menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1821  
Nieprzeczytane 23-04-2012, 23:12
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Uśmiech Witam

Na dzień 06.02.2012 /otrzymałam potwierdzenie z NFZ kuj.pomorskie/ był numerek 28130 a na dzień dzisiejszy 23558,zanosi się,że na jesień 2013 roku otrzymam skierowanie do sanatorium.Dwa razy wyjechałam ze zwrotów i zaraz na początku 2013 roku będę próbowała się dodzwonić się do Bydgoszczy ,aby wyjechać pod koniec stycznia i może ponownie wyjadę do Polańczyka???!!!!Tam było cudownie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1822  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 13:57
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Nie wiem czy pytasz o czas oczekiwania na potwierdzenie???? czekałam od polowy grudnia, zaś czas oczekiwania na realizację skierowania 18 miesięcy. Pozdrawiam.
dziś dostałam potwierdzenie.....wniosek złożony w połowie stycznia.
Przewidywany czas oczekiwania około 18 miesięcy.
W dniu sporządzenia niniejszego pisma byłam 88455 osobą oczekującą w kolejce.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1823  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 16:20
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do niuta

Cytat:
Napisał niuta
Na dzień 06.02.2012 /otrzymałam potwierdzenie z NFZ kuj.pomorskie/ był numerek 28130 a na dzień dzisiejszy 23558,zanosi się,że na jesień 2013 roku otrzymam skierowanie do sanatorium.Dwa razy wyjechałam ze zwrotów i zaraz na początku 2013 roku będę próbowała się dodzwonić się do Bydgoszczy ,aby wyjechać pod koniec stycznia i może ponownie wyjadę do Polańczyka???!!!!Tam było cudownie.Pozdrawiam.
Gdyby tak jak do tej pory schodziły Ci numerki bez jakiegoś drastycznego spowolnienia po drodze, to miałabyś szansę na lipiec/sierpień 2013r.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 24-04-2012 o 18:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1824  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 22:59
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Uśmiech do Hala

Witam Wszystkich
Też tak myślę,że mój wyjazd może wypaść na super termin,lipiec sierpień 2013 roku jeśli oczywiście nie zacznę się cofać z numerkami ,bo takie wiadomości się pojawiają.Gdy zadzwoniłam na początku stycznia 2011 roku oczekując na termin wyjazdu pani z NFZ potwierdziła moje wyliczenia,że sanatorium wypadnie mi na maj,czerwiec 2011 r.I było ogromne zdziwienie,że ten termin mi nie odpowiada i dostałam propozycję wyjazdu do Polańczyka pod koniec stycznia.I w przyszłym roku też chcę poprosić o styczeń,raz że wcześniej wyjazd,a kręgosłup domaga się zabiegów ,a i od wielu lat korzystamy z urlopu z mężem w czerwcu i to może kolidować z terminami w sanatorium,a rezygnacja to jednocześnie powrót na koniec kolejki.A styczeń w Polańczyku był cudowny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1825  
Nieprzeczytane 28-04-2012, 22:36
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Zwroty

Jeżeli ktoś jest chętny z Kujawsko-Pomorskiego na sanatorium w Goczałkowicach, Wieńcu lub Szczawnicy , to proszę szybko dzwonić i rezerwować. Terminy na maj. Wczoraj pytałam o zwroty i taką dostałam odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1826  
Nieprzeczytane 28-04-2012, 22:38
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Pytanie do Niuty!

Jak dojechałaś do Polańczyka? Samochodem, autobusem, czy może pociągiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1827  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 12:29
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Nawiązuję właśnie do moich wcześniejszych postów na temat okresu między ostatnim pobytem, a składaniem nowego wniosku!!! Otóż otrzymałam z NFZ pisemna meilową odpowiedź, że OKRES POMIĘDZY DWOMA POBYTAMI NIE MOŻE BYĆ MNIEJSZY NIŻ 18 MIESIĘCY!!! Nie ma ani słowa o tym, że 18 miesięcy musi minąć by złożyć w NFZ nowy wniosek.I co z tego????????? Otóż NIC!!! Przepisy sobie, a życie sobie! Moja lekarka rejonowa powiedziała : No tak, ale my otrzymaliśmy pismo o 18 miesiącach odstępu do złożenia ponownego wniosku!!! Widocznie żyjemy w różnych POLSKACH,ponieważ w woj.mazowieckim można złożyć wniosek zaraz po powrocie!!!!! 3 lata /18+18 mies./ to dla chorych stanowczo za długo, żeby podleczyć chore serce czy stawy. I możesz sobie człowieku pokiwać palcem w bucie - OT CO!!!! Pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1828  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 16:06
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Widocznie żyjemy w różnych POLSKACH

