menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4721  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 11:00
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie hejka Lila

Cytat:
Napisał Lila
I jeszcze.. Wacławie Miedwiediew to nie fake.
Sprawdziłam.

No też czytałam , jest kiepsko !
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4722  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 11:07
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie hejka Wacław

Cytat:
Napisał waclaw46
Postęp jest także w usługach funeralnych . Jest nawet nowe słowo usługi funeralne , bo usługi pogrzebowe źle brzmią .

.

Boże , a kto te nazwy wymyśla ...Nie może być normalnie po polskiemu , brzmi jak brzmi ! A jak niby ma brzmieć ?! Miło i przyjemnie ? Dla czyjego ucha ? Niech żywi wiedzą jaką mają perspektywę na koniec , jasno i zrozumiale ma być !

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie ma się czego bać a dziennikarze w okresie wakacyjnym karmią nas sensacjami .

No to mnie uspokoiłeś ....Dzięki
Nerwowa jestem...
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4723  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 17:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie



Russia-Ukraine live news: Kyiv, Moscow trade blame over POW hit
https://www.aljazeera.com/news/liveb...d-in-e-ukraine

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Biuro Prasowe Ukraińskiej Gwardii Narodowej Pułku Sił Specjalnych Azowskich ukraiński żołnierz patrzy na ruiny huty Azowstal przed poddaniem się wojskom rosyjskim w Mariupolu na Ukrainie 16 maja 2022 r. (Dmytro Kozatski/Azov Pułk Sił Specjalnych Biura Prasowego Gwardii Narodowej Ukrainy przez AP)

Jaki jest sens tak rujnować zakład pracy a potem wyciągać rękę po pieniądze na odbudowę od społeczności międzynarodowej.

Jak podaje brytyjskie ministerstwo obrony, rosyjska prywatna firma wojskowa Wagner prawdopodobnie została przydzielona do odpowiedzialności za poszczególne sektory linii frontu we wschodniej Ukrainie.

W działaniach wojennych na świecie obecnie biorą udział firmy prywatne wynajmowane przez rządy państw , rosyjska - Wagner , amerykańska - Blackwater . Nie ważne po której stronie ważne że się zarabia a zlecający płaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4724  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 17:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 011
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Boże , a kto te nazwy wymyśla ...Nie może być normalnie po polskiemu , brzmi jak brzmi ! A jak niby ma brzmieć ?! Miło i przyjemnie ? Dla czyjego ucha ? Niech żywi wiedzą jaką mają perspektywę na koniec , jasno i zrozumiale ma być !



No to mnie uspokoiłeś ....Dzięki
Nerwowa jestem...


Mnie też uspokoił Wacław,
w związku z czym skierowałam się - na chwilę- ku życiu
galopując do fryzjera,
ponieważ mam niebawem jubileusz.
I nie trzeba wyglądać jak ktoś, kogo trzeba dźgać szpikulcem
by sprawdzić czy żyje.
Efekt? pixie.
Jak na awatarku, jeszcze prawie saute.

Serdeczności...
Mamy te dylematy, co nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4725  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 17:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 011
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46


Russia-Ukraine live news: Kyiv, Moscow trade blame over POW hit
https://www.aljazeera.com/news/liveb...d-in-e-ukraine

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Biuro Prasowe Ukraińskiej Gwardii Narodowej Pułku Sił Specjalnych Azowskich ukraiński żołnierz patrzy na ruiny huty Azowstal przed poddaniem się wojskom rosyjskim w Mariupolu na Ukrainie 16 maja 2022 r. (Dmytro Kozatski/Azov Pułk Sił Specjalnych Biura Prasowego Gwardii Narodowej Ukrainy przez AP)

Jaki jest sens tak rujnować zakład pracy a potem wyciągać rękę po pieniądze na odbudowę od społeczności międzynarodowej.

