menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10101  
Nieprzeczytane 26-11-2017, 22:14
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

https://youtu.be/vpjdmpOsSjM

Pozdrawiam.......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10102  
Nieprzeczytane 26-11-2017, 23:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
[size="3"]
.... a teraz każdy uczeń mający kłopoty z ortografią ma zaświadczenie o dysgrafii, dysleksji i o czym tylko chcesz, i kłopot z głowy.
Zastanawiam sie, czy belfry uczace w PRLu mialy minimalne szkolenie z psychologi? Skad ta pogarda dla dyslektykow!

Słysząc słowo „dysleksja”, kojarzymy je zazwyczaj z trudnościami w nauce pisania i czytania, ortografii i matematyki oraz z wolnym tempem uczenia się. Jest to tylko jedna ze stron dysleksji. Umysł dyslektyka funkcjonuje w taki sam sposób, jak umysły wielu genialnych ludzi. Te same funkcje umysłowe, które powodują dysleksję, są źródłem naturalnych zdolności i talentów.

Te talenty to najczęściej:
korzystanie z wrodzonej umiejętności przetwarzania i kreowania doznań percepcyjnych, większa wrażliwość na otoczenie, ponadprzeciętna ciekawość, myślenie obrazami, nie słowami, świetna intuicja i przenikliwość, myślenie i spostrzeganie ma charakter polisensoryczny (dyslektycy wykorzystują wszystkie zmysły), realistycznie przeżywają swoje myśli, mają żywą wyobraźnię.

Wymienione cechy, jeśli nie zostaną stłumione w procesie tradycyjnej edukacji, dają w rezultacie wyższą od przeciętnej inteligencję i ponadprzeciętne zdolności twórcze w różnych dziedzinach.

Jak się okazuje nie trzeba być idealnym, aby osiągnąć sukces. Zobacz sławnych dyslektyków:
Albert Einstein, Bill Gates, Anthony Hopkins, Agata Christie, Hans Christian Andersen, Thomas Alva Edison, Auguste Rodin, Walt Disney, Pablo Picasso, Henry Ford, Nelson Rockefeller, Winston Churchill, Aleksander Bell, Isaac Newton, Leonardo da Vinci, Ludwig van Bethoveen, George Washington, Richard Branson, John Lennon, Tom Cruise, Quentin Tarantino, Whoopie Goldberg……….lista dluga!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10103  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 06:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Wczoraj wcześnie zmogła mnie senność, a dzisiaj czekałam na przyzwoitą godzinę, aby wstać. Nie lubię krzątać się po domu, kiedy wszyscy śpią, chociaż i tak nikt mnie nie słyszy, bo przecież nie przestawiam mebli.
Miłego dnia życzę wszystkim! Ja też postaram się wypełnić swój czymś przyjemnym.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10104  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 09:06
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!Dodam i ja moje wspomnienia. Podstawówkę wspominam z przymrużeniem oka- rozwinęłam się fizycznie dość szybko i chłopcy dokuczali mi!! Natomiast liceum- to było wspaniale czasy. Ale wyzwisk nie było!! Najwyżej żarty profesorów na temat wyglądu i wiedzy. Tarcza czerwona i beret z lamówką. Wykopki,wycieczki i pierwsze prywatki!! Domowe oczywiście. Wszyscy moi znajomi że szkoły zostali lekarzami,adwokatami dziennikarzy,ani,tylko ja jestem pielęgniarką. Mogę śmiało przyznać, że zmarnowałam trochę życie.Nie trzeba było wychodzić tak szybko ,za mąż i rodzić syna z porażeniem mózgowym! Teraz obserwuję wnuki i włos jeży mi się na głowie.Aby przetrwać wśród rówieśników trzeba lawirować. Jak ktoś dobrze się uczy a jest biedny to wyzywają się!! Szkola wiejska gminna zapewnia podręczniki za darmo.Wioska jest pod rządami sołtysa i proboszcza. To na tyle moich przemyśleń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10105  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 21:34
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Zastanawiam sie, czy belfry uczace w PRLu mialy minimalne szkolenie z psychologi? Skad ta pogarda dla dyslektykow!
Czytałam ten sam tekst, czyli wpis Kaimy i nijak nie mogę się doczytać pogardy dla nikogo.
Odczytałam natomiast krytykę nadużywania wydawanych lekką ręką zaświadczeń o dysleksji, dysgrafii czy dyskalkulii.

Wg Wikipedii, niedoskonałej, więc dane są przybliżone - objawy dysleksji występują u mniej więcej 10% populacji. W Polsce 10-15% uczniów ma dysleksję (a nasiloną 3-4%).

A więc uczniowie z dysczymśtam stanowią niewielki procent, ale tuż przed maturami lub egzaminami wstępnymi do szkół średnich ten odsetek znacznie wzrasta.
Przybywa jednak nie dyslektyków, ale uczniów z zaświadczeniem o dysleksji itp.

