menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 18:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Uśmiech

Cytat:
Napisał babciela
ja juz nie zabieram głosu,bo dosyc gleboko siedze w temacie-przepraszam bardzo,ale nie rozumiecie prywatyzacji-nie zdajecie soboe sprawy-ze to sie odbedzie Waszym kosztem,Waszych pieniedzy?
A kto za to mierne, byle jakie, leczenie płaci teraz? Prezydent, którego wołasz do pomocy? Czasem płacimy nie my, pacjenci? I po co mi takie leczenie jak to nie leczenie? I myślę, że prywatyzacją nie ma sensu straszyć, bo raz, że to nie prywatyzacja, dwa kto korzystał z usług prywatnej służby zdrowia nabrać się nie da!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 18:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kladzenie sie do lozka z kobieta to jeszcze nie wszystko - roznie moze byc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 20:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

No tak, samorząd nie ma czasem kasy na zakup węgla dla szkoły, załatanie dziur w jezdni, bo o czyszczeniu rowu i przepustów można tylko mówić. O wałach p. powodziowych też i tu taki prezent im szykują. A lekarze mają dobrze zarobić, pacjent ma być zadowolony itd. I to wszystko bez dodatkowych pieniędzy. Ja nie jestem ekonomistą, ale wariatem też nie. A później w Min. Zdr. umyją ręce. Przecież nie możemy nic narzucić prywatnemu. Bo że samorząd sprzeda-to pewne. Ale to samorząd sprzedał-PO jest nie winne. No a jak to nie przejdzie-to winien będzie Prezydent. A mieliśmy taki ładny pakiet na uzdrowienie -pakiet który można ująć jednym słowem-sprzedaż, a jak kto woli, to ładniej "komercjalizacja" A czy taki szpital może zbankrutować? Może-ale należy wcześniej sprzedać cały sprzęt. A gotówkę umieścić daleko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 21:21
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Prywatne szpitale to nie znaczy ze trzeba płacić.Jest to na fundusz.Lezałam na takim odziale.Lekarze mili, pielęgniarki nie naburmuszone i nic nie płaciłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 21:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,An...rych,4921.html Poczytaj ostatnie 3 zdania-najważniejsze. Oraz pamiętaj że to mówią fachowcy-lekarze, a Religa jest tego samego zgania. Dlatego Borusewicz aż się spocił jak odmawiał Relidze wystąpienia w Senacie. Ale takie miał polecenie z góry. Oglądałem to -jąkać się zaczął mimo kartki w ręku, żenujące tak potraktować profesora. No ale to partia "miłości" i nie agresji przecież, tak PO mówi o sobie. Najlepiej przez usta Palikota i Niesiołowskiego.

http://polskatimes.pl/fakty/sluzbazd...ialy,id,t.html A tu poczytasz że samorządy ochoczo zgadzają się na zamykanie "nie rentownych" oddziałów. To kto ma prowadzić nie rentowne i się zadłużać? Szpital państwowy oddalony o 300 km, ale on też zostanie "zkomercjalizowany"-taka ładna nazwa na zwykłą sprzedaż. Więc będziemy wozić wypadkowicza do Niemiec, bo Oddz. In. Ter. wszyscy zlikwidowali?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 00:19
visitor visitor jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał fredzia44
Prywatne szpitale to nie znaczy ze trzeba płacić.Jest to na fundusz.Lezałam na takim odziale.Lekarze mili, pielęgniarki nie naburmuszone i nic nie płaciłam.
---> fredzia44. Nie napisalas jaki to byl oddzial? Na pewno ten, na ktorym lezalas to nie byl oddzial intensywnej terapii, onkologiczny i in. bardzo kosztowny w utrzymaniu (drogie leki, drogie badania). Prywatyzacja polskiej sluzby zdrowia jest nieunikniona. Problem polega na tym, ze nasi rzadzacy "nie potrafia wzniesc sie ponad partyjne wojenki" o to, kto ma lepszy projekt na jej przeprowadzenie, a pozniej okaze sie, ze sa powazne "luki prawne", naduzycia, a system dostanie "zapasci". Mam porownanie pomiedzy szpitalami w Polsce i zagranica i to zarowno pomiedzy tymi prywatnymi, klinicznymi, czy tez "najbiedniejszymi" - publicznymi (w USA).
Wiem jak traktuje sie pacjentow nieubezpieczonych, albo majacych niewystarczajace obezpieczenie (nie pokrywajacych calosci leczenia) "juz w progu szpitala". W USA taki nieubezpieczony moze jeszcze skorzystac z pomocy "chairty care" -> http://en.wikipedia.org/wiki/Charity_care Watpie jednak, by w Polsce taki system byl uwzgledniony - jestesmy po prostu za biednym krajem. Zaznacze przy tym, ze ci pacjenci o "niewystarczajacym ubezpieczeniu", albo ktorzy nie maja go wcale, nie sa poddawani identycznemu leczeniu (np. nie przeprowadza sie kosztownych operacji - w zamian otrzymuja minimalna pomoc, jaknajtanszym kosztem), , jak ci z dobrym ubezpieczeniem, albo ktorych stac na oplacenie swojego leczenia. W USA funkcjonuje ustawa zwana "1986 patient antidumping law", na ktora moga powolywac sie pacjenci, ktorym odmowiono leczenia w naglych wypadkach i mimo tego, zatrwazajace sa dane o tym, jak Ci pacjenci sa wciaz traktowani sic! - kto zna angielski polecam -> http://www.oig.hhs.gov/fraud/enforce...ng_archive.asp Inaczej mowiac, jezeli jasno i wyraznie nie zagwarantuje sie "koszyka podstawowych swiadczen" pacjentom (czy to ubezpieczonym, czy tez nie) przy okazji prywatyzacji polskich placowek sluzby zdrowia oraz nie stworzy sie prawa broniacego tych nieubezpieczonych, albo z niewystarczajacym ubezpieczeniem do prawa do leczenia w naglych wypadkach, to "czarno to widze"..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 01:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

