menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #118781  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 19:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Dlatego mądrej opozycji nie życzę wygranej, bo idzie kolejny kryzys.
Problem jednak w tym, czy mamy mądrą opozycję.
Jeśli taką widzisz, to mi podpowiedz.

Nie widzę. Szwagier mi mówi a dej że człowieku temu pisowi pokazać co potrafią, bo są dopiero trzy lata.
Też widzę wielki kryzys na horyzoncie i w Polsce i na świecie, ale wszyscy się śmieją, że to niemożliwe bo ziemia jest płaska
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118782  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 19:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Myśliwi z upodobaniem lubią się przyglądać jak dziecko sarny stara się wtulić w stygnące ciało swej matki. Mam nadzieję, że się sami powystrzelacie.

https://www.facebook.com/14998341770...type=3&theater
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118783  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 19:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

"Lewactwo" się pyta.
https://www.facebook.com/Polska.woln...type=3&theater
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118784  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 21:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie widzę.
No to mamy konsensus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118785  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 21:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
No to mamy konsensus.
Suweren kiedyś zgłodnieje

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118786  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 21:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Zależy który.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118787  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 00:53
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie Polskie piekiełko

Nie tak dawno rozmawialiśmy ze znajomymi o naszym rodzimym piekiełku. Dlaczego nie potrafimy rzeczowo rozmawiać na argumenty. Rozmowa pozbawiona wrogiego nastawienia do kogoś z kim ma się odmienne poglądy, mogłaby sporo wnieść. Mogłaby uświadomić nam jak bardzo złożona i trudna jest nasza sytuacja, jeśli chodzi o politykę.
Polityką można się nie interesować ale to że się nie interesujemy, nie oznacza że nas nie dotyczy.
Zastanawiam się ilu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak wiele nieszczęść i dramatów dotyka zwykłych przeciętnych ludzi, podłymi i egoistycznymi decyzjami właśnie polityków.
Gdybyśmy potrafili rozmawiać na argumenty i z szacunkiem się odnieść do odczuć i doświadczeń innych o odmiennych od naszych poglądach, moglibyśmy wybierać mądrzej, odpowiedzialniej i z korzyścią dla nas wszystkich a więc z korzyscią dla każdego z nas.
Czytając posty które tu piszecie, w większośći poza nielicznymi osobami dochodzę do wniosku że brak wam obiektywizmu.
Komuniści oblewają pomyjami antykomunistów, tak jakby wsrod komunistów byli sami wręcz aniołowie( zabawne porównanie bo komunista nie wierzy w anioły )
Zwolennicy PIS-u widzą samych złodziei w PO a zwolennicy PO nieudaczników w PIS-e
Taaak długo jak będziemy się kłócić i oblewać się wzajemnie pomyjami inni będą decydowali za nas. Po drugiej wojnie światowej, byliśmy tam gdzie byliśmy. Ostatnio nawet zaczynamy obrażać tych którzy walczyli w Armii Ludowej twierdząc że są mniej wartościowi. A przecież to byli zwykli ludzie pragnący wolności dla nas. Co by się stało, gdyby tej armii nie było i "wyzwolicielami" byliby sami sowieci? Bylibyśmy republiką kraju rad jak Litwa, Ukraina i Białoruś czy Estonia. Dlaczego plujemy na tych, którzy sprawując w tamtym czasie władzę niczym w piekle, musieli często manewrować ciągle w wyborze nie dobra a mniejszego zła. Były w tamtym czasie kanalie którzy powinni dostać kulkę w łeb za zbrodnie i służalczość moskalom. Ale czy wszyscy byli kanaliami?
Czy w dzisiejszej polityce mało jest kreatur? Po każdej ze stron politycznych partii? Ale czy wszyscy?
Im bardziej się dajemy skłócić, tym bardziej inni mają na nas wpływ. Przecież każdy o tym wie a mimo wszystko lubimy kopać się po kostkach.
A może mamy kompleksy i brak w nas empatii i krzycząc zagłuszamy i zakrywamy samych siebie, bo my jako my też zbyt święci nie jesteśmy. Opluć księdza, opluć narodowca, wyśmiać biedaka, wykpić kogoś kto pracując za marne grosze i chcąc więcej przypiąć mu łatkę komucha jest na topie.
A politycy kwiczą z zachwytu bo gdyby ludzie przestali skakać sobie do oczu, zaczęlibyśmy rzeczowo rozmawiać, zmienilibyśmy polityczną scenę.
I wyleciały by z polityki te leninowsko trockistowskie szumowiny, których macki sięgają Brukseli, Moskwy, Berlina i Ameryki niestety też. Jeszcze jedna stolicę powinienem wymienić, lecz kilku tu piszącym nie chcę sprawiać dyskomfortu.
To tylko tak pokrótce moje spostrzezenie i krótkie przemyślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118788  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 08:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Niestety to co piszesz jest to utopia.
Za późno.
Na wszystko był czas do 2006 roku.
Nie ma mowy o żadnych rozmowach, elektorat ani jednej ani drugiej partii by
na to nie pozwolił.
Ta trzecia się nie liczy i ma nieczyste papiery, a
o tym że politycy partyjni się dogadują ponad naszymi głowami pisałam już dawno.
To widać gołym okiem przecież.