I o tym napisała Kaima.
I za to została nazwana nie dokształconą belferką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10106  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 18:48
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Basiu- ja tez czasami zastanawiam się czy te wszystkie---grafie nie wynikają z malego oczytania się"chorych"Zwróc uwagę , ze choroba dotyczy przede wszystkim chłopców i męzczyzn- oni dużo mniej czytaja od nas. Moj siostrzeniec kiedys napisal do mnie list i za cholere nie mogłam się połapać o co mu chodzi- najbardziej mnie rozsmieszyła fraza "muj tatóś przcóje w chócie" oczywiscie uznano go za dyzortografika, ale...moja siostra"zapodała", ze wszystkie lektury musiała mu opowiadac strona po stronie, bo Wojtek nie polubil czytania, co nie przeszkodziło mu zostać znanym i szanowanym biznesmenem. Listy pewnie pisze mu sekretarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10107  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 19:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Pozdrawianki dziś u mnie rankiem pojawił się pierwszy szron.

Cytat:
Zastanawiam sie, czy belfry uczace w PRLu mialy minimalne szkolenie z psychologi

w trakcie studiów psychologia była
a więc jak belfer zauważył dziecko w pierwszej kl że odstaje, kierował na badanie do psychologa.
Dziecko miało taryfę ulgową, no i mniej stresu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10108  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 19:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Basiu- ja tez czasami zastanawiam się czy te wszystkie---grafie nie wynikają z malego oczytania się"chorych"

to nie małe oczytanie
grafie wynikają ze swoistego ułożenia w układzie nerwowym.
Da się to ćwiczeniami mozolnymi z pomocą dorosłego uregulować.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 28-11-2017 o 19:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10109  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 19:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Koleżanki córka z dysortografią oczywistą w szkole podstawowej i chyba średniej dużo czytała
Z orzeczeniem oceniano tylko treść.
Teraz jest redaktorką.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10110  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 21:01
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
w trakcie studiów psychologia była
a więc jak belfer zauważył dziecko w pierwszej kl że odstaje, kierował na badanie do psychologa.
Dziecko miało taryfę ulgową, no i mniej stresu.
Aniu, tez mi sie wydawalo, ze psychologia powinna byc. Ale kiedy slucham/czytam bzdety niektorych belfrow, wlosy mi deba staja!
Zdecydowanie dobry nauczyciel szybko zauwazy, ze uczen ma problemy i natychmiast wysle go na badania do psychologa. Napewno nie bedzie negowal jego diagnozy i zastosuje sie do niej.
Zdecydowanie, przy deslekcji nalezy duzo czytac - to pomaga. Potrzeba duzo samodyscypliny. Sama jestem dyslektykiem. Pisalam o tym na moim blogu seniorkowym. Duze szczescie, ze mialam madrych pedagogow w szkole, nikt mi nie wytykal, ze mam "lewe" zaswiadczenie jako dyslektyk. Moj problem polegal nie na ortografii ale na skladni zdania, co zreszta mi zostalo do dnia dzisiejszego.

Pozdrowionka
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10111  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 21:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Basiu- ja tez czasami zastanawiam się czy te wszystkie---grafie nie wynikają z malego oczytania się"chorych"Zwróc uwagę , ze choroba dotyczy przede wszystkim chłopców i męzczyzn- oni dużo mniej czytaja od nas. Moj siostrzeniec kiedys napisal do mnie list i za cholere nie mogłam się połapać o co mu chodzi- najbardziej mnie rozsmieszyła fraza "muj tatóś przcóje w chócie" oczywiscie uznano go za dyzortografika, ale...moja siostra"zapodała", ze wszystkie lektury musiała mu opowiadac strona po stronie, bo Wojtek nie polubil czytania, co nie przeszkodziło mu zostać znanym i szanowanym biznesmenem. Listy pewnie pisze mu sekretarka.
Elu, doskonale wiesz jakie sa objawy u dyslektykow, kazdy przypadek jest inny. Jednak duzy procent zupelnie dobrze radzi sobie w zyciu zawodowym..wielu z nich stalo sie swiatowymi slawami. Dyslektyka nie przeszkodzila im do zrobienia karier nawet w dziedzinach nauk scislych. O ile sie nie myle Oscar Wilde byl dyslektykiem...jest cenionym pisarzem.
Zdecydowanie, my dyslektycy nie mamy sie czego wstydzic i nie musimy chowac glowy w piasek.
Pozdrowionka
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10112  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 21:20
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Aniu, tez mi sie wydawalo, ze psychologia powinna byc. Ale kiedy slucham/czytam bzdety niektorych belfrow, wlosy mi deba staja!
Zdecydowanie dobry nauczyciel szybko zauwazy, ze uczen ma problemy i natychmiast wysle go na badania do psychologa. Napewno nie bedzie negowal jego diagnozy i zastosuje sie do niej.
Zdecydowanie, przy deslekcji nalezy duzo czytac - to pomaga. Potrzeba duzo samodyscypliny. Sama jestem dyslektykiem. Pisalam o tym na moim blogu seniorkowym. Duze szczescie, ze mialam madrych pedagogow w szkole, nikt mi nie wytykal, ze mam "lewe" zaswiadczenie jako dyslektyk. Moj problem polegal nie na ortografii ale na skladni zdania, co zreszta mi zostalo do dnia dzisiejszego.

