menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 20:38
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Nie umiemy rozmawiać ze sobą.


Na jednych wątkach jest tzw. cicicicici,kawka, ciasteczko,
na drugich jest polityka, na trzecich religia,
a na czwartych jad nad jady.
Czego chcemy od życia, o czym marzymy?
Jakich chcemy mieć przyjaciół, o czym chcemy rozmawiać?
Jacy jesteśmy my Polacy i Ci mieszkający poza.
Ile w nas zawiści, ile boleści i skarg?
Co nas łączy?
Wątek spadnie, ja to wiem.
  #2  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Dlaczego Elu??
Ja mysle ze my umiemy rozmawiac doskonale ze soba.

Jad wychodzi od trolli ktorzy prowokuja i robi sie zamieszanie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #3  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Sagelo nie chcemy rozmawiać ze sobą i chowamy się za mur milczenia. W swoim życiu dawno temu zaczęłam realizować mówienie o tym co mnie boli. Wiesz takie drobnostki dnia codziennego i po pewnym czasie zauważyłam, że mniej z mężem na siebie powarkujemy, więcej o sobie wiemy. Wiele osób powiedziałabym boi się pisać na pewnych wątkach, ponieważ inni reagują na pewne tematy bardzo emocjonalnie. Zawistna nie jestem.Z bardzo prostego powodu.Dużo przebywam ze zwierzętami i dzięki nim odnajduję wewnętrzny spokój. Jeszcze marzę, chociaż już wiem- świata nie zmienię, ale mogę wokół siebie tworzyć przyjazną atmosferę. A przyjaciół mam najwspanialszych. Takich odgadujących kiedy pomoc potrzebna. Jestem szczęśliwa, że mam ich wokół siebie. Często też sobie powtarzam, że mam szczęście spotykać na swojej drodze anioły.
  #4  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:31
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Sagelo, jesli myślałaś, że forum to dobre miejsce do szczerych, przyjacielskich rozmów, to nie gniewaj się ale powiem, iż jesteś w błędzie.
Na forach wymieniamy myśli i nie do końca powinnyśmy się odkrywać.
Do szczerych rozmów, poza oczywiście realem, służą nam kontakty na priv
i to nie ze wszystkimi i o wszystkim.
Wiemy jak to jest, ludzie boją się ośmieszenia.
Życie niestety bywa okrutne, chociaż jak wiemy jest piękne.
Te wszystkie pitu, pitu, ciasteczka, kawki i takie tam, to tylko chęć pobycia przez chwilę wśród innych,
nie tylko sam na sam ze sobą. - Cz
  #5  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:38
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja poszukuję prawd w "Szkle Kontaktowym" Wiem bardzo, że nisko, ale dalej mi się nie chce.
Serdecznie i na temat,przekazywane wiadomości to jest mój codzienny stosunek do rzeczywistości.Przekazywany przez dość inteligentnych ludzi.
Nie chce mi się gmerać po innych wydawnictwach, a dzięki nim mam swój wyrobiony pogląd naszą rzeczywistość.
  #6  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Umiemy rozmawiac , umiemy...Sa watki gdzie dowcipnie i i wesoło, sa- gdzie poważnie. Ostatnie dni pokazały.że nie lubimy agresji,narzucania na siłę swojego zdania, wywyższania się,nie lubimy osmieszania. I tak ma byc- mamy miec swoja godnosc- nie wolno na tym forum nikogo obrażac.
Jeszcze odnosnie ostatnich dni- najlepsza formą obrony jest atak-i doskonale to pewne osoby zaprezentowaly...
  #7  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:58
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Umiemy rozmawiac , umiemy...Sa watki gdzie dowcipnie i i wesoło, sa- gdzie poważnie. Ostatnie dni pokazały.że nie lubimy agresji,narzucania na siłę swojego zdania, wywyższania się,nie lubimy osmieszania. I tak ma byc- mamy miec swoja godnosc- nie wolno na tym forum nikogo obrażac.
Jeszcze odnosnie ostatnich dni- najlepsza formą obrony jest atak-i doskonale to pewne osoby zaprezentowaly...
Babcielu, masz niewątpliwie rację. Wszędzie gdzie agresja, wywyższanie się i grubiaństwo, prędzej czy później zabawa się kończy, bo przychodzi moment kiedy te osoby piszą same ze sobą. A brak publiki to pustka, której takie postaci nie znoszą. - Cz
  #8  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:04
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Czesiu pamiętasz jak wiosną spotkałyśmy się w realu ???
Wcześniej znałyśmy się tylko z forum, ale kiedy szłaś ulicą od razu wiedziałam, że Ty to Ty..
Choć widziałyśmy się po raz pierwszy ... ja Twojej cioci również wcześniej nie znałam....to jednak miałyśmy ze sobą o czym rozmawiać ....i umiałyśmy...
Według mnie wszystko w życiu zależy od nas samych.... a przynajmniej , prawie wszystko
  #9  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:19
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jadziu jak mogłabym zapomnieć?
Od tamtej pory zawsze miło wspominam nasze spotkanie i rozmowy, których było tylko kilka. Ale musisz przyznać, że między ludźmi musi coś zaiskrzyć, bez tego nie da się. Pozwól, że zacytuję "w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz".
p.s.: Ciocia mnie molestuje, abym na wiosnę do niej zawitała.
  #10  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:24
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Czesiu pamiętasz jak wiosną spotkałyśmy się w realu ???
Wcześniej znałyśmy się tylko z forum, ale kiedy szłaś ulicą od razu wiedziałam, że Ty to Ty..
Choć widziałyśmy się po raz pierwszy ... ja Twojej cioci również wcześniej nie znałam....to jednak miałyśmy ze sobą o czym rozmawiać ....i umiałyśmy...
Według mnie wszystko w życiu zależy od nas samych.... a przynajmniej , prawie wszystko
Jadziu bardzo mądre słowa.
  #11  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:31
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
p.s.: Ciocia mnie molestuje, abym na wiosnę do niej zawitała.

