menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #13441  
Nieprzeczytane 16-08-2020, 20:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tajne archiwa Watykanu: 1700 lat tajemnic Kościoła

Archiwa Watykanu to ponad 15 milionów stron historii stolicy apostolskiej /Alessandra


Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/historia/news-tajne-archiwa-watykanu-1700-lat-tajemnic-kosciola,nId,4661551?fbclid=IwAR1r9eEaGC-zukmOqBJPIK8AxZx8stJPpZPK0R5VZYrZZ4H175sXWf2V5T0#u tm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fire fox
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13442  
Nieprzeczytane 16-08-2020, 21:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

gynek66 zgadzam się z tobą że trudno stwierdzić obiektywnie istnienie Boga czy wierzenia w oparciu o naukę.

Dekalog na którym oparte są wierzenia monoteistyczne judaizm chrześcijaństwo islam w II przykazaniu mówi : Nie wolno ci mieć innych bogów oprócz Mnie. Nie wolno ci zrobić sobie figury, żadnego wyobrażenia tego, co jest w niebie na górze, ani tego, co jest na ziemi w dole, ani tego, co jest w wodzie poniżej lądu. Nie wolno ci oddawać im pokłonów i nie wolno ci im służyć, bo Ja הי, twój Bóg, jestem Bogiem żądającym wyłączności, który [wymierza] karę [za] grzech ojców [buntowniczym] synom do trzeciego i czwartego pokolenia, tym, którzy Mnie nienawidzą, a tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają Moich przykazań, wyświadczam dobro przez tysiące [pokoleń].
/Dekalog wg Dewarim 5, 6-18 TORA PARDES LAUDER/

Bóg Starego i Nowego testamentu jasno stwierdza że jest jedynym Bogiem ale od wierzącego w jakieś wyznanie zależy czy go uznać za jedynego. Jest to tylko zapis .
Wierzymy w coś , bo zostaliśmy skutecznie zindoktrynowani i nie dochodzą do nas nieścisłości w świętych księgach , już nie potrafimy samodzielnie myśleć , zadawać pytania kiedy mamy wątpliwości .

Nie jest łatwo wiarę zmienić tak samo jak porzucenie alkoholu czy innej używki. Łatwo wejść . wyjść gorzej.O tym właśnie mówią ci co porzucili zbór stając się na dzień dzisiejszy z tego co piszą deistami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13443  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 08:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

"KŁAMSTWO KTÓRE MOŻE KOSZTOWAĆ CIĘ ŻYCIE " – Obalanko
https://www.youtube.com/watch?v=Ug-3kIhDVBM

Film o tym tytule chce wam wyprać mózgi. Mysle ze nalezy mu sie kilka slow krytyki.

Emmet Brown - Światowid ! Jesteś super - takich ludzi jak ty jest więcej ,choć i tak jesteśmy kroplą w morzu.Ludzie są UŚPIENI .Są jak zombi , nad ich snem czuwa armia czarnoksiężników . A czarnoksiężnikami rządzi egregor energia tych ludzi jest jego karmą . Tkwiłem w tym chrześcijańsko-katolickim bagienku im dalej jestem od tego tym bardziej jestem wolną istotą ludzką . Te czarne pasożyty to odpad ludzki brak mi słów . To dosłownie tasiemce owsiki i tęgoryjce żerujące na biednych nieświadomych zastraszonych ludziach którym od dziecka ryto banie straszeniem diabłami i całym tym żydowskim bełtem. JESTEM Z TOBĄ !!!