Jak podaje brytyjskie ministerstwo obrony, rosyjska prywatna firma wojskowa Wagner prawdopodobnie została przydzielona do odpowiedzialności za poszczególne sektory linii frontu we wschodniej Ukrainie.

W działaniach wojennych na świecie obecnie biorą udział firmy prywatne wynajmowane przez rządy państw , rosyjska - Wagner , amerykańska - Blackwater . Nie ważne po której stronie ważne że się zarabia a zlecający płaci.


Ale co to szkodzi?
A także zrobić sobie sesję zdjęciową w Vogue wraz z małżonką?
W czasie wojny !!!!

Ze mnie ulatują resztki empatii...
Zresztą na tę sesję zareagowali politycy USA,
nazywając SIEBIE ''frajerami''.

Napiszę o tym innym razem.
Pozdrawiam, dziękując za obecność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4726  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 17:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Deutsche Welle

Polska powinna wycofać się przepisów pozwalających na pushbacki i nie zamykać imigranckich dzieci w ośrodkach zamkniętych - wzywa sprawozdawca ONZ ds. migrantów. Apeluje o dostęp do aborcji dla uchodźczyń z Ukrainy.

Szerzej :
https://www.dw.com/pl/onz-polska-mus...B3w/a-62631606


Wojna w Ukrainie pogłębia światowy kryzys żywnościowy. Zachód i Rosja zrzucają na siebie wzajemnie winę za ekstremalny wzrost cen zbóż od czasu rozpoczęcia wojny. Ile prawdy jest w tych zarzutach?

Szerzej :
Kryzys zbożowy. Szukanie odpowiedzialnego
https://www.dw.com/pl/kryzys-zbo%C5%...ego/a-62649377



Minister gospodarki Habeck na spotkaniu z mieszkańcami Bayreuth nazwał „farsą” wypowiedzi Kremla dotyczące dostaw gazu. Został wygwizdany.

Szerzej :
Habeck wygwizdany. Zarzuca Moskwie kłamstwo
https://www.dw.com/pl/habeck-wygwizd...two/a-62645167



Nie tylko u nas wyborcy krytycznie podchodzą do swoich polityków którzy w swoich gabinetach myślą w większości o sobie i karzą nam ponosić koszty swojej polityki nastawionej na konfrontacje a nie dialog.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4727  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 18:23
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie też uspokoił Wacław,
w związku z czym skierowałam się - na chwilę- ku życiu
galopując do fryzjera,
ponieważ mam niebawem jubileusz.
I nie trzeba wyglądać jak ktoś, kogo trzeba dźgać szpikulcem
by sprawdzić czy żyje.
Efekt? pixie.
Jak na awatarku, jeszcze prawie saute.

Serdeczności...
Mamy te dylematy, co nie?

No extra fryz...Dylematów troszkę za dużo...
Ja mam z dzisiaj zdjęcie ,ale tu nie wkleje bo zaraz będzie wrzawa oburzenia ...
Poza tym mam po dzisiejszej bytności w m.miejscu pochodzenia smutne refleksje ,ale też Ci nie będę pisać bo to nie jest poprawnie politycznie a jednak może to się zmienić diametralnie więc zmilczę jak grób.

Cytat:
Napisał Lila
Napiszę o tym innym razem.
Pozdrawiam, dziękując za obecność.

Lila pisz kochana bo to miód na moje samotne dni na wiosce ...tu nie bardzo można z kimś pogadać bez narażania się na krytykę wprost i nie tylko , no ale czasem z tubylcami trzeba dla przetrwania.

