menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 09:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Jak osadzacie polskich prawnikow ?


W Polsce spotykamy sie z masowa krytyka polskich prawnikow.Mamy tez rozprawy sadowe gdzie jako oskarzeni staja ludzie,ktorzy kiedys mieli powinnosc strzec przestrzegania prawa i jemu sluzyc.
Strona internetowa,niezalezna i opiniotworcza (polska) "aferyprawa", kazdego dnia podaje szczegolowe opisy i opinie naszego spoleczenstwa (pokrzywdzonego przez prawnikow), jak ludzie prawa LAMIA PRAWO !
Glosna sprawa ze Szczecina i innych miast Polski daja dowody i wyraz,ze polscy prawnicy lamia prawo,a to juz bije na alarm. Co seniorzy o tym sadza ,kim sa nasi prawnicy,zamkniety "klan spoleczny" ?
Dlaczego nie tak latwo w Polsce zostac prawnikiem,byc adwokatem,prokuratorem ,sedzia czy nawet notariuszem ? Dlaczego przegrywamy w sadzie bedac niewinnym, a zlodziej lub bandyta wygrywa lub otrzymuje wolnosc ?
Jak sa uposazeni prawnicy i jaki jest status majatkowy ,czym roznia sie od innych ludzi w Polsce - prawa,obowiazki,przywileje. Kto dostaje sie na studia prawnicze i zdobywa aplikacje ?
Jakie pochodzenie spoleczne i narodowe maja polscy prawnicy - czas i o tym podyskutowac.
Mam nadzieje,ze zabiora tez tu glos nasi prawnicy seniorzy,ktorych tu mamy oraz rodzice mlodych prawnikow.
  #2  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 11:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jako rodzicielka młodego prawnika,z całą powagą odpowiadam Ci Senior,że aby dostać się na studia prawnicze dzienne ,które stanowczo różnią się od wieczorowych -na dobry uniwersytet-trzeba zdać bardzo dobrze egzamin.

A w związku z tym ,od lat ,trzeba interesować się historią i polityką,co w wypadku mojej córki było bardzo łatwe,ponieważ katowałam ją tym od dziecka.
Miałam słuchacza ,po prostu.Gdy zapomniała w wieku lat 6-ciu ksywę pogromcy Kartaginy ,szczypałam ją boleśnie w pupę ,co natychmiast wywoływało wrzask pod tytułem -Scypion Africanus !!!
Pamięta mi to do dzisiaj.

Aplikacja...hmmm...masz sporo racji.
Zamknięte grono nie dopuszczało młodych,ale przyszedł Ziobro i złagodził przepisy .Na czas jakiś - jak się okazuje.Co nie spowodowało żadnej wdzięczności w rzeczonej aplikantce,jako iż głosowała przeciw PiS .

Zarobki zależą od tego co robisz i gdzie wykonujesz zawód.
Warszawa bije Kraków na głowę,choć moim zdaniem ,Kraków ma najlepszych prawników.

O sprawach karnych nic nie wiem.Nie ta specjalizacja.
Ale Senior...Ile Lepper ma wyroków..
...tyle szczęścia w Nowym Roku..
Ci życzę.
  #3  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 12:26
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Ja mam w rodzinie dwóch prawników. Kasę mają owszem, ale stresu jeszcze więcej. Jeden jest od spraw karnych. Pracuje w sądzie, a drugi prowadzi kancelarię. Jest radcą.
Ich życie to ciągła gonitwa. Albo praca, albo nauka.
Senior, powiem tak:
- wolę być tym kim jestem. Prawnikiem bym nie chciał być.
  #4  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 12:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bog zaplac za zyczenia,ktore przy jego pomocy (Boga Swiatla) i jego woli sie spelnia.

Wyroki Leppera ?
Nie znam takiego wyroku sadowego ,ktory by go odsunal od polityki.Odsunely go "wyroki dziennikarzy",nawet jeszcze wczoraj w "Faktach po faktach" tvn24 chciala go skompromitowac a mimo wszystko zrobila przysluge.
Andrzej Lepper po objazdach calej Polski przekonal Polakow do wielu swoich racji a tvn depnal we wlasne g...o !

Jest wielu uczciwych prawnikow w Polsce, w tym i Roman Giertych,ktorzy stoja na strazy prawa - tacy zasluguja na aplauz w kazdej formie.
Jeden z prawnikow amerykanskich polskiego pochodzenia w prywatnej rozmowie ze mna zdradzil mi "tajemnice zawodowa" ,komu prawnicy maja sluzyc i skladaja "swoja przysiege" ale to na forum sie nie nadaje.

Dziekuje za zyczenia i z wzajemnoscia sle dla Ciebie Lila i Twych najblizszych (jak w PRL-u sie mawialo) - DO-SIEGO ROKU !