Michał Parasol - Bardzo podoba mi się Twoje podejście do wirtualnego "zaświata" stworzonego dużo wcześniej przed komputerami. Ta cała masa naciągaczy i manipulantów bardzo mnie wkurza, gdyż bezczelnie ograbiają biednych i niczego nieświadomych prostych ludzi. Ograbiają ich materialnie i duchowo. Życzę ciągłego przypływu energii, aby mógł Pan walczyć z tą ciemnotą i zacofaniem.

waclaw46- Będziemy częściej dzięki internetowi informowani o coraz to nowych prorokach oferującym nam nową religię w innym opakowaniu . Wszystkie religie oferują szczęśliwość po śmierci bazując na tym że nikt tego nie może potwierdzić , że istnieje życie po śmierci . Reinkarnacja to taka sama ściema jak niebo i piekło , to wytwór literacki .Każdy chce przeżyć życie wygodnie , nic nie robiąc , prorok też,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13444  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 08:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Czego nie ma na pogrzebie świadków Jehowy? #24
https://www.youtube.com/watch?v=kR33UV5qYE4


Jak wyglądają uroczystości pogrzebowe Świadków Jehowy? Czy można zapalić znicz? Czy można przynieść wiązankę?
Ile kosztuje ich pogrzeb? Jak zachować się na pogrzebie jehowych? Czy Jehowi "chodzą" na groby 1 listopada? Jak świadkowie zachowują się na pogrzebach innych wyznań? Czy trzeba się bać indoktrynacji podczas pogrzebów? Czy świadkowie wspierają osoby wykluczone, które straciły kogoś bliskiego?

Religia związana jest z kulturą grupy w jakiej żyje ,mamy możliwość poznania kultury jehowych dzięki tym młodym ludziom którzy przygotowują nam te postkasty .
Wyznanie chrześcijańskie które uważa że dusza umiera z chwilą śmierci i w to wierzą .Ateiści poszli dalej , że duszy nie ma , czy to komuś przeszkadza ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13445  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 11:49
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Iwona Jopek
Kiedy do naszego społeczeństwa dotrze, że kk jest jeden. Franciszek nic nie zmieni. Z Polski do Watykanu płynie morze pieniędzy. Kiedy to do Was dotrze. Jest cicha zgoda na to, co dzieje się w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13447  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 14:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Alina Mulińska - sympatycy Władka Frasyniuka (fb)


No popatrzcie. Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, nieskalane żadną pracą, nienawykłe do żadnego wysiłku, nienauczone żadnej pracy, nawet zmywania, prania, sprzątania, czy przybicia młotkiem gwoździa. Nie mają pracy, rodziny, żony, dzieci, nie mają odpowiedzialności za nic. Uciekli przed nią w "stan duchowny" Nie płacą podatków, nie skalali się żadną pracą, nie odpowiadają za nikogo. Ale za to znają się na rodzinie, nauczaniu, wychowywaniu dzieci, życiu seksualnym, ginekologii, ciąży, macierzyństwie i ojcostwie.
Ich religia nakazuje im celibat a 70 % księży jest lub było w związku, wielu ma dzieci. Ale wiernych namawiają do wstrzemięźliwości, seks to dla nich temat tabu, choć ciągle o nim myślą lub mówią. W młodości nie mieli odwagi, by poderwać kobietę, czy przyznać się do skłonności homo, więc "poszli na księdza".
Polskę omotało towarzystwo 30 000 nierobów w dziwnych kieckach i koronkach, których trzeba wykarmić, odziać i zapewnić im godny transport i rozrywki na wysokim poziomie którzy mówią, nam, jak mamy żyć, choć sami zupełnie nie znają życia, bo utrzymujemy ich my, z naszych pieniędzy, z naszych podatków. Więc niech mi nikt nie mówi, że ja mam ich szanować. Za co?
Żaden mafioso nie potrafił takich sił zorganizować, żeby żyć w bogactwie i nieróbstwie przez całe życie.
A u nas prawie 40 milionowy naród daje się oszukiwać takim cwanym cudakom!!!!

