bylo swoje uslugi swiadczy antyrzadowo.
Bo zdaje sie, ze rzad Tuska jeszcze nie pozbyl sie udzialow w tej firmie
A to wyraznie swiadczy o zamordyzmie Tuska
  #95  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 21:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie wiezien

Dalej z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz od biografow mojej ulubionej partii w jakich kazamatach i kto wiezil wieznia politycznego nazwiskiem Skrzypek przed powolaniem go przez PiS na szefa NBP.
  #96  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 22:00
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał amelia


Bo zdaje sie, ze rzad Tuska jeszcze nie pozbyl sie udzialow w tej firmie
A to wyraznie swiadczy o zamordyzmie Tuska


I caly w tym urok, a kto tego nie widzi, to jego strata
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #97  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 22:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Tzn co PO powinna byla zrobic w ciagu ostatnich 10 dni?

I zauwazcie, ze nikt- nawet ci co krzywo patrza na rzad i PO- nie wytykal jakichs bledow, niedorobek czy wpadek.
Nawet pomysl pochowku na Wawelu wziety z ksiezyca dalo sie zrealizowac bez wpadki.
To tak byloby gdyby wybierac na rozum, a nie emocje.


Festiwal zarzutow w stosunku do PO dopiero przed nami.
Po pogrzebach ofiar wypadku rozpocznie sie zmasowany atak.
Wtedy zostaniemy przekonani ze wszyscy z PiS to kombatanci
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #98  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 02:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?

Nie! Co wyraznie oswiadczyl kolejny raz.
Z rozsadnych pozostaje NAM tylko Komorowski.
Sluchalem Olechowskiego w "Kropce na i"
"Glenda", ze sluchac przykro.
Budyn podlany olejem....
A kiedys byl to w sumie dosc roztropny facet.
Nie wiem czy to z wiekiem mu sie tak porobilo, czy co?
  #99  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 10:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

A ja jednak pomyślał bym jeszcze o Kaliszu - już gdzieś pisałem, ale kawał chłopa z niego jest, byle kto mu nie przywali, rozsądny - jest, mądry - chyba też, nie upierdliwy - też, ma poczucie humoru - ma, Nawet na taka fotkę też by się nie obraził:

obracał się koło Kwaśniewskiego czyli zna fach, doświadczenie też ma i wiele innych zalet... no i postawcie Jarosława Kaczyńskiego obok Kalisza - wyższy pod każdym względem jest Kalisz... ach dobrotliwy też jest, czyli dobry wujek, czy mąż to nie rozwiódł się, ale to może nie jego wina i ojciec to on sam nie wiem jeszcze, ale dobroć z niego się pokazuje...
Siwiec się upatruje, ale to nie taki człowiek na takim miejscu, nie dla mnie...
  #100  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 11:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Pluto , Jip !

Chyba już w I turze oddam głos na Komorowskiego. II tura tylko niepotrzebnie podroży koszty. Chociaż Kalisz też mi się podoba. Będzie miał wzięcie u "puszystych".
A zaletami intelektualnymi bije pozostałych zdecydowanie, moim zdaniem.

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 21-04-2010 o 11:13. Powód: poprawka
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.