menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #361  
Nieprzeczytane 04-01-2019, 20:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Kto jest „za węglem”, a kto „przeciw”? Sprawdzamy polityczne deklaracje
Konsultacje nt. „Strategia energetyczna dla Polski do 2040r.” trwają do 15 stycznia, więc właśnie teraz partie powinny się wypowiedzieć w tej sprawie. Początek już mamy:
🔵Za odejściem od węgla i rozwojem odnawialnych źródeł energii są: Robert Biedroń, Nowoczesna, Zieloni, Razem, PSL, SLD (dwie ostatnie są ostrożne, ale jednak popierają kierunek zmian).
🔶Stanowisko Platformy Obywatelskiej nie jest jasne.
⬛️Naszą przyszłość opartą na węglu widzą: Wolność, PiS, Kukiz’15.

Jak zwykle Platforma czeka że coś ugra z PiS .Nie długo bo 15 stycznia kończą się konsultacje społeczne i kończy ministerstwo przyjmowanie uwag. Jak w partii Grzesia są tacy eksperci jak Pluto 36 to opinia z tymi WUMiL ,OCHP wyląduje jako materiał dla Pietrzaka.

https://www.gov.pl/web/energia/polit...do-konsultacji
Ci seniorzy co chcą się wypowiedzieć pobierzcie sobie plik i napiszcie do załączonego materiału swoją opinię.
.
Zamieściłem zdjęcie protestu seniorów homofobów z Czestochopwy przeciw paradzie równości ale zdjęcie zdjęto ,po licznych protestach parafian naszego bardzo aktywnego staruszka z portalu SC. Najbardziej mi się podobała pozycja na klęczkach seniora i intensywne odmawianie różańca, w ręku miał krzyż a nie żaden sierp czy młot ,leżąca krzyżem na ziemi seniorka też robiła wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #362  
Nieprzeczytane 04-01-2019, 22:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[
.
Zamieściłem zdjęcie protestu seniorów homofobów z Czestochopwy przeciw paradzie równości ale zdjęcie zdjęto ,po licznych protestach parafian naszego bardzo aktywnego staruszka z portalu SC. Najbardziej mi się podobała pozycja na klęczkach seniora i intensywne odmawianie różańca, w ręku miał krzyż a nie żaden sierp czy młot ,leżąca krzyżem na ziemi seniorka też robiła wrażenie. [/size]

znowu kłamiesz jak ministrant na spowiedzi u przeora.
Miałaś dzielnie i osobiście wspierać tych homo i zamiast tego radośnie wystawiłaś zad wielebnym.
a ta co ci się spodobała to ona jest objazdowa z twojej parafii
Ona szlaja się za tymi homo tak jak ty dajesz zadu każdej partii co ci się nawinie.
Teraz podstawiasz zad pod Biedronia. Widać wielebny na urlopie i zabrał klucz do prysznica
Odpowiedź z Cytowaniem
  #363  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 11:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej
Nowoczesna udostępnił(a) post. 8,4 mln złotych na "Sprawiedliwe Sądy", pół miliona na pensje zarządu. Znamy finanse PFN - informuje portal konkret24.
Zachęcam do przeczytania artykułu. Naprawdę warto zapoznać się z opisem sprawozdania Polskiej Fundacji Narodowej kierowanej przez ludzi #PiS.https://www.facebook.com/KLubnauer/p...&__tn__=EEHH-R

Konkret24 jako pierwszy analizuje sprawozdania PFN.Polska Fundacja Narodowa do tej pory złożyła dwa sprawozdania z działalności - za 2016 i 2017 rok. Ten pierwszy dokument zawiera mało informacji finansowych, ponieważ obejmuje zaledwie trzy dni 2016 roku z uwagi na to, że PFN została wówczas wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego tuż przed końcem roku. Dużo ciekawsze jest sprawozdanie za 2017 rok, złożone - jak potwierdził Konkret24 - w Ministerstwie Kultury 31 grudnia 2018 r., czyli dokładnie w ostatnim możliwym terminie.Kontrowersyjna kampania za miliony

Z dokumentów PFN, z którymi się zapoznaliśmy, wynika, że w 2016 i 2017 roku z siedemnastu spółek skarbu państwa, które są fundatorami fundacji, wpłynęło na jej konto łącznie 166 mln zł. To są jedyne przychody PFN. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej........

