menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2201  
Nieprzeczytane 17-11-2012, 15:49
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Gosiulek 2002...musiałaś być niedawno na dłuższym zwolnieniu lekarskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2202  
Nieprzeczytane 17-11-2012, 18:50
Ibizka Ibizka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: polska
Posty: 41
Domyślnie

Do Gosilek2002 jak długo byłaś na chorobowym jak dostałaś skierowanie z ZUS do sanatorium?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2203  
Nieprzeczytane 18-11-2012, 16:35
gosiulek2002 gosiulek2002 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 8
Domyślnie

Pierwszy raz gdy pojechałam do sanatorium z Zusu to byłam na chorobowym 182 dni ale pojechalam do sanatorium jak już wróciłam do pracy(przepracowałam trzy miesiące i złożyłam wniosek w Zusie) to był rok 2008.Za drugi razem ,w roku 2010 nie byłam na chorobowym i też złożyłam wniosek w Zusie który został załatwiony pozytywnie ,pojechałam wtedy do Ustronia do Równicy.Tak samo zrobiłam w tym roku,w marcu złożyłam wniosek w Zusie , w kwietniu mialam komisję a w maju pojechałam do RYMANOWA Zdrój.Zawsze na komisję do Zusu biorę kserokopie mojej kartoteki z poradni i wyniki badań.Jeżeli chorujecie na jakieś choroby przewlekłe i pracujecie to śmiało składajcie wnioski.Po każdym pobycie w sanatorium na wypisie który dostaje się na konieć pobytu mam napisane,że nastąpiła poprawa stanu zdrowia,czyli jest tak jak ktoś tu juz napisał Zus cudownie uzdrawia,lekarz nie wyleczy ale Zus tak.Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2204  
Nieprzeczytane 18-11-2012, 22:17
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

U mnie przez ostatni miesiąc ubyły 134 numerki (czekam od maja). Jeszcze "tylko" ponad 8300 i już jadę!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2205  
Nieprzeczytane 19-11-2012, 17:46
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
U mnie przez ostatni miesiąc ubyły 134 numerki (czekam od maja). Jeszcze "tylko" ponad 8300 i już jadę!!!


Nie martw się Reno przeleci szybko jak wszystkim
i w końcu się doczekasz myślę że za rok o tej
porze będziesz pakować już walizkę .
Pozdrawiam i życzę szybkiego czekania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2206  
Nieprzeczytane 19-11-2012, 23:09
edi54 edi54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: kolno
Posty: 18
Domyślnie

Byłem' było bardzo,bardzo dobrze wyżywienie dobre zabiegi
dobre dużo, rozryfki.
POZDRAWIAM;
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2207  
Nieprzeczytane 20-11-2012, 08:14
Ibizka Ibizka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: polska
Posty: 41
Domyślnie

Ja cały czas stoję w miejscu. Kolejka nic się nie posuwa. Raz mam 24124 za chwilę 24121 i znów za dwa dni 24122 . Ta końcówka liczb zacznie mi się śnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2208  
Nieprzeczytane 22-11-2012, 20:39
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

U mnie co prawda numerki "idą" do przodu,ale w żółwim tempie.Przez tydzień aż o 158.Sprawdziłam w swoich zapiskach i najlepiej było w lutym,marcu,kwietniu i na początku maja.Tygodniowo ubywało w okolicach 400-500 numerków.I zaczął się zastój i tak trwa do dzisiaj.Myślałam,że w jesiennych miesiącach i na początku zimy,bo przecież skierowania są przydzielane z wyprzedzeniem ruszy kolejka lawinowo,bo minął termin prywatnych wyjazdów ,a tu taka posucha.A kręgosłup domaga się sanatoryjnych zabiegów i dzisiaj zamarzyła mi się borowina na dłonie.14430 to dzisiejsza moja liczba.
Miłego oczekiwania,razem raźniej-pozdrawiam,.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2209  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 13:34
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

do niuty -w Krakowie jest to sano i to praktycznie od dwóch miesięcy. Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2210  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 19:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Nie uważacie, że zaczynacie nudzić tymi numerkami? po 18 miesiącach można dopytać o zwroty i się pakować.. tylko trzeba chcieć, wiem, że najwygodniej czekać na skierowanie, ale coś za coś... albo wygoda albo działanie.... Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2211  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 19:34
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie uważacie, że zaczynacie nudzić tymi numerkami?

Popieram jip-ku co napisałeś ,
to jest to ; brak inwencji i kreatywności
ze swej strony mobilizuje tylko do biadolenia.
Pozdrawiam jip
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2212  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 21:52
katia' katia' jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Śląsk
Posty: 6
Domyślnie

Witam wszystkich oczekujących.
Z numerkiem 97899 pozwolę sobie dołączyć do Waszego grona.
Mam nadzieję, że razem będzie nam łatwiej przebrnąć tą długą drogę

Tymczasem pozdrawiam
Kasia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2213  
Nieprzeczytane 24-11-2012, 14:32
Ibizka Ibizka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: polska
Posty: 41
Domyślnie

