menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #561  
Nieprzeczytane 18-05-2019, 16:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

To spoty wyborcze MARCIN WALASEK - kandydat do Europarlamentu, KW Wiosna Roberta Biedronia, lista nr 2, pozycja 10 Myślę że po obejrzeniu będziemy jego pamiętali.Ciekawym jaki osiągnie wynik Warto oglądnąć i zobaczyć jak profesjonalnie można pokazać co się osiągnęło dotychczas i czym się zajmuje obecnie , by wyborca mógł ocenić na kogo głosuje i czy jego kandydat to człowiek sukcesu. .

Marcin Walasek - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
https://www.youtube.com/watch?v=-8nu3UDKhvE

Marcin Walasek - ROLNICTWO
https://www.youtube.com/watch?v=JU6lindqi8I

Marcin Walasek - HOBBY - GOŁĘBIE
https://www.youtube.com/watch?v=z8NN8KVmhzM

Marcin Walasek - GOŚĆ, KTÓRY ZROBI COŚ (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=MkSQUJGBiyo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #562  
Nieprzeczytane 18-05-2019, 18:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

https://www.facebook.com/NowoczesnaK...1663705178684/
Podczas krakowskiego Marsz Równości: Zróbmy sobie raj przemawiał wiceprezydent Warszawy Pawel Rabiej oraz posłanka Monika Rosa Strona Nowoczesna Kraków prowadziła transmisję na żywo.

Nie wszyscy to skansen , a poglądy liberalne coraz więcej osób je popiera i Kultura Liberalna częściej gości na tym forum.Spór międzypokoleniowy w Polsce jest głębszy niż podziały partyjne.Jesteśmy swiadkami degeneracji etosu opozycji antykomunistycznej a to co czytamy u tych powołujących się na działalność antykomunistyczną to dopiero farsa.Jeden matoł prześciga drogiego matoła w epitetach powtarzanych jak mantra , najdziwniejsze w tym jest to że uważają się z najmądrzejszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #563  
Nieprzeczytane 18-05-2019, 22:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

rozmowa towarzyszy:
Cytat:

"Mam pytanie do Roberta Biedronia i proszę o jasną odpowiedź: czy to prawda, że kandydat Wiosny, oprócz śmiesznego spotu z samochodami, ma na karku CBA?

Czy to prawda, że usłyszał niedawno zarzut wyłudzenia 17 mln zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wyszedł z aresztu za olbrzymią kaucją?"

– zapytał na Twitterze Adrian Zandberg (Razem).

"Czas, żeby Robert Biedroń ujawnił źródła finansowania. Domaga się tego od dawna Sieć Obywatelska. Pieniądze w polityce powinny być czyste. Ludzie mają prawo poznać nazwiska sponsorów Wiosny i Instytutu Myśli Demokratycznej. Ujawnijcie ich"

– zaapelował Zandberg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #564  
Nieprzeczytane 18-05-2019, 22:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

W czwartek 23 maja odbędzie się prawdopodobnie jedyna telewizyjna debata wszystkich ogólnokrajowych komitetów wyborczych. Do jej przeprowadzenia zobligowana prawnie jest TVP. Do tej pory odbywały się debaty lokalne, ale bez większego wpływu na tok kampanii ogólnokrajowej. Teraz może być inaczej. Sztaby pracują nad swoimi strategiami, ale jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", sama debata nie budzi nadmiernego entuzjazmu największych graczy.

– Na tym możemy tylko stracić, ale nie tylko my – twierdzi rozmówca "Rz" z PiS. Dla mniejszych komitetów 45-minutowe starcie to doskonała okazja, by przebić się przed relatywnie dużą publicznością. W 2015 z takiej okazji skorzystał Adrian Zandberg i Partia Razem. Wtedy debata pomogła Razem w osiągnięciu dobrego wyniku. Jak będzie w tym roku?


W najlepszej sytuacji mimo wszystko jest PiS bo TVP kontroluje Kurski. Poczekamy , zobaczymy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #565  
Nieprzeczytane 18-05-2019, 23:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Na Uniwersytecie Jagiellońskim zorganizowano debatę z udziałem kandydatów, którzy startują z małopolsko-świętokrzyskich list wyborczych. Zaproszenia nie otrzymała Lewica Razem i Konfederacja. - Takie sytuacje w Zjednoczonej Europie nie powinny mieć miejsca - twierdzą działacze Razem.