No to już jesteśmy dwie !!!!!!!!!!!!!!
  #12  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Mam dwie córki, które wyszły za mąż.
Każde małżeństwo jest inne i ja to wiem.
Co mogę zrobić, by je uszczęśliwiać, według moich fantazji, nic.
Spokój, cisza, dyskrecja, a życie toczy się dalej.
  #13  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:47
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Jakich chcemy mieć przyjaciół, o czym chcemy rozmawiać?
Jacy jesteśmy my Polacy i Ci mieszkający poza.
Ile w nas zawiści, ile boleści i skarg?
Co nas łączy?

Często, gdybyśmy my sami, starali się być takimi przyjaciółmi choć w połowie, jakich przyjaciół chcielibyśmy mieć, słowo "przyjaźń", zamiast być wyrazem, mogło by być w niejednym przypadku rzeczywistością.
A jacy jesteśmy my, Polacy?
-wierzę, że szlachetnymi ludźmi i gdybyśmy tak naprawdę, uwierzyli w szlachetność nie tylko cudzą, ale i własną, potrafilibyśmy znaleźć wiele kompromisów. Bo ludzie szlachetni, jak mawiała moja Babunia, nie obrażają innych.
Głowa do góry Sagelo
  #14  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:55
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Sagelo.Elu
Moim skromnym zdaniem taki wątek jest potrzebny. I napewno nie spadnie
Już chociażby to , że tylu nas zajęło głos, i obojętnie, czy na tak...czy na nie, ale wzbudził zainteresowanie.
Szczególnie dla osób np. takich jak ja, którym na starość życie tak się ułożyło,
że pozostawiliśmy gdzieś tam znajomych, zamieszkując z dala od nich. Są też osoby którzy już utracili przyjaciółkę ,albo ze względów zdrowotnych nie moa już uczestniczyć w życiu towarzyskim i pozostaje tylko sam ze sobą.
Tacy ludzie na pewno chętnie nawiążą znajomości, chociaż tylko wirtualne, żeby móc pogadać z innymi osobami będącymi w podobnej sytuacji .
Ja np.chciała bym porozmawiać tak, jak bym rozmawiała ze spotkaną koleżanką na kawie. Ot takie sobie koleżeńskie pogaduszki.o wszystkim i o niczym,ale serdecznie i szczerze , bez intymnych szczegułów.
Bo wiadomo, otwierać sie można tylko przed kimś bardzo bliskim.
myślę, że ludzie przyjaźnie nastawieni do drugich, nieskryci, szczeży, chętnie skorzystają z możliwości jakie daje taki wątek.
Ja napewno będę stałą jego bywalczynią i dziekuję Ci Ewo za jego otwarcie.
  #15  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:59
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Rozmawiac potrafimy,lecz wirtual to nie real.Ja tez poznalm sympatycne osoby i mialysmy o czym rozmawiac.Jednak tutaj gdy nawiąze się jakis temat to jak powiedziala Babciaela nagle wchodzą dwie osoby i tak jak by tylko one byly i tez tylko ciu ciu jak to powiedzialas,lub snobistyczne się chwaleie kto i w co się ubiera.No taka naiwna nie jestem, by jezeli mnie nie stac to mowic o tym,lub zmyslac by się zmiescic w przytakiwaniu.Dlatego czasmi pewne osoby piszą rożnie,by poprostu miec jakies zajęcie jezeli same przebywają.Takie jest moje zdanie.Mam tego dowód bo na wątku ktory zlozylam dla rozrywki podam jakis temat zostaje bez echa.Taka jest prawda, by rozmawiać trzeba umiec z kazdym zamienic parę zdan.A co do wlasnych osobistych problemow nie mozna tak się okrywac.Kazdy tu zagląda i jest potem temat do osmieszania.
__________________
  #16  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 23:16
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Sagelo-Elu
Ja mam dwóch synów i córkę i każde z nich są zupełnie inne.
I całkowicie inne prowadzą życie.
Mają inne ambicje i inaczej zapatrują się na życie.Ale to ich prawo.
Ja w ich życie nie ingeruję, I podług mnie tak powinno być. I nie ma wtedy niesnasek , obrażania się.
Tu, na tym wątku też powinnismy stworzyć taką rodzinę.Nie igerować w czyjeś życie, NIE OBRAŻAĆ innych, po prostu przyjaźnie i bez obłudy ,ale i bez nieszczerego głaskania. Być sobą.
  #17  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 23:24
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Inko-ni
Pewnie ,że są takie osoby o jakich wspominasz, ale jeżeli taka osoba wejdzie w temat z jakąś złośliwostką, można po prostu nie wdawać się z nią w polemikę, nie przerywać pogawędki...a na pewno intruz opuści wątek.
Ja jestem za .
  #18  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 23:35
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Jolinko ja tez jestem za, ale to się okaże,zobaczymy?
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 00:03
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Wystarczy na początek kilka osób.
Apotem czas zrobi swoje.Jak będziemy wzajemnie szanować się , rozumiec na wzajem, będziemy autentyczni bez lukrowania, to na pewno inni to zauważą i dołączą.
  #20  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 00:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Eeee przecie są przemiłe pogaduszki? To o czym ma być wątek?

Hmmm, potrzymajcie jutro kciuki za mnie.
Po starej znajomości.OK?
Może być jeden kciuk przez kilka minut.

Dobranoc...

to już dzisiaj jednak..
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Nie umiemy korzystać z kart kredytowych - komentarze seniorro Ogólny 3 01-04-2009 00:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.