menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 21:09
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 431
Domyślnie A Ty masz jakiś problem w związku z wiarą?

Cytat:
Napisał rebelio
tak, i nie tylko niestety, niektóre dają jeszcze oręż

każdy, kurczaczki, sobie z tej religii bierze, co mu się żywnie podoba, nawet nie zastanawiając sie co na to Bog A ten to ma zabawę, zarechocze sie biedak na śmierc i będziecie go mieli na sumieniu
......?......
...........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 21:27
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie do Anielki

Bardzo mi przykro Anielko, że usunęłaś swój mądry i wyważony wpis. Podobają mi się Twoje rozmowy z Bogiem w czasie wędrówek brzegiem morza. Mam wewnętrzną pewność, że najważniejsze w życiu jest bycie przyzwoitym człowiekiem, miłosiernym, wyrozumiałym, nie unoszącym się pychą. Dante umieścił pychę w Przedpieklu, biedna nawet na Piekło nie zasłużyła, wyleniały lew musi skamleć przez całą wieczność. Ci co wierzą powinni zastanowić się nad sobą.
Jaki wniosek można wysnuć z tego, że mądra dziewczyna usuwa wpis uważając, że to pomyłka? .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 21:35
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Że co?

Cytat:
Napisał 91.218.156.xxx
Ateiści nie mają duszy



????????????????????????????????????????????




Według mnie każdy ma duszę .
Uważam , że ateista też ma prawo do miłości ,
a skoro ma takie prawo
to żeby czuć coś do drugiej osoby , musi mieć duszę .
Logiczne
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 21:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Słowo "gehenna" pojawia się w Nowym Testamencie 12 razy z tego 11 razy w wypowiedziach Jezusa. Jest ono zwykle tłumaczone jako piekło:
To dla tych co są dociekliwi i straszą nas gehenną a niektórzy dyskutują o tym problemie 2000 lat i się spierają o to jak tam jest ale tylko teoretycznie. Też na forum możemy to zrobić .Na pewno jest ciekawiej jak w niebie z chórami anielskimi w tle .

Natomiast problemem jest dusza co to jest ja uważam że to można inaczej nazwać jako umysł.Ostatku czy ty nad tym się zastanawiałaś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 22:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Mam wewnętrzną pewność, że najważniejsze w życiu jest bycie przyzwoitym człowiekiem, miłosiernym, wyrozumiałym, nie unoszącym się pychą. Dante umieścił pychę w Przedpieklu, biedna nawet na Piekło nie zasłużyła, wyleniały lew musi skamleć przez całą wieczność. Ci co wierzą powinni zastanowić się nad sobą.
Myślę, że na przedpieklu jest ciekawiej, bo widać co jest po dwóch stronach. Co nas czeka i czego nigdy nie osiągniemy. Poza tym ten przeciąg jest taki pociągający. Twój opis doskonałości człowieka jest jednak niekompletny i pomijam nawet brak wiary. Dużo więcej potrzeba do człowieczeństwa, tym bardziej, że jesteśmy wieczni, bo jesteśmy źródłem energii,(a to już zaczynam naukowo udowadniać) mamy boski potencjał od stwórcy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 22:20
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław
Natomiast problemem jest dusza co to jest ja uważam że to można inaczej nazwać jako umysł.Ostatku czy ty nad tym się zastanawiałaś.
Tak. Jeśli chodzi o ST poszukaj u Koheleta. A później dołóż Platona. Miałam zamiar o tym pisać, w blogu... ale wpadłam w klimaty słowiańskie... i czasu zabrakło. Dostęp do kompa też mam utrudniony.
Kohelet 3,19:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam".
Saduceusze nie uznawali niematerialnej duszy, ani życia po śmierci. Faryzeusze wierzyli w dusze, ale dusze według nich istniały także przed narodzinami i podlegały reinkarnacji, mogły być potępione.
Słowianie również znali pojęcie duszy, składającej się z trzech duszyczek. Pisałam o tym w blogu.
Cytat:
Napisał ewikomega
Według mnie każdy ma duszę .
Podbój Mezoameryki. KK stwierdził wtedy, że tambylcy (Inkowie, Majowie, Aztecy, etc) duszy nie mają. W jednym z blogów na zapleczu forum, przeczytałam, że indiańskie plemiona grypa wybiła... taaa, hiszpańska grypa to była.
Cytat:
Napisał koala
Dante umieścił pychę w Przedpieklu, biedna nawet na Piekło nie zasłużyła, wyleniały lew musi skamleć przez całą wieczność.
bo też pycha jest częściej nieporozumieniem, zawyżoną samooceną połączoną z pogardą dla innych. Jaki tam grzech... żeby porządnie zgrzeszyć, trzeba się trochę pomęczyć, a nie tylko mylić.
Postu Anielki jest mi żal. Bardzo. Choć rozumiem powody usunięcia.

