menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Wrócę do żywych

Wilczek ma parcie na wyparcie? Napieralskiego?

Słownego namaszczenia walorów Arłukowicza dokonał Kwaśniewski, mimo że wilczek do stada SLD jeszcze się nie zapisał.
Populrność nieugiętego a obiektywnego śledczego zdaniem jednych winduje go wysoko, sceptycy w jego działaniach upatrują dążenie do kariery.
Sam "obgadywany" tu i tam zdradził kiedyś w wywiadzie, że apetyt ma na najwyższe stanowiska.
Szczery był.

Giertych dzisiaj zeznawał, ale kto by tam Romkowi wierzył, kiedy kwitów żadnych nie ma, a jego słowo honoru dane przed śledczymi jest tyle warte, ile ważyły zapewnienia, że nie spotkał się tam, gdzie się swego czasu z kimś spotkał.
Ot, taka przewrotność adwokacka?

Do jednego ze śledczych zwrócił się "kolego", jako że tenże też po studiach prawniczych, ale kolega zaprotestował przeciwko nazywaniu go w taki sposób.
Widać z innego podwórka był.
  #182  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:08
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Giertych dzisiaj zeznawał, ale kto by tam Romkowi wierzył, kiedy kwitów żadnych nie ma, a jego słowo honoru dane przed śledczymi jest tyle warte, ile ważyły zapewnienia, że nie spotkał się tam, gdzie się swego czasu z kimś spotkał.
Ot, taka przewrotność adwokacka?

Do jednego ze śledczych zwrócił się "kolego", jako że tenże też po studiach prawniczych, ale kolega zaprotestował przeciwko nazywaniu go w taki sposób.
Widać z innego podwórka był.


Powinien byc proces o pomowienie.
Jaroslaw zniesie taka potwarz ze spokojem?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #183  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Amelio,

procesy już w toku, obustronne że tak powiem. Panowie się pozwali.
  #184  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:15
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
......Do tej pory nic nie wiedziałem o części rosyjskiej Katynia.......

Trzeba było słuchać i czytać tych, co mają inne poglądy od leninowskich, marksistowskich i stalinowskich, to wiedziałbys więcej.
A tak!?
-ciemny jesteś chłopie jak tabaka w rogu, albo głupka strużesz.
  #185  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:25
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Rodziny Katyńskie procesują z państwem rosyjskim o odszkodowania, a nie o ukaranie winnych zbrodni. Mylę się, Lilu ?
.

Rodzinom Katyńskim chodzi o poznanie prawdy, wskazanie winnych i uznanie tej zbrodni jako zbrodnia wojenna i ludobójstwo. Chodzi im o wskazanie miejsca pochówku swoich bliskich, oraz o wydanie akt dotyczących procesów i egzekucji.
Więc z łaski swojej nie pieprz człowieku farmazonów.
  #186  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Decyzja miała być

powzięta po świętach, czy prezydent stanie na trybunie w Moskwie.
Decyzji w tym tygodniu raczej nie będzie, obwieścił Wypych, ponieważ jeszcze nie wyznaczono miejscówki dla naszego prezydenta, a chodzi o to, żeby to nie był trzeci rząd, musi być pierwszy. No i nie wiadomo, czy władze wschodnie zechcą zaznaczyć w przemówieniu, że polskie wojsko u boku armii wtedy bratniej walczyło z hitlerowcami.

Coś ci Rosjanie niemrawi jacyś. Dzisiaj podczas konferencji obu premierów nagłośnienie też takie było, jakby go w ogóle nie było.
  #187  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
nie pieprz człowieku farmazonów.
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.
  #188  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 23:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Polu !