Zresztą sami przeczytajcie https://konkret24.tvn24.pl/polska,10...Go1d0mga ctUg jak przez palce naszych obywateli którzy dorywają się do kasy przeciekają miliony.Nikt nad tym nie opanuje a powszechny marazm umożliwia takie działanie .Polityka historyczna bredzenia o wartościach chrześcijańskich i dyskusje na forach o plotkach serwowanych przez władzę by miały zajęcie . Warto przeczytać Folwark zwierzęcy George Orwella.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-01-2019 o 11:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #364  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 14:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

https://www.facebook.com/VidKOD/videos/320066848604412/
II Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych obraduje w Warszawie Cz.1

Relacja Mariusz Malinowski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #365  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 15:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

"Fakt": asystentka prezesa Grupy Azoty awansowana na dyrektorkę. "Pensja ok. 30 tys. zł"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...dyrektora.html

Agnieszka Sorbicka-Krasinkiewicz, dotychczasowa asystentka prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego, została dyrektorką Departamentu Korporacyjnego Zarządzania i Komunikacji - podaje "Fakt". Według dziennika, nowa dyrektorka może liczyć na kilkudziesięciotysięczne zarobki.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...dyrektora.html

No i nasza karuzela się kręci a obroty zwiększy przed samimi wyborami bo też będzie się można załapać na odprawę jak by się przypadkiem władza zmieniła. TKM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #366  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 16:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Waciudroga!
My SYMPATYCY IDOLA NASZEGO i PREMIERA BIEDRONIA ROBERTA to wszystko wiemy.
MY czytamy i klaszczamy.


Tylko jak już się wytoczyłaś spod prysznica u proboszcza, to powiedz CO NA TO NASZ IDOL PREMIER BIEDROŃ!
Tu reżymy szaleją a ON co?

MOCZY JAJA
na HAWAJACH....


ty się szajasz po śmietnikach i zachrystiach, obce odpadki wyżerasz, a ON nic tylko szmalu woła i cynadry wygrzewa.
a MY chcemy HEROSA i CZYN!!!

ale ty wiesz, że CIĘ KOCHAMY!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #367  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 17:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Manuel Langer https://cdn.natemat.pl/35a721d679178...,780,0,0,0.jpgSchetyna chce odbić dla PO Kościół. Realne?
"Ogarnia mnie pusty śmiech" Grzegorz Schetyna coraz częściej powtarza, że jednym z głównych elementów w marszu Platformy Obywatelskiej po przywództwo na opozycji będzie "odbicie Kościoła" i wejście z nim w sojusz. Nie będzie brania udziału w uroczystościach kościelnych w takim stylu, jak robi to PiS – zaznacza polityk.
Politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk zauważa – Siłą Platformy było to, że potrafiła "grać na różnych fortepianach", potrafiła dotrzeć do mocno zróżnicowanych środowisk. Formacja będzie chciała znaleźć się w środku – pomiędzy .Nowoczesną i PiS-em, spychając na lewo Petru. Schetyna jest jednym z nielicznych polityków w PO myślących strategicznie – podkreśla ekspert
Schetyna wraz ze swą formacją znalazł się więc w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Jego pomysł z pragmatycznego punktu widzenia może wydawać się trafny. Nie lada wyzwaniem będzie jednak jego urzeczywistnienie. Czy da radę? To sprawny polityk, więc nie jest wcale przesądzone, że nie. Ale na pewno naprawa relacji z Kościołem to będzie jedno z najtrudniejszych wyzwań nowego szefa PO
.
Szczęśliwej drogi... ha ha ha https://www.youtube.com/watch?v=6s-_lqrVPbg

Teraz kilka komentarzy , bo wyznawcy PO na Senior Cafe niczego nie widzą , zapatrzeni w swojego idola :