Ostatnio edytowane przez wankabor : 17-08-2020 o 14:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13448  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 17:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F5F70 CA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13449  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 17:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F5FA2 57
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13450  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 18:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F616D ED
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13451  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 18:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F60B9 72
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13452  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 21:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół Katolicki jest bez wątpienia największą terrorystyczną organizacją przestępczą o zasięgu międzynarodowym. Jest wiele faktów wskazujących na powyższe stwierdzenie, lecz cokolwiek bym tu nie przytoczył ludzie wierzący i tak w to nie uwierzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13453  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 22:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wankabor zamieszczając https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F60B9 72 trafił w sedno tego co normalny rzymsko katolik sądzi o tych co wstępują do stanu kapłańskiego. Kiedyś była arystokracja a obecnie bez herbu człowiek nawet pedofil,homoseksualista,lesbijka ma szansę być kapłanem by mówić , co od niego chcą nowi piewcy rzeczywistości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13454  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 09:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F60E4 4B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13455  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 09:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F5F32 0F
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13456  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 09:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

4 Najgłupsze powody Boskiego Mordu - zakazane cytaty
https://www.youtube.com/watch?v=x8EOABABRLY


W tym odcinku przyjrzymy się 4 fragmentom Biblii gdzie Bóg zabija ludzi z idiotycznych powodów.

Jak zwykle dyskusja :

Efemeryczna a - Też jestem zdania, że ludzi trzeba uświadamiać, ale do nich to jakoś kompletnie nie dociera, oni potrafią usprawiedliwić chyba wszystko. Mówisz takim, że bóg biblijny jest nielogicznym, małostkowym, zazdrosnym sadystą, a tu wyjdzie ci taki np. Mikołaj z Dobrej nowiny i powie, że bóg zabijał wtedy tak dużo ludzi, bo w tamtych czasach śmierć w męczarniach była ogromną łaską, bo jak się długo umierało, to się można było w tym czasie nawrócić, a życie doczesne i tak jest nic nie warte, więc wszyscy wychodzą na tym na plus, genialne prawda? Ja nie wiem jak trzeba mieć sprany mózg, żeby coś takie szerzyć, to już nie jest tylko śmieszne i głupie, ale wręcz niebezpieczne podejście.

Chris Caglayan - Znakomity odcinek, bardzo mi się podobało Może to zabrzmi paradoksalnie bardzo ale ja uważam, że Biblia powinna być ukochaną księgą ateistów Biblia jest doskonałym, starożytnym testem na inteligencję. Człowiek o znikomym ilorazie inteligencji po przeczytaniu Biblii stwierdzi, że jest to "Słowo Boże", natomiast człowiek o wysokim ilorazie inteligencji po zapoznaniu się z tekstami biblijnymi natychmiast dojdzie do wniosku, że ta księga jest niepodważalnym dowodem na nieistnienie Boga!

waclaw46 - Czy strach to najlepsza cecha Boga ? mam wątpliwości że ci co pisali księgi zastanawiali się nad tym co piszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13457  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 09:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F61A7 96
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13458  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 09:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=niXctQFS9xs&t=155s
Jehowa będzie szczęśliwy, gdy do niego wrócisz - Strasznicowe Shorty v1 #81


Tym razem na tapet bierzemy Strażnicę do studium i wybieramy naszym zdaniem najciekawsze, najbardziej związane z życiowymi sytuacjami fragmenty.
W tym odcinku jest to Strażnica do studium, czerwiec 2020.

Czy świadkowie Jehowy są zachęcani do krytycznego myślenia? Czy można odejść z tej organizacji bez konsekwencji? Kim jest nieczynny, jak nim zostać i jak traktuje go zbór świadków Jehowy?

Zastanawiające jest to jak można wierzyć w coś tak absurdalnego .

Odpowiedź z Cytowaniem
  #13459  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 10:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5F5FBD 85
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13460  
Nieprzeczytane 18-08-2020, 10:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie




ps Dwaj przyjaciele w "uścisku miłości". K.Wojtyła (JP2) i Marcial Maciel - zbrodniarz pedofil.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.