A propos miodu to zrobiłam kilka testów na prawdziwość miodu i wyszło ,że nagminnie pszczelarze fałszują ....Jeden powiedział mi wprost ,że wszyscy fałszują tylko niektórzy robią to nieudolnie.
No ,ale nic to bez miodu da się żyć.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Ostatnio edytowane przez Siri : 29-07-2022 o 18:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4728  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 13:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Chińskie Radio Międzynarodowe
Media państwowe (Chiny)

Xi Jinping rozmawiał przez telefon z prezydentem Polski
Przewodniczący Chin Xi Jinping, 29 lipca po południu, przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.
Xi Jinping przypomniał, że na początku tego roku polski prezydent przyjechał do Chin na uroczystość otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Odbyliśmy przyjacielską wymianę zdań i osiągnęliśmy wiele ważnych porozumień w sprawie rozwoju stosunków dwustronnych, które od tego czasu różne departamenty z obu krajów aktywnie łączą i wdrażają - powiedział przywódca Chin. Xi Jinping podkreślił, że doszło do pozytywnych postępów w eksporcie polskich produktów rolnych do Chin, rozwoju połączeń China-Europe Railway Express i wymianie personelu. Chiny pielęgnują tradycyjną przyjaźń między Chinami a Polską, traktują Polskę jako priorytetowego partnera w Europie i chcą utrzymywać z Polską bliską komunikację oraz wzmacniać wzajemne zaufanie polityczne i stale podnosić poziom kompleksowego strategicznego partnerstwa między Chinami a Polską.
Xi Jinping podkreślił, że obie strony powinny wzmocnić komunikację polityczną, wykorzystać mechanizmy takie jak chińsko-polski Komitet Współpracy Międzyrządowej i Wspólny Komitet Ekonomiczno-Handlowy w celu wzmocnienia strategicznego dostosowania oraz wspólnie budować projekty wysokiej jakości w ramach idei „Pasa i Szlaku” i pogłębiać praktyczną współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu i łączności. Oba kraje powinny stworzyć nowe punkty dla współpracy w zakresie zielonego rozwoju, gospodarki cyfrowej i innych dziedzin. Chiny otwierają swój rynek dla większej liczby wysokiej jakości produktów wytwarzanych w Polsce i zachęcają coraz więcej chińskich przedsiębiorstw do inwestowania w Polsce. Obie strony powinny wspierać jak najszybsze powstanie hurtowego rynku rolnego Chiny-CEEC, aktywnie współpracować w planowaniu i dobrej organizacji wydarzeń związanych z 10. rocznicą współpracy Chiny-CEEC oraz stworzyć solidne podstawy dla kolejne 10 lat przyszłej współpracy. Oczekuje się, że Polska będzie aktywnie wspierać rozwój relacji Chiny-UE i wspierać będzie ogólną sytuację w relacjach Chiny-UE.
Andrzej Duda powiedział, że bardzo się cieszy z wizyty, którą odbył w Chinach w lutym bieżącego roku, podczas której wziął udział w ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i miał bardzo dobre i owoce spotkanie z przywódcą Chin. Pomimo wpływu epidemii Covid-19, ważne porozumienia, który osiągnęliśmy, są wdrażane, odpowiednie resorty z obu stron utrzymują ścisłą komunikację, a współpraca w powiązanych dziedzinach nadal się rozwija - podkreślił polski prezydent. Polska przywiązuje dużą wagę do statusu i roli Chin na arenie międzynarodowej, a także przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków z Chinami. Polska jest gotowa współpracować z Chinami w celu wpierania współpracy dwustronnej w gospodarce, handlu, logistyce, łączności i innych dziedzinach, w celu uzyskania większej liczby pozytywnych rezultatów i z zadowoleniem wita coraz większą liczbę chińskich przedsiębiorstw prowadzących inwestycje w Polsce. Polska chce nadal aktywnie wspierać współpracę CEEC-Chiny oraz rozwój stosunków UE-Chiny - powiedział polski przywódca.
Dwaj szefowie państw wymienili też poglądy na temat kryzysu na Ukrainie.

To oficjalna informacja po przeprowadzonej rozmowie dwóch polityków . Interpretacja jaka jest na stronie Kancelarii Prezydenta Dudy jest diametralnie różna Chiński Prezydent porusza sprawy gospodarcze nasz Duda rozwodzi się o Ukrainie .https://tvn24.pl/najnowsze/prezydent...ingiem-5993206


https://www.facebook.com/redakcjapol...40254617247329
Usatysfakcjonowany! Odwracalny pas ruchu w Pekinie. Można dodać jeszcze jeden pas ruchu na ulicy w godzinach szczytu.