Barbara Jasińska Tonący brzytwy się chwyta, a skutkiem tego będzie jeszcze większy odpływ zwolenników PO. Nigdy nie lubiłam Schetyny, zdradę ma w oczach i mówiłam, że będzie on mogiłą dla PO.
Henryk Ratajczak To jest jak skok na łeb do pustego basenu. Z wysokiego piętra; szybując ku nieuchronnemu pan Schetyna zdąży jeszcze spostrzec zdumiony wyraz twarzy byłego elektoratu jakoś trwającego na brzegu basenu, ktoś mu tam jeszcze zdąży rzucić biały ręcznik. Ale to lot w jedną, definitywnie i nieodwracalnie zdeterminowaną stronę. Nawet brak brzozy niczego nie zmieni i przed katastrofą nie uchroni.
Iza Mato Dobrze, że położyłam krzyżyk na Platformie przed wyborami. Była to ze wszechmiar słuszna decyzja. Niziac się z KK, ohyda. Jak wiadomo, swój do swego ciągnie a kruk krukowi oka nie wykole.

Zobaczymy jak dalej będzie wyglądało to zbliżenie PO do kościoła , sprawnego , zaprawionego w bojach do tego typu walk , aparatczyka partyjnego PO. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego , wcześniejsze powołanie nowej partii przez R.Biedronia .

Dzisiaj upubliczniłem na forum SC dzięki pomocy moich przyjaciół udzielających się w Ruchach Obywatelskich ,
II Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych . To ci ludzie poświęcając swój własny czas, finansując z własnych środków niektóre przedsięwzięcia ,starają się zmienić Polskę i są autentycznymi patriotami .Czy ktoś z was uczestniczył by w literiadzie czy w proteście przed Sądem mielibyście jako wymówkę wiele spraw ważnych prywatnych do załatwienia. Nie ma aktywności obywatelskiej takiej jak na zachodzie.Tez chciałem pokazać wam , o czym ci ludzie dyskutują , Polsce przyszłości ,a nie ględzeń zaawansowanej geriatrii o przeszłości i o tym kto kogo opluł a co on na to powiedział.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-01-2019 o 19:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #368  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 17:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Najbardziej mi się podobała pozycja na klęczkach seniora i intensywne odmawianie różańca, w ręku miał krzyż a nie żaden sierp czy młot ,leżąca krzyżem na ziemi seniorka też robiła wrażenie. [/size]

Tak przy okazji tych okazów co leżeli i odmawiali.
To ONI w porównaniu z TOBĄ przynajmniej są za czymś i przeciw czemuś.
mają jakieś poglądy, a TY???
TY jesteś ZWYKŁY JUDASZ i PODŻEGACZ.
I ŚMIERDZĄCY CYKOR


TE religijne oszołomy przyjechały i własnym dupskiem broniły to w co wierzą.
A ty jak wredny naganiacz-ormowiec judzić potrafisz, ale sama zadu nie ruszyłaś ze strachu i jak kanałowy szczur.

Tęczowym chciało się wyjść z szafy przyjechać i zrobić paradę w mieście.
I nie miaucz o Pietrzaku boś jeszcze większy wycirus partyjnych latryn niż on.

a nawiasem mówiąc Biedronia też wtedy nie było, chociaż
podróżnik z niego jest tęgi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #369  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 18:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Daję temu wątkowi 5 gwiazdek.


Jesteście niemożliwi...!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #370  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 12:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

Lilu nie przesadzajmy z tymi gwiazdkami mam brandy z czterema to się lampkę napiję . za twoje zdrowie . Miło mi że ten wątek czytasz " Sympatycy Roberta Biedronia " a myśląc o jego tytule pomyślałem że będzie mógł istnieć dłużej a poruszane sprawy nie miały ograniczeń tylko do jednej partii a osoba lidera była wyrazista i kontrowersyjna dla wielu seniorów i by ich wkurzała bo mają inne zapatrywania. Z dulszczyzną walczę od lat i matołectwem wśród wiernych jedynej słusznej doktryny.

