menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10901  
Nieprzeczytane 05-04-2018, 23:34
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Ramzesie:

Z ciekawości i ja zajrzałem do Wiki żeby się dowiedzieć. Pewnie ta wiedza już mi się nie przyda, ale co wiem, to nikt mi nie ukradnie.
Dziękuję Ci za sugestię, a wszystkich pozdrawiam serdecznie.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10902  
Nieprzeczytane 05-04-2018, 23:55
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

A ja Franiu próbowałam dojść o czym i gdzie pisała Vika ale
marnie mi to poszło .
Poza tym te reklamy dobijają na każdym kroku , np. na onecie mój Adblock plus w ogóle nie działa .
Zaglądałam na pocztę (e-maile) ale nic nie ma ......
Zaraz i ja idę spać bo późno , pięknych snów życzę wszystkim .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10903  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 06:53
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Dzień dobry! Będzie pogodnie i będę znowu działać na działce, mimo ze po wczorajszym jestem trochę nadwerężona. Ale nic to, będzie lepiej, po kawie... Zapraszam!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10904  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 07:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramzes101
od czego pochodzi nazwa pepegi?
Nie wiedziałam, ale teraz już wiem. Jak to dobrze zadawać się z mądrymi ludźmi... Pisząc tę nazwę byłam prawie pewna, że nikt już nie pamięta, co to jest. A może pamiętacie gandówki, trumniaki, podhalanki? To damskie obuwie, a Danusie są za młode na takie wspominki.
Miłego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10905  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 09:47
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam ponownie

Danciu: Nie wiem o który wpis Viki Ci chodzi- może o ten?
http://www.klub.senior.pl/jestem-bab...post1329477599
AdBlock nie jest zbyt dobry- zwłaszcza na strony Axel Springer (Onet, Komputer Świat) i na WPolsce). Nawet niedawno pisaliśmy na wątkach technicznych: były przypadki że za odpowiedni % dochodu z reklam blokery mogą dodać stronę do białej listy i nie blokuje.
"pecunia non olet". Nie mam tego linka pod ręką ale był cały artykuł na Komputer Świat. Ja używam uBlock Origin. Znalazłem to: http://www.komputerswiat.pl/artykuly...ej-liscie.aspx
A moje zaległości na mail-u nadrobię- obiecuję!
Krysiu:
Pamiętam tylko Relaxy z Nowego Targu (Podhale)- obecnie Wojas- miałem skórzane, bo i takie z tworzywa też robili. To były buty- ciepłe i mocne, pewnie z 5 zim mi służyły, aż skóra na dole zgniła, ale cholewki wykorzystałem- delikatna skórka do naszycia na wycierające się łokcie.
Ale mamy piąteczek, więc dla wszystkich życzę milusiego weekendu .
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 06-04-2018 o 18:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10906  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 21:47
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Franiu, relaxy pamiętam (ha, to przecież niedawno), ale nie nosiłam. Wtedy tylko trampki i tenisówki miałam na płaskim obcasie.
Danusie w pracy, Arti w ogrodzie, Ramzes przychodzi tylko na kawę - nie ma z kim pogadać.
Idę i ja do łóżka. Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10907  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 23:05
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Ramzes nie przychodzi tu na kawę tylko Ramzes tu śpi, bo tylko tu podawana jest kawa z mlekiem.Kaima robi to cichutko bo Ramzes musi się wyspać.
Kaimo, a czy ty pamiętasz co to jest budrysówka?
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10908  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 23:54
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

Dobry wieczór choć niektórzy powiedzieli ,,dobranoc '' .
Franiu z e-mailem spokojnie ..... , dziś mi z kolei nie działa Ccleaner ( tak to się pisze ?) ....... W Twoje linki zajrzę w weekend bo jutro może na 4 godzinki wdepnę do pracy .
W tej chwili nie wiem na pewno .
A tenisówki , trampki , półtrampki , adidasy itp są mi znane .
Były jeszcze inne buty ale w tej chwili nie pamiętam nazwy .
Chyba pamięć szwankuje . Juniorki ?

