menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 01:15
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post Czy seniorzy są potrzebni? Opinie Polaków - komentarze


Komentarz do artykułu: Czy seniorzy są potrzebni? Opinie Polaków
--------------------
Na ostatnie zdanie tego artykułu jestem oburzona!Jeśli ktoś tak uważa to musi młodo umrzeć aby nie być starym.Inaczej też będzie musiał korzystać z leczenia i "pochłaniać" więcej pieniędzy.Przecież większość ze starszych ludzi przepracowała wiele lat i zapracowała sobie na te wydatki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 06:03
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Post

Wszyscy Ludzie około 6o-tki powinni pracować do upadłego i o Emeruturze nie myśleć.
Powinni zaraz kupić trumne bo nasi Rządzący mieliby więcej pieniedzy do swoich kies.
A starego trzeba leczyć a wiecie przeciez że Kasa Fnduszu Zdrowia jest Pusta.
Ciekawe kto te pieniądze przewalił.Dostajemy głodowe Renty.

Może każdy Emeryt powinien dostać z Urzędu utrzmywać ze dwóch Bezdommych.
Dobry pomysł dla rządzących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 07:39
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Ależ dużo goryczy w tych postach.Ale nie znam czasu,o którym można by powiedzieć,że emeryta stać na dobre życie.Żartujemy z sąsiadami emerytami,że teraz zamiast na stroje i przyjemności wydajemy pieniądze na lekarstwa. Starsi ludzie od zawsze byli trochę obciążeniem dla społeczeństwa i rodziny,ale takie jest życie i grunt to się nie przejmować za bardzo. O!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 09:11
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Przykro gdy człowiek po wielu latach pracy musi czytać, że jest ciężarem dla społeczeństwa. Tak jak już pisaliście - każdy z nas przez te wszystkie przepracowane lata płacił składki i gdzie te pieniądze się podziały.....między innymi na te ZUS-owskie pałace każdy budynek ZUS wypasiony i za czyje pieniądze- ja się pytam. Ale szkoda nerwów. Uśmiechu życzę wszystkim emerytom i pogody ducha - bo co innego nam pozostaje.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:15
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Nie,nie sa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:28
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Post

"Zdecydowana większość badanych (87%) uważa, że seniorzy są społeczeństwu potrzebni." wiec tak nie bardzo wiem czemu gderacie, przecież większość z tych co uważa, że nie potrzebni - to "Co ciekawe, sami seniorzy częściej, niż młodzi ankietowani uważali, że ludzie starsi są dla społeczeństwa raczej obciążeniem"
no więc to gderanie dla gderania?, przecież naturalne i taka kolej rzeczy, że my utrzymywaliśmy naszych seniorów i oni byli w jakimś sensie dla nas obciążeniem, a nas utrzymują nasi potomkowie, i gderać na to sens żaden, tym bardziej, że badania wykazują, że źle nie jest, więc? po co to?....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:44
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Przykro gdy człowiek po wielu latach pracy musi czytać, że jest ciężarem dla społeczeństwa. ............ każdy budynek ZUS wypasiony i za czyje pieniądze- ja się pytam. Ale szkoda nerwów. Uśmiechu życzę wszystkim emerytom i pogody ducha - bo co innego nam pozostaje.

Obciążeniem, to sa te łapserdaki, które szarogęsząc się, rozdajac na lewo i prawo publiczna kasę i ze swoich miejsc pracy, robia sacrum własnej pychy i prózności.
A Ty Jadwiga takimi łapsami sie nie przejmuj.Potrzebna jestes napewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 16:06
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
Obciążeniem, to sa te łapserdaki, które szarogęsząc się, rozdajac na lewo i prawo publiczna kasę i ze swoich miejsc pracy, robia sacrum własnej pychy i prózności.
A Ty Jadwiga takimi łapsami sie nie przejmuj.Potrzebna jestes napewno.
No - pocieszyłeś mnie, bo juz myślałam że ...pora umierać- żeby ZUS-owi nie przysparzać problemów.Pozdrawiam wszystkich emerytów - i na złość IM - życie 100 lat a nawet dłużej.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:56
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