A teraz znów opozycja ma kisiel w majtkach
Bruksela nie będzie się wtrącać w nasze dopłaty do cen prądu.
A takie były nadzieje. Taki szły donosy.Jakież to polskie prawda ?
Jak się dogadywać z donosicielami ?

Ps AL to piękna sprawa.
Tym piękniejsza że nikt ich po wojnie nie mordował.
Pewnie dlatego ma takie niekorzystne konotacje w społeczeństwie polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118789  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 09:13
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Polska ma wyraźnie za mało wrogów na świecie jeszcze Persowie sa potrzebni. Po co nam kolejny zatarg. Ciekawa jestem czy przyjdzie taki dzien kiedy wyczytam w gazecie, że Polska jest zaprzyjażniona z jakimś krajem, że współpraca rozwija się wzorowo, ale to chyba mrzonki.
"Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował na Twitterze Polskę za wspólną organizację ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu, nazywając ją "rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem". Premier Mateusz Morawiecki z kolei stwierdził, że "Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań. Szef irańskiego MSZ dodał, że "podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku".
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/kon...CsAWMgPLSeaVkI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118790  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 09:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał tylko-ja
Gdybyśmy potrafili rozmawiać na argumenty i z szacunkiem się odnieść do odczuć i doświadczeń innych o odmiennych od naszych poglądach, moglibyśmy wybierać mądrzej, odpowiedzialniej i z korzyścią dla nas wszystkich a więc z korzyscią dla każdego z nas.
Czytając posty które tu piszecie, w większośći poza nielicznymi osobami dochodzę do wniosku że brak wam obiektywizmu.
Komuniści oblewają pomyjami antykomunistów, tak jakby wsrod komunistów byli sami wręcz aniołowie( zabawne porównanie bo komunista nie wierzy w anioły )
Zwolennicy PIS-u widzą samych złodziei w PO a zwolennicy PO nieudaczników w PIS-e
Taaak długo jak będziemy się kłócić i oblewać się wzajemnie pomyjami inni będą decydowali za nas. Po drugiej wojnie światowej, byliśmy tam gdzie byliśmy. Ostatnio nawet zaczynamy obrażać tych którzy walczyli w Armii Ludowej twierdząc że są mniej wartościowi. A przecież to byli zwykli ludzie pragnący wolności dla nas. Co by się stało, gdyby tej armii nie było i "wyzwolicielami" byliby sami sowieci? Bylibyśmy republiką kraju rad jak Litwa, Ukraina i Białoruś czy Estonia. Dlaczego plujemy na tych, którzy sprawując w tamtym czasie władzę niczym w piekle, musieli często manewrować ciągle w wyborze nie dobra a mniejszego zła. Były w tamtym czasie kanalie którzy powinni dostać kulkę w łeb za zbrodnie i służalczość moskalom. Ale czy wszyscy byli kanaliami?
Czy w dzisiejszej polityce mało jest kreatur? Po każdej ze stron politycznych partii? Ale czy wszyscy?
Im bardziej się dajemy skłócić, tym bardziej inni mają na nas wpływ. Przecież każdy o tym wie a mimo wszystko lubimy kopać się po kostkach.
A może mamy kompleksy i brak w nas empatii i krzycząc zagłuszamy i zakrywamy samych siebie, bo my jako my też zbyt święci nie jesteśmy. Opluć księdza, opluć narodowca, wyśmiać biedaka, wykpić kogoś kto pracując za marne grosze i chcąc więcej przypiąć mu łatkę komucha jest na topie.
A politycy kwiczą z zachwytu bo gdyby ludzie przestali skakać sobie do oczu, zaczęlibyśmy rzeczowo rozmawiać, zmienilibyśmy polityczną scenę.
I wyleciały by z polityki te leninowsko trockistowskie szumowiny, których macki sięgają Brukseli, Moskwy, Berlina i Ameryki niestety też. Jeszcze jedna stolicę powinienem wymienić, lecz kilku tu piszącym nie chcę sprawiać dyskomfortu.
To tylko tak pokrótce moje spostrzezenie i krótkie przemyślenia.