Muszę trochę pobiadolić bo co mi po radach i zarzutach braku inwencji jak minęło dopiero 7 miesięcy! Nawet się rymy pojawiły . Lekka krytyka się przyda ale ja raczej wsparcia potrzebuję albo wyjaśnienia starych kuracjuszy,że tak poprostu jest , a przyspieszenie nastąpi / tylko kiedy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2214  
Nieprzeczytane 24-11-2012, 20:14
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Byłam w sanatorjum w Szczawnie w Młynarzu wpazdzierniku.Szczawno super pogoda piekna. sanatorium po remocie z łazienka ale jedynki zamienione na dwojki 2na3 ciasno.Mały telewzorek na scianie wysoko widac tylko z jednego łóżka wpokoju jedno krzesło.Oplata 55zl podstawowy program.Jedzenie dość podłe.Zupy 'kluskowe' 'ryżowe' 'kaszowe'rozgotowane śladowe ilości włoszczyzny i mielone zgadywaliśmy z czego,czy ryba czy mięso.Jzeli wyjezdzałm dzień wczesniej musiałam dopłacic 50 zl.Turnus konczy sie w poniedzialek a rodzina przyjechala po mnie w niedzele w dzien wolny od pracy . Koszt w dwojce 403zl Podobno NFZ płaci na wyrzywienie kuracjusza 5zl z groszmi .Na więzniow jest wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2215  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 16:02
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

No cóż na wyżywienie wszystkie sanatoria dostają jednakową stawkę. To od kierownictwa danego sanatorium zależy jak ją wykorzysta. Moje ostatnie pobyty w KOMBATANCIE w Kołobrzegu i w NIDZIE w Busku są przykładem na to że za tak niską stawkę też można dobrze nakarmić kuracjusza........... trzeba się tylko odrobinkę postarać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2216  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 19:33
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Do Jip i Sellenhel

Dołączyłam do Seniora i miło mi z Wami,ale nie myślałam,że dzielenie się ubywającymi numerkami,to jest zanudzanie.I wiem jak można wyjechać wcześniej,bo dwa razy korzystałam ze zwrotów .I tym razem chcę skorzystać z takiej możliwości,bo mój prawdopodobny termin przypada na lipiec, sierpień przyszłego roku,a może zimową porą łatwiej o wolne terminy.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2217  
Nieprzeczytane 25-11-2012, 19:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał niuta
Dołączyłam do Seniora i miło mi z Wami,ale nie myślałam,że dzielenie się ubywającymi numerkami,to jest zanudzanie.I wiem jak można wyjechać wcześniej,bo dwa razy korzystałam ze zwrotów .I tym razem chcę skorzystać z takiej możliwości,bo mój prawdopodobny termin przypada na lipiec, sierpień przyszłego roku,a może zimową porą łatwiej o wolne terminy.Pozdrawiam.
Masz rację, o ktoś się nudzi,może po prostu wątek omijać, albo nie pisać, ale szkoda bo ja uważam, ze lepiej mówić o pobytach, warunkach, okolicy, ciekawostkach... niż fascynować się ile numerków minęło, ale każdy lubi to co lubi... Pozdrawiam...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2218  
Nieprzeczytane 26-11-2012, 10:35
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

w sobotę minęło 18-cy, a w poniedziałek mam wpis odesłano do weryfikacji. Może do dwóch tygodni powinien być zwrot od lekarza kierującego i będzie się można starać o zwroty.
Marzy mi się wyjazd nad morze w okresie zimowym , nie lubię zatłoczonych wczasowisk. Byłam w Kołobrzegu dwa lata temu na przełomie listopada i grudnia w pierwszym tygodniu zaczęła się zima i trzymała do końca . Codzienne spacery plażą do mola lub poru a potem deptakiem do Kombatanta, wieczorne wypady na basen z sauną zrekompensowały niedociągnięcia samego pobytu w sanatorium. Wróciłam do Krakowa naładowana.
Jak tylko wrócę do kolejki po weryfikacji będę starać się o wyjazd ze zwrotów właśnie nad morze , jak by się udało Kołobrzeg byłoby fajnie.
Pozdrowienia dla wszystkich czekających .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2219  
Nieprzeczytane 26-11-2012, 14:50
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie prośba o opinie n/t sanatorium Fortunat w Nałęczowie

Witam serdecznie!
Po ponad rocznym oczekiwaniu dostaliśmy z żoną skierowanie do sanatorium "Fortunat" w Nałęczowie. Zaglądając na Ich stronę internetową znalazłem 2 niezbyt pochlebne recenzje o nim. Czy może ktoś był i może się podzielić opinią?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2220  
Nieprzeczytane 26-11-2012, 15:00
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie uważacie, że zaczynacie nudzić tymi numerkami? po 18 miesiącach można dopytać o zwroty i się pakować.. tylko trzeba chcieć, wiem, że najwygodniej czekać na skierowanie, ale coś za coś... albo wygoda albo działanie.... Pozdrawiam
...a nawet wcześniej - można dzwonić i pytać;
u nas ( w NFZ w świętokrzyskim) jest podobno teraz dużo wolnym miejsc, można dostać nawet wcześniej...w okresie jesienno zimowym
informują o tym w prasie i radio Kielce....może tak samo jest w innych województwach ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.