Po czym jedna i nieomylna partia kazdego roku wszystko "do-sie" zagarniala.
ps. Nie mysl,ze posadzam Cie,ze wszystko zgarniasz (na forum tez),cos tam dla innych zostawiasz.
Z zartem w Nowy Rok !
A.P.
  #5  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 12:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Hii....a co ja mam na forum do zgarniania ?
Kasy - nie.
Jak byłabym katechetką czy świadkiem Jehowy - to może dusze.
Chyba....że jednak dusze.Jako prawa ręka Belzebuba.
Dla Ciebie mam przygotowany grzeczny kociołek ,smółka -palce lizać !!
A obracać Cię widłami będzie diablica w topless ,z kokardą na końcu ogona.Co Ty na to ? Jako major w życiu doczesnym ,i to pancerniak !!!...chyba się nie boisz ?
  #6  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 12:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bac sie w wieku seniora to chyba tylko ci co niegodziwie majatkow sie dorobili (obawa przed zabraniem).
Pieklo dla mnie tez niestraszne szczegolnie z taka obsluga o jakiej piszesz.
Gorsza sprawa ze "smola" tej juz moj organizm nie toleruje,chyba,ze..... ale o tym innym razem.

Wracam do prawnikow i tego co napisal nasz niestrudzony dyskutant JacekP.

Jacku !
Czy az tak prawnicy sa przepracowani w Polsce ?
Wprawdzie na biezaco obserwuje prawnikow amerykanskich i po tych obserwacjach wiem,ze 2/3 roboty papierkowej odwalaja za nich dwie,trzy,cztery sekretarki , a oni "cwicza tylko mowe".
Co do gonitwy masz racje - gonia i to bardzo szybko za.... pieniadzem !
Nauka ? Tak,konieczna aby nadazyc za tym co w prawie sie zmienia. A zmian bez liku przy kazdej zmianie rzadow.
  #7  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 12:56
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Dzięki Senior za "uznanie"( niestrudzony) Niech Ci będzie
Jeśli chodzi o prawników gonitwę za kasą, to pokaż mi człowieka który za kasą nie goni. Każdy z nas liczy mamonę, więc nie oczekujmy od innych filantropi.
  #8  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 13:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Myślę że Jacek P napisze nam o co tu chodzi aby dostęp do zawodu miało więcej ludzi którzy ukończyli prawo.I bez zmiany konstytucji tego się nie ruszy.Oczekuję na inicjatywę poselską Pis i Lid z dużym poparciem Prezydenta też doktora praw,oraz R.Giertycha
Ci co stanowią prawo czyli sejm i senat ocena jak najgorsza nie chcę wypowiadać się na temat Prezydenta ,który te ustawy podpisuje też doktor praw były wykładowca uczelni
Czy za uchwalone buble prawne ustawy nikt w najjaśniejszej nie odpowiada.Ja prowadząc przedsiębiorstwo za podpisaną niekorzystnie umowę zwalniałem odpowiedzialnych za bubel.Nie będzie dobrego prawa kiedy ci którzy mają go tworzyć nie będą się kierować interesem ogółu a nie egoizmem swoich partii.
  #9  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 13:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacław ,prawnik bez aplikacji jest mgr.prawa ...i koniec.Aby zostać sędzią ,prokuratorem ,adwokatem,radcą czy notariuszem potrzebna jest aplikacja.I tu jest zapora ,bo korporacje bronią się przed nowymi.
Dlatego często na aplikację dostawali się nie najlepsi,ale ci za których poręczył w Izbie ktoś z rodziny.
Zmieniło się to za Ziobry .Ale wraca stare.Ci co dostali się na aplikacje na podstawie swojej wiedzy ,skorzystali .

ps.aplikacja trwa 3 lata i zaczyna się i kończy,niezwykle ciężkim egzaminem.Zaliczenia też lekke nie są.
  #10  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 14:49
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Myślę że Jacek P napisze nam o co tu chodzi aby dostęp do zawodu miało więcej ludzi

Nie napiszę, bo nie stanowię prawa. Lila napisała jak się sprawy mają faktycznie.
  #11  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 16:12
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Podobnie jak Lila jestem mamą prawnika, aplikantki radcowskiej. Córka po ukończeniu prawa na UJ, przeniosła się do stolicy, ponieważ w kancelarii prawnej zarabiała grosze i nie mogła sama utrzymać się w Krakowie. Za drugim podejściem dostała się na upragnioną aplikację radcowską w OIRP w Warszawie (nauka trwa 3,5 roku i oczywiście jest płatna 4,5 tyś. zł za rok). Nie będę się powtarzać za Lilą, potwierdzę tylko słuszność jej wywodów na ten temat. To niełatwy zawód i wymaga odpowiednich predyspozycji oraz ciężkiej pracy.
  #12  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 16:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dlaczego będący przy władzy /dwa lata/ minister z nadania PIS nie zmienił prawa mając większość w rządzie z Samoobroną i LPR z prawnikiem Giertychem.Myślę że społeczeństwa obywatelskiego mamy się wszyscy uczyć.Każdy z nas ma internet i działa na różnych forach ma trochę więcej czasu niż nasze dzieci może wyślemy petycję ale co mamy zmienić?Musimy wiedzieć co a to mogą nam podpowiedzieć ci co się na tym znają.Poseł przypomina sobie o nas raz na 4 lata i nie potrafimy go rozliczyć dlatego nieraz się mówi owieczki i kilka baranów.
W czym jest problem czy w tym że musi być aplikacja w biurze prawnym a biuro jest prywatne i właściciel mówi a kuku to jest moje biuro i się nie zgadzam.
  #13  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 17:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara13
To niełatwy zawód i wymaga odpowiednich predyspozycji oraz ciężkiej pracy.