Rebelio, też się cieszę Ciebie widząc; wraca kawałek dobrego, starego forum. Zgadzam się z Tobą w połowie. Nieustające zadowolenie z siebie może mieć wpływ na dobrą jakość życia, podobnie jak własna wiedza, bo podobno tylko cudza szkodzi...
Czy uwielbienie siebie ma wpływ na długość życia - nie wiem.
Już nie siedzę w piekle. Porzuciłam temat, wróciłam do radosnych Słowian, drzewa kosmicznego i osi świata. Cieszę się, że przodkowie nie znali piekła... może przekazali mniej obciążeń genetycznych (w tzw. pamięci pokoleń)...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 22:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Już wstawiałam ten wiersz, ale warto, bo daje wiele do przemyślenia -pamiętajmy liczy się człowiek i jego postępowanie wobec innych , zresztą przecztyajcie Państwo i......


Trochę sobie pochodziłem z promiennym uśmiechem
Ale krótki miałem ubaw i nędzną pociechę
Teraz siedzę sobie w piekle czytam esemesy
Od przyjaciół od rodziny od byłej metresy
Oni wszyscy potępieni mi się wydawali
Lecz inaczej ich odważył odważnik na szali
???????
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 22:56
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Bardzo mi przykro Anielko, że usunęłaś swój mądry i wyważony wpis. Podobają mi się Twoje rozmowy z Bogiem w czasie wędrówek brzegiem morza. Mam wewnętrzną pewność, że najważniejsze w życiu jest bycie przyzwoitym człowiekiem, miłosiernym, wyrozumiałym, nie unoszącym się pychą. Dante umieścił pychę w Przedpieklu, biedna nawet na Piekło nie zasłużyła, wyleniały lew musi skamleć przez całą wieczność. Ci co wierzą powinni zastanowić się nad sobą.
Jaki wniosek można wysnuć z tego, że mądra dziewczyna usuwa wpis uważając, że to pomyłka? .

Usunęlam,bo wydawał mi sie taki nie na miejscu,Ja jestem zwykłym człowiekiem,który nie poznał zasad wiary,bo w takim domu się wychowywałam,a potem kiedy dorosłam i zaczęlam się interesować zasadami i przestrzeganiem wiary,to baaaardzo się zdziwiłam,jak można być wierzącym człowiekiem i tak czasami niegodziwym,ze mnie to przeraziło i dlatego postanowiłam,że Panem B będę rozmawiała bezposrednio i bez swiadków.I jakos dziura się pode mną nigdy nie zrobiła,żaden "jasny piorun" we mnie nie walnął.I jest mi wszystko jedno gdzie trafię po śmierci ,byle być z ludźmi,być dla nich miłym i zyczliwym i ...to tyle.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 22:57
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ewikomega napisała:
Cytat:
Według mnie każdy ma duszę .
Będąc przed laty na pewnym spotkaniu, rozmowa zeszła na temat właśnie duszy.
Szczegółów już nie pamiętam, ale jeden z dyskutantów podał przykład człowieka, ludzi bez duszy.
Wskazał na tych wysiadujących godzinami, dniami, miesiącami w swoich oknach i patrzących... na co?
Brak duszy, czy raczej beznadzieja jakaś...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 08:36
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
......?......
...........
Mniemam, że pytanie było retoryczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 09:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Ewikomega napisała:

Będąc przed laty na pewnym spotkaniu, rozmowa zeszła na temat właśnie duszy.
Szczegółów już nie pamiętam, ale jeden z dyskutantów podał przykład człowieka, ludzi bez duszy.
Wskazał na tych wysiadujących godzinami, dniami, miesiącami w swoich oknach i patrzących... na co?
Brak duszy, czy raczej beznadzieja jakaś...
Myślę, że to zły przykład tego "dyskutanta" Każdy człowiek ma duszę ale aby się o tym przekonać przeważnie trzeba dwojga, ale nie koniecznie. Wtedy jeden o drugim mówi "Dusza człowiek"
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, nie mówiąc o dowodach i dokumentacji.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 25-01-2012 o 09:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 09:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
......
Na pewno znajdziesz tu wielu sprzymierzeńców w swoich poglądach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 10:07
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Jarku
Ładnie to napisałeś:

Każdy człowiek ma duszę ale aby się o tym przekonać przeważnie trzeba dwojga, ale nie koniecznie. Wtedy jeden o drugim mówi "Dusza człowiek"
Myślę że to żart-prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 10:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 431
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
każdy, kurczaczki, sobie z tej religii bierze, co mu się żywnie podoba, nawet nie zastanawiając sie co na to Bog A ten to ma zabawę, zarechocze sie biedak na śmierc i będziecie go mieli na sumieniu
Martwisz się o siebie czy o Boga?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 11:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Jarku
Ładnie to napisałeś:

Każdy człowiek ma duszę ale aby się o tym przekonać przeważnie trzeba dwojga, ale nie koniecznie. Wtedy jeden o drugim mówi "Dusza człowiek"
Myślę że to żart-prawda?
A jak myślisz. Tu oczywiście wszystko odbywa się w ponurej i poważnej naukowej atmosferze popartej obowiązkowo źródłem pochodzenia wiedzy i certyfikatem tematu, szczególnie przy odmiennym zdaniu. A mnie całe życie gęba się śmieje od ucha do ucha i jest pełen spontan I nie zamierzam tego zmieniać niezależnie od wątku. Tym bardziej, że najbardziej mnie śmieszą naukowe rozprawy o Bogu i Wierze, szczególnie prowadzone przez ateistów. Nie wierzą a Boga szukają.
I mam na tyle pychy aby się nie przejmować co inni o mnie i moich poglądach myśla na czele z Dantem, choć nie znam chłopa.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 11:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4350 ,http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,...uszy.u.Platona Dla tych co zainteresował ich problem duszy i co na ten temat miał do powiedzenia Platon ( 427-347 )p.n.e. potem inni ale wszyscy odwołują się do Dialogów .
Wszystko zależy od tego jaką religię wyznajemy (Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką) i wszyscy mają wtedy duszę duszę lub nie.

Nigdzie nie znalazłem stwierdzenia że dusza posiada układ nerwowy bo dzięki niemu odczuwamy zewnętrzne bodźce przez bul jeżeli ma dochodzić do działalności destruktywnej ciała.Jak tego nie ma to nawet wierzący w pojecie piekła może sobie strach związany z tym odczuciem odłożyć do lamusa.

