menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Oddam, potrzebuję
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Oddam, potrzebuję "Skrzynka kontaktowa" dla tych, którzy chcą bezpłatnie pozbyć różnych, użytecznych jeszcze przedmiotów - na przykład mebli, AGD, RTV ale też książek czy płyt i dla tych, którzy potrzebują takich rzeczy. Prosimy o dokładny opis (i w miarę możliwości o zdjęcia) przedmiotów, które chcecie oddać.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-10-2014, 20:12
Agatka1410 Agatka1410 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Cała Polska
Posty: 18
Domyślnie Dziękuję za wpłatę 1%

Chciałbym Serdecznie podziękować osobom które przekazały swój 1% podczas rozliczeń. Parę dni temu otrzymałam informację od fundacji, że zgromadzone pieniądze z 1% są już na koncie.

Niestety nie uzbierała się suma która pozwoliłaby skorzystać z prywatnej rehabilitacji. Chciałam również zakupić dla taty rower stacjonarny taki z pomiarem pulsu itp. i myślałam, że jak nie uzbiera się suma na pierwszy założony cel to zakupię taki rower Niestety i na to pieniążków nie starczyło bo uzbierała się suma 376,00 złotych.

Jestem oczywiście i zadowolona z takiej kwoty, bo możemy choć w części pokryć zakup leków dla taty.

Obecnie tata ćwiczy na takim rowerku (A rower który miałam w planach kupić z tego 1% kosztuje w granicach 900 PLN)



Jeszcze raz bardzo dziękuję osobom które pamiętały i przekazały swój 1%.

Poniżej podaję również link do zakładki taty w fundacji (poprzedni link nie działa, bo w fundacji tej nie wiedzieć czemu często zmieniają się adresy) gdyby ktoś chciał i mógł wpłacić jakiś grosz.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi-be..._rakowski.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-10-2014, 22:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Agatko- wyszly nowe refundacje za sprzet ortopedyczny- przyzwoite rzeczy kosztuja grosze lub są w ogóle bezpłatne.
Ja wiem, ze za tym wszystkim trzeba się nalatać, ale taka jest polska rzeczywistość. N
eurolog powinien Ci dużo pomóc.
Czy zmieniłaś oznaczenia w orzeczeniu o stopniu niepelnosprawności- to ważne, mozesz miec specjalne łózko dla taty, zmodernozowana łazienkę. Agatko- może nie powinnam tego pisać, ale ja w kazdym podaniu powtórnym o sprzet zapytuje się, czy MOPS czeka na odejscie pacjenta i miiec święty spokój.To dziala. Mops podlega prezydentowi miasta- tez mozesz zwrócic sie do niego, i napisac o swoich problemach. Dzialaj- Pozdrawiam. E
No, niestety ja nie wpłaciłam , ale ja z okreslonych powodów wpłacam na dzieci chore na raka- i to niemala sume.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 12-10-2014, 15:19
Agatka1410 Agatka1410 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Cała Polska
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Agatko- wyszly nowe refundacje za sprzet ortopedyczny- przyzwoite rzeczy kosztuja grosze lub są w ogóle bezpłatne.
Ja wiem, ze za tym wszystkim trzeba się nalatać, ale taka jest polska rzeczywistość. N
eurolog powinien Ci dużo pomóc.
Czy zmieniłaś oznaczenia w orzeczeniu o stopniu niepelnosprawności- to ważne, mozesz miec specjalne łózko dla taty, zmodernozowana łazienkę. Agatko- może nie powinnam tego pisać, ale ja w kazdym podaniu powtórnym o sprzet zapytuje się, czy MOPS czeka na odejscie pacjenta i miiec święty spokój.To dziala. Mops podlega prezydentowi miasta- tez mozesz zwrócic sie do niego, i napisac o swoich problemach. Dzialaj- Pozdrawiam. E
No, niestety ja nie wpłaciłam , ale ja z okreslonych powodów wpłacam na dzieci chore na raka- i to niemala sume.

Witam. Od czego muszę zacząć aby taką refundację uzyskać? Gdzie mogę dowiedzieć się więcej? To NFZ refunduje taki sprzęt?

Zapewne lekarz rodzinny czy neurolog musi wypełnić jakiś wniosek?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 12-10-2014, 16:00
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła witaj serdecznie

W każdym Starostwie,znajduję się Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie i Niepełnosprawnym.

Wpierw i jest to bardzo ważne.Weż dokumenty o niepełnosprawności Taty,Zusowskie, Grupy I,II,Lub III.