Wlasnie o to chodzi. Nie kazdy ma predyspozycje na adwokata, sedziego, notariusza. Moge sie wypowiedziec tylko na temat adwokatow. Polski czy "zagraniczny" zdolny adwokat, ciezko pracuje i jako rezultat tej pracy zbiera plody - a inni musza sie zadowolic radcostwem czy doradctwem prawnym. To zupelnie jak w balecie - prima balerina i corps de ballet.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #14  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 17:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Wlasnie o to chodzi. Nie kazdy ma predyspozycje na adwokata, sedziego, notariusza. Moge sie wypowiedziec tylko na temat adwokatow. Polski czy "zagraniczny" zdolny adwokat, ciezko pracuje i jako rezultat tej pracy zbiera plody - a inni musza sie zadowolic radcostwem czy doradctwem prawnym. To zupelnie jak w balecie - prima balerina i corps de ballet.

Prima balerina to może "'Jezioro łabędzie'' marbello ,ale nie polska rzeczywistość..
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,78826,3063955.html

O wiele łatwiej od dawna dostać się na aplikację adwokacką ,niż radcowską.
Moja córka ,jak i Barbary ,skończyła UJ i dostała się na aplikację w Krakowie.Radcowską .Inna jej nie interesowała.
Mimo ,że ma w Krakowie ładne mieszkanie,przeniosła się do Warszawy.
Tych spraw,które już prowadzi ,nie weźmie żaden adwokat.Po prostu....młodzi patrzą ,gdzie są większe pieniądze.

Paradoksalnie - najmniejsze w zawodzie sędziego .
  #15  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 18:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Prima balerina to może "'Jezioro łabędzie'' marbello ,ale nie polska rzeczywistość..
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,78826,3063955.html

O wiele łatwiej od dawna dostać się na aplikację adwokacką ,niż radcowską.
Moja córka ,jak i Barbary ,skończyła UJ i dostała się na aplikację w Krakowie.Radcowską .Inna jej nie interesowała.
Mimo ,że ma w Krakowie ładne mieszkanie,przeniosła się do Warszawy.
Tych spraw,które już prowadzi ,nie weźmie żaden adwokat.Po prostu....młodzi patrzą ,gdzie są większe pieniądze.

Paradoksalnie - najmniejsze w zawodzie sędziego .

Jezeli mnie pamiec nie myli - dyskutowalam z toba na temat adwokatury i radcostwa prawnego. Naturalnie z punktu widzenia "polskiego" napewno wyglada to inaczej. Mimo, ze nie praktykowalam w Polsce - dosc dobrze jestem zorientowana w ostrej selekcji. Bez zludzen - identyczna jest w Szwajcarii i Francji, a jeszcze bardziej rygorystyczna i selekcyjna jezeli chce sie byc ekspertem od prawa miedzynarodowego.
Jak juz powiedzialam, adwokat to ciezki zawod i aby zostac dobrym adwokatem, majacym klientele i dobra "marke" nalezy miec glowe i pracowac. A jak juz sie jest na tzw wysokim szczeblu - mozna sobie pozwolic na wybor spraw, ktore bedzie sie prowadzic i odrzucac te, ktore cie nie interesuja.
Nie rzucam slow na wiatr - poprostu mowie to z wlasnego doswiadczenia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #16  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 20:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Jezeli mnie pamiec nie myli - dyskutowalam z toba na temat adwokatury i radcostwa prawnego.

????????

Myli Cię.

Ps.Adwokat obsługuje osoby fizyczne,radca podmioty gospodarcze.W obecnych czasach to drugie chyba bardziej się liczy.W przenośni i dosłownie. Aplikacja trwa tyle samo czasu.

Dosiego Roku.
  #17  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 11:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prawnik prawnikowi nierowny i pieniadze tez rozne zarabia !
Kiedys sie mawialo: "Jedna sprawka druga sprawka i juz Warszawka."
Dzisiaj to juz chyba Mercedes.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Połowa polskich rodzin leczy się prywatnie - komentarze ciekawski Ogólny 3 14-11-2008 09:08
Co boli polskich rolnikow. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 107 25-04-2008 11:51
Tragedia polskich pielgrzymów: 26 ofiar - komentarze Ewunia Ogólny 38 29-08-2007 17:16
Telefon w 92 proc. polskich domów - komentarze Basia. Ogólny 24 04-06-2007 17:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.