Jeżeli interesujesz się polityką polecam wysłuchać tych co są zwycięzcami ostatnich wyborów w dużych miastach jakimi są ruchy obywatelskie które się konsolidują . https://www.facebook.com/VidKOD/videos/320066848604412/

Lilu wątek jest monoosobowy ,bo komentarze naszego zaawansowanego wiekiem seniora , do niczego się nie odnoszą , on czeka na ripostę i przebiera nogami, by coś napisać .Nie wszyscy mnie lubią bo mówię to co myślę i nie owijam w bawełnę. Na stwierdzenie obrońcy Częstochowy "MOCZY JAJA na HAWAJACH.... wystarczy napisać " CIEBIE NIE STAĆ DLA TEGO MOCZYSZ SWOJE JAJA W MUSZLI KLOZETOWEJ "i początek ożywionej dyskusji.Ty masz do niego zdrowie , ja od czasu do czasu ustawiam etatowego matoła , do pionu. Dawkuję mu adrenalinę , bo mnie to bawi jak można być tak ograniczonym i dodaje uroku temu wątkowi , bo to zauważyłaś , bo mamy się z kogo pośmiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #371  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 14:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Na zdrowie.

Cóż, Robert Biedroń acz niedoceniany,
ma sytuację komfortową.
Nie rządził - poza Słupskiem, nie kradł, nie był zamieszany w afery,
może sobie do woli poniewierać Schetyną.
Wie, że POKO to rezerwuar wyborców dla niego.
Gdy ich wyłowi, będzie mógł dyktować warunki.
Aha,
wbrew pozorom, nie jestem opętaną fanatyczką,
choć mam określone sympatie.
Bardziej interesuje mnie tzw. kuchnia polityczna,
a że lubię upał na wątkach....cóż..

Ostatnio edytowane przez Lila : 06-01-2019 o 15:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #372  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 15:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Nam SYMPATYKOM PREMIERA ROBERTA BIEDRONIA
podobają się takie szczere wyznania naszego IDOLA:

w końcu miłość to miłość.
czasem przemija, ale ROGI ZOSTAJĄ

Cytat:
Szokujące wyznanie posła Roberta Biedronia [B]"Podkochiwałem się w Krzysztofie Bosaku, kiedy był posłem. Teraz już go nie ma w Sejmie, szkoda"[/b] - wyznaje w rozmowie z "Super Expressem" polityk z Ruchu Janusza Palikota.

TYLKO czemu IDOL nasz wybrzydza na Andruszkiewicza?
Przecie też jest z tej samej klasy co Bosak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #373  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 18:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu ,znowu nie ma Biedroń takiej komfortowej sytuacji bo będzie atakowany ze wszystkich stron przy pomocy fejków że trudno się połapać co fałsz a co prawda , a elektorat jest zmienny i łasy na populistyczne hasła jak również na fejki .Tak naprawdę to nasza wiedza na temat funkcjonowania państwa jest niska ,nic się z tematem nie robiło przez lata i dla tego w trakcie wyborów elektorat podejmuje irracjonalne decyzje.Spotkania wyborcze maj ą słabe zainteresowanie a dyskusja to powielanie wyświechtanych frazesów i występy dziadków chcących sobie pogadać o historii ,przy okazji się pokłócić. Jak będziesz miała czas przejdź się na spotkanie z kandydatami na posłów to sama zobacz kto przychodzi i jak się zachowuje , po tym co od lidera usłyszy. .

Pomysł partii Biedronia jest oparty na tym co łączy a nie na tym co dzieli i nie ma w tym co głosi walki a ogranicza się do uszczypliwych uwag. To zabieg socjotechniczny by obudzić salę by słuchała a nie drzemała . Zobaczymy w lutym jaki jest jego program a pomysły jakie słyszą politycy od ludzi czy Biedronia na burzach mózgów stają się też ich hasłami wyborczymi niektórych polityków funkcjonujących obecnie na sali sejmowej ,to uważam za dobre .Dla nas elektoratu samodzielnie myślącego i ,ważne jest by każdy dobry pomysł który by usprawnił państwo , nie ważne która partia go lansuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #374  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 20:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

https://www.facebook.com/chakib.gues...8021603958092/
Rabowanie sklepu przez demonstrantów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #375  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 08:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