Kiedy pozbędziemy się swojej niemocy do realizacji wyzwań w rozwoju naszej infrastruktury

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 30-07-2022 o 13:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4729  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 13:58
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie Witam Cię ...

Cytat:
Napisał waclaw46
Xi Jinping przypomniał, że na początku tego roku polski prezydent przyjechał do Chin na uroczystość otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Ciekawe czy był na murze ?

Dla mnie to jest istotna sprawa.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4730  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 15:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Siri na pewno był , bo my jako Europejczycy ten mur chcielibyśmy zobaczyć a Chińczycy o to zadbali i jest droga szybkiego ruchu z Pekinu do muru chińskiego .Można wejść na mur i poczuć się jak żołnierz chiński broniący Pekinu / Bejdżing / przed mongołami.

Piszesz o murze , dzisiejsza ALJAZEERA news https://www.aljazeera.com/news/2022/...-pm-nomination
Iraqi protesters storm parliament for second time in a week

Iraccy protestujący po raz kolejny wdarli się do irackiego parlamentu, pokazując poparcie dla wpływowego szyickiego przywódcy Muktady al-Sadra, kilka dni po tym, jak szturmowali ciało ustawodawcze i zawiesili sesję mającą na celu mianowanie nowego premiera.

Nasi posłowie też chcą się odgrodzić od elektoratu ,powinni zobaczyć jak to wygląda gdzie indziej , czym się to kończy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4731  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 17:36
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Siri na pewno był , bo my jako Europejczycy ten mur chcielibyśmy zobaczyć a Chińczycy o to zadbali i jest droga szybkiego ruchu z Pekinu do muru chińskiego .Można wejść na mur i poczuć się jak żołnierz chiński broniący Pekinu / Bejdżing / przed mongołami.


Jak będę to się przejadę tą trasą ....(chyba w przyszłym życiu... )

Oglądałam ,,Marco Polo" film - serial o tych wojnach chińsko - mongolskich ...

https://pl.ign.com/marco-polo/7123/r...zon-1-recenzja
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4732  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 19:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Jak masz chwilę czasu Siri to polecam dwa filmy Dylewskiego o gospodarce , gdzie wspomina Pax Mongolica - pierwsza globalna wioska, która imponująco rozwijała się gospodarczo . Mongołowie tworzyli imperia, których gospodarki rozwijały się fantastycznie , podbili Chiny i mongolska dynastia Yuan tworzyła najlepszy okres w historii gospodarczej Chin . Obecnie Mongolia to kraj surowcowy ale okres świętości mieli i zapisali się dobrze w historii gospodarczej świata. My jako Europejczycy uważamy się za elitę świata i z przymrużeniem oka patrzymy na mieszkańców Azji i ich osiągnięcia . A czy słusznie ???

Mongolia - gospodarcze imperium
https://www.youtube.com/watch?v=YHkX7WBoxHg&t=229s
Mongolia podbija świat!
https://www.youtube.com/watch?v=AkN-2P5zJ3c
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4733  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 21:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

PiSowskie Auschwitz czyli jak Polska wyniszcza wybrane jednostki razem z całymi rodzinami.
https://www.youtube.com/watch?v=-zA61mkgu5A



Zbigniew Stonoga Data premiery: 29 lip 2022
512 tys. subskrybentów

PiSowskie Auschwitz czyli jak Polska wyniszcza wybrane jednostki razem z całymi rodzinami.

Czy to w normalnym kraju może się zdarzyć. ? Czy można się zdenerwować i nie kląć.??????