Piękne, bo nierealne i być może właśnie dlatego.
Widocznie życiowy realizm piękna pozbawia.

A z serii rzeczywistości odrealnionej jeszcze to, nieznanego autora:

Wiek harmonii, pojednania,
współczucia i zaufania,
koniec fałszu, hipokryzji,
złotych marzeń wiek i wizji,
wyzwolonej myśli gracji
i mistycznych rewelacji...




__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118791  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 09:26
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Podobno mamy zasoby węgla na 200 lat to po co sprowadzamy go z Rosji???????
"Rosyjski węgiel odpowiada za ok. 1/5 polskiego zużycia. Od stycznia do końca października 2018 roku sprowadziliśmy ponad 11 mln „czarnego złota” z Rosji – to dwa razy więcej, niż kiedy PiS obejmował władzę. A w 2014 roku dzisiejszy minister obrony Mariusz Błaszczak chciał na taki import wprowadzić embargo, a nawet blokować przejścia graniczne "
https://oko.press/import-wegla-z-ros...eOX_-K_sIqgP-c
Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118792  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 09:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...69&oe=5CD58FEB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118793  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Polska ma wyraźnie za mało wrogów na świecie jeszcze Persowie sa potrzebni. Po co nam kolejny zatarg. Ciekawa jestem czy przyjdzie taki dzien kiedy wyczytam w gazecie, że Polska jest zaprzyjażniona z jakimś krajem, że współpraca rozwija się wzorowo, ale to chyba mrzonki

Kiedyś się mówiło .... nie kładź palca między drzwi.
A tu znalazł się taki co nadzorca co sam nie wsadził a znalazł królika doświadczalnego który z radością tego dokona i jeszcze podskoczy z radości.

Widać niczego PiSu Irak nie nauczył.
A pokój na bliskim Wschodzie?
Równie dobrze można do słoika nawsadzać osy, biedronki, mrówki, kleszcze i kilka komarów plus inne takie elementy animalne a potem pomodlić się o pokój między nimi


A swoją drogą to chciałbym z bliska zobaczyć jak DUDA pokojowo będzie łączył Izrael z Palestynczykami, Iranem, Libanem, Syrią, Iranem. Kurdów z Turkami, Iran z Saudami i Jemenem, a ich wszystkich z całkiem już zgłupiałym Trumpem.

I jak oglądałem Szczerskiego to -mimo kilku tradycyjnych zaklęć o mocy RP na światowej arenie - wyglądał tak radośnie jakby mu Pompeo wrzucił odbezpieczony granat w pantalony i wydał komendę: Chłopaki ! A teraz RÓBTA CO CHCETA

Petrus niedawno się pytał co robić żeby nie być pomiotłem?
Odpowiedź prosta!