http://www.inicjatywa25.pl/?fbclid=I...ux8IjRvl1OzPm4

Celem ustawy jest:Celem ustawy jest wprowadzenie rzeczywistego rozdziału kościołów i związków wy-znaniowych od państwa. Konstytucja RP stanowi w art. 1, że Rzeczpospolita Polska jest do-brem wspólnym wszystkich obywateli, natomiast w art. 25 ust. 2 stanowi, że władze pu-bliczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religij-nych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu pu-blicznym. Praktyka pokazuje tymczasem, że kościoły, w szczególności Kościół katolicki, wy-wierają realny nacisk na władze publiczne w sferze materialnej i niematerialnej. Państwo pol-skie finansuje naukę religii w szkołach, czyli naukę wiary bez naukowych podstaw, finansuje składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych. Taki stan rzeczy i takie zacho-wania naruszają neutralność światopoglądową państwa. Przedstawiciele władz publicznych nie powinni eksponować swoich przekonań religijnych. Powinni zachowywać realną neutral-ność wobec wszelkich religijnych przekonań.

Celem ustawy jest:

- zaprzestanie finansowania lekcji religii ze środków publicznych, precyzyjne uregulowanie jej obecności w publicznych szkołach oraz wzmocnienie neutralności światopoglądowej systemu edukacji w Polsce;
- zaprzestanie finansowania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych oraz likwidacja Funduszu Kościelnego;
- likwidację wspólnych komisji rządowo - kościelnych i ustanowienie jednej komisji złożo-nej z przedstawicieli rządu, kościołów, związków wyznaniowych oraz organizacji świec-kich skupiających agnostyków i ateistów.

https://www.petycjeonline.com/petycj...hMmQ_pMvULBbrw


Dzisiaj Barbara Nowacka zaprezentowała projekt świeckiego państwa czyli tzw. rozdziału państwa od kościoła.
Projekt ustawy i petycja dostępne są już pod tym linkiem.
Podpisujcie !

Podpisałem petycję poparłem inicjatywę Barbary Nowackiej ale uważam że jest to projekt który jest poddany pod konsultacje społeczne bo jest zachowawczy i Nowacka boi się przeniesienia do salek katechetycznych które kościół posiada. Zapomina Barbara Nowacka że żyjemy w kapitalizmie i za wszystko się płaci i za wynajem też.Projekt można skwitować powiedzeniem "Góra urodziła mysz."
1. Publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą udostępniać bezpłatnie sale kościołom i związkom wyznaniowym na naukę religii w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #376  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 10:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

"Ponownie wszystkim politykom zabrakło odwagi, aby szczerze wskazać przyczyny zachodzących zjawisk w branży energetycznej. Zaproponowane przez rząd działania, za wyjątkiem funduszu zielonych inwestycji, mają doraźny charakter" - pisze Wojciech Płachetka w komentarzu eksperckim NK.

Pozorny spokój za dziewięć miliardów

"Całość procesu legislacyjnego została, kolejny raz w tej kadencji Sejmu, przyśpieszona do granic możliwości. Rolą posłów było jedynie błyskawiczne przegłosowanie zaproponowanych przez rząd rozwiązań, po czym udanie się do zaprzyjaźnionych stacji telewizyjnych w celu udzielenia szybkiego komentarza na temat błędów popełnianych przez przeciwników politycznych".

"Zaproponowana i przyjęta interwencja państwa będzie dotyczyła czterech aspektów. Pierwsze wdrożone działanie, czyli obniżka podatku akcyzowego z 20 do 5 złotych za 1 MWh, ma zmniejszyć dochody budżetu państwa o 1,85 mld złotych. Pozornie należałoby odczytywać tą informację bardzo pozytywnie (...). Jednakże, pomimo faktu, iż Polska do tej pory posiadała jedną z wyższych stawek akcyzowych w Unii Europejskiej, to większość dużych gospodarek Starego Kontynentu, takich jak Holandia, Niemcy, Francja czy Włochy posiada stawkę bazową na znacznie wyższym poziomie (wynoszącym od 12 do ponad 20 euro za 1 MWh)".