A co do tego ma Zus tu decyduje biologia Senior w sensie biologicznym jest szkodnikiem i zbędnym elementem systemu.Swoje już zrobił a teraz tylko konsumuje.To ze młodzi twierdzą ze Seniorzy są potrzebni mnie nie dziwi a co mają powiedzieć ? Tzw poprawność.Tak więc nie marudzić nie dzielić włosa na czworo nie poprawiać świata bo świat ma w nosie nasze archaiczne pomysły ale korzystać z tego co mamy bo przecież nie ma dobrego czasu na śmierć.
Ps Ciekawe czy od smędzenia na Zus zwiększą się emerytury trzeba było myśleć o emeryturze 40 lat wcześniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 18:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeżeli ktos ma jakieś pytania odnosnie badan,leczenia- bardzo prosze na priv. Emeryt, jak każdy inny ma prawo do każdego badania, leczenia, bez względu na wiek.W przupadku wątpliwosci proszę j/w.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 18:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

http://images37.fotosik.pl/224/f2195bdd3719cdbb.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 19:04
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
A co do tego ma Zus tu decyduje biologia Senior w sensie biologicznym jest szkodnikiem i zbędnym elementem systemu.Swoje już zrobił a teraz tylko konsumuje.To ze młodzi twierdzą ze Seniorzy są potrzebni mnie nie dziwi a co mają powiedzieć ? Tzw poprawność.Tak więc nie marudzić nie dzielić włosa na czworo nie poprawiać świata bo świat ma w nosie nasze archaiczne pomysły ale korzystać z tego co mamy bo przecież nie ma dobrego czasu na śmierć.
Ps Ciekawe czy od smędzenia na Zus zwiększą się emerytury trzeba było myśleć o emeryturze 40 lat wcześniej
Odsyłam Cię do # 11 - nic dodać - nic ująć.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 18:14
grasja's Avatar
grasja grasja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 144
Domyślnie

Witam1 Jestem tu pierwszy raz i z usmiechem na twarzy nucę sobie///, .choć szron na glowie,choć nie to zdrowie,,lecz w sercu ciągle maj/// Ciesze się z kazdej chwili dnia,,nie myslę za duzo//i aby tak dalej, Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 19:00
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał grasja
Witam1 Jestem tu pierwszy raz i z usmiechem na twarzy nucę sobie///, .choć szron na glowie,choć nie to zdrowie,,lecz w sercu ciągle maj/// Ciesze się z kazdej chwili dnia,,nie myslę za duzo//i aby tak dalej, Serdecznie pozdrawiam.
Witaj w Klubie no i to jest właśnie sposób na życie - poczucie humoru. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 11:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Na pytanie tematu nalezy odpowiedziec komu seniorzy sa potrzebni a komu nie Zaczniemy moze od najblizszych czyli wlasnych dzieci.
Chyba seniorzy zauwazyli czy dzieci ich kochaja i jak .Czy na milosc i powazanie sobie zasluzyli .To przeciez wynika z wychowania ,edukacji i wszelkiego wysilku jakie w to wlozyli .

Pozniej mozna przejsc do uwarunkowan ustrojowych - jak w danym ustroju panstwo i jego rzad traktuje swoj narod emerytalny.

A na koniec ustalic jeszcze jak spedzilismy wlasne zycie aby sobie zapewnic starosc godna i wynikajaca z wlasnej filozofii zycia.
Czy zylismy aby tylko byc ,zapominajac ,ze na starosc trzeba jeszcze cos miec !
W tych aspektach rozwinmy dyskusje.

Adekwatne jest i tu przyslowie (pytajace i twierdzace) : "Czemus biedny ? Bo jestes glupi ! "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 12:38
karab karab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji jako strona "młodych". Nie uważam, żeby seniorzy byli zbędną grupą, obciążającą społeczeństwo. I nie mówię tego ze względu na konwenanse. Uważam, że wiek senioralny, tak jak każdy inny, jest wiekiem rozwojowym. Seniorzy mają wiele umiejętności i, że się tak wyrażę, "zdobyczy rozwojowych", jakich nie posiadają ludzie w innym wieku. To fakt, że biologiczne starzenie ma miejsce, ale zupełnie błędnie kojarzy się seniorów z inwalidami, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. To jest pewien stereotyp, niestety powszechnie obecny w świadomości wielu ludzi. Osobiście znam wielu seniorów, którzy spędzają czas bynajmniej nie bezproduktywnie i bynajmniej nie bez korzyści dla społeczeństwa. Myślę, że my, młodzi, popełniamy ten błąd, że nie potrafimy dostrzec potencjału seniorów i dobrze go wykorzystać z pożytkiem dla obu stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 14:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Na pytanie tematu nalezy odpowiedziec komu seniorzy sa potrzebni a komu nie .

Pozniej mozna przejsc do uwarunkowan ustrojowych - jak w danym ustroju panstwo i jego rzad traktuje swoj narod emerytalny.

.