No to w USA odmawiają czasem pomocy, ale aby oddalić zarzuty godzą się na zapłatę polubownie. W jakimś szpitalu grubasa nie przyjęto, a w Brackenridge Hospital (Brackenridge), gość musiał jechać 66 mil do szpitala gdzie jest neurochirurg. Zaś w Wheaton Franciscan Healthcare - St. Joseph, ochrona "odprowadziła" pacjętkę po wypadku motorowym do samochodu jej znajomego. Pomocy udzielił inny szpital, a ten zgodził się zapłacić 40 tys $ aby sprawę wyciszyć, bo nie zrobili nawet rentgena, dosłownie nic-jeszcze grozili policją, a "załatwili" ją przy pomocy własnych ochroniarzy. U nas w takim wypadku pewnie trzeba będzie mieć dużo świadków że odmówili pomocy, a i tak się wybronią brakiem miejsca lub możliwości [bo świadectwo męża-przeciwko szpitalowi nie wystarczy] zgłosić to do Rzecznika Praw Pacjenta, którego Sejm powołał, poczekać roczek, sądzić się ze szpitalem i dalej nie chce mi się już wyobrażać. Znamy rychłość naszych instytucji-trochę przyśpieszają dopiero jak TV pokaże kilku krotnie bieg sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 09:46
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Kaziu, nie przytoczę linków do historii opisanej w gazecie, jak wożono dziewczynę w zaawansowanej ciąży od szpitala do szpitala (państwowego) i żaden nie chciał jej przyjąć, aż umarła sobie bidula w karetce, mąż teraz skarży te szpitale i myslę, że prędzej ja zostanę akrobatką cyrkową niż on wygra chociażby moralne zadośćuczynienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 10:27
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jeśli dostanę podwyżke emerytury do wysokości poselskiej pensji, to zgodzę się na prywatyzację służby zdrowia. Dopóki jednak moja emerytura nie wzrośnie, niech się Ewa Kopacz kopnie w mózg ze swoją koncepcją tzw.komercjalizacji.
Toż to kolejna próba oszwabienia społeczeństwa na rzecz pogrobowców "właścicieli PRL-u" zwanych dziś eufemistycznie liberałami. A niepoprawni politycznie nazywają takich poprostu złodziejami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 21:56
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Lezalam w Centrum Chorób Serca i Naczyn.Mialam zawal i robiono mi koronografie.Nadal jestem pod opieka tych lekarzy z tego oddzialu.Caly czas na fundusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 22:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

O naiwnosci ludzka !
Jeszcze nie pojeliscie w Polsce komu sluzy i potrzebna jest prywatyzacja ?????????????????????????????????????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 22:36
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Kaziu, nie przytoczę linków do historii opisanej w gazecie, jak wożono dziewczynę w zaawansowanej ciąży od szpitala do szpitala (państwowego) i żaden nie chciał jej przyjąć, aż umarła sobie bidula w karetce, mąż teraz skarży te szpitale i myslę, że prędzej ja zostanę akrobatką cyrkową niż on wygra chociażby moralne zadośćuczynienie.
Rodzina woziła też chłopca bo go nie przyjęto w szpitalu [nawet lekarz go nie obejrzał] życząc sobie skierowania od lekarza rodzinnego-więc zmarł w pogotowiu blisko m. zamieszkania. Takich przykładów można podać tysiąc, ale czy w prywatnych nie będzie tak samo? Czy też zjawisko się nasili-bo nie prowadzimy takiego oddziału itd. itp. Poczytałem z drugiego linku, który podał visitor i w USA też się zdarza. A ja nawet prędzej zostałbym księdzem z kaktusem na dłoni, niż można by coś wygrać u nas od państwowego czy prywatnego szpitala, szczególnie gdy 100% byłoby prywatnych. A ustawa Kopacz "obligatoryjnie" przewiduje komercjalizację [czyt. sprzedaż] Aby nawet nie mieli wyboru. Wtedy Min. Zdr. będzie mieć 100% spokój. Ale obsada urzędnicza i apanaże co najwyżej im wzrosną. A że samorządy są zgodliwe na zamykanie "nie rentownych" oddziałów to w linkach z mojego poprzedniego postu jest. To znaczy, że te oddziały nie są już nikomu potrzebne? Może ktoś tu mądrze mi to uzasadni?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 13:11
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Smutne to, że znowu muszę się powtórzyć. Kolejna akcja państwowej służby zdrowia, pozostawię ją bez komentarza, za Witrualną Polską:

Mężczyzna ranny w wypadku drogowym zmarł pod szpitalem - czytamy w dzienniku "Polska". Zamiast udzielić mu pomocy w placówce najbliższej miejsca tragedii, wysłano go do odległego szpitala. Dlaczego? Wyjaśni to prokuratura.

W sobotę na trasie Grabowo Kościerskie - Nowa Karczma na Pomorzu ciężarówka potrąciła 26-letniego mężczyznę. Ranny trafił do Kościerzyny, ale tam pod szpitalem czekał na niego śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Pacjent zmarł po trzech godzinach... pod szpitalem w Gdańsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.