Pozdrowionka

grunt to się nie stresować ...tylko, że weź tu malucha w pierwszej klasie który się poci przy czytaniu i weź tu mu powiedz o samodyscyplinie
Widziałaś książki do pierwszej klasy?
Ja u wnuczki widziałam
.... na Falskim byłoby łatwiej maluchowi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10113  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 21:37
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

No, biorę się za cholesterol jest metoda...JERZY ZIĘBA - CHOLESTEROL -->https://www.youtube.com/watch?v=2tBZBIxpi8c
o Jerzym Ziębie słyszeliście?
--->https://www.youtube.com/watch?v=3CA8pJ11rxQ
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10114  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 16:32
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Ja mam własnie wysoki poziom cholesterolu!Biorę Roswerę ale zapominam często o tym.Może trzeba zastosowac dietę prof.Zięby?Jeść jajka,smalec,masło i tłusto w ogóle?Ale bez
żadnych słodyczy i cukru?Co myślicie o tym?Poprawią się wyniki?Moze pomoże to tez na oczy bo mam jaskrę i zwapniania w naczyniach.Leków i kropli nie odstawię ale po miesiącu zmienię dawkę na mniejszą. Aniu,powiedz czy już zastosowałas te metody?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10115  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 16:36
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Stosuję dietę p. Zięby połowicznie, bo nie zrezygnowałam ze słodyczy.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10116  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 16:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Ja mam własnie wysoki poziom cholesterolu!Biorę Roswerę ale zapominam często o tym.Może trzeba zastosowac dietę prof.Zięby?Jeść jajka,smalec,masło i tłusto w ogóle?Ale bez
żadnych słodyczy i cukru?Co myślicie o tym?Poprawią się wyniki?Moze pomoże to tez na oczy bo mam jaskrę i zwapniania w naczyniach.Leków i kropli nie odstawię ale po miesiącu zmienię dawkę na mniejszą. Aniu,powiedz czy już zastosowałas te metody?

zaczęłam stosować
Po dwóch miesiącach zrobię badanie i się okaże w wynikach.
Zawsze to lepiej naturalną metodę zastosować....i pewne jest że nie szkodzi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10117  
Nieprzeczytane 02-12-2017, 20:40
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Witajcie sobotnim wieczorem , wolnym zresztą .....
Odnośnie dawnej edukacji to powiem tylko , że elementarz w zupełności wystarczał w pierwszej fazie nauczania .
Mało wiem o obecnym systemie gdyż moje dzieci dawno już z tego wyrosły a wnusio jest jeszcze malutki .
Zainteresowały mnie Wasze wypowiedzi na temat diety p. Zięby ale muszę najpierw to prześledzić aby móc wypowiedzieć się .
A dziś po prostu szkoda mi jest czasu , wolę porozmawiać z Wami ....
Choć mój humor pozostawia wiele do życzenia - postaram się nikomu go nie zepsuć a....potrzebuję rozmowy , nawet tej wirtualnej..... Na koniec mojego postu wstawię linki piosenek , które dziś ,,maltretuję '' .
Dziś ,,ostatki '' a ja tkwię w czterech ścianach pokoiku , nawet miałam trudności z połączeniem się z netem . Tv też nie działa więc nie obejrzałam skoków narciarskich ani swoich ulubionych programów..
Jednak muszę dokonać pewnych zmian od których uciekałam . To nieuniknione .... Ale pozdrawiam wszystkich serdecznie , nie wymieniam bo mogę kogoś pominąć . U mnie -1 st. na termometrze....
Przytulaki i buziaki wszystkim .....

https://youtu.be/qSgsW9GLerA

https://youtu.be/AIGGVIkcyWU

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10118  
Nieprzeczytane 02-12-2017, 21:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witajcie miło.

Posluchajcie ....
https://youtu.be/fDvuWVpZyVI
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10119  
Nieprzeczytane 02-12-2017, 23:08
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Dobrze,że na wątku pomaluśku znów będzie o życiu samotnych,
i niech tak będzie do końca świata i jeszcze dłużej.
Pięknie i miło pozdrawiam wszystkich!!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10120  
Nieprzeczytane 03-12-2017, 08:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam w niedzielę!Dziś wycieczka nad zatokę do Sopotu!Pozdrawiam i zyczę miłej niedzieli!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.