Najlepiej PETRUSIE jak się jest średnim liliputem, to środkiem i wężykiem, żeby nie wylądować z rencamy w nocniku i z mydełkiem FA[k] a'la ZABŁOCKI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118794  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Piękne, bo nierealne i być może właśnie dlatego.
Widocznie życiowy realizm piękna pozbawia.

Witaj Fracie!
mnie w tym całym spiczu urzekło to jedno zdanie

Cytat:
.......I wyleciały by z polityki te leninowsko trockistowskie szumowiny, których macki sięgają Brukseli, Moskwy, Berlina i Ameryki niestety też. Jeszcze jedna stolicę powinienem wymienić, lecz kilku tu piszącym nie chcę sprawiać dyskomfortu.

masz może jakiegoś pomysła na to jak wylecieć z polityki te szumowiny i kto wg Cię mógłby to uczynić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118795  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Po Węgrzech, Indonezja właśnie kupiła 8 Caracali. A Polska? Ławeczki.

Kiedy inni będą latać, PiS będzie ...siedział

Tak się robi biznes a'la PiS.
A za tym ..."siedział" to jestem ZA! I nawet kilku kandydatów na ławeczkę .... oskarżonych mam.
Z jednym ANTONIM na czele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118796  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Miller na Onecie o pensji dla tzw pierwszej damy:
"Nikt na tą panią nie głosował"
To skoro nikt nie głosował to dlaczego żony prezydenta, premiera, ambasadora, konsula generalnego wykonują obowiązki reprezentacyjne wobec państwa?

To powinno być już dawno uregulowane na przyzwoitym
poziomie.
Bez względu kto jest na wysokim stołku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118797  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
[
Rydzyk to biznesmen a nie duchowny i wszystko oblicza mając takie "dotacje" tylko modli się o więcej bo nie ma na nowe zimówki do Maybacha. Gdyby geotermia w Toruniu była opłacalna to Kulczyk by zainwestował tu a nie w Afryce w diamenty. A gazu łupkowego u nas za mało aby go eksploatować i byłby za drogi[/size]

Jarek!
Gdyby Kulczyk dostał bezpłatne dotacje, świątynne zwolnienia podatkowe i państwowe dopłaty do uzyskanego urobku, to nawet gdyby gazu w odwiercie nie znalazł, to go tam 'dopompował' żeby był
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118798  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Kiedyś się mówiło .... nie kładź palca między drzwi.
A tu znalazł się taki co nadzorca co sam nie wsadził a znalazł królika doświadczalnego który z radością tego dokona i jeszcze podskoczy z radości.

Widać niczego PiSu Irak nie nauczył.

[/b]

A co miał uczyć?
PiS nie rządził wtedy. Argument jak zwykle od czapy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118799  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Podobno mamy zasoby węgla na 200 lat to po co sprowadzamy go z Rosji???????
"Rosyjski węgiel odpowiada za ok. 1/5 polskiego zużycia. Od stycznia do końca października 2018 roku sprowadziliśmy ponad 11 mln „czarnego złota” z Rosji – to dwa razy więcej, niż kiedy PiS obejmował władzę. A w 2014 roku dzisiejszy minister obrony Mariusz Błaszczak chciał na taki import wprowadzić embargo, a nawet blokować przejścia graniczne "
https://oko.press/import-wegla-z-ros...eOX_-K_sIqgP-c
Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Może obowiązują umowy podpisane przez twoich
jak z gazem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118800  
Nieprzeczytane 12-01-2019, 10:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek!
Gdyby Kulczyk dostał bezpłatne dotacje, świątynne zwolnienia podatkowe i państwowe dopłaty do uzyskanego urobku, to nawet gdyby gazu w odwiercie nie znalazł, to go tam 'dopompował' żeby był


Dostał. Rodzina się cieszy z głupiego rządu.

https://wpolityce.pl/polityka/187765...-jana-kulczyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.