Miałam i ja skórzane , góralskie chyba , nosiłam je może 4 sezony - pamiętam.... nie spotkałam ich sama a te o których mówię kupił mi kiedyś mąż w Czechosłowacji . Były wygodne jak kapcie .
Ale kończę bo noc święta , słodkich snów życzę wszystkim i wspaniałego weekendu ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10909  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 06:47
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Hej! Na paluszkach, aby nie obudzić Ramzesa - jak się zbudzi, będzie zły... Niech śpi i śni o czasach, kiedy paradował w budrysówce. Ja nie miałam takiej kurtki i nie pamiętam, czy były też damskie. Za to później (chyba) zadawałam szyku w płaszczach z ortalionu i laminatu.
Zapraszam na kawę i życzę wszystkim dobrego dnia!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10910  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 07:33
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

Krysia jak zwykle- NIEZAWODNA w częstowaniu kawką- DZIĘKUJĘ
Ja nie pamiętam budrysówki- może wcześniej to było modne, albo nie było mnie stać, a może się jeszcze uczyłem? Pamiętam że nosiłem taką koszulę w kwiatki z dużymi falbanami przy nadgarstkach i na piersi- może to było a,la Elvis? nie wiem bo nie miałem telewizora. No i takie jakby trzewiki zwane "tatrzankami". Spód chyba typowy, ale wierzch jakby grube sukno i suwak zamiast sznurowadeł.
To były takie czasy. Ale jedno było piękne: ludzie w autobusach rozmawiali ze sobą, nawet obcy. A dzisiaj zdecydowana większość tych młodszych jedzie nawet na stojąco z nosem "wpuszczonym" w smartfona. Widocznie kontakty na FB są ważniejsze. Sam w tramwaju nie mam co robić więc obserwuję ludzi i mam wrażenie że kontakty osobiste poległy przez internet.
Miłego dzioneczka wszystkim życzę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10911  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 09:31
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Dziękuję za kawę, obudziłem się na chwilkę jak przynosiłaś ale spojrzałem na zegar i powiedziałem: "O, nie!" i usnąłem. Budrysówki były damskie i męskie, informacja dla Frania - były to kurtki, zwykle z kapturem, zapinane na kołki. Moda z lat sześćdziesiątych. W tatrzankach i ortalionie owszem, chodziłem, ale w laminacie? Nie wiem nic o tym. Góralskie kierpce też pamiętam. Ale najbardziej pożądane były oryginalne amerykańskie wranglery albo levi strausssy. Niestety, ja miałem tylko maltańską podróbę.
Franiu, a mnie się wydaje, że internet zbliżył ludzi, jak choćby nas tutaj.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10912  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 10:06
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Janusz

No masz dużo racji- gdyby nie internet to nie poznał bym tu kilku miłych osób. Ale myślałem o rozmowach w 4 oczy- jeśli np. jedzie rodzic z dziećmi w pociągu to młodzi nie widzą świata poza smartfonem- nawet gdy rodzic się do nich zwraca- to czasem musi kilka razy, żeby młodzież go usłyszała. A potem narzekają że rodzice się nimi nie interesują. Wiadomo, że są sprawy o których się nie rozmawia przy ludziach, ale podróż to jest też czas na rozmowy: z kolegami ze szkoły, z uczelni- a nie tylko czas dla smartfona. Ale my starsi jesteśmy chyba z innej gliny, a może to kwestia dojrzałości? Bywałem na wielu stronach zanim tu się zaaklimatyzowałem. I w większości to szukali tam okazji do seksu, wygłupów, albo przychodzili się wyładować, odreagować stress- przyczepić się do kogoś niewinnego i go publicznie sponiewierać. Tutaj jest dość spokojnie jeśli unika się "niebezpiecznych" wątków. Ale mamy demokrację- każdy robi i myśli co mu pasuje.
Pozdrawiam Cię.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 07-04-2018 o 13:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10913  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 10:15
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzień dobry. Kawa wypita już druga zaraz będzie. Wczoraj był miły i gorący dzień. Dziś ma być jeszcze ciepłej. Dr. położył się do łóżka o 17.00 i przespał aż do rana. Bardzo jest słaby! Śniadanie zjadł w łóżku i dalej śpi. Trochę porobilam w ogrodzie bo z nudów co będę tylko siedzieć?Dziś upiekę udka i też posprzątam ale w domu. I tak leci dzień za dniem! Wszystko pamiętam z dawnych czasów. Miałam Relaxy,kierpce, krótką kurtkę i tornister z tektury! Było fajne dzieciństwo i młodość!! Pozdrawiam was i życzę miłego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10914  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 17:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Franiu, koszule i bluzki z żabotami, falbanami, riuszkami kojarzą mi się z filmem "Viva Maria" z Bardotką i Moreau. Ich "wysyp" był w połowie lat 60. Laminaty nosiło się też mniej więcej wtedy. To była nazwa potoczna, a jaka była właściwa - nie wiem. Tkanina, z której były uszyte, była podklejona cieniutką warstwą gąbki.
Danusiu, pamiętam tornistry z tektury, chociaż sama takiego nie miałam. Nosiłam teczki po siostrach. Aż dziwne, że nie nabawiłam się skrzywienia kręgosłupa.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10915  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 17:51
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Krysiu:

Płaszcz taki miałem- mówili na to jesionka. Był podszyty (podklejony) gąbką. A i te kurtki z kołkami pamiętam- za moich czasów to było ale nie znałem ich nazwy.
Byłem w parku- krokusy już uschły- może 1 na 100 jeszcze się trzyma.
Pozdrawiam Cię.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10916  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 18:43
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich myslę że mogę czasami tu wpaść ...miłego wieczoru.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10917  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 18:48
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witaj Helenko

Każda Koleżanka i każdy Kolega są tu mile widziani. Nawet nie trzeba być samotnym,żeby tu zaglądać- wątek jest dla wszystkich
Zaglądaj gdy tylko możesz i gdy masz ochotę.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10918  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 19:07
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Może i ja wtrace swoje trzy grosze...mówiliście o tym,ze młodzież ciagle z nosem w smartfonach, a ja niedawno wspominałam czasy kiedy telefon był luksusem, pamiętam, ze rodzice jako jedni z pierwszych we wsi mieli telefon, ale po roku zrezygnowali z niego bo nie było do kogo dzwonic, znajomi nie mieli a z rodzina na drugim końcu Polski i tak nie dało się rozmawiać, bo nic nie było słychać, takie to były czasy..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10919  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 20:55
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Ja jeszcze o dzisiejszej młodzieży

Dzisiaj miałem zdarzenie na Interii. Jakiś młodzian nazwał mnie "przygłupim staruchem". No to mu wylałem kubeł wody na głowę.
Tu jest ta rozmowa:

frasag:

Mnie operator udostępnił tylko link do odsłuchania i tylko na kilka godzin. Nie mam możliwości technicznych żeby to nagrać- więc prosiłem o plik mp3. Brak odpowiedzi, a ja nie mam czasu ani ochoty włóczyć się po sądach. To powinno być zagwarantowane przepisami, a teraz zależy od "widzimisię" operatora

~smyk - Dzisiaj (13:14)

Miałem podobną sytuację. Puściłem nagranie i obok komputera położyłem telefon z włączonym nagrywaniem na dyktafon, następnie zgrałem na komputer, a później na płytę i to wysłałem do UOKiK. Bardzo mi to pomogło w rozwiązaniu oszukańczej umowy.

~frasag do ~smyk:

Następnym razem tak zrobię- dziękuję Ci za wskazówkę

~smyk do ~frasag:

Jeszcze jedna rada. Na smartfon ściągnij sobie aplikację CallRecordings i wówczas każda rozmowa się nagrywa. Te rozmowy, co mi są nie potrzebne kasuję. Pozostałe, które mogą sie przydać zgrywam na komputer i dodatkowo na pendrave. Tak na wszelki wypadek mam w dwóch miejscach nagrane. I wtedy z telefonu też kasuję, bo po co zajmować pamięć.

~buhaha - Dzisiaj (14:32)

Zaglądasz może na tpolis? Bo tam też marudzi taki przygłupi staruch, którego wszystko przerasta.


~//// do ~smyk

Dobrze wykombinowane. Też miałem problem.
2 0 Odpowiedz

~frasag do ~buhaha:

@buhaha: życzę Ci żebyś doczekał mojego wieku w dobrym zdrowiu umysłowym. I żeby nikt Ciebie nie nazwał "przygłupim staruchem".
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10920  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 21:27
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Gabrysiu, teraz inne czasy, inna wieś. Przytoczę dowcip odnośnie Twojego wpisu:
Chciałam pogadać, wyszłam na drogę, a tam nikogo nie ma. Wróciłam do domu, włączyłam komputer i weszłam na facebook. Patrzę, a tam cała wieś.
Helenko, zaglądaj, kiedy tylko masz ochotę. Jesteś u siebie.
Franiu, że też chciało Ci się dyskutować z tym kimś.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.