Aniu właśnie tak jest jak piszesz
widocznie żyjemy w różnych POLSKACH
U mnie jest podobnie jak u Ciebie a wiem od
wielu znajomych z innych województw że jest
różnie.Myślę że przepis jest jeden ale różnie
interpretowany przez urzędników NFZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1829  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 19:28
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

A u nas tak. Niżej cytuję pytanie do naszego funduszu i jego odpowiedź z działu "Serwisy>dla pacjentów>najczęściej zadawane pytania":
przebywałam na leczeniu sanatoryjnym w dkn.05,01,2012r-26 01 2012r,kiedy mogę ponownie złożyć wniosek
Po 18 miesiącach.

Drugie zapytanie i odpowiedź naszego funduszu, cyt:

Otrzymałam odp.,że czas oczekiwania na sanatorium wynosi około 18 miesięcy. Nowy wniosek można składać (odp. NFZ)po 18 miesiącach od ostatniego pobytu.A więc na leczenie sanatoryjne trzeba czekać prawie 3 lata. Stosownie do § 2 ust. 1. pkt. 5 rozporządzenia Min. Zdr. z dnia 07 lipca 2011r. (Dz. U. Nr 142, poz. 835) w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową wynika zalecenie dla lekarza wystawiającego skierowanie dla osób dorosłych - nie częściej niż raz na 18 miesięcy, a nie po 18 miesiącach od ostatniego leczenia.Jak to właściwie jest?
Decyzję o wystawieniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe podejmuje lekarz prowadzący znając stan zdrowia pacjenta i biorąc pod uwagę wskzania czyli przeesłanki medyczne do tej formy leczenia

Ostatnio edytowane przez hala51 : 29-04-2012 o 19:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1830  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 20:32
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Jak to właściwie jest?

Halu tak właśnie to jest że w zależności
jak urzędnicy interpretują przepis
Przepis mówi że raz na 18 m-cy można
korzystać z leczenia a tymczasem wychodzi
na to że musimy zaliczać 2x18 m-cy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1831  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 21:41
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Witam i pozdrawiam serdecznie kolejkę oczekujących i nie tylko! Kilka dni temu wróciłam z sanatorium " Korona" w Muszynie. Osobom zainteresowanym chętnie opiszę. A może po prostu to ja miałam pecha? Pozdrawiam wszystkich.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1832  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 22:01
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witaj Danuto

Cytat:
Napisał Danuta
A może po prostu to ja miałam pecha

Wydaje mi się że obiecałaś tu na wątku
opisać wrażenia z pobytu i myślę że mogłabyś
to uczynić tu na forum.
Pozdrawiam Danusiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1833  
Nieprzeczytane 03-05-2012, 17:23
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do danutar1958

Napisz co nieco o tym ośrodku, w którym byłaś. A może też słyszałaś opinie o innych muszyńskich sanatoriach. Jestem ciekawa, bo po weekendzie będę ponownie dzwonić o zwroty i dobrze byłoby mieć nieco wiedzy nt. tamtejszych sanatoriów, tak na wszelki wypadek, gdyby proponowali. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 04-05-2012 o 10:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1834  
Nieprzeczytane 04-05-2012, 16:34
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Kiedyś czytałam na temat KORONY w Muszynie bardzo niepochlebne komentarze. Danusiu czekamy na Twoją najświeższą opinię......... pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1835  
Nieprzeczytane 04-05-2012, 22:54
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie do Hanny

Witam
Dojazd do Polańczyka z Włocławka to wielka wyprawa.Co prawda jest prywatna linia -wyjazd np.z Warszawy do samego Polańczyka,ale tylko na dany dzień,gdy rozpoczyna się turnus,a ja chciałam być dzień wcześniej,aby mieć pokój jednoosobowy.Jechałam autobusem-z Włocławka do Warszawy,z Warszawy do Sanoka/też prywatna linia/ i tu była załamka,bo nad ranem autobus docelowo dojechał po drugiej stronie dworca i musiałam z walizą przejść kładką nad torami.A potem oczekiwanie na połączenie do Polańczyka.Ale warto było,bo dostałam jedynkę,super zabiegi,wyżywienie ok i natrafiłam na fajne towarzystwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1836  
Nieprzeczytane 04-05-2012, 23:06
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Zwroty