Zapytaj się w tym centrum czy sfinansują Tobie taki wózek,Potem dopiero załatwisz receptę,pójdziesz do Rehabmedu lub innej i Oni odliczą co finansuję NFZ.Resztę musisz sama dopłacić,
ALE<POCZYTAJ KILKA RAZY<JAK PCPR>
ZObowiązało się pokryć te wydatki to na Twoje konto ta suma wpłynie.Czasami musisz kilka miesięcy poczekać,ale warto.

Ja jestem Głucha i sfinansowano mi Aparat słuchowy,który tani nie jest.
Zapłaciłam 2,700 zł.
560 odliczono z NFZ,
1.090,otrzymałam z PCPR,
resztę sama dopłaciłam i jeszcze odliczyłam tą końcówkę z Podatku.
Więc deptaj od urzędu do urzędu bo warto

Butów w takim celu nie zniszczysz.Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-11-2014, 14:37
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Agatko jeżeli mogę Ci coś podpowiedzieć- w sprawie finansowej, to szczerze, z serca polecam Ci Fundację Orlen " Dar Serca" - strona: http://www.orlendarserca.pl/PL/Pomoc...darowizne.aspx. Zerknij sobie na Nią, poczytaj komu pomagają i na co dają pieniądze, wydrukuj sobie ich wniosek ( masz tam na ich stronie), skopiuj dokumentację Taty i napisz na co potrzebujesz pieniędzy. Ręczę, że Ci przyznają . Twoim zadaniem będzie później rozliczenie się z darowizny - czyli przeslanie do Fundacji rachunkow za zakupy. Trzymam kciuki by Ci sie udało, a w nastepnym roku przekażę 1% podatku na rzecz bliskiej Twojemu sercu osoby. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 13-11-2014, 15:52
piapdzi piapdzi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 1
Domyślnie

Proszę o podanie adresu mailowego lub tel. w/s pomocy dla taty chciałabym się z Panią skontaktować. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-12-2014, 22:02
Agatka1410 Agatka1410 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Cała Polska
Posty: 18
Domyślnie

Witam,

Przepraszam, że dopiero się odzywam, ale ostatnio nie miałam czasu zaglądać na forum Dlatego też odpowiadam z opóźnieniem.

Próbowałam wysłać wiadomość na pw jednak wyskoczyła informacja, że mam za mało napisanych postów, aby pisać prywatne wiadomości.

Jeśli to nie problem proszę podać swój e-mail, a ja odpowiem.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-12-2014, 22:09
Agatka1410 Agatka1410 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Cała Polska
Posty: 18
Domyślnie Odpowiedź

Cytat:
Napisał Basko
Agatko jeżeli mogę Ci coś podpowiedzieć- w sprawie finansowej, to szczerze, z serca polecam Ci Fundację Orlen " Dar Serca" - strona: http://www.orlendarserca.pl/PL/Pomoc...darowizne.aspx. Zerknij sobie na Nią, poczytaj komu pomagają i na co dają pieniądze, wydrukuj sobie ich wniosek ( masz tam na ich stronie), skopiuj dokumentację Taty i napisz na co potrzebujesz pieniędzy. Ręczę, że Ci przyznają . Twoim zadaniem będzie później rozliczenie się z darowizny - czyli przeslanie do Fundacji rachunkow za zakupy. Trzymam kciuki by Ci sie udało, a w nastepnym roku przekażę 1% podatku na rzecz bliskiej Twojemu sercu osoby. Pozdrawiam

Jak wyżej przepraszam za opóźnione odpowiedzi.

W wolnej chwili zapoznam się z ze stroną - dziękuję za namiary. W ogóle wszystkim bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, cenne rady, wsparcie słowne itp.

Ostatnio mam jakiś ciężki czas Pojawiają się chwile bezsilności, zwątpienia. Może dlatego, że zbliża się okres przedświąteczny. Kiedyś na ten dzień czyli 25 grudnia czekałam z utęsknieniem, a teraz nie wiem dlaczego, może się to wydać wam dziwne, ale nie czuję już tej atmosfery
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co szkodzi Twojej skórze? Niektóre odpowiedzi są zaskakujące - komentarze Barakuda Ogólny 7 23-08-2012 17:28
Odpowiedzi na podstawowe pytania o starzejące się oczy - cz. I - komentarze 78.9.150.xxx Ogólny 0 18-10-2011 13:45
RLS-Niespokojne nogi bogdan-53 Choroby, badania, terapie 4 18-10-2010 14:30
skaczące nogi czajola Choroby, badania, terapie 10 12-03-2010 21:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.