Cytat:
Napisał POLA
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył. On nie musi strugać ... z siebie.Takich mądrali na o.2 jest pełno. Ale, już dawno to olewam.
Pozdrowiam Cię, Polu
  #189  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 23:58
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Lilu ! Pisz do mnie jak Ci się podoba. Nie obawiam pomylenia mnie z tym pisowcem. Tylko idiota może mnie z nim pomylić. Najważniejsze , abyś cytowała do jakiego mojego postu i czego się odnosisz.
Z pisowcem Cię nie pomylą. Ale ja nie chcę być mylony z komuchem, który łzy lał po śmierci Stalina.
  #190  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 00:43
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył. On nie musi strugać ... z siebie.Takich mądrali na o.2 jest pełno. Ale, już dawno to olewam.
Pozdrowiam Cię, Polu

Nigdy tchórzem nie byłem i nie jestem. Gdybym nim był, zapisałbym się do PZPR.
A to, że się mną brzydzisz, to mi schlebia.
Obelgą byłoby dla mnie, gdym cieszył się u ciebie szacunkiem.

A to forum, jest nasze, a wiec nie twoje i nie wasze.
Paniał???
  #191  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 00:53
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.

Tak uważasz???
Ciekaawe jak byś zareagowała na idiotyzmy wypisywane na temat rodzin Ofiar Katyńskich, gdyby któryś z Twoich przodków został tam stracony przez sowietów.
No i nadal uważasz że nieładnie sie wyrażam?
- bo skoro jednym zwracasz uwagę, to może wypadało by i komuś jeszcze zwrócić uwagę.
  #192  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 08:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Krew nie ma ceny.
Zresztą Rodzinom Katyńskim nie zależy na pieniądzach,
bo ich nie doczekają.
Ale jak było postawić Rosję przed Trybunałem?
Przed samymi obchodami wpłynęła już trzecia skarga.


Ale ja o czym innym.
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
Obama ...niestety. Z dużej chmury, mały deszcz.
Co ja będę Wam pisać. Wczytajcie się dokładnie,
z czego będą się rozbrajać Amerykanie i Rosjanie.

Tylko dopowiem, że w porównaniu z 2002, głowic jądrowych przybędzie .
Ubędzie tych przestarzałych.
  #193  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 10:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Trzeba było słuchać i czytać tych, co mają inne poglądy od leninowskich, marksistowskich i stalinowskich, to wiedziałbys więcej.
A tak!?
-ciemny jesteś chłopie jak tabaka w rogu, albo głupka strużesz.
No to tak jak z Tobą, teraz też powinno się wszystko czytać nie tylko prawostronne instrukcje i ubliżać komuś, co coś nie do końca wie... może Ty teraz jesteś ciemny jak tabaka w rogu w innych sprawach, takich co to Twoi mocodawcy nie czytają i Tobie nie każą czytać ..... różnie to z czytaniem bywa w życiu,.....
  #194  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 11:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Idalko !Ani jedno, ani drugie nie jest, moim zdaniem obraźliwe.
Wprawdzie to do Idalki, ale dorzuce w tem tomacie zdarzenie z przeszlosci dosc odleglej ktorego bylem swiadkiem.

Otoz dwie damy od drobnej wymiany uprzejmosci przeszly na wyzszy stopien elegancji i zaczely uzywac coraz bardziej konkretnej polszczyzny.
W pewnym momencie jedna z nich potraktowala "kolezanke" skrotem od panienki naroznej.
Na to ta odparla krotko a tresciwie:
-Moge byc k....a, ale nie ...komunistka!!!!!

Taka byla owczesna prawda czasu i prawda ekranu
  #195  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 12:20
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Pluto37 przeciw Kazimierzowi? Zgadzam się z Tobą pluto. Jak mnie nazywasz Pis-+++ to jeszcze Ci ujdzie. Bo komuchem to by było gorzej.
A już myślałem że jest Ci taki bliski i kochany, jak Giertych od wczoraj. Czekam jak go podsumuje Palikot.
  #196  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 12:32
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Lilu !

Cytat:
Napisał Lila
Krew nie ma ceny.
Zresztą Rodzinom Katyńskim nie zależy na pieniądzach,
bo ich nie doczekają.
Ale jak było postawić Rosję przed Trybunałem?
Przed samymi obchodami wpłynęła już trzecia skarga.
Ale ja o czym innym.
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
Obama ...niestety. Z dużej chmury, mały deszcz.
Co ja będę Wam pisać. Wczytajcie się dokładnie,
z czego będą się rozbrajać Amerykanie i Rosjanie.
Tylko dopowiem, że w porównaniu z 2002, głowic jądrowych przybędzie .
Ubędzie tych przestarzałych.
Lilu ! Masz rację o honor, a nie o pieniądze tu chodzi.
Grunt, że jednak wstąpiliśmy na drogę ku pojednaniu. Mam nadzieję, że z tej drogi nie zejdziemy, chociaż trzeba się liczyć z tym, że nie wszystkim droga pojednania się podoba.