W środę 15 maja Uniwersytet Jagielloński zorganizował debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W auli Auditorium Maximum pojawili się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej (Róża Thun, Andrzej Szejna, Adam Jarubas), partii Wiosna (Maciej Gdula, Lilija Twardosz) oraz Kukiz'15 (Paweł Kukiz-Szczuciński, Bawer Aondo-Akaa). Z zaproszenia nie skorzystało Prawo i Sprawiedliwość.

Zaproszenia nie otrzymały partie, które notują niskie wyniki w sondażach - Lewica Razem i Konfederacja.

Takie obostrzenie obowiązywało przy dwóch wcześniej organizowanych debatach; w 2009 i 2014 roku. Potwierdza to prof. Zdzisław Mach, dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, który mówi: - Zaproszenie wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych spowodowałoby spłycenie dyskusji i sprowadziło udział uczestników do jednominutowych wypowiedzi. Naszym celem zaś było przeprowadzenie pogłębionej debaty na aktualnie najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Zdzisław Mach ma rację przekrzykiwanie ,pomawianie i robienie z debaty magla mieszając sprawy krajowe z unijnymi nie ma sensu .Nic prostszego niech Adrian Zandberg wynajmie salę i zaprosi do debaty kogo chce. Przy okazji niech sobie przeczyta o GIODO i przypomni sobie zapisy ustawowe dotyczące ochrony danych osobowych. Przypominam inicjatyw ę ustawodawczą mają posłowie i Prezydent RP ,mogą oni dokonywać zmiany w istniejących ustawach wnosząc poprawki.

Organizacja pożytku publicznego jest uprawniona do przetwarzania danych darczyńcy i jednocześnie jest odpowiedzialna m.in. za właściwe ich wykorzystywanie, udostępnianie czy zabezpieczanie. Jednak nie ma jednak żadnych podstaw prawnych do udostępnienia danych darczyńców osobom obdarowanym chyba że wyrazicie na to swoją zgodę.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-05-2019 o 07:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #566  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 08:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Republika -Mam pytanie do Roberta Biedronia i proszę o jasną odpowiedź: czy to prawda, że kandydat Wiosny, oprócz śmiesznego spotu z samochodami, ma na karku CBA?
Czy to prawda, że usłyszał niedawno zarzut wyłudzenia 17 mln zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wyszedł z aresztu za olbrzymią kaucją?


Jedna pani drugiej pani . To przykład "rzuć g... w wentylator" w wykonaniu Adriana Zandberga niech się tłumaczy R.Biedroń. Czego nie poda nazwisko posła o którym mówi , kiedy był zatrzymany , ile wynosiła niebotyczna kaucja , a podstawowa rzecz na czym to wyłudzenie polegało.

Ludzie czytają nagłówki wymienienie Biedronia ma na celu przypisanie mu tej sprawy .Tak uczą na kursach psychologicznych jak osiągnąć sukces robiąc z polityka rzecznikiem prasowym każdego członka partii . Bo łatwo jest powiedzieć " winny Biedroń " jak w powiedzeniu "winny Tusk".

Inn sensacyjne tytuły z Republika : Prezydent Andrzej Duda liderem zaufania wśród Polaków. Spadek notują Donald Tusk i opozycja./ CUD! Jezus ukazał się na niebie? ZOBACZ SAM ./Dwie posłanki PO-KO zagłosowały ZA nowelizacją Kodeksu karnego. Jedna z nich tłumaczy: to pomyłka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #567  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 10:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[ Do Sejmu RP na Wiejską ‎Piotr Krzysztof Liroy-Marzec skierowałem pismo w imieniu czytających ten wątek pismo i się pod nim podpisałem podając imię i nazwisko i adres zamieszkania , załączyłem też , ksero odbitki postów w których jest Poseł RP pomawiany o ćpanie ......]

waciudroga i marychąuchachana!
toż MY SYMPATYCY PREMIERA ROBERTA BIEDRONIA od lat za wieszczem powtarzamy, że lata mijają, partie mijają, a ciągle ślesz DONOSY
I WYPEŁZA SPOD OKAPU
PRAWDA CZASU I OCHAPU
.