Kiedy to pojęcie dusza zaczyna obowiązywać i kiedy stajemy się wyznawcą np katolicyzmu ,przecież nie przez chrzest ten który znamy z naszej rzeczywistości.W Biblii tylko wierzący, którzy złożyli swą ufność w Chrystusie byli chrzczeni – jako publiczne świadectwo ich wiary i utożsamienia się z Nim (Dzieje Apostolskie 2:38; Rzymian 6:3-4). Chrzest wodny przez zanurzenie jest krokiem posłuszeństwa po uwierzeniu w Chrystusa. Jest proklamacja wiary w Chrystusa, zaświadczenie o poddaniu się Jemu i zidentyfikowaniu się z Jego śmiercią, pogrzebem, i zmartwychwstaniem.Czy dziecko może dać świadectwo wiary?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 15:58
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Bardzo proszę o uzupełnienie mojej wiedzy a raczej niewiedzy... wszystko jedno, w którym wątku.
'Przeciek' Mahometa donosi, iż istnieje piekło dla chrześcijan... 'przeciek' katolicki zaś, że niebo Żydów nie jest niebem a piekłem... buddyjskie piekło nie jest wieczne... etc...
W teologii katolickiej nie ma takich stwierdzeń, a więc to niewiedza.
Cytat:
Być może wpływa pozytywnie, jak każda inna grupa wsparcia...
Jeśli potrafi wzbudzić nadzieję to zgadzam się.
Cytat:
nikt z nas - żyjących, nie wie na pewno co się dzieje z człowiekiem w momencie śmierci i później...
Jeśli ktoś wierzy, że stanie przed Trybunałem Sprawiedliwości to ma znacznie większe szanse na wygraną niż ten, który został zaskoczony.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 16:18
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
.To jest tylko twój miraż można mieć dowolny zależne jest od fachowości psychologa
Młodzi ateiści używają bardziej naukowego słownictwa i dlatego uwielbiam spory z nimi. Mówimy o wierze/niewierze, to się definiuje. Miraż nie jest pojęciem dotyczącym duchowości a właśnie psychiki.
Cytat:
nie potrzebuję łaski że mi ktoś to załatwi
Tam nie ma nic na siłę. Do uwierzenia potrzebna jest łaska i odpowiedź na nią. Łaski możesz wcale nie otrzymać, bo mogłeś wiele ich stracić. Tam nie ma przymusu. Sam wybierzesz.
Cytat:
cieszę się życiem i wiem że kiedyś się skończy tak jak wszystko co obserwujemy, wzrost entropii i przejście z jednego stanu równowagi do drugiego bo takie są prawa natury
Ja też cieszę się życiem, dostałam dobre. Po śmierci nastąpi rozdzielenie ciała i duszy. Zadecydujesz sam dokąd pójdziesz. Ciało pozostawione w ziemi wejdzie w obieg pierwiastków: staniesz się pokarmem dla roślin i składnikiem próchnicy. Jak cię skremują to przyroda nic nie zyska.
Cytat:
Ale możesz zawsze spytać swego Boga on wszystko wie lub spróbować zadać pytanie zbiorowo.
Powiedział, że mnie kocha, ma wzajemność. Udowodnisz mi, że łgam? Masz ku temu narzędzia? Nawet nie możesz mi udowodnić zdrowia psychicznego, bo robiąc to zaocznie naraziłbyś się na śmieszność.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 17:49
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Cytat:
Napisał ostatek
Bardzo proszę o uzupełnienie mojej wiedzy a raczej niewiedzy... 'przeciek' katolicki donosi, że niebo Żydów nie jest niebem a piekłem...
Cytat:
Napisał Eliza2
W teologii katolickiej nie ma takich stwierdzeń, a więc to niewiedza.
"Co jest niebo żydów?

Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych Świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.
/.../
W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.
/.../
Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło."
Fragment broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. [Kraków 1918]
Autotrem kazania "Co jest niebo żydów?" był św. Maksymilian Maria Kolbe.
Całość tutaj: http://breviarium.blogspot.com/2011/...-kolbe-na.html
Nie umiem powiedzieć, czy broszura posiadała kościelne imprimatur... myślę, że nie nie ma to znaczenia wobec autorytetu autora...
i proszę, nie tłumacz, że święty sobie, teologia sobie... przeciek był? był!
Cytat:
Napisał Eliza2
Jeśli ktoś wierzy, że stanie przed Trybunałem Sprawiedliwości to ma znacznie większe szanse na wygraną niż ten, który został zaskoczony.
Zostawię powyższe bez komentarza... zdziwienie zachowam dla siebie...
Cytat:
Napisał Eliza2
Jeśli potrafi wzbudzić nadzieję to zgadzam się.
KSC bywa różne... w różnych dniach i porach... ale forowicze potrafią być solidarni, pomagać, dodawać otuchy i wzbudzać nadzieję... na tyle, ile człowiek potrafi.
To prawda, kłócimy się, skaczemy sobie do oczu, obgryzamy po kostkach... ale w chwili złej zapominamy o urazach... i stajemy się po prostu ludźmi... wspaniałą grupą wsparcia...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 18:56
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Martwisz się o siebie czy o Boga?!
czyżbym wyglądała na zmartwioną?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.