Ja też korzystałam ze zwrotów i dwa razy dostałam fajne sanatoria.I myślę,że warto na forum dzielić się osobistymi refleksjami.Mieszkam w pobliżu Wieńca,kiedyś bywałam tam często na spacerach i do tego kilku znajomych było tam w sanatorium.Może i zabiegi jak w wielu innych sanatoriach,ale miejsce tragiczne,budynki w opłakanym stanie,a ja nie należę do wymagających,nie ma gdzie wyjść,gdzie spacerować.Zdecydowanie na NIE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1837  
Nieprzeczytane 05-05-2012, 08:19
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

O Wieńcu też słyszałam złe opinie od znajomego, który zawoził tam na leczenie swoich rodziców. Byli zrozpaczeni, a on i sanatorium i okolice określił krótko: KATASTROFA. NIGDY DO WIEŃCA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1838  
Nieprzeczytane 07-05-2012, 22:38
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie

Witam
Potrzebna jest mi informacja o sanatorium "Szarotka" w Polanicy Zdroju. Kuzynka otrzymała skierowanie do tego sanatorium od 1 czerwca, prawdopodobnie ze zwrotów i chce dziewczyna trochę informacji o tym obiekcie.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1839  
Nieprzeczytane 07-05-2012, 23:02
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Cześć

Pewnie ktoś był w sanatorium Szarotka w Polanicy i się odezwie.Bo co innego suche informacje z internetu,zawsze można coś się dowiedzieć,ale wiadomości osób które były to kopalnia prawdziwych informacji.Życzę miłego pobytu kuzynce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1840  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 00:13
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
A u nas tak. Niżej cytuję pytanie do naszego funduszu i jego odpowiedź z działu "Serwisy>dla pacjentów>najczęściej zadawane pytania":
przebywałam na leczeniu sanatoryjnym w dkn.05,01,2012r-26 01 2012r,kiedy mogę ponownie złożyć wniosek
Po 18 miesiącach.

Drugie zapytanie i odpowiedź naszego funduszu, cyt:

Otrzymałam odp.,że czas oczekiwania na sanatorium wynosi około 18 miesięcy. Nowy wniosek można składać (odp. NFZ)po 18 miesiącach od ostatniego pobytu.A więc na leczenie sanatoryjne trzeba czekać prawie 3 lata. Stosownie do § 2 ust. 1. pkt. 5 rozporządzenia Min. Zdr. z dnia 07 lipca 2011r. (Dz. U. Nr 142, poz. 835) w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową wynika zalecenie dla lekarza wystawiającego skierowanie dla osób dorosłych - nie częściej niż raz na 18 miesięcy, a nie po 18 miesiącach od ostatniego leczenia.Jak to właściwie jest?
Decyzję o wystawieniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe podejmuje lekarz prowadzący znając stan zdrowia pacjenta i biorąc pod uwagę wskzania czyli przeesłanki medyczne do tej formy leczenia

pozwolicie, że odniosę się do tego czasu oczekiwania
i terminu składania następnego wniosku po ostatnim pobycie ;
Otóż byłam na leczeniu sanatoryjnym w miesiącu styczniu 2011 r.
W lipcu 2011 r. złożyłam w NFZ w Kielcach nowy wniosek
( czyli po 6-u mies. od ostatniego pobytu na leczeniu)
Po dwóch tygodniach odesłano mój wniosek wraz z całą dokumentacją
do mnie i do mojego lekrza, który mnie kierował,
motywując, że jest to za krótki czas od mojego ostatniego pobytu na leczeniu
by lekarz mógł stwierdzić, że wymagam ponownego leczenia
Dowiedziałam się, ze możemy w naszym świętokrzyskim funduszu składać po roku od ostatniego pobytu
i czas oczekiwania jest 18 miesięcy od zakwalifikowania pacjenta na leczenie
( czyli od daty rozpatrzenia przez komisję lekarską lub lekarza w NFZ)
Suma-sumarum = ze co 2,5 lub 3 lata można korzystać z takiego leczenia;
...i lekarz kierujący w rejonie nie ma tu nic do powiedzenia - to NFZ o wszystkim decyduje...jak o całej służbie zdrowia w Polsce;
Nie chcę podawać kolejnych przykładów z leczeniem i badaniami...szkoda nerwów ;
...na czymś trzeba zaoszczędzić by móc sie leczyć prywatnie - czasem nie ma wyjścia
zdrowia wszystkim życzę...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.