A nasz IDOL ostrzegał przed uśpionymi agentami kryptokomuny co chcą od środka rozwalić piękny projekt WIOSNY i miał rację

ale MY SYMPATYCY PEMIERA BIEDRONIA i TAK cię KOCHAMY

Odpowiedź z Cytowaniem
  #568  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 11:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

https://www.facebook.com/RobertBiedr...0338590375049/
Zielony Pakt dla Polski i Europy - konwencja Wiosny w Łodzi
Czas na zmiany.


Panie Robert Biedroń. Mnie nie interesuje Pana życie osobiste, interesuje mnie co chce Pan zrobić dla nas, nas wszystkich. Hetero, homo, białych, czarnych, wierzących, niewierzących - dla ludzi. Po prostu.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #569  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 11:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Liderzy partii Wiosna zapowiadają walkę o nowoczesną twarz polityki, ukierunkowaną na potrzeby społeczeństwa. A jak wygląda jej lista kandydatów do europarlamentu?

Partia, założona przez Roberta Biedronia, b. posła i prezydenta Słupska, idzie do wyborów pod hasłem Europa dla Ciebie. Głosi m.in. potrzebę szerokiego dostępu do antykoncepcji i prawa do aborcji do 12 tygodnia ciąży. Kandydaci Wiosny zapowiadają walkę o stworzenie jednolitego paszportu europejskiego, który miałby obowiązywać od 2025 r. Wiosna opowiada się za świeckością państwa oraz za podniesieniem pensji minimalnej do 2 tys. 700 brutto w 2020 r.

Liderką listy wielkopolskiej jest dr Sylwia Spurek, prawniczka i feministka, która do lutego 2019 r. sprawowała funkcję zastępczyni rzecznika praw obywatelskich. I to głównie ona objeżdża nasz region, uczestnicząc w debatach i prezentując założenia programu Wiosny. Dr Spurek uczestniczyła m.i. w debacie liderów list zarejestrowanych w okręgu nr 7 w Ostrowie Wlkp., która miała miejsce 13 maja.

Kandydaci Wiosny, okręg nr 7

1. Sylwia Spurek

2. Dariusz Standerski

3. Katarzyna Ueberhan

4. Mikołaj Pancewicz

5. Ewa Wójciak-Pleyn

6. Marcin Staniewski

7. Kalina Michocka

8. Zbigniew Zalesiński

9. Magdalena Decker

10. Ewa Jeżak


Panie Robert Biedroń. Mnie nie interesuje Pana życie osobiste, interesuje mnie co chce Pan zrobić dla nas, nas wszystkich. Hetero, homo, białych, czarnych, wierzących, niewierzących - dla ludzi. Po prostu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #570  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 12:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Eurowybory daleko od szosy Ludzie w małych miejscowościach: Trzeba głosować tak, żebyśmy dalej w tej Unii byli .Gazeta Wyborcza Katowice

Dziewięciotysięczne Wojkowice. Kandydatem do Europarlamentu jest pochodzący z tej miejscowości Maciej Klimek. Startuje z listy Wiosny. Rocznik 1990, wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wojkowicki radny. Czy mieszkańcy poprą krajana?


Zobaczymy jak wypadnie Wiosna .??? Wybory już niedługo 26 maja .Ludzie którzy reprezentują Wiosnę to osoby znające język by od razu uczestniczyć w pracach Parlamentu Europejskiego . Parlament Europejski to nie miejsce na naukę języka angielskiego cy miejsce do spania .https://www.youtube.com/watch?v=unvRDorLpB0 Trzeba podmienić tych dziadków leśnych by nastąpiła zmiana pokoleniowa .



Panie Robert Biedroń. Mnie nie interesuje Pana życie osobiste, interesuje mnie co chce Pan zrobić dla nas, nas wszystkich. Hetero, homo, białych, czarnych, wierzących, niewierzących - dla ludzi. Po prostu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #571  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Wacław, pewnie tego nie wiesz ale lubiłam cię od zawsze za niezłomność, choć twoje pisanie tutaj pozostawiało wiele do życzenia.

Niestety pisząc donos na kogokolwiek i gdziekolwiek uplasowałes się w rzędzie ubeckich prosiąt,
jakich tu jest kilkoro.
To jest forum internetowe a nie prasa o szerokim zasięgu.

Dno dna, a od spodu puka Bierut.