"Drugim z zaproponowanych i uchwalonych rozwiązań jest obniżenie tzw. opłaty przejściowej o 95%. Jest to w moim przekonaniu, wyłącznie zmiana księgowa, gdyż co prawda konsumenci energii elektrycznej nie będą już płacili stałej opłaty doliczanej do rachunku za energię elektryczną, jednak zobowiązania przedsiębiorstw energetycznych, na pokrycie których była ona naliczana, pozostają niezmienne".

"Podobnie przedstawia się sytuacja z trzecim z zaproponowanych rozwiązań interwencyjnych, czyli uruchomieniem oddzielnego funduszu, mającego na celu rekompensatę już dokonanych podwyżek cen energii na rok 2019 (...). Uruchomiony fundusz ma pozwolić na uniknięcie już wprowadzonych podwyżek, jednakże jego działanie może zostać zakwestionowane przez Komisję Europejską jako niedozwolona pomoc publiczna dla Spółek energetycznych lub niedozwolona ingerencja w uwolniony rynek obrotu energią".

"Ostatnim działaniem zaproponowanym przez rząd jest utworzenie funduszu zielonych inwestycji, którego wartość ma wynieść 1 miliard złotych, przeznaczonych na rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii oraz poprawę efektywności energetycznej. Na temat tego programu dostępnych aktualnie jest najmniej informacji, a zapowiedzi pozostają na razie wyłącznie w sferze planów".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #377  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 11:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

waciudroganaszakochana!
ględzić każdy może.
Ty też.

A MY ....SYMPATYCY NASZEGO PREMIERA ROBERTA BIEDRONIA chcemy wiedzieć co ON z tym fantem zrobi.
W końcu to PREMIER NASZ jakieś ustawy będzie musiał napisać, jakieś kopalnie zamknąć itp. ..
A ON te JAJA na tych HAWAJACH moczy i ..... NIC, a lud boży czeka...

i pamiętaj!!!
KOCHAMY CIĘ!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #378  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 11:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej

https://www.facebook.com/Nowoczesna....video_explicitDlaczego #KNF wyraził zgodę na sprzedaż #SKOKu Wołomin za 1 zł? Paulina Hennig-Kloska Adam Szłapka Paweł Pudłowski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #379  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 11:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Psy szczekają karawana idzie dalej

https://www.facebook.com/Nowoczesna....video_explicitDlaczego #KNF wyraził zgodę na sprzedaż #SKOKu Wołomin za 1 zł? Paulina Hennig-Kloska Adam Szłapka Paweł Pudłowski

A co na to NASZ PREMIER BOBBY BIEDROŃ?
KUPIŁ? był ZA, czy PRZECIW? czy dalej na HAWAJACH moczy członki?
Bo jasności w temacie BRAK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #380  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 12:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Psy szczekają karawana idzie dalej
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=cQtD7MexobY
https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...jny-o-skok-ach

Tomasz Sekielski
poinformował, że za pośrednictwem platformy crowdfundingowej zebrał już całą kwotę potrzebną do ukończenia filmu o pedofilii w polskim Kościele . W sumie, na chwilę obecną, ma ponad 453 tys. zł. W rzeprowadzonej na żywo relacji na Facebooku Sekielski podziękował wszystkim, którzy wsparli jego projekt.
-
Gdyby nie wy, ten film o pedofilii w polskim Kościele pewnie nigdy by nie powstał -powiedział.

Posłuchajcie co mówi Tomasz Sekielski

Sekielski zapowiada, że jeszcze w styczniu ujawni plakat i tytuł filmu . Premiera zaplanowana jest na kwiecień
. Dziennikarz obiecuje, że po niej rozliczy się z każdej złotówki , którą otrzymał poprzez Patronite.

Zapowiada też, że zamierza kręcić kolejne filmy dokumentalne. Kolejny ma dotyczyć afery SKOK
.
Teraz następna produkcja to Skoki , bo też na liście nazwisk które nie zapłaciły kredytów są znane nazwiska z pierwszych stron gazet . Dużo działaczy partyjnych w to zamoczonych nie tylko z PiS .Ci co chcą znać prawdę o Skokach proponowałbym sfinansować ten film zrobiony przez niezależnego producenta.Możecie coś pożytecznego zrobić dla innych jeżeli was stać wpłaty od 10 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.