Sprawę rozmów START 2 w Pradze, nie uważam za ściemę tylko poważną sprawę dalszej poprawy stosunków USA-ROSJA.
Obama, moim zdaniem, konsekwentnie realizuje swoje zamiary ogłaszane przed wyborami, konsekwentnie zmierza do świata bez broni nuklearnej,poprawy socjalnej sytuacji Amerykanów i innych zamiarów. W USA okrzyczano go nawet socjaslistą.
Masz rację, rzeczywista redukcja nowoczesnych głowic będzie rzędu 20%. Ale, likwidacja "starych" to też, moim zdaniem, wielka sprawa. Oczyści międzynarodową atmosferę.
Lepszy chodzić poświecie w mały deszcz, niż patrzeć na zbliżąjcą się burzę na horyzoncie.
Przez 50 lat, żyłem z widokiem wielkiej burzy na horyzoncie.
  #197  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 12:53
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zawsze to coś jednak, po pierwsze rozmowy, po drugie mechanizmy wzajemnej kontroli, po trzecie - jednak lekkie rozbrojenie, mniej głowic - mniej szans że coś się spieprzy...
__________________
  #198  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 14:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Tak uważasz???
Ciekaawe jak byś zareagowała na idiotyzmy wypisywane na temat rodzin Ofiar Katyńskich, gdyby któryś z Twoich przodków został tam stracony przez sowietów.
No i nadal uważasz że nieładnie sie wyrażam?
- bo skoro jednym zwracasz uwagę, to może wypadało by i komuś jeszcze zwrócić uwagę.
A dziwisz się?
Sądzisz, że zdolność do współodczuwania mają tylko ci, których przodkowie zginęli w Katyniu?
A wiesz, ilu moich przodków zginęło w obozach koncentracyjnych?
Mamy się licytować rozmiarem tragedii czy długością i rozmiarem przedśmiertelnych cierpień?
A obozy pracy?
A ofiary rodzimego socjalizmu?

Komuś tu zwróciłam uwagę, nie pomogło, przeprosin nie ma do dzisiaj, obelg pod moim adresem też...na razie.

I jeszcze jedna uwaga: nie jestem moderatorem, nie śledzę ani wszystkich wątków, ani nawet wszystkich wypowiedzi tutaj, ale obiecuję, że będę interweniować dla zasady, jeśli coś nieładnego wpadnie mi w oko.
  #199  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 14:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech Sprawiedliwość być musi

przynajmniej tutaj.
Cytat:
Napisał Kazimierz
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył.
Zarzut tchórzostwa jest bezpodstawny, bo nie masz na to dowodów materialnych.
To, że ktoś niczego o sobie w profilu nie napisał, nie świadczy o tchórzostwie.
Nie on jeden, jak sądzę, nie napisał.
Czyż nie lepiej poznawać człowieka w oparciu o to, co i jak pisze? jakie ma poglądy? To daleko cenniejsza wiedza niż ta pozyskana z autoprezentacji w profilu.

Wspominasz o jakimś forum o2. Kiedyś ktoś mnie przekierował na ten "salon" sfrustrowanych, obrażonych?
Bardzo interesująca lektura, bardzo, jakże wiele mówiąca o charakterach tych, którzy tam właśnie dają upust swojej agresji i braku kultury.
Ale nie sugeruj, że xyz tam buszuje i ewentualnie robi jakieś aluzje pod Twoim adresem, bo - jak sądzę - dowodów też na to nie masz.
Tyle mam do powiedzenia.
  #200  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 15:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
...
Mam taką zasadę, że dość nieufnie podchodzę do słów polityków, dlatego mniejszy potem przeżywam szok z powodu niedotrzymania słowa czy umów...nawetych na piśmie.
Czasu nie mam, ale poczekam.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.