Tyle razy ostrzegałam forumowiczów żeby uważali na to co piszą.
Wacławie jak znam życie to Liroy cię wyśmieje,
a kapusiem zostaniesz na wieki.


Mam nadzieję że żartowałes.

Nie ma znaczenia jaką opcję popierasz.
Ma znaczenie ,że piszesz donosy i obawiam się, że nie jesteś w tym odosobniony.


PS osobnik, na jakiego doniosłeś, w żaden sposób nie jest przeze mnie tolerowany.
Idzie mi o FAKT DONOSU.
Mogłeś go zjechać grubym słowem ryzykując bana, i to byłoby uczciwsze.

......


Ostatnio edytowane przez Lila : 19-05-2019 o 14:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #572  
Nieprzeczytane 19-05-2019, 21:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu narzekanie to domena polaków na forach uzdrawianie sąsiadów i nic nie robienie by chamstwo i prymitywizm myślenia , dominował zawsze na forach internetowych. Jeździsz po świecie i jak idziesz ulicą to poznasz rodaków po słowie k.... h.. wypowiadane jako przerywniki , ludzie przestali normalnie rozmawiać.
Oglądałaś na pewno film Nie lękajmy się w którym rodzice nie reagowali na to co dziecko im mówi , o złym dotyku , brak kontaktów z dzieckiem prymitywne wychowanie i robienie z innego człowieka półboga .Ci wszyscy rodzice też nie chcieli reagować bo nie będą donosicielami narażając inne dzieci na podobne traktowanie. To jest etyczne.???????
Nie dzwonienie na policję kiedy kobieta w sąsiednim mieszkaniu jest bita i woła o pomoc.Nie będę donosił.? Czy to nie paranoja. ????
To społeczne przyzwolenie na prostackie zachowanie ,tolerowanie nacjonalizmów i spolaryzowanie społeczeństwa wtaczając do umysłów wszelkiego rodzaju fobie doprowadziło do degrengolady naród .

Ja nie piszę żadnych donosów , ja reaguję na słowo i na to by w imię wyznawanej przez kogoś idei nie obrażali innych i się śmiali w nos pozostałym bo chcą propagować na forum chamskie zachowania bo przywykli bawić się w szambie. To forum Sympatycy Roberta Biedronia jest inne i nie będzie pomawiania polityków bez względu na opcję , twoją też.

Mylisz się Lilu Liroy ,dostałem podziękowanie od sztabu wyborczego i monitorowanie zachowań piszących. Tak jak ja jest zdania sztab wyborczy że trzeba tak przygotować pozwy by w trybie wyborczym odbyły się posiedzenia sądu bo to odbywa się w sposób przyspieszony .Nie tylko politycy ale i internauci powinni być sądzeni za wypisywanie bredni . Upublicznienie osób i wysokie kary finansowe są w stanie ukrócić ten proceder.Z demokracji należy umieć korzystać mniejszy problem jest w krajach o ustabilizowanej demokracji . To samo mówiłem w Wiośnie Biedronia a jak w przyszłym tygodniu spotkam się z znajomymi w PiS to im powiem .Razem ponad podziałami coś możemy zrobić wymieniając się materiałami i razem jako świadkowie wystąpić w Sadzie.Kary powinny być od 10 - 30 tys zl. Nie zamykanie ludzi bo my za to płacimy.Ja mam czas bo pod koniec roku będą ludzie skakać sobie do oczu i jest czas by spokojnie przygotowywać pozwy będąc wolontariuszem .

Seniorzy w sprawy polityczne mało się angażują bojąc się o swoją rencine ,i przyzwyczajenia z minionego okresu , stój pod ścianą znajdą cię i się nie wychylaj , popatrz : na Francję , USA , Wielką Brytanię Hiszpanię , Irlandię jak ludzie są zaangażowani i jak wygląda protest społeczny. Rządzący muszą brać pod uwagę społeczeństwo, oni potrafią się zorganizować my rozrywamy Polskę ciągnąc w różnych kierunkach. Z protestującymi się rozmawia , pokazuję na forum protesty - są mizerne .