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 30-07-2022 o 21:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4734  
Nieprzeczytane 30-07-2022, 22:04
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"]Jak masz chwilę czasu Siri to polecam dwa filmy Dylewskiego o gospodarce , gdzie wspomina Pax Mongolica - pierwsza globalna wioska, która imponująco rozwijała się gospodarczo . Mongołowie tworzyli imperia, których gospodarki rozwijały się fantastycznie , podbili Chiny i mongolska dynastia Yuan tworzyła najlepszy okres w historii gospodarczej Chin .]

Ciekawe są dzieje różne.... Lubię historię ogólnie...
Każdy zakątek globu to historia ciekawa i niestety często tragiczna.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4735  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 06:06
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Słowa na niedzielę

https://www.youtube.com/watch?v=IgYMxzrbuQs
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4736  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 07:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 011
Domyślnie

Witaj Amelciu, jak to miło, że tęskniłaś..
A nie wierzyłaś, gdy mówiłam, że mnie można albo nienawidzić,
albo kochać.
Natomiast ja linki od Ciebie pomijam, mam złe doświadczenia,
a teraz tym bardziej; nie jestem szczepiona !

Wacławie co tak naprawdę chciał Xi?
Domyślasz się?
Chiny nie mają sojuszników, poza dłużnikami.
Mongołów od czasu bitwy pod Legnicą niespecjalnie lubię,
niemniej zdolności - także przemieszczania się po Europie-
doceniam.
Obecnie sytuacja jest taka ( pobieżnie, nie mam czasu czytać)
Rosjanie ściągają sprzęt wojenny na Krym.
Chiny ściągają sprzęt wojenny na granicę z Taiwanem.
Izrael w pełnej gotowości do araku na Iran.

III wojna wisi w powietrzu?
Ale po też pobieżnej lekturze filmów, widzę,
że
Ruskie ściągają tylko mosty pontonowe
bo im UA zniszczyli na Dnieprze.
Z Chinami fake powielany od dawna.
Izrael w gotowości jest od 20 lat.


Czyli zawracanie głowy...mam nadzieję,
tylko co robiła Pelosi na Tajwanie?

Siri
Cytat:
Lila pisz kochana bo to miód na moje samotne dni na wiosce ...tu nie bardzo można z kimś pogadać bez narażania się na krytykę wprost i nie tylko , no ale czasem z tubylcami trzeba dla przetrwania.

Prawdziwa wioska przerobiona obecnie na miasto,
jest u mnie.
Przeprowadzka z miasta odbyła się z pełną premedytacją,
ponieważ miejscowość jest punktem
do którego pielgrzymują tłumami mieszkańcy mojego miasta. Sama to robiłam przez całą młodość
i siedząc na skałkach, wzdychałam ;'' jakże chciałabym tu mieszkać''.
No dobra, chciałam mieć tylko domek letniskowy
i miałam ....przez 7 lat.
Cała reszta to inicjatywa mójmęża. I tak zleciało 32 lata.
Przez wiele lat woziłam i odwoziłam dziecko do szkół,
obecnie jeśli nie jestem w mieście co najmniej 3 razy w tyg.
zaczynam chorować.
Z nikim z miejscowych nie zdołałam się zaprzyjaźnić ( z mojej winy),
natomiast szanowałam swoich pracowników stąd.
Byli niezwykle prawi i uczciwi.
Może geny wojów Kazimierza Wielkiego?

Natomiast widzę Twoje zdjęcie po raz pierwszy.
Siri jest super. W naszym wieku o sukcesie świadczy figura,
ale aby ją utrzymać, należy nieco zobojętnieć na jedzenie.
Ja robię bardzo duże zakupy,
bo rodzina jest prawie co weekend i mąż dużo je ( jest wręcz chudy), ale ....jem niewiele.
Zakupy robię w Auchan, do którego mam 20 km,
choć blisko Biedronka i pierdylion sklepów.
Po prostu każdy pretekst by wsiąść do auta, jest dobry.
W końcu w moim wieku albo trzeba jeździć sporo,
albo wcale i odstawić samochód,
by nie być zagrożeniem na drodze.