"
Seniorzy są bardzo potrzebni KK bo są im posłuszni, oddają im ostatnie grosiki (za przykładem ewangelicznej wdowy), biorą udział w wyborach, głosując jak ksiądz przykazał na czele z Rydzykiem; złego słowa na żadnego księdza nie powiedzą chociażby byli przestępcami czy zboczeńcami itd itp.No ! z pewnością są mało potrzebni państwu polskiemu bo nadmiernie obciążają budżet, biorąc emerytury i przesiadują w placówkach służby zdrowia ( tu ja się zaliczam) Generalnie, teraz państwo nie ma ze mnie żadnego pożytku. Pewnie uważa mnie za pasożyta, a to że pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS nie ma dla nich znaczenia. Czy mam takich rządzących lubić czy nienawidzić? oto jest pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 14:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Seniorzy są bardzo potrzebni KK bo są im posłuszni, oddają im ostatnie grosiki (za przykładem ewangelicznej wdowy), biorą udział w wyborach, głosując jak ksiądz przykazał na czele z Rydzykiem; złego słowa na żadnego księdza nie powiedzą chociażby byli przestępcami czy zboczeńcami itd itp.No ! z pewnością są mało potrzebni państwu polskiemu bo nadmiernie obciążają budżet, biorąc emerytury i przesiadują w placówkach służby zdrowia ( tu ja się zaliczam) Generalnie, teraz państwo nie ma ze mnie żadnego pożytku. Pewnie uważa mnie za pasożyta, a to że pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS nie ma dla nich znaczenia. Czy mam takich rządzących lubić czy nienawidzić? oto jest pytanie.
Czemu tak zrzędzisz ? lubią KK i Rydzyka ich problem, ktoś Ci to powiedział, że chcą Cie zlikwidować, że nie zapewnią Ci pomocy lekarskiej, chociaż przy takim zrzędzeniu współczuję lekarzom, większość z nas pracowała po 40 i kilka lat, jakąś emeryturę przy 45 latach sobie wypracowali i myślę, że nie głodową, chyba, że mówisz iż pracowałaś 45 lat a w sumie normalnej pracy było wiele mniej......albo wymagania masz nad wyrost... No i zamiast narzekac wpadnij na Andrzejkową zabawę...

Ostatnio edytowane przez jip : 29-11-2009 o 15:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 15:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Czemu tak zrzędzisz ? lubią KK i Rydzyka ich problem, ktoś Ci to powiedział, że chcą Cie zlikwidować, że nie zapewnią Ci pomocy lekarskiej, chociaż przy takim zrzędzeniu współczuję lekarzom, większość z nas pracowała po 40 i kilka lat, jakąś emeryturę przy 45 latach sobie wypracowali i myślę, że nie głodową, chyba, że mówisz iż pracowałaś 45 lat a w sumie normalnej pracy było wiele mniej......albo wymagania masz nad wyrost...
Wybacz, zrzędzę bo mam już 70+ lat, a takim to więcej wolno. Emeryturę mam wystarczającą na wszystkie moje potrzeby nawet mam superatę. Abyś nie posądzał mnie bumelanctwo to zapewniam Cię,że do emerytury mam zaliczone nie tylko 45 lat rzeczywistej uczciwej pracy, ale jeszcze doliczono mi 5 lat nieskładkowych uwzględniając studia dzienne, czyli w sumie mam zaliczone 50 lat. A to czy ktoś lubi KK i Rydzyka to nie tylko ich problem , ale mój również, bo jak za namową Rydzyka, władze przejmie ortodoksyjna katoprawica, to ja i mnie podobni ,będziemy okrutnie zniewoleni. Czasem jak zdarzy mi zrzędzić to ignoruj mnie, szkoda Twoich nerwów. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. Wanda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 15:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Wybacz, zrzędzę bo mam już 70+ lat, a takim to więcej wolno. Emeryturę mam wystarczającą na wszystkie moje potrzeby nawet mam superatę. Abyś nie posądzał mnie bumelanctwo to zapewniam Cię,że do emerytury mam zaliczone nie tylko 45 lat rzeczywistej uczciwej pracy, ale jeszcze doliczono mi 5 lat nieskładkowych uwzględniając studia dzienne, czyli w sumie mam zaliczone 50 lat. A to czy ktoś lubi KK i Rydzyka to nie tylko ich problem , ale mój również, bo jak za namową Rydzyka, władze przejmie ortodoksyjna katoprawica, to ja i mnie podobni ,będziemy okrutnie zniewoleni. Czasem jak zdarzy mi zrzędzić to ignoruj mnie, szkoda Twoich nerwów. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. Wanda
Przestań, masz swoje poglądy, ja swoje, Rydzyka też nie lubię i cieszę się, że Ci emerytura wystarcza, też tak mam, ale też mam tak, że trochę mnie wkurza zrzędzenie, jak uraziłem to wybacz, Kaczyńskich też nie lubię a myślę, że przejęcie władzy in się nie uda, i nie martw się na zapas...również wszystkiego co miłe...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.