Lilu nikogo się nie boję , jestem realistą, na forum prezentuję swoje poglądy i piszę o nich , jestem za świeckim państwem jestem liberałem i popieram tych co mają w programach wyborczych świeckie państwo i nie boją się o tym mówić .Wiem że XXI wiek to wiek wiedzy gdzie ona jest kapitałem . Popieram od 5 roku rozpoczynanie edukacji , dyskutuję na forach czy 3 latki nie powinny być już edukowane w przedszkolu by wyrównać ich poziom intelektualny.To są problemy o których się dyskutuje.
Szkoła to nie to co myśmy chodzili , obecnie jest inny obraz tej szkoły bo jest XXI wiek. Możemy wszystkim dzieciom dać solidne wykształcenie , a co oni zrobią z ty to ich sprawa.
Miałeś, chamie ,złoty róg, ostał ci się jeno sznur. Kończę Wyspiańskim .Poświęć chwilę czasu by się nad tym co piszę zastanowić , nie działaj emocjonalnie .Pozdrawiam

Lilu można rozmawiać my przecież pomimo nas dzielących różnic , rozmawiamy i nie skakamy sobie do oczu.Działamy ponad podziałami i korona z głowy nam nie spadła. Staramy się argumentować swoje poglądy a o to chodzi.Słuchajmy siebie i starajmy się te informacje w swojej pracy wykorzystać .Dane ,informacje ,wiedza, mądrość. Taki trójkąt o podstawie Dane , Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego ja zacytowałem w tym poście , nie są to moje przemyślenia . Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-05-2019 o 23:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #573  
Nieprzeczytane 20-05-2019, 10:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cóż wielokrotnie prosiłam na forum o powściągnięcie języka jeśli się nie miało odpowiedniego linka.
Byłam odbierana negatywnie , a przecież miałam pewność, że nasze wpisy są śledzone nie tyle przez jakieś sztaby wyborcze,
ale przez kaprawe ślepia przeróżnej maści wariatów.

gdybym puściła na forum skan listu jaki dostałam w czasach gdy można było pisać PW natychmiast po zarejestrowaniu się,
to wiele osób by się mocno zdziwiło.
Tylko że ja mam zawsze dobre linki.

Wracając do sprawy, zdania nie zmieniam.
To było niepotrzebne.
Jeśli rzeczywiście byłby jakiś ciąg dalszy, w co wątpię przynajmniej mam taką nadzieję,
uważam że dział Polityka na forum seniora powinien być zamknięty .
Mimo, że to ja go zapoczątkowałam.
To bez sensu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #574  
Nieprzeczytane 20-05-2019, 11:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

https://www.facebook.com/wyborcza/vi...f_t=live_video
Joanna Scheuring-Wielgus i Fundacja "Nie lękajcie się"



Lilu można dyskutować normalnie o wszystkich sprawach a zamykanie wątków politycznych tylko dla tego że jedna jest "czarna owca w stadzie "?? Lilu powinny być wątki polityczne , by seniorzy mogli się podzielić swoimi uwagami na tematy , o których czytają w mediach . Ważna jest forma wypowiedzi by była normalna dyskusja jak przy spotkaniach w grupie przyjaciół a nie wrogów. Sympatycy Roberta Biedronia może być wątkiem gdzie spieramy się o programy a nie musi być miejscem opluwania polityków. Nie piszę na forum A To Polska Właśnie i to co się tam dzieje to mnie nie interesuje bo piszący tam decydują o formie postów tam umieszczanych. Można mieć różne poglądy możemy spotykać się i rozmawiać Przykład : MAJ 21 Róża Thun i Maciej Gdula ze studentami o UE Zapraszam .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-05-2019 o 12:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #575  
Nieprzeczytane 20-05-2019, 13:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

PiS odcina się od nożownika. „Przychodził na spotkania niezaproszony” http://polityczek.pl/uncategorised/1...OuUSaG25gPXN2E

Do Gowina też się przyczepił na chama.
Nikt w PiS go nie zna. Nieraz władza uderza do głowy nie tylko młodym ludziom.

Kuriozalna odpowiedź prokuratury na pytanie ws. afery z taśmami Kaczyńskiego https://natemat.pl/273199,brejza-pyt...iedz-zaskakuje Czy Austriakowi się kraje pomyliły oczekując w Polsce ,Prawa i Sprawiedliwości. ?????