Mam koleżanki z prawem jazdy, które nie jeżdżą od lat.
Już pozamiatane. Umarłyby ze strachu w centrum miasta w godzinie szczytu,
bo jeszcze 10 lat temu nie było takiego ruchu.
Natomiast mam wątpliwości, czy obecnie dałabym sobie radę w Krakowie. W Katowicach tak, jak najbardziej, bo je znam,
ale Kraków to jakiś inny jest,
co nie Wacławie?

Miłej niedzieli, choć u mnie za oknem listopad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4737  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 08:52
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia

Dzięki ,ale nie posłucham ...Coś mi to przypomina...
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4738  
Nieprzeczytane 31-07-2022, 09:09
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Obecnie sytuacja jest taka ( pobieżnie, nie mam czasu czytać)


Natomiast widzę Twoje zdjęcie po raz pierwszy.
Siri jest super. W naszym wieku o sukcesie świadczy figura,
ale aby ją utrzymać, należy nieco zobojętnieć na jedzenie.



Miłej niedzieli, choć u mnie za oknem listopad.

Ja niby czas bym znalazła,ale nie widzę w tym sensu wolę poczytać co Ty piszesz ,albo obejrzeć film na HBO Max lub Netflixie....
Czymś nas muszą straszyć....A nawet gdyby coś p....ło to i tak nie mam gdzie uciekać.


Na jedzenie nie to ,że zobojętniałam, trochę to wina genów i pomniejszych dolegliwości....

A moich zdjęć dużo wklejam na zaprzyjażnionych wątkach , kiedyś byłam fotogeniczna podobno i trochę mi zostało.

U mnie buro i ponuro ,całą prawie noc burza tańczyła , teraz niby nie pada...20 o....a po południu jadę pilnować kota wredniaka do młodych, którzy lecą z wioski nad morze.
Lotnisko tu jest niby na wiosce ,a nosi nazwę City Ktoś tu kogoś chyba zrobił na szaro ,ale co ja tam wiem , ja nic nie wiem....

Lila pozdro z wioski co udaje miasto...
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4739  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 09:24
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Dzięki ,ale nie posłucham ...Coś mi to przypomina...

ale może ukochanych wodzów chociaż posłuchasz?

https://www.facebook.com/watch?v=1548239738923766

Szukam octu i ...który nawet w głębokim PRLu stał na półkach
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4740  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 09:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Witam
https://www.youtube.com/watch?v=lQpwzxv4axU


Zbigniew Stonoga
512 tys. subskrybentów
18 367 wyświetleń Transmisja na żywo 10 godzin temu

Bez wulgaryzmów , to upubliczniam Stonogę , wkurzają mnie epitety a nie merytoryczne argumenty.
Jest Stonoga autorem sukcesu PiS ale po latach swoje poglądy zmienił .Nie można ciągle gospodarki państwa opierać na transferach socjalnych , rządzeniu w oparciu o strach i autorytarne rządy elektoratu cieszącego się ze socjalu . Tylko dzięki PiS żyjecie seniorzy , wystraszeni Rosją ,Niemcami , LGBT czekający na 13,14,15... jako rekompensatę inflacji .

Nie można negować wszystkiego co PiS zrobił , oceniać negatywnie , bo zasiłek rodzinny 500+ oceniać możemy pozytywnie. Jest zasiłek taki w krajach europejskich i nikogo to nie dziwi , ale powinien być ten zasiłek w Polsce powiązany z dochodowością . Też podniesienie kwoty wolnej od podatku ocenić należy pozytywnie.
Na autorytarne rządy , łamanie prawa , zadłużanie państwa , nie powinno być przyzwolenia społecznego.

Wielu z nas jest rozgoryczonych naszymi elitami zasiadającymi w Sejmie od prawa do lewa. Zostały nam one skutecznie obrzydzone.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-08-2022 o 09:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.