Dla pokrzepienia serc. Informacja Poniedziałek, 21 listopada 2016

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/new...mpaign=firefox
https://www.facebook.com/photo.php?f...tn__=EEHH-R0.g


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-05-2019 o 13:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #576  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 09:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Wszędzie Morawiecki i jego intratny zakup ziemi.Komentowany różnie bo nikt nie ma umowy przed oczyma pomiędzy Morawieckim i Kościołem może senior notariusz nas bardziej oświeci.

Sprawa Morawieckiego przesłoniła inną sprawę tym razem ważną dla nas wszystkich bo roszczenia do Polski mają obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Sprawa Poważniejsza a wszyscy nabrali jakoś , wody w usta

Czym jest ustawa tzw. ustawa JUST z 2017 roku?

Ustawa JUST jest amerykańskim prawem, które wymaga od Departamentu Stanu przedłożenia Kongresowi Stanów Zjednoczonych jednorazowego raportu do listopada 2019 roku.
Ten jednorazowy raport będzie zawierał ocenę przepisów prawnych i polityk poszczególnych krajów, które w 2009 roku przyjęły Deklarację z Terezina podczas konferencji poświęconej aktywom z okresu Holocaustu w zakresie identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych lub przekazanych w okresie Holocaustu.

Ustawa JUST jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów krajów w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina.
Po przedłożeniu raport wynikający z ustawy JUST stanie się dokumentem publicznym, dostępnym dla każdego do wglądu.

Czym jest Deklaracja z Terezina?

Deklaracja z Terezina odnosi się do osób, które przeżyły Holocaust oraz innych ofiar nazistowskich prześladowań.
Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym:
– zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego;
– zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie;
– dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin.
Deklaracja z Terezina wzywa również poszczególne kraje do rozwiązania kwestii dzieł sztuki skonfiskowanych lub zrabowanych przez Nazistów; zwrotu dóbr kultury oraz judaików; zapewnienia dostępu do dokumentów archiwalnych; promowania edukacji, badań, ochrony pamięci i ważnych miejsc upamiętniających Holocaust; oraz zapewnienia godnych warunków życia dla osób ocalałych z Holocaustu.
Polska i Stany Zjednoczone należały do grupy 46 krajów, które zatwierdziły Deklarację z Terezina w trakcie konferencji poświęconej aktywom z okresu Holocaustu.
CDN
Odpowiedź z Cytowaniem
  #577  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 09:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Odpowiedzi na sporne kwestie:

Stanom Zjednoczonym chodzi o to, aby restytucja była sprawiedliwa i równa wobec wszystkich ofiar bez względu na narodowość, religię i pochodzenie etniczne.
Ustawa JUST nie oskarża Polski o współudział w nazistowskich zbrodniach podczas drugiej wojny światowej. Stany Zjednoczone uznają, że Polska była ofiarą hitlerowskiej agresji.
Ustawa JUST nie jest wymierzona przeciwko żadnemu państwu, ani nie traktuje jakiegokolwiek państwa w sposób szczególny. Polska jest jednym z 46 państw, które objęte są ustawą JUST.

Ustawa JUST nie wymaga, aby jakikolwiek kraj wypłacał pieniądze pojedynczym osobom, obcym rządom lub międzynarodowym organizacjom z racji zwrotu mienia łącznie z bezspadkowym z okresu Holocaustu. Intencją Kongresu amerykańskiego w odniesieniu do tej ustawy jest dostarczenie informacji na rzecz rozwiązania tych kwestii.
Żadne sankcje nie znajdują umocowania na mocy ustawy JUST.
Przeważająca większość roszczeń obywateli amerykańskich z okresu Holokaustu nie była objęta porozumieniem odszkodowawczym z 1960 roku. W lipcu 1960 Stany Zjednoczone podpisały umowę z Polską, na mocy której rząd polski przejął odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla obywateli amerykańskich, którzy byli obywatelami amerykańskimi w czasie, gdy ich majątek w Polsce był upaństwowiony przez ówczesny rząd komunistyczny.
Obywatele polscy, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu, a którzy później wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych i stali się obywatelami amerykańskimi lub których potomkowie stali się obywatelami amerykańskimi, nie są objęci umową z 1960 roku.

autor U.S. Mission Poland | 13 Maj, 2019

Skopiowane ze strony Ambasady USA w Polsce do sprawdzenia link do treści https://pl.usembassy.gov/pl/just_pl/

Podałem treść i wyjaśnienie Ambasady USA w Polsce by ewentualne opinie dotyczyły tego co w tej sprawie chodzi a nie emocjonalnych reakcji na roszczenia używając argumentów religijnych.Pamiętajcie w XXI wieku nie ma przyjaciół są interesy.Mamy zająć w tej sprawie stanowisko do listopada 2o19 r. Sejm musi zająć się tą sprawą , bo Prezydent Tramp musi się wywiązać i złożyć raport przed Kongresem Stanów Zjednoczonych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #578  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 17:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.facebook.com/wyborcza/vi...f_t=live_video
Joanna Scheuring-Wielgus i Fundacja "Nie lękajcie się"



]


Wacławie, obawiam się....wróć, nie obawiam się...że posłankę Joannę wykończył Fakt.
Nie współczuję.

Zobacz jaka orka na FB pod wpisem, gdzie pisze o oddaniu psów do schroniska.
Dobra pani nie przywiązała do drzewa, nie wyrzuciła na autostradę...swoją drogą kto jej doradził tak idiotyczne wytłumaczenie?

https://www.facebook.com/j.scheuringwielgus/

Na Boga, starzeję się błyskawicznie,
bo coraz mniej rozumiem ludzi, w tym polityków.
Taki strzał w stopę. I ona walczyła o prawa zwierząt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #579  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 22:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Mój link Lilu zamieszczony w poście dotyczył : Joanna Scheuring-Wielgus i Fundacja "Nie lękajcie się" przedstawia założenia obywatelskiego projektu o komisji badającej przypadki pedofilii w Kościele.Ty poruszasz sprawę oddania psów do schroniska. Dwie nie związane z sobą sprawy nie widzę w tym żadnego elementu łączącego sprawę projektu ustawy komisji badającej przypadki pedofili z oddanymi przez Wielgus psami do schroniska . Wielgus podała przyczynę oddania psów , powody zdrowotne-uczulenie na sierść zwierząt , jej bliskich .


Wpisy różne a Margaret Malgorzata Zabiega działaczki Pro-live pisząc :Typowa miłość liberałów! Super przykład tego, ze jesteście płatne prostytutki Sorosa. świadczy , ze odreagowuje. Myślę że cała sprawa z psami , nie będzie miała znaczenia , na decyzję działaczek Pro-live , poprzeć czy nie poprzeć Wielgus. Zobaczymy po 26 czy elektorat widzi ją jako swojego posła w Parlamencie Europejskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #580  
Nieprzeczytane 22-05-2019, 11:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=mgQmoSyijZ4
Manipulacja Jak ona wygląda wystarczy posłuchać stałego komentatora telewizji TRWAM i bzdur jakie plecie do słuchaczy mediów katolickich. Pedofilia wśród księży nie istnieje , biskupi nie ukrywali pedofili z tej grupy zawodowej , edukacja seksualna w szkołach nie powinna być , pomimo badań OBOP i zgody rodziców na jej przeprowadzenie ,mamy wydawać pieniądze na zbrojenia i zakup sprzętu obniżając nasz poziom życia, podnosić kary a nie zajmować się prewencją , ograniczyć demokrację wprowadzić cenzurę , zlikwidować wolność wypowiedzi poza ideologią głoszoną przez rząd i kościół .

Po wysłuchaniu tego przekazu nie mającego związku tematycznego z wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego i o sprawach Europejskich .Nie ma słowa o programach jakie wspólnie powinny być realizowane które będą poprawiały warunki życia w Europie. Zwolennicy Trwam maja poprzeć PiS bo na listach są najlepsi aktywiści tej partii niektórzy z nich nawet żadnego języka obcego nie znają i jadą się uczyć.
Należy odsunąć PiS od władzy i taką należy podjąć decyzję kiedy będziemy decydować kogo wybrać w eurowyborach na naszych przedstawicieli.

Nasi Europosłowie powiedzieli
Kaja Godek: Po zaostrzeniu kar za pedofilię wzrośnie liczba aborcji

40-letni Polak ukradł i zgwałcił owcę w Szwecji. Zwierzę musiało zostać uśpione.
https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/p...KHHT-dwby.html
Polak potrafi . Nieraz śmialiście się z "ciapatych" a tu taka wtopa . Jest zdjęcie ofiary